Відразу хочу написати, тема чисто для того щоб обговорити по перше чи якось можливо поскаржитись на підприємство і які будуть наслідки?
І чи коректно називати причину відмови у співбесіді, саме ось таку?
Дуже прошу не переходити на взаємні перепалки і не розводити самі знаєте що, реально, будь ласка по суті питання дайте відповідь хто в темі
Люсильда.ua• 20 января 2023
Ответ дляKalinaira
А почему вы название Донбасс коверкаете ?
Це пішло з російських тік-токів: 8 лєт донбілі бомбасс... Здається це якийсь руський журналюга обмовився...
До мене теж слово ’донбілі’ причепилося як паразит. Коли орки запускають ракети, я кажу: от сцуки, знову донбити нас збираються. Це речення з-за парєбріка.
Ответ для0208mariia
Может, конечно, писать что считает нужным. И при этом быть готовой, что это её условие не подойдёт работодателю. (о чем бы это условие не было).
Правильно! И тогда работодатель, что сделает? Пройдет мимо, а не позовет ее на собеседование и за час до него (как я только что выяснила) напишет ей такую дурню))
Из комментариев в твитер этой девушки, они отменили за час до собеседования все, решив за нее, что ей будет не комфортно у них в компании, ну как-то так.
Ответ дляЛюсильда.ua
Вибачте, я не хотіла Вас образити. А Ви відразу в сльози... От як Вам живеться? Все гаразд , не переймайтесь так сильно.
Ні, все... довели. На все життя траур тепер.
П.С. А як правильно ’розмовляти на українській’? Балакати, мені не подобається, як звучить. В Вас є біль гарні варіанти цього виразу?
Ответ дляЛерусикП
Я все свідоме життя розмовляла на російській в сімї, українську знала, так як навчання на українській . Але нещодавно, я дізналася, що мої знайомі навчалися також і на російській, деякі предмети у них так викладали (в Україні, в одному з найкращих універів країни)...ото для мене був шок.
Наші діти будуть розмовляти, на жаль, на тій мові на якій вони розмовляють в сімї...це не означає, що вони не будуть знати українську чи російську, але саме розмовляти будуть так. Я також проти, тицяння, мовою...От саме коли мене тицяли, то я не переходила, а ось коли свідомість після всіх цих катастроф прийшла до тями, тоді було наче просвітлення. Але кожен до цього має сам прийти.
Так, діти російськомовних батьків теж будуть говорити, що російська їхня рідна, бо материнська.
І як розірвати це замкнути коло?
0208mariia• 20 января 2023
Ответ дляAteya
Подозреваю, что хр пригласила на собеседование, а потом резюме посмотрел директор и отменил все. Все очень прозаично скорее всего
0208mariia• 20 января 2023
Ответ для vihola
І як розірвати це замкнути коло?
Люди (взрослые) переходят по своей воле на мову. И дети перейдут, тем более учатся на укр уже. Все будет.
Ответ для0208mariia
Как бы там ни было, это их провтык, напишите, что приносим извинения, планы изменились, вынуждены отменить собеседование.. и т.п. А не то, что они начудили, не понятно зачем...хотя может это и какая-то провокация для разгона вот таких тем...не знаю, но вполне допускаю, что они просто недалекие.
Ответ дляOasis in Desert
На цьому етапі це було передчасно... Влаштувалася б на роботу, тоді її вимоги чи прохання були б доречними.
Як раз на цьому етапі доречно. Якби в компанії уважно читали резюме, то могли б його просто відкласти, як таке, що не влаштовує, не витрачаючи ні свого часу, ні дівчини.
Люсильда.ua• 20 января 2023
Ответ дляЛерусикП
Помилка в іншому. Треба казати: розмовляти українською, а не на українській. От і все. Знову прошу вибачення
Ответ для0208mariia
Я не вижу тут ни единого поста за принципиально русский и все. Люди пишут о том, что не надо навязывать, не надо диктовать другим. Вот и все. Не бесят принципиально украиномовные. Бесят те, кто мовой тычет другим под нос и требуют от других говорить так. Как говорится, не рассказывайте людям как им жить и вам не скажут куда вам идти. Вот примерно применимо к этой теме
Якщо російська не принципова, в чому проблема працівникам редакції, спілкуватись з дівчиною, яка хотіла в них працювати, українською?
Ответ дляБезимени890123
Боже, людина добра, коли ж з вашого мозку, вашої свідомості зникне раб!!! Те, що ви ото понаписували, є ні чим іншим, як рабським ставленням до себе, приниженням себе перед роботодавцем. А потім дивуємось, хто ті люди,які готові в рот керівнику заглядати і працювати за миску супу.
Я вас здивую, є навіть закони,яки захищають найманого працівника, а ви все кріпосне право прославляєте.
Це не кріпосне право. Це реалії нашого життя. Для того, щоб висувати умови - треба бути чимось цікавим людям, які мають на ті умови згодитись.
0208mariia• 20 января 2023
Ответ для vihola
В потенциальной проблемности такого работника. Очень большая вероятность, что человек с такими принципами внесёт некоторые проблемы в коллектив и в работу компании.
Люсильда.ua• 20 января 2023
Розмовляти, говорити, спілкуватися - це все правильно, але ’українською мовою’, ’англійською мовою’ , а не ’на мові’.
Ответ для vihola
Ключове “намагався”, намагався, а не заявляв, що розмовляв, розмовляє і буде розмовляти російською, бо вона рідна.
І що не прогнеться ніколи під «упоротих» україномовних.
Ви це лікарям скажіть, які з підвалів не вилазили і не вилазять біла лінії фронту в російськомовних містах, таких як Харків, Бахмут, спасаючи нащих захисників, поки ви на дивані про мову срач розводите, той самий Дніпро, Київ, чиї лікарні постійно бачать поранених теж в більшості розмовляє російською, військовим, волонтерам ... у мене з вами діалог завершено... і так, між собою ми продовжуємо і будемо продовжувати розмовляти мовою, якою нам сручно, тобто російською. А до україномовних я маю повагу та розмовляю мовою такою, якою звертаються до мене.. навіть у Києві, де взагалі норма, коли один українською, а інший російською і нормаль но між собою говорять.
Ответ дляНамСвоюРобити
Як це взагалі, відмовляти ч/з українську мову в Україні? З будь-яким формулюванням.
А те, що ще й носом ткнули, просто поза здоровим ґлуздом.
Це не через мову. Це через принципову позицію. Нажаль, не всі готові до напруженої атмосфери в колективі задля плекання чийогось его.
Люсильда.ua• 20 января 2023
Ответ дляЛерусикП
А те,що я написала бамбили...Вас зовсім ні на які думки не навела?)))
Зовсім азів колоніальної пропаганди не знаєте)...хоча, не віриться, зараз про бамбили знає навіть дитина.
Донбілі Бомбасс... 8 лєт...
Ответ для0208mariia
Це вже гіпотеза.
Факт в тому, що ви написали наче принципова російськомовність це якийсь міф, а я вам вказала конкретний приклад.
Cvetochek...• 20 января 2023
зря они правду написали, лучше б сбрехали))
часто люди из Болгарии, Литвы, Армении и многих других стран знают только русский, помимо родного. и если работа связана с представителями этих стран, то очевидно что девушка им не подойдет. они это и написали. война войной, а компаниям деньги косить нужно. а с такими принципиальными людьми далеко бизнес не прйдет.
Ответ дляFamily Fashion
В том же гугле прочитайте, что русский, как международный язык, используют многие страны, а это россия, Украина, Казахстан, Белоруссия, Литва, Латвия, Эстония, Киргизия, Молдавия, Таджикистан, Грузия (а также Абхазия и Южная Осетия), Армения, Азербайджан, Туркменистан, Узбекистан, Германия, Израиль, США и многие другие страны.
И если международная компания ищет русскоязычного сотрудника и работает с перечисленными странами контрагентами, то она выбирает мультиязычного сотрудника. А также сотрудника стрессоустойчивого и не конфликтного в компанию.
В данном случае девушка показала себя не с лучшей стороны, как конфликтный человек, которая не принимает правила компании, а диктует свои условия и предъявляет претензии. Работодателю такой человек в мультиязычную компанию просто не подошел в уже сложившийся коллектив. Правильно сделали, судя по ситуации.
У вимогах до кандидату не було ані слова про володіння російською мовою.
У половині перелічених вами країн молодь не знає російську. англійську - так.
Ответ дляБезимени890123
Так і вона нікому не забороняла. Ви читаєте через слово? Вона висловила, по-перше, побажання, а по-друге, звертатися саме до неї!, укр або анг. Вона не! забороняла іншим говорити між собою якою завгодно мовою. Ви різниці не бачите?
Не бачу якщо російськомовному колезі потрібно буде до неї звернутись - він не повинен переходити ні на українську, ні на англійську. З ним повинні нормально спілкуватися. Так як російськомовний колега але ж, а от панянка з принципами лише в проекті. Я б не розглядала цю людину навіть маючи виключно україномовний колектив. Вона проблемна.
Ответ для vihola
І як розірвати це замкнути коло?
В моєї подруги є думка, що від матері залежить мова дитини...В цьому, є якийсь сенс насправді...саме тому я перейшла на українську.
Насправді, в Україні все буде добре. Грузини ж перейшли на грузинську. Я не так давно відвідувала цю країну, молодь російську не знає від слів взагалі. Похилі люди, та 45+ розуміють російську...Але це вже велике досягнення, як на мене. Тобто не так вже й довго, і російської в тій країні не будет. Так буде і у нас.
0208mariia• 20 января 2023
Ответ для vihola
Це вже гіпотеза.
Девушка написать требование (!) чтобы с ней говорили или на укр или на англ.
Хр ответил, что коллектив русскоязычный. Соответственно, не сработаются. И отказали. Ну как вы представляете себе нагеуть весь коллектив чтоб неё подстроились? Но она же могла поступить по-другому. Говорить на укр, но не выставлять таких требований. И скорее всего (это тоже гипотеза) если бы её взяли на работу, то проблем бы не было. Она на укр, другие на рус, англ и все друг друга понимают и дружно работают.
Ну по крайней мере такая картина наблюдается повсеместно. А вот после фразы ’звертайтесь до мене державною мовою’ как правило следует грубый негативный ответ.
Family Fashion• 20 января 2023
Ответ для0208mariia
Ваша точка зрения имеет место быть. Но я бы предпочла знать правддивую причину почему я не подошла на должность. Значит это моё слабое место и мне нужно над этим поработать.
А на счёт ’постучалась в дом’. Знаю семью из Бахмута, они остались без дома, да и без родного города. Переехали в украино-румыноязычный регион. Их там никто не притеснял за русский язык. Но и они не перешли на укр.
Украинцы перейдут на украинский. Это неизбежно. Нужно время. И взаимоуважение
При чем тут русский язык, как международный язык, и россиянин по паспорту, который поддерживает войну и убивает? Не нужно делать винегрет с языками и людьми, провоцировать конфликты.
На немецком языке говорят еще в Австрии, Швейцарии, Люксембурге, Лихтенштейне, Бельгии, но они все не немцы!
Немецкий язык учат и в наших школах сейчас, а в Германии миллионы людей беженцы и им помогают.
Русский язык - это международный язык, который используют во многих странах для общения и для работы в международных компаниях во всем мире.
Демократию и свободу выбора также никто не отменял. В быту каждый человек имеет право говорить так как ему удобно, не зависимо от вашего мнения.
Не каждый украиноязычный - это патриот Украины. Посмотрите статистику сколько украиноязычных и с западной Украины постоянно эмигрировали и жили в Европе, Канаде, Америке и сейчас бегут туда, используя момент выехать, даже когда в их регионе тихо и безопасно.
Посмотрите сколько русскоязычных волонтеров и воинов ЗСУ отдают свои жизни за Украину. Патриот Украины на любом языке. Вот они настоящие патриоты на любом языке -русском, английском, украинском.
Украина - мультинациональная страна и мы должны уважать всех и каждого, если идем в Европу и поддерживаем демократию.
Берите пример с развитых стран, где больше двух-трех национальных официальных языков и все уважают друг-друга.
Family Fashion• 20 января 2023
Ответ дляrich0311
От нісенітницю говорите. По перше можна було вказани «розумнішу» причину відмови. По друге, знаю купа людей, які після війни стали принциповими в питанні мови, рос. продукції, але поганими їх назвати не можу. Просто хтось перестав розмовляти російською у 2014, хтось у лютому 2022, а комусь треба щоб війна прийшла не просто в Україну, а постукала у двері їхньої оселі.
При чем тут русский язык, как международный язык, и россиянин по паспорту, который поддерживает войну и убивает? Не нужно делать винегрет с языками и провоцировать конфликты.
Ответ дляDaria0000
Пішли маніпуляції військовими та лікарями і перехід на особистості.
Значить, аргументів нема.
Це не вони в інтернетах строчать: «разговаривал, разговариваю и буду разговаривать на русскам, потому что родной».
В них на це часу нема, згодна.
Значить, аргументів нема.
В них на це часу нема, згодна.