Відразу хочу написати, тема чисто для того щоб обговорити по перше чи якось можливо поскаржитись на підприємство і які будуть наслідки?
І чи коректно називати причину відмови у співбесіді, саме ось таку?
Дуже прошу не переходити на взаємні перепалки і не розводити самі знаєте що, реально, будь ласка по суті питання дайте відповідь хто в темі
0208mariia• 20 января 2023
Ответ дляFamily Fashion
При чем тут русский язык, как международный язык, и россиянин по паспорту, который поддерживает войну и убивает? Не нужно делать винегрет с языками и людьми, провоцировать конфликты.
На немецком языке говорят еще в Австрии, Швейцарии, Люксембурге, Лихтенштейне, Бельгии, но они все не немцы!
Немецкий язык учат и в наших школах сейчас, а в Германии миллионы людей беженцы и им помогают.
Русский язык - это международный язык, который используют во многих странах для общения и для работы в международных компаниях во всем мире.
Демократию и свободу выбора также никто не отменял. В быту каждый человек имеет право говорить так как ему удобно, не зависимо от вашего мнения.
Не каждый украиноязычный - это патриот Украины. Посмотрите статистику сколько украиноязычных и с западной Украины постоянно эмигрировали и жили в Европе, Канаде, Америке и сейчас бегут туда, используя момент выехать, даже когда в их регионе тихо и безопасно.
Посмотрите сколько русскоязычных волонтеров и воинов ЗСУ отдают свои жизни за Украину. Патриот Украины на любом языке. Вот они настоящие патриоты на любом языке -русском, английском, украинском.
Украина - мультинациональная страна и мы должны уважать всех и каждого, если идем в Европу и поддерживаем демократию.
Берите пример с развитых стран, где больше двух-трех национальных официальных языков и все уважают друг-друга.
Вы точно мне это хотели ответить?))
Ответ дляOlga Zelenyak
Объясните, почему меньше должно быть таких принципиальных как барышня, а не таких принципиальных, как сотрудники этой компании, которые знают украинский, говорят на нем (это в их пояснении написано), но принципиально не готовы с ней на нем общаться?
Я всю тему пытаюсь это понять и не могу.
Тому що, якщо до мене прийде працівник, який вимагатиме від мене розмовляти з ним виключно російською, то стане колишнім (точніше взагалі не дійде). І це не тому, що я ненавиджу російську, а тому, що це дискримінація за мовною ознакою. Виключення можливі лише для тих, хто дійсно не розуміє українську.
Family Fashion• 20 января 2023
Ответ для0208mariia
Вы точно мне это хотели ответить?))
Не вам. Случайно. Сори.)
Ответ дляTata_F
Я б не була настільки категоричною. Люди різні, в деяких така захисна реакція цілком може бути. Розуміти, розуміють, але не хочуть мати нічого спільного, навіть мову
я не категорична, просто пишу про тех, кто НЕ меняет
У меняющих свои причины, это их выбор и их право
Ответ дляЛерусикП
Розмовляти на українській, це цілком вірний вираз. Якщо Ви знаєте набагато більше словникових оборотів,я за Вас рада можете узяти пиріжок з верхньої полички)))
Як Вам живеться взагалі, коли Ви, навіть, в такому позитивному явищі, гівно знаходите))) Складно Вам напевно в житті
Вона права. Це ’калька’ з російської мови.
розмовляти українською
НамСвоюРобити• 20 января 2023
Ответ дляОксана_12
Це не через мову. Це через принципову позицію. Нажаль, не всі готові до напруженої атмосфери в колективі задля плекання чийогось его.
Вам не сумно від думки, що в Україні українці, маючи власну мову країни, більше того, знаючи її, надають перевагу спілкуванню іншою мовою, до того ж нав´язуваною століттями ч/з її знецінення, приниження і прямі заборони?
От мені сумно.(
Ответ дляЛерусикП
Оце новина.
Як це мова окупанта немає ніякого відношення до війни.
Нагадати Вам за, що воюють зараз ці кацапські виродки? і ось ці їх...8 лет бамбили бамбас.
Так, от, воюють вони ’за исконно русские замли’, які знаходяться на території УКРАЇНИ! І в підручниках нових вони вже пишуть не КИЇВСЬКА русь. А просто русь! Вони зтирають нас взагалі з історії! А про те, що коли у нас були вже цегляні церкви, в Московії - БОЛОТА! про це у них і не згадують навіть!!!
Мова, це один з головних чинників приналежності суспільства.
Чому англійці, не захоплюють французів, тому, що у них різна мова і менталитет. Набагато тяжче приєднати до себе території, де тебе не розуміють, і її колонізувати!
англичане не захватывают французов, потому что они не тупые кровожадные выродки, как парашисты. В мире есть столько стран, где говорят по-английски )) захватывай - не хочу
Olga Zelenyak• 20 января 2023
Ответ дляОксана_12
Російською розмовляти ніхто і не вимагав. В вимогах роботодавця: досконале знання української і більше ніяких інших мов. Претендентка хоче щоб цією ж українською з нею спілкувалися.
В чому дискримінація?
Дискримінація - це нерівне ставлення. Це коли в наслідок якоїсь ознаки до людини менш прихильно ставляться.
В даному випадку, якщо і є дискримінація, то до претендентки на посаду. Бо їй відмовили в зв’язку з тим, що вона україномовна і готова спілкуватися виключно українською або англійською.
В чому дискримінація?
Ответ дляБулочка13
Да ничего они разгребать не будут. Они же не уволили ее, у них по факту нет никаких юридических отношений! Или если бы она через центр занятости на госпредприятие устраивалась и ей отказали - это ещё хоть как-то...а так..Вообще, а где подтверждение, что это именно они ей написали, может это заказной пост на дискредитацию организации?
Я маю на увазі шум у інфопросторі. Хоча може то така стратегія звернути на себе увагу
Могло б бути й дискредитацією, але вони своїм виправданням все зіпсували.
Oasis in the Desert• 20 января 2023
Ответ дляTata_F
Як раз на цьому етапі доречно. Якби в компанії уважно читали резюме, то могли б його просто відкласти, як таке, що не влаштовує, не витрачаючи ні свого часу, ні дівчини.
А Ви впевнені, що дівчина подає достовірну інформацію? У правильному порядку...
Вона хайпує на модній темі.
Cvetochek...• 20 января 2023
Ответ дляНамСвоюРобити
От мені сумно.(
не переймайтеся. подивіться на Литву. всі розмовляли російською, коли були у складі радянщини. зараз там майже ніхто її не знає, окрім людей немолодого віку. уся молодь спілкується виключно литовською и английською, російської не знає зовсім. так і в Україні буде. не все ж за раз повинно відбутися. трохи часу
Хтось вище наголошував, що російська міжнародна мова ООН. Серйозно? мова терористів досі має якусь вагу в світі? Все російське повинно бути зневажено, все.
Якщо десь там, тим хто приймає рішення, «какая разніца», українці повинні дотиснути.
Та як це зробити, якщо ми самі здебільшого не просто російськомні, а любимо, відстоюємо мову агресора і намагаємось довести, що вона не має стосунку до геноциду українців.
Oasis in the Desert• 20 января 2023
Ответ дляОксана_12
Це не кріпосне право. Це реалії нашого життя. Для того, щоб висувати умови - треба бути чимось цікавим людям, які мають на ті умови згодитись.
Якщо це не державна установа, то мають повне право.
Можливо, вже мали справу з навіженими вишиватниками.
Blacky_Mik• 20 января 2023
Ответ для0208mariia
Ваша точка зрения имеет место быть. Но я бы предпочла знать правддивую причину почему я не подошла на должность. Значит это моё слабое место и мне нужно над этим поработать.
А на счёт ’постучалась в дом’. Знаю семью из Бахмута, они остались без дома, да и без родного города. Переехали в украино-румыноязычный регион. Их там никто не притеснял за русский язык. Но и они не перешли на укр.
Украинцы перейдут на украинский. Это неизбежно. Нужно время. И взаимоуважение
А підкажіть, будь ласка, скільки саме треба часу українцям для преходу? 32 роки незалежності скоро, якщо учити по одному слову на місяць (не враховуємо слів, що звучать однаково - типу син, ложка чи дуб), можна було б вже вивчити майже 380 слів. Достатньо для простих комунікацій. Чи це дуже швидкий темп - і зросійщеним українцям виходить вчити лише по одному слову на два місяці? На три?
Ответ дляНамСвоюРобити
От мені сумно.(
Наразі ми маємо ситуацію, коли для значної частини українців рідною є російська мова. Так склалось. І складалось це десятиліттями, не виправити миттєво. В цьому напрямку недавно зовсім почала проводитись правильна державна політика, що з часом дасть свої наслідки. І якщо не діти, то внуки точно будуть розмовляти українською. І знаєте, народившись в україномовній родині в україномовному регіоні в селі з єдиною школою, де навчання велось виключно українською я не буду до чогось змушувати чи якось принижувати людей, яким так не пощастило. Бо в цьому немає моєї заслуги. Це не те саме, що перейти на чужу (хай триста разів державну) мову у зрілому віці.
Oasis in the Desert• 20 января 2023
Ответ дляDaria0000
Ви це лікарям скажіть, які з підвалів не вилазили і не вилазять біла лінії фронту в російськомовних містах, таких як Харків, Бахмут, спасаючи нащих захисників, поки ви на дивані про мову срач розводите, той самий Дніпро, Київ, чиї лікарні постійно бачать поранених теж в більшості розмовляє російською, військовим, волонтерам ... у мене з вами діалог завершено... і так, між собою ми продовжуємо і будемо продовжувати розмовляти мовою, якою нам сручно, тобто російською. А до україномовних я маю повагу та розмовляю мовою такою, якою звертаються до мене.. навіть у Києві, де взагалі норма, коли один українською, а інший російською і нормаль но між собою говорять.
І найбільше страждають саме російсьмовні міста (((
Family Fashion• 20 января 2023
Ответ дляCvetochek...
Страны Прибалтики многие знают и используют русский. Создайте форум опрос и вам ответят наши украинцы, которые там сейчас, какой % русскоязычного населения в странах Прибалтики сейчас и на каком языке они там сейчас все общаются?
НамСвоюРобити• 20 января 2023
Ответ дляОксана_12
Я ж не про це запитала(
0208mariia• 20 января 2023
Ответ дляBlacky_Mik
Не так давно у нас стало государство продвигать украинский и убирать русский. До недавна русский был региональным языком в нескольких областях (что вообще нельзя было допускать, я считаю). Вот и выходит, образование перевели на укр (а это самый важный фактор украинизации), госструктуры и соц услуги перевели на укр в обязательном порядке, убирают с продажи рус книги и процесс пошёл. Дальше подключаются люди сами, по своему осознанном выбору, но поколение должно смениться, быстрее не будет. Практика других стран показывает такой же примерно темп
Ответ дляOasis in Desert
Вона хайпує на модній темі.
Я декілька разів в цій темі написала, що для того, щоб розібратися треба бачити все листування. Слова HP та виправдання компанії звучать якось дивно.
Ответ дляCvetochek...
Я была в Литве много раз ещё при СССР. Они не разговаривали по русски между собой, они просто знали русский и могли говорить, т.к. учили в школе. А потом учить перестали. Русский и литовский - совершенно разные языки, которые не имеют ничего общего. В Украине все немного не так
Ответ для vihola
Так там парашинці російськомовних звільняють, яких вважають своїми, від життя, від житла, від мирного неба, переконані, що там руського міру чекають.
Ніякого зв’язку з мовою, ага.
Абсолютно ніякого. Мова взагалі не має ніякого значення д до я розв´язання цієї війни. Привід, не більше того. І то ще дякувати трег, що всіх розмовляючи з вони записали в співчуваючі. А то будували б стратегію наступу іншим чином - досі б під франківськом були.
Blacky_Mik• 20 января 2023
Ответ для0208mariia
Ні, тут ви трохи помиляєтесь. Чехи впроваджували чеську серед згерманізованих містян дуже швидко. Там теж це було питанням національної безпеки. І все в них вдалося. Хоча так, російскомовним до цього часу смішно від фраз на кшталт ’Летадло спадло на дівадло’.
Oasis in the Desert• 20 января 2023
Ответ дляНамСвоюРобити
От мені сумно.(
А чому сумно?
Ремарк (відомий письменник-антифашист) писав німецькою. Німецька теж мова ворога?
І що таке власна мова? Державна чи рідна?
Моя рідна мова російська, і я поважаю усі мови світу.
Мовне питання надумане. У нас єдиною державною мовою була і буде українська. Це головне, усе інше маячня...
Ответ для0208mariia
Якщо, практично всі російськомовні українці переконують, що володіють українською бездоганно, дехто навіть вихваляється, що розмовляє українською краще україномовних.
В чому проблема взяти і перейти на українську?
Якщо це не принциповість то що?
Під тиском не хочеться, без тиску не хотілось, під бомбами парашенськими також не хочеться, бомби не тиснуть.
А коли це бажання прийде?
Коли загояться рани?
Малоймовірно.
Якщо це не принциповість то що?
А коли це бажання прийде?
Коли загояться рани?
Малоймовірно.
Ответ дляOlga Zelenyak
В чому дискримінація?
Їй відмовили, бо вона гонорова. І до статусу незамінної не доросла.
0208mariia• 20 января 2023
Ответ дляBlacky_Mik
Возможно. Не изучала детально как это происходило у других. Делаю свой вывод из того, что молодёжь говорит на родном и русский не знает ни слова, а старшее поколение ещё учили русский в школе. Вот и считаю, что наши дети, нынешние младшеклассники и младше, уже будут украиномовными