Эт вернячОк• 24 января 2023
Якби до вас підійшла дитина чужа та спитала "а чого вы розмовляєте російською?"
Мені розповіли сьогодні. Жінки між собою спілкуватися біля дома свого, російською, до них підійшла якась дитина і спитала чого вони на тій мові говорять. Що ви відповіли би?
woman Warrior• 24 января 2023
Ответ дляОленаЯ
90% в оточенні опонентки тієї не знає. Тобто навіть після 100 прослуховувань нічого не відкладається в голові, а чому, бо ум не нужен, чи все таки не порожня черепушка повинна бути.
заладили.Да не нужны им эти песни)
woman Warrior• 24 января 2023
Ответ дляОленаЯ
А вони матриці і логарифми в середній, чи в старшій групі вивчали?
Того вам знати непотрібно)Щоб не зруйнувати шаблони.
Мелитрисса• 24 января 2023
Ответ для vihola
А у вас є паспорт метиса?
Може в метисів є своя країна?
Бо я не знаю що з вами далі обговорювати, якщо ви з українським паспортом не ваажаєте себе українкою.
Проблеми метисів мене не цікавлять, я з ними незнайома.
Може в метисів є своя країна?
Ну вы даете. У меня есть паспорт гражданина Украины, в котором нет национальности. Если вы до сих пор не понимаете, гражданство и национальность, разные вещи. Украина многонациональная страна, у нас кого только нет, помимо украинцев и русских имеются евреи, молдаване, румыны, поляки, венгры, армяне, азербайджанцы, грузины, узбеки, греки, может кто еще, есть еще куча людей от смешанных браков с выше перечисленными национальностями. Все эти люди не украинцы по национальности, но граждане Украины. Если гражданин Украины, станет гражданином Германии, то немцем он все равно не станет. Вот правда, что с вами обговаривать, если вы такую ерунду пишете. Всего доброго.
Ответ дляwoman Warrior
Ганьба тим, хто бере на себе суддівські функції та виражає зневагу до когось іншого,при чому невідомо на якій підставі.
В чому Ваша проблема? Почитала відповіді Ваші в темі, то жах. Скільки агресії, ненависті, зневаги, що трапилося? А мову потрібно захищати, відстоювати.
Ответ дляOasis in Desert
Це може бути простою мімікрією, бажанням стати, як усі.
На кшталт того, як раніше гості столиці зрікалися рідної української мови аби здаватися ’своїми’...Уже після здобуття Незалежності! А тепер ці пристосуванці звинувачують у своїй малодушній зраді російськомовних.
Насправді ж така проста річ. Спілкуйся своєю мовою - її стане більше. Але навіть панове з західної України переходили ст намагались перейти на російську. Навіщо? А тут так різко стали ’україномовної елітою’. Що це, спроба відігратись? Я собі розмовляла українською, розмовляю українського... І ніяка чуда мова мене не дратує
Ирина-bbd0• 24 января 2023
Ответ дляМелитрисса
Так может спрашивали про политическую нацию ’украинец’?
Ответ дляОленаЯ
30 років у нас незалежна країна, 25 років + викладання в вузах українською, іноземці за 5 років вивчають українську чудово, китайка за 1,5 роки вивчила мову, а наші громадяни у вакуумі 30 років жили, чи у вузах не вчилися, а зразу на завод, чи нігті пиляти, не можуть говорити українською, ганьба.
А що вам до інших людей? Розмовляєте - розмовляйте собі. Вам ніхто не забороняє.
Ответ дляЯ-ваш шанс
Потому что этот язык мне родной.
І Ви навіть не намагаєтесь відмовитись від мови вбивць?
Я не говорю, що це легко. Ми всі на автоматі раніше переходили з української на російську.
Але може щось змінилося в 2014 році, а тим більше в 2022?
Чи ні? Нічого не змінилось?
Ирина-bbd0• 24 января 2023
Ответ дляОксана_12
Так и не должно быть никому дела до пушкиных и достоевских)))
Ан нет.истерики ’нацисты посягают на святое’))))
Ответ дляМелитрисса
В тому то і справа, що національність не вказана, коли отримуєте український паспорт, стаєте повноправним, рівноправним «титульним» українцем.
І тільки ваше особисте бажання чи небажання памятати свою національність, чи бути українцем.
Грузином, узбеком, греком, поляком бути не соромно.
А що в голові громадянина України, на якого падають російські бомби, а він відповідає, я не українець, я метис.
Ответ дляKatie899
Моя рідна мова українська і нею спілкувалася завжди в родині. Але так, раніше українська вважалася мовою селюків, престижно було в місті балакати виключно російською. Це мій досвід.
Ідентичний моєму. Тільки особисто я чхати хотіла зио там що вважає і ламати себе не намагалась. Тому зараз не вимагаю в не намагаюсь ламати під себе інших людей. Це ж був ваш виключно вибір, якою мовою розмовляти. Не оточуючих.
Мелитрисса• 24 января 2023
Ответ для vihola
Насправді, питання в самоідентифікації.
Ніхто не міряє вам череп і не пише висновок українець, росіянин, метис.
Це виключно ваше бажання сидіти під російськими бомбами і шукати в собі російську кров.
А что мне искать русскую кровь, если она вот она в виде родственников. Национальность от бомб, как показывает опыт, не спасает. От бомб спасает хорошо вооруженная армия, лично я не верю, что россияне русскоязычных спасать пришли. не знаю почему вы думаете, что если я буду считать себя украинкой по национальности, это спасет меня от бомб, да, бомбят преимущественно русскоязычные регионы, но что-то не заметила чтобы там гибли только русскоязычные или только украинцы. Почему я не говорю, что я украинка по национальности, потому что я тошнотик, это было бы вранье, маємо те що маємо. Я украинка по паспорту, это как синоним слова гражданство.
Oasis in the Desert• 24 января 2023
Ответ дляОксана_12
Ви послідовна толерантна людина, не зрадник свого коріння…
А от ті, що різко перефарбувалися (бо мова наразі це тренд), викликАють багато запитань. Вони ще не раз перефарбуються в залежності від життєвих обставин.
Ті ж українці, що свідомо перейшли на державну мову і не чіпляються при цьому до інших, молодці!
Ответ дляСтрекоза любви
Дівчата, а чого ви до дитини з такою агресією? Невже не можна просто пояснити, чому це так? В кожної ж вас є відповідь на це питання. Банально - так розмовляли мої батьки. А чому злитися, хамити дитині (судячи з відповідей) я особисто не розумію.
Тому що дитина, а тим більш стороння, не має влазити до чужих розмов.
Ирина-bbd0• 24 января 2023
Ответ дляОксана_12
Понимаете.у меня бабушки украиномовни. А вот меня взращивали городскую под лозунгом ’мова для села быдла! Русский для нормальных .как в москве!’))
У меня,не было выбора.меня русифицировали
Я красиво мовою балакаю зараз.але повільно
Нужно учиться.но даже и в,мыслях нет быковать.что меня заставляют мову учить
Ибо в голове есть осознание.что наше настоящее когда-то забрали и уничтожали
oksigen_ks• 24 января 2023
Ответ дляKatie899
Так кто виноват, что вы за престижем гонялись?
Ответ дляИрина-bbd0
Ну то їх проблеми. Поістеричать і забудуть. Половина істериків їх і не читала. І до чого тут розмовна мова взагалі незрозуміло, чемно кажучи
Ирина-bbd0• 24 января 2023
Ответ дляoksigen_ks
Кто вы? Если это была русификация,по всему совку под таким соусом. Вы жили при ссср?
Мягкая пропаганда.но уничтожающая всё.кроме веночков и шаровар для,поддержания иллюзии союза советских братьев
Ирина-bbd0• 24 января 2023
Ответ дляОксана_12
Кого их проблемы.если и в Украине заламывания рук по памятникам и стихам?)))
А как это Вы не понимаете что язык.памятники и стихи это составляющие одного ряда?)) Странно
Чужая насаживаемая культура и состоит из всего этого +голубой огонек в,столице москва)
Ответ дляК.а.л.и.н.а
Тому що російська була модною, вона була повсюду. Я з україномовної родини, але в університеті, на роботі, з друзями була завжди в основному російська. У нас був прикол з рідним братом, коли ми опинялися в одній компанії, де з друзями і він і я розмовляли російською, в цей же час, щоб сказати щось один одному ми переходили на українську. Раніше такої принципової позиції як зараз я не мала і навіть з донькою до її 3 років розмовляла російською. Трошки в норму мене повернула дружба з моєю кумою, яка є переселенкою з Донецьку в 2014, ми познайомилися в садочку наших дітей в тому ж 2014 році і вона щиро не розуміла як і навіщо я розмовляю російською, маючи україномовних батьків, по суті псувати таку чудову базу. З тих пір я повернулася назад на українську в побуті, але з російськомовними друзями все ще продовжувала переходити на російську, щоб бути їм зручною. Дуже корю себе за це зараз.
Надо ж найти повод, за что себя корить и упиваться этим) как сложно живётся свежеиспечённым патриотам)