Тут надолго• 12 марта 2023
Повертаємось додому в російськомовне місто.
Рік прожили на Прикарпатті і хочемо повертатися додому в Дніпро. Дитині 3 роки, тобто можна вважати, що заговорила вона у Франківську, ходить у садочок звичайно україномовний. Хочемо повертатися додому, всі наші друзі, а також бабусі дитини - російськомовні, мене від цього аж вивертає, не від того, що розмовляють, це їх вибір, а від усвідомлення, що дитина почне розмовляти рос мовою або ж суржиком. Попитала сусідів в Дніпрі, хто з дітьми, то 90% на майданчиках російськомовні. Садочки державні зачинені, а приватні деякі пишуть, що україномовні, а по факту діти розмовляють російською, вихователі 50 на 50. Як зберігти дитині українську мову? При умові, що ми з нею спілкуємось українською, цього ж не вистачить? Зрозуміло, що будемо говорит і пояснювати, але їй тільки виповнилось 3 роки
Ответ дляДарьяР.
Але якщо мама хоче дитину вберегти від російської мови, то це не дивно, що вона шукає способу як це зробити. Багато дітей маючи україномовних батьків, але російськомновне оточення, переходять на російську. На практиці, вони лише на уроках говорять українською. Це для них абсолютно мертва мова.
Удалено администрацией...
Ответ дляy888
Не рівняйте націю німців і зброд немитих орків. Німці після війни покаялись і платили репарації і зараз в таборах вони зробили музеї, які кожного разу нагадують їм про минуле. А що мокші? Покаялись за Соловки чи Голодомор?
Через сколько лет после окончания войны они это сделали? А сейчас война еще не окончена, так что рано ждать извинений.
Ответ дляArgesha
Ви прямо з усіма переговорили там?
В мене родичі на Сході, їх чечени ’визволяли’- вони, наприклад, на своєму бусурманському розмовляли між собою. З місцевими - так, переходили на щось схоже на російську
В чечне свой язык и русский они учат как иностранный. Поэтому кто из Чечни не выезажал никогда, русский знают плохо.
Миленька Лебідко• 13 марта 2023
Ответ дляolyagol
Удалено администрацией...
Я проспала все)). Але вважаю також, що тему мови важливо підіймати.
Ответ дляtata-29ef
Тобто, знаючи українську, ви свідомо обираєте ту іншу -свою рідну? На другому році війни.
Ви не розумієте чому росіяни прийшли вас вбивати? Шановна, вони нас прийшли вбивати, вас вони захищати прийшли.
разницу между родным языком и языком, который ты хорошо знаешь не улавливаете? одно дело сразу же ответить, а другое думать и подбирать слова перед ответом.
child3child• 13 марта 2023
Ответ дляtata-29ef
На втором году войны вы верите в легенды, что кто-то кого-то пришел защищать? Очнитесь уже наконец.
Миленька Лебідко• 13 марта 2023
Ответ дляolshe11
Ви не бачите для себе жодної причини перейти на українську?
Ответ дляЦвіту і пахну
Різниця між Германією і росією в тому, що перші не нищили нас за нац ознакою і не стверджували що нас не існує.
Просто не успели, начали с евреев, а там их победили. Идея ведь была об исключительности арийской нации, а славяне в эту категорию не попадали. И почему Бандеру немецкие власти арестовали и отправили в концлагерь, когда он начал выступать за провозглашения самостоятельного украинского государства? Не надо идеализировать никого.
child3child• 13 марта 2023
Ответ дляЦвіту і пахну
Правильно, они вообще украинцев отдельно не рассматривали. А если и продвигали какие-то идеи, то только для усиления собственного влияния в том или ином регионе.
Ответ дляА_К_М
Неправда. Вони знищували циган, євреїв та комуністів. До слов´ян ніяких спеціальних претензій не було.
Але дивно не це, що ви того не знаєте. А те, з яким фанатизмом і увагою до процесу ви зафлуджуєте тему другорядним. Це щоби що?
А что делали со славянами? Использовали как рабов.
Ответ дляAnnaOst
Коротше дівчата, вчить українську або хоча б вчить дітей української. Не буде більше толерантності до російської мови. Ну або українці претенденти на премію Дарвіна
А зачем толерантность? Если минимум половина страны говорит на русском друг с другом и мирно живет? Или вы призываете к гражданской войне??
child3child• 13 марта 2023
Ответ дляLiebelebenn
Якщо не важливо якою мовою, то завжди розійською? Ок, яка різниця, тільки не розійська. Давайте так?
Дістали вже...де нам бути українцями? В розійськогаваочщих є розія, а нам куди дітися??
З 2010 жила в Павлограді. Там усвідомила що нічого спільного з місцевим ватним населенням я мати не хочу. Перестала перехолити на розійську. Скільки разів на мою українську Київщини (уточнюю, бо це ж важливо місцевим ватницям) мене обзивали бендєравской сук.ой просто в спину на просте прохання дати пакунок певного розміру на касі в супермаркеті, скільки разів знайомі чоловіка розказували мені про вєліч руського язика і як мені має бути соромно відкривати рот. При цьому в жодні конфлікти і дискусії я не вступала. Апофеозом був якийсь дід який біг за мною і кричав що таких як я фашистів він в Угорщині розстрілював, бо я з СВОЄЮ малесенькою донькою на майданчику тихенько говорила українською. Це ще до 2014 року було. А зараз там повна вакханалія і вата. Батьки чоловіка були в молодості українцями, рос та зробило свою справу. Свекор волає про бендерівців і про прокляте ЗСУ що збиває животворящі ракети руського міра.
А так да, какаяразніца. Тільки зросійшених коробить від українського слова
Вы знаете, проблема не в какаяразница, а в психологической реакции любого человека, когда ему навязывают что-то. Вот вы написалаи многобукв, а я вам скажу, чтобы вы поняли - большинство русскоязычных аналогично воспринимают какие-либо движения в сторону ущемления их языка. Вот перестали бы навязывать в соцсетях, в сми и т.п. - люди бы успокоились. А так все время подогревают этот вопрос заинтересованные в этом силы. А обычные люди волком друг на друга смотрят.
Ответ дляelenvas
Поддерживаю полностью,полное неуважение к прошлому своих же дедов и отцов,уничтожают память о них всю,оправдывают немцев и то что они творили тогда.
Тут працює іллюзія відсилання до тези ’ворог мого ворога - мій друг’. Німці знищували росіян, і наші деякі не обтяжені інтелектом уже за одне це ладні битися в екстазі і навіть пробачити той факт, що українців було знищено набагато більше в процентному відношенні до чисельності населення країн.
Ответ дляДарьяР.
Я б не бачила, якби була російськомовна. Ось на російську бачу сенс переходити, бо ігнорування Конституції, загальне невігластво й незнання історії, в тому числі й історії виникнення й розвитку мов, зашкалює.
child3child• 13 марта 2023
Ответ дляА_К_М
Слушайте, я не знаю, сколько вам лет и какие книги вы читаете. Всем мы знаем, как можно легким движением руки переписать историю. Мне, чтобы сформировать свое мнение о происходящих событиях, достаточно было общения с моими дедушками и бабушками, которые были очевидцами тех событий, людьми, непосредственно пережившими это, и войну, и бомбежки, и концлагеря. Так что не надо тот затирать за славян.
Графиня Шезвездицкая• 13 марта 2023
Ответ дляtata-29ef
Нельзя же быть такое наивной и верить в подобное.
Израиль воююет с арабами много лет, но это не мешает быть арабскому языку вторым государственным.
Mira29-c3c3• 13 марта 2023
Ответ дляolshe11
обслуживание на украинском, т.е административные вопросы. А как тогда с курсами изучения испанского например. Так и эти центры они предоставляют услуги по изучению каких-то навыков и это уже не подлежит обслуживанию на госязыке.
Яким законом вони керуються?
Ответ дляolshe11
я продолжу вас список:
Финляндия - финский, шведский
Швейцария - французский, немецкий, румынский, италянский
Бельгия -французский, голандский, немецкий
Канада - французский, английский
ЮАР - английский, африкаанс, ндебеле, педи, свати, сото, тсонга, тсвана, венда, коса и зулу
Финляндия - финский, шведский
Канада - французский, английский
#це_інше
Миленька Лебідко• 13 марта 2023
Ответ дляArgesha
Але всі розуміють, що в Конституцію російська мова окремо винесена не просто так. А от яка культурна спадщина є у російськомовних людей в Україні? Що нас об´єднує саме з українським корінням?
Графиня Шезвездицкая• 13 марта 2023
Ответ дляAnnaOst
Я веду документацию на украинском, моя младшая дочь учится в частной школе на украинском, старшая -ведет документацию тоже на украинском.
И знаете, что бесит больше всего?
Когда мы попытались начать говорить на украинском- нас украино говорящие и пнули.И не важно, что мы учились разговорному языку- нас мордой об стол ударили свои же.
И знаете, что бесит больше всего?
Миленька Лебідко• 13 марта 2023
Ответ дляГрафиня Шезвездицкая
И знаете, что бесит больше всего?
Мені шкода, що так сталося. Це дійсно дуже демотивує. Але мені здається не треба здаватися через таких людей.
Ответ дляSeehund
Мой отец ребенок войны, он сейчас в Германии. Он родился в начале 45 года. Ну вот увиденные собственными глазами зверства русских, не сравнятся с рассказами когда-то кого-то. Тем более, что тогда с его родным городом не было такого.
В войне воевали все народы ссср. Ваш отец по лбу читал русский, белорус, прибалт, украинец? Все в армии говорили на русском между собой.
Миленька Лебідко• 13 марта 2023
Ответ дляolshe11
Так, це точно був не рускій, бо рускіє ж хороші. А ви точно з України пишете?
Графиня Шезвездицкая• 13 марта 2023
Ответ дляДарьяР.
Я всегда уважала украиноязычных граждан своей страны. Они родились и жили в регионах, где говорили на украинском языке. Но для них я, выросшая в русско язычном регионе- прям, красная тряпка. Харьков, Одесса. Днепр-русско язычные города и ни чуть не меньше украинцы, чем те, кто говорит на гос. языке.Нас, что- убить за это?
Миленька Лебідко• 13 марта 2023
Ответ дляГрафиня Шезвездицкая
Я частково вас розумію, бо я з Донеччини. Але я бачу для себе особисто і для своїх дітей потребу в україномовному оточенні. І я спілкуюсь українською, нехай навіть сюди прискаче якийсь черговий грамар-наци і скаже, що вона у мене погана
. Бо немає майбутнього російської мови у нас у країні. А минуле її тут дуже негативне.