Olgusya• 27 марта 2023

Муженко, Кривонос та втеча Гіркіна зі Словʼянська в Донецьк

Віктор Муженко у 2020 році в інтервʼю для "Радіо Свобода" розповідав, що знав про рух колон Гіркіна на Донецьк, утім, достовірних координат про їхнє пересування не було.

"Була дійсно інформація, що в ніч із 4 на 5 липня в районі вулиці Аеродромної формується якесь угруповання, якась кількість людей: що за люди, яка там техніка була – невідомо. Ну і це в умовах міської забудови, там же будинки місцевих жителів. Могли нанести серйозні втрати місцевому населенню. І відкрили вогонь тільки тоді, коли вже пішла інформація, що почався рух", – розповідає Віктор Муженко.
– Тобто ви говорите, що вогонь по колонах між Слов’янськом і Краматорськом все-таки вівся?
– Вівся, звичайно. Це було десь приблизно з 12 години ночі, і ми практично всю ніч вели обстріл, але не розуміли, куди, стріляли по площах. Тому що у нас не було реальних цілей, не було реальних координат. На наступний день я відправив групи спецназу для того, щоб вони провели дорозвідку саме в цьому просторі: які ж результати вогневого ураження? Ми там нічого не побачили. Кілька розбитих, згорілих цивільних машин, воронки і більше нічого. Ніякої бойової техніки не було», – каже Муженко.

Сергій Кривонос 47 днів командував обороною Краматорського аеродрому, зокрема й на момент виходу бойовиків Гіркіна:
"Маючи певну інформацію зі своїх джерел зі Слов’янська і Краматорська, ми розуміли, що вони будуть виходити. Це розуміння було чітко сформоване між 2 і 3 липня. І вже 4 числа було вже зрозуміло, що вони підуть в цю ніч – з 4 на 5. Ми активно вели розвідку і давали координати безпосередньо і по нічному пересуванню колони, і по денному розташуванню противника в Краматорську, і потім про вихід колон Гіркіна з Краматорська. Ці координати давались. Реалізації цих координат не було", – стверджує Кривонос.

Тобто Кривонос запевняє, що передавав координати, а Муженко каже, що вони не доходили ("ми практично всю ніч вели обстріл, але не розуміли, куди"). Отже, ці двоє не беруть на себе жодної відповідальності за втрату Донецька (як і Порошенко), але зараз наввипередки поливають брудом Сирського та Зеленського (добре, хоч не Залужного).

Тепер щодо Сирського, якого політичні опоненти Зеленського називають "мʼясником" Бахмуту й Дебальцевого. Окрім східного напрямку, він керував обороною Київщини та контрнаступом на Харківщині у 2022 році. На Київщину росіяни зайшли з тисячею танків, артилерії було десять до одного на їхню користь, і те, що вдалося їх за місяць спалити й вибити, свідчить про якраз геніальне командування. А в результаті харківської операції за 5 днів було звільнено 2000 кв. км територій. Вона увійде в підручники воєнної тактики. За даними Генштабу, за рахунок швидкого прориву фронту вдалося також мінімізувати втрати українських військових. Співвідношення втрат – 1:9 або 1:10 на нашу користь, хоч росіяни й були в обороні.

Отже, коли торік Сирський був командувачем оборони Києва, до нього не було претензій. Щойно війна відійшла від столиці, розпочалися срачі, ініційовані партією "Європейська солідарність". Водночас підшефним Порошенка Кривоносу й Муженку, які припустилися фатальних помилок у бойових діях 2014 року (це я ще не зачіпала Іловайськ), геть не соромно сьогодні робити у ЗМІ те, що вони роблять. Поведінка, не гідна генералів ЗСУ.

P.S. У самому Дебальцевому разом із Сирським був і Муженко.
P.P.S. Аналітики видання The Economist, коментуючи стиль командування генерала Сирського, відзначають принципи децентралізованого командування, детальне планування, а також використання елементів обману та раптовості.
P.P.P.S. Про те, як Кривонос урятував Київ, обороняючи Жуляни, куди не висаджувався ворог, час складати анекдоти.
Перемога 2022• 27 марта 2023
Кто ты, воин?
автор Olgusya • 27 марта 2023
Ответ дляПеремога 2022
Кто ты, воин?
Я аналітєг)
LudaSHS• 27 марта 2023
Тоже прочитала Муженко интервью

ГЕНЕРАЛ МУЖЕНКО: У МЕНЯ ЕСТЬ ВОПРОС, ПОЧЕМУ ВРАГ ТАК БЫСТРО ЗАШЕЛ НА ЮГ И ЧТО ПРОИЗОШЛО В ГОСТОМЕЛЕ
По словам Муженко, российское нашествие в первые месяцы вторжения удалось остановить благодаря патриотизму, самоотдаче, героизму простых людей и простых военных

На вопрос, почему враг так быстро зашел на юг страны, генерал Муженко ответил: ’У меня тоже есть такой вопрос. В 2017 году мы провели стратегическую командно-штабную игру, где разыгрывали сценарии возможной полномасштабной агрессии российской федерации и моделировали ответные действия. Мы не ошиблись в своих прогнозах, но несколько иной моделировалась ситуация на юге. 24 февраля я прибыл на главный пункт управления. Где-то ближе к обеду уже стало известно обо всех направлениях вторжения российских войск. Они совпали с прогнозами и оценками, которые мы сделали во время разработки той командно-штабной игры. Мы их остановили на тех участках, на которых останавливали при моделировании соответствующих боевых действий’.

Выняли его на сми
И это про контрнаступ. https://amp.fakty.ua/417163-quot-u-nas-est-vse-voz...
LudaSHS• 27 марта 2023
Вижу генералы начали борьбу по цветам? Или за них начали. Не, я за правду. За свободу слова.
Очень интересно , что сейчас происходит.
Это прицел на будущие выборы?
Т к так все хорошо, и фронт хорошо? И прогнозы хорошие?

А с Марченко сняли обвинения?
автор Olgusya • 27 марта 2023
Ответ дляLudaSHS
Тоже прочитала Муженко интервью

Выняли его на сми
Там була здача СБУ. Я вчора таку історію прочитала, від якої досі в шоці:

’Виявляється, що сьогодні - день СБУ, а в мене є така епічна історія із наших спільних відносин, яку я завжди шукала нагоди розказати. (Звучить, наче я тост збираюся сказати)
Якось після звільнення Херсону колега із британської газети попросив мене з‘їздити буквально на кілька днів в одне місто на Півдні, яке було під повною інформаційною тишею, дуже близько росіян і виглядало наче скоро будуть якісь зміни лінії фронту саме на тій ділянці.
Кореспондент сподівався, що там вийде просто на блокпості домовитися про дозвіл на роботу. Я ж сильно в тому сумнівалася, але поїхала.
Отже, блокпост на в‘їзді. Солдат Збройних сил каже зачекати розпорядження командира. Чекаємо. Раптом приїжджає машина, офіцери, котрі вийшли з неї, представляються «СБУ» і просять дозволу перевірити машину.
Думаю - ну ок, виглядає, наче зараз перевірять і впустять, але дивно, що перевіряють навіть мою косметичку.
Раптом той, хто щойно сказав, що він з СБУ, каже: «а ничего, что я на русском говорю?».
Тиша. Водій голову то на мене, то на офіцера: «вона його зара повісить»
Я: «ну як вам сказати, як для Служби безпеки України трохи дивно, звичайно, але що ж я можу вам зробити?»
І тут чувак підписує собі смертний вирок остаточно, бо каже: «Это просто всегда был русский город».
Британець, який до того часу сидів тихо на задньому сидінні, попросив перекладу.
А тоді так панічно хапається за дверку машини: «Софіє, а це ми на якому зараз блокпосту?»
І так і не впустив, до речі.
Тож бажаю в цей день професійного свята усім тим чесним хлопцям і дівчатам, яких знаю в лавах української спецслужби, якомога скоріше і ретельніше очистити ваші ряди і мати найбільш здорову робочу атмосферу в середині на Славу Україні!
Дякую за службу!’

(с) Софія Кочмар-Тимошенко
Sara-a• 27 марта 2023
Ответ дляLudaSHS
Это прицел на будущие выборы?

А с Марченко сняли обвинения?
Просто всех достали враньё и беспредел.
То ли ещё будет
автор Olgusya • 27 марта 2023
Ответ дляLudaSHS
Это прицел на будущие выборы?

А с Марченко сняли обвинения?
Кривонос точно піде на вибори. Такий досвід у нього вже є. Мені він огидний як людина і зовсім не професіонал.
LudaSHS• 27 марта 2023
Я хочу сказать, если мелемся внутри , и опять процессы начаты сталкивани лбами, значит скоро победа?
Я против ботизма, и всякого цветового решения
Но очень интересные процессы
LudaSHS• 27 марта 2023
Ответ дляOlgusya

І так і не впустив, до речі.
Дякую за службу!’

(с) Софія Кочмар-Тимошенко
А кто довел, что в сбу так много предателей? И разве только сбу?

Где наумов? Сербы ео взяли с крупной сумой и рядом вор в законе был, нде оно? И его разоблачение,?
автор Olgusya • 27 марта 2023
Ответ дляLudaSHS

’А кто довел, что в сбу так много предателей?’ - це 30 років тривало. Не можна назвати одного винного. Але Баканов лайно, безперечно.
LudaSHS• 27 марта 2023
Ответ дляOlgusya
Я не могу так сказать.
Потому , что мы не знаем наверняка, на нас влияют ’ выборные’ инструменты и технологии . Там пол Рады хуже, чем защитник Аэропорта и киборг.
LudaSHS• 27 марта 2023
Кстати в кино ’ Рік’ Резников в жулянах маслом обливал полосы взлетные, а не кривонос, или вообще кто, черти что🧐

Сирский- генерал команды Зе. Считают, что кино Комарова должно нам представить новое лицо из генералов и нового героя.

Ну если харьковская операция его, то хорошо.
Но реалии таковы. Почему в кине не было других? азовцев,?
Марченко?
lus_so• 27 марта 2023
Ну почалось. Вже перемога? В зелених знов рейтинги впали? ’Але є одне але’. Залужний завжди буде популярнішим за зе, Сирського і всіх данілових/арєстовічєй разом узятих.
автор Olgusya • 27 марта 2023
Ответ дляlus_so
А вам чим Сирський не догодив? ’Прямого’ і ’5-го’ переслухали?
автор Olgusya • 27 марта 2023
Ответ дляLudaSHS

Марченко?
Марченко - це взагалі тиловик, відповідає за тилове забезпечення! Він сам про це завжди каже. Південним фронтом керує Ковальчук. Бачите, як легко порохоботи створюють і навʼязують легенди, рвучи тельняшки за порохових генералів. До речі, Сирський теж був нагороджений Порошенком. Чому ж його так не взлюбили зараз?
lus_so• 27 марта 2023
Ответ дляOlgusya
Мені він всім догодив. А ви не пробували, коли намагаєтесь когось похвалити, не кидатись лайном у всіх навколо?
На 1+1 сказали, що війна закінчилась і почалась передвиборча кампанія?
LudaSHS• 27 марта 2023
Ответ дляOlgusya
От не надо этих глупостей - порохобоы, зеботы, фиолетовые боты. Выйдите за рамки всего этого. Это сложно., потому, что мы впитываем сми и тех авторов, кто ближе.
Мне кажется, делиться на ботов сейчас, это глупо

По Марченко все видели его интервью и его работу в неготовом Николаеве. В феврале 22
Это не тыл был
Irina-5d24• 27 марта 2023
Ответ дляOlgusya
У всіх свої огиди. Мені теж у 2019 було огидно, але що поробиш? Проголосуєте як і в минулий раз. Все ж подобається.
Irina-5d24• 27 марта 2023
Ответ дляLudaSHS
Но очень интересные процессы
Не факт. Просто чем раньше начнут оем больше шансов. Они так думают, но это заблуждение. Народ от счастья проголосует за кандидатуру повторно.
Irina-5d24• 27 марта 2023
Ответ дляOlgusya
Ну а як же ж лозунги зі стадіона? Досі їх пам´ятаю. Борзі такі, самовпевнені. Пішла я з теми, не можу себе контролювати
LudaSHS• 27 марта 2023
Ответ дляIrina-5d24
Будет изощренная борьба.
А нам так важна власть послевоенная, ее программы, развитие, відбудова.
Будет закладываться проекты на десятки лет вперед.
Жули-ули• 27 марта 2023
читаю и страшно
автор Olgusya • 27 марта 2023
Ответ дляlus_so
Не дивлюсь 1+1. Взагалі
автор Olgusya • 27 марта 2023
Ответ дляIrina-5d24
У 2019 голосувала за Порошенка. Але більше не проголосую
Жули-ули• 27 марта 2023
Ответ дляLudaSHS
Будет изощренная борьба.
да, плохо, что народ дозировано инфу получает и многого не знает.
LudaSHS• 27 марта 2023
До речі
У Муженко ’Щодо білорусі, ЗМІ вже називають цю країну «білоруським військовим округом росії». Ми постійно чуємо, що їхні військові готові воювати. Як це вплине на перебіг подій?
— Станом на сьогодні малоймовірна активізація дій на північному напрямку. По-перше, не дозволяють погодні умови, бо місцевість там болотиста й непрохідна. По-друге, немає відповідних ознак якихось серйозних угрупувань. По-третє, я вважаю, що політичне й військове керівництво білорусі не готове до вступу у війну на боці російської федерації. Поки вони намагаються пропетляти будь-яким способом. Так, їхню територію використовують, білоруси допомагають росіянам озброєнням, військовою технікою, боєприпасами, шиють для них якусь форму тощо.
Filomena• 27 марта 2023
О! Мені теж в рекомендаціях випав муженко з якимось срачем. І за сьогодні рази три.
Я навіть задумалась що за персонаж?
А тут вже і темка
автор Olgusya • 27 марта 2023
Ответ дляFilomena
Я навіть задумалась що за персонаж?
А тут вже і темка
Муженко і Кривонос - це ображені, бо відсторонені.
Irina-5d24• 27 марта 2023
Ответ дляOlgusya
Він більше і не піде. Немає сенсу, програє 100%. Я за Пороха проголосувала єдиний раз, в 2му турі. Від відчаю
LudaSHS• 27 марта 2023
Ответ дляЖули-ули
Да
Нас ведут, надо всех читать, чтоб не попасть в яму ипсошников и в будущем - диктатуры в сми
Поэтому я за конкуренцию. Бусть все пишут, разное. Все на часі.