Tasya-Natusya• 17 апреля 2023

Не могу молчать

Знаю,что меня сейчас назовут матрешкой или еще похуже,но все идет к тому, что скоро приезжие в Киеве будут ориентироваться лучше чем коренные киевляне. Чем провинились Чехов, Пушкин, Лермонтов, Цветаева, Толстой? Они не были рашистами, Цветаева была абсолютно аполитичной, по Чехову ставят пьесы во многих театрах мира, а Толстого изучают во многих мировых школьных программах как классика мировой литературы. Потом улица Кубийовича, это серьезно? Называть улицу именем колаборанта и тем самым потверждать рашистские бредни о нашем фашизме-нацизме? И вобще, от того что переименуют улицу условного Кибальчича у нас что-то изменится? Чем не угодили Попудренко или Иван Кудря? Оба украинца, один командующий партизанским отрядом, а второй командир ДРГ, оба боролись против нацистов, но да, они не были в УПА, увы(
Ничего не имею против УПА если что и тоже считаю их героями, но зачем попирать тех украинцев, которые были в рядах Красной армии, как мои прадеды?
tetnes• 18 апреля 2023
Ответ дляOasis in the Desert
Як це? Тобто ви допускаєте думку, що їх можна взагалі колись пробачити??
Ми не пробачимо, мабуть наші діти також. А от онуки, якщо рашка вибачется, проплатить репарації, стане нормальною країною зі змінною владою, профінансує відновлення житла, можливо і пробачать
tetnes• 18 апреля 2023
Ответ дляOasis in the Desert
Стоп. Тобто німецькі нацисти кращі, ніж кацапські нацисти?
Ні не кращі. Але німецькі нацисти вже в минулому. Найбільш винуваті померли чи покарані. Ті що менш винуваті, спокутували свою провину, вибачались, платили репараціїї роками.
Кацапські ще не покарані
tetnes• 18 апреля 2023
Ответ дляlekon-lekon
А ще рузкій язик став причиною того, що сюди прийшла асвабаждать рать з рузкім міром і оці 15 мільйонів чудово б жили в своїх містах і селах без жахів заживо вбитих ракетами, спалених, роздавлених танками.
Не більшою причиною, ніж біолабораторі, бойові комари та НАТО)
Kyivlyanochka• 18 апреля 2023
Ответ дляКиев_Елена
То что на линии разграничения ад то это понятно и война это страшно. Но как это повлияет на отношения к Достоевскому и Менделееву? Гениями быть перестанут?
Или их кто-то там увидит воюющими?
У нас свои гении есть.
Kyivlyanochka• 18 апреля 2023
Ответ дляlekon-lekon
Німців змусили зрозуміти, що вони накоїли, вони платили репарації, спокутували вину, не могли роками мати свою армію. Що з цього зроблено рашею? Коли щось буде ними зроблено, тоді повернемось до велікай культури. А зараз всі нах*й
Сумнівно що німці були винуваті, дуже сумнівно, кацапня і тут їх підставила
арина-ветерок• 18 апреля 2023
Ответ дляtetnes
Чому не чіпати? Чому маючи своїх видатних діячів мистецтва, не мати її в назвах вулиць. Леся Українка, Лесь Курбас, Василь Стус, Амвросій Бучма, Павло Тичина, Олесь Гончар, Клавдія Шульженко Чому центральні вулиці і парки не носять їх назви? Чому обов´язково повинні залишитися переважно російські? Перевірені часом імена. Зараз же не перейменовують вулиці Пушкіна на вулиці Зеленського. Таке і я вважала б за недоречне. Хочу сказати що колись на головній площі Харкова стояв пам´ятник Сталіну, потім Леніну. А зараз там чудовий фонтан на радість дітям. У наших дітей вже інші літературні вподобання. Спробуйте їх спитати. Дайте дорогу молоді, не чіпляйтеся за минуле
В нашому місті ще задовго до війни перейменували чи назвали вулиці на честь діячів мистецтв. Є вулиці Амвросія Бучми, Леся Сердюка, Василя Стуса, Наталі Ужвій, Леоніда Бикова та інших діячів української культури.
Удоли• 18 апреля 2023
Я тоже не в восторге от всего этого движа, но если честно, то по большому счету мне вообще неважно, как будет называться та или иная улица) Я уважаю чувства тех, кто за это борется, кому Пушкин поперёк горла, им это болит - ок, а давайте сделаем людям приятно, жалко что ли) Привычка быстро формируется, немного времени и новые названия не будут так раздражать, как поначалу.
Удоли• 18 апреля 2023
Ответ дляарина-ветерок
Привет Харькову
арина-ветерок• 18 апреля 2023
Ответ дляStiflers Mom
Привет Харькову
Дякую! Дуже скоро у нас гарних українських назв вулиць побільшає, ще багато зосталось’расейського наслєдія’, читала, що є дуже гарні пропозиції щодо перейменувань.
Удоли• 18 апреля 2023
Ответ дляOasis in the Desert
Наші діди, які воювали, теж такої думки не допускали. Але ж бачите, пройшов час, і багато хто з наших обрав Німеччину як країну для життя. Вивчають мову, працюють, інтегруються. Може й не пробачили, але скоріш за все вони зовсім про минулі вами не згадують, їм важливіше їх власне сьогодення. Коли вигідно - то можна й забути, до дідуся вбили на війні саме німці.
Удоли• 18 апреля 2023
Це сумно, але ж це є. Хіба не так?
Удоли• 18 апреля 2023
Ответ дляарина-ветерок
Ви вірно сказали, у Харкові це почалося давно, ще до війни.
SweetInn4ik• 18 апреля 2023
Ответ дляFamily Fashion
Днепр итак называли всегда Днепр и привыкать не нужно было никому. Так если бы хоть улицы красивые и легкие придумывали и выбирали. Но извините красивое название улица Минина переименовать на улицу Менахем-Мендл Шнеерсона, то это вообще никто выговорить не может. Кому вообще в голову такое приходит?
Ой, это да.
Ладно бы хоть один Менахен или Мендл, но ото все)
Меня часто спрашивали на улице как пройти куда-то. Помогала только с помощью интернета,смотреда старые названия.
Мне только крупно повезло, живу на улице, которую никогда не переименуют)
koma• 18 апреля 2023
’Не могу молчать’
Тема довела, що іноді краще таки мовчати.
Oasis in the Desert• 18 апреля 2023
Ответ дляtetnes
Кацапські ще не покарані
Кацапов прощать нельзя. Никогда!
KriskaA• 18 апреля 2023
Ответ дляUlipysik
Немецкие литераторы, музыканты, научные деятели не были преданы анафеме нигде в мире в Европе, даже после кошма Второй мировой.

Похоже это наш отечественный тренд.
Давайте еще Менделеева забаним. Обойдемся без таблицы Менделеева.
Давычто ? И что там Рихард Вагнер ? Где я могу его послушать в Израиле ?
Oasis in the Desert• 18 апреля 2023
Ответ дляStiflers Mom
Я немцев простить не могу. Но при этом Ремарк мой любимый писатель.
Если бы кацапы сами читали своего гуманиста-Чехова, то, возможно, были бы людьми...
lekon-lekon• 18 апреля 2023
Ответ дляFamily Fashion
раша и русский язык - это две разные вещи для меня.
Русский язык - международный язык общения стран и людей Европы, Америки, Канады. Где его знают и используют, где присутствует большинство людей и есть диаспоры.
Немецкий язык например также использует Бельгия, Австрия, Нидерланды, Швейцарии, Люксембурга, Лихтенштейна и Южная Италия. НО!!! Они же не немцы и не живут в Германии. Английский - международный язык по всем странам, но они же все не англичане и не живут в Англии.
Цікаво в яких цих країнах сусід прийшов вбивати і захищати німецькомовних? І як би відносились ці громадяни до цієї німецькою мови, якби сотні тисяч людей постраждали, десятки тисяч вбили, стерли міста, обстріляли ракетами, а мільйони поехали за кордон рятуватись
lekon-lekon• 18 апреля 2023
Ответ дляFamily Fashion
Удалено администрацией...
Міжнародні контракти пишуть двомовними, у нас друга мова була англійська, хоч і в рашистській компанії.
lekon-lekon• 18 апреля 2023
Ответ дляА-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА
Вбивство цивільних - тероризм. Підримуєте це? Будь ласка. Тільки 30 років Україна була (крім Молдови) за показником ВВП на особу останньою в Європі, так і буде ще 30 років такою. Бо її будуть далі грабувати, в тому числі україномовні патріоти у вишиванках.
Смішно це чути після того, що рашисти цілеспрямовано руйнують підприємства на захоплених територіях і куди дістануть ракетами
Alianna88• 18 апреля 2023
Поражають такі йопнуті, шо побиваються за якимись писменниками з яких зробили культ.
Не буде цих будуть інші, та й видатного у їх творах насправді нічого нема. Якщо хочеться руських пІсатєлєй, то раджу автору читати Архипелан Гулаг Солженіцина або Жизнь Сапожок непарний Тамари Петкевич. Там про кінчених рузьких гарно написано від імені самих руських, особливо у Петкевич.
Family Fashion• 18 апреля 2023
Ответ дляlekon-lekon
Удалено администрацией...
Удоли• 18 апреля 2023
Ответ дляOasis in the Desert
Я тоже немцев не могу, у меня всех той войной зацепило. И рашистов не прощу, до конца дней своих. Но при этом вполне допускаю мысль, что мои внуки смогут и жить там, и работать, и общаться с потомками тех, кто нас бомбил, всё то же самое, что и с немцами было/есть сейчас. Это угнетает, но что с этим делать я не знаю.
Oasis in the Desert• 18 апреля 2023
Ответ дляStiflers Mom
Нужно постараться сделать так, чтобы потомки не простили.
Нельзя такого прощать!
Но мир лицемерен. Простят (((
Oasis in the Desert• 18 апреля 2023
Ответ дляFamily Fashion
Удалено администрацией...
Учили немецкий т.к. нужно знать язык врага!
lekon-lekon• 18 апреля 2023
Ответ дляFamily Fashion
Удалено администрацией...
Німецьку масово вивчали як мову переможеного ворога. Для того, щоб вивчати якусь іноземну мову, треба підготувати вчителів, моя мама вивчала німецьку, а от тьотя вже англійську. Якби німці не змінилися після другої ВОВ, то зараз туди б точно ніхто не поїхав. І як сучасна Європа розмовляла мовою того, хто прийшов звільняти і захищати німецькомовних громадян?
lekon-lekon• 18 апреля 2023
Ответ дляtetnes
То тепер закриєм очі і будем нести рузький язик, бо не иільки ним єдиним нас вбивають?
Family Fashion• 18 апреля 2023
Ответ дляOasis in the Desert
Удалено администрацией...
lekon-lekon• 18 апреля 2023
Ответ дляOasis in the Desert
Стосовно мене такої думки не може бути, може майбутні покоління виростуть і будуть сприймати асе інакше. Ключовим тут є розуміння і спокутування провини, покарання. Без цього всього ніяк. І дуже хочу, щоб в майбутньому ми не знали жодного расейського артиста, режисера і т.д. В принципі я після 2014 не дуже цікавлюсь рос.творчістю, а після 24.02.22 взагалі відвернуло навіть від улюблених фільмів і пісень. Що зрозуміла за цей рік - всі рузькі будуть завжди виправдовувати, применшувати, нівелювати злочини і вважати українцями винними в їх незручностях. А то ще гинуть тисячі українці, то просто статистика і нікому не цікаво.
Oasis in the Desert• 18 апреля 2023
Ответ дляlekon-lekon
Если будущие поколения простят, то и режиссеров и пр.российских деятелей будут знать.
Такого вероломства прощать нельзя! Ни при каких обстоятельствах!