Зажуженная Жужжа• 27 апреля 2023
Камінна топка і камін - хто робив нещодавно - поділіться досвідом
Ми хочемо в будинку поставити камін, ну і відповідно топку.
Камін буде в кутку, щоб гарно проглядався.
Обираю топку - радять по фірмам в магазині kawmet, майстер який буде робити сказав що хороші ще Kratke.
У кого стоїть топка - які критерії окрім ціни були у виборі? Є якісь подвійні стінки, кіловати, різна глубина - але якось усе так розмито мені пояснили - питу беріть любу - і все ок.
Стояти бвде в кімнаті 60 м, отоплювати хотілось би і сусідню кімнату 20 кв і коридор, ну, щоб тепло було . Ще постало питання турбіни в дитячі кімнати - якось сумнівно - один каже - треба , ін працівник - та ні...
Сиджу в інтернеті і читаю вже пів дня все про ті топки, мало інформації, реально. Особливо свіжої.
Поділіться інформацією, хто володіє. Буду вдячна за усі підказки.
Фото з інтернета - як має виглядати топка в кутку, але не хочу дуже класичний варіант облицювання, якесь сучасне
Зажуженная Жужжа
• 27 апреля 2023
Отак ще гарно. Але майстер каже, що краще обирати щоб скло було з 1 сторони - дверки і все, що тепліша вона, коли з 3 сторін чавун
Бибер-анонимер• 27 апреля 2023
В мене топка kawmet. Порадили як «ціна-якість». Камін не кутовий, не подобається кутовий. Портал замовляли окремо, з мрамору.
Medvezonok• 27 апреля 2023
Автор, кутова - як на мене - не дуже, виглядає, як застарілий варіант і не дуже практичний з точки зору розташування меблів, вигляду в цілому.
Якщо є можливість обирати - гарніше виглядає прямий. Кутові або 2-сторонні топки сучасні - то більш модерний вар-т, і вони також дорожчі.
Потужність обираєте, виходячи з метажу опалювальної площі.
Якщо кімната не одна, а плануєте опалювати й інші - можна обрати/зробити з водяним контуром. Без примусового нагнітання теплого повітря тепло не піде у потрібному напрямку. У моїх батьків звичайний закритого типу, а контур робив батько сам для опалення другого поверху (але він на тому знається). Дуже важливо не нехтувати параментами димаря і встановлювати відповідно рекомендація, аби камін функціонував справно (маю на увазі висоту в першу чергу).
Портал - то оздоблення, тут можна обирати на власний смак і гаманець. Або на замовлення, або самостійно облицьовку робити, проте треба вирішити заздалегідь це питання, бо різні варіанти мають різну інсталяцію.
Кучерявочка• 27 апреля 2023
Я в прошлому році робила піч-камін на дачі. Від чавунної топки відмовилась із за того, що якщо влізуть в будинок, то можуть ту топку виламати і винести, а коштує вона недешево. В нас вже залазили, тому таке рішення. Купила тільки чавунну дверку зі склом за 3000грн. В інтернеті знайшла схему порядовки.все обійшлося в 15000 грн. Оформили в сільскому стилі, мене це влаштовує. Останні дві ночі провели з чоловіком на дачі, спеціально, тестили піч. В будинку нагрілось до 25°. Піч невелика, але ефективна. І стоїть не в куті, а в центрі загальної кімнати, задня стінка виходить на дві спальні, загальна площа 50 кв.м. тепло розповсюджується навколо. Тому виріште раціональне місце розташування каміна. Якщо це кут кімнати, але в середині будинку, то тепла буде більше залишатись, якщо це кут з зовнішньою стіною, то тепло буде йти тількі з однієї сторони. І ще камін має прямий димохід, тому в нього кпд набагато нижчій, ніж має піч. Якщо для Вас питання опалення стоїть гостро, то подумайте як зберегти тепло.