ГейСюда• 18 мая 2023

Потрібна порада нотаріуса/юриста

Чи можна зробити договір дарування на неповнолітню дитину? Що для цього потрібно? Квартира приватизована на трьох (дідусь, бабуся, тато), хочуть подарувати свої частки онуку (10 років). Чи це можливо зробити зараз?
Кров з молоком• 18 мая 2023
Можливо, тільки дозвіл органу опіки та піклування потрібен

Барбітта• 18 мая 2023
Можливо, звичайно.
Дозвіл органу опіки для дарування не потрібний
Барбітта• 18 мая 2023
Ответ дляКров з молоком
Ні
yulcha01• 18 мая 2023
Я не юрист, но должна быть принимающая сторона до его совершеннолетия - например вы, на сколько я знаю
Клептоманка• 18 мая 2023
Так, можуть подарувати. Але до повноліття дитини ви нічого з тою квартирою зробити не зможете. Врахуйте це.
На паровозе• 18 мая 2023
Берете деньги и идёте на консультацию к нотариусу. Всё просто.
Басноплетка• 18 мая 2023
Ответ дляБарбітта
Можливо, звичайно.
Ми пройшли через це. Дозвіл опіки обов´язково, засідання з цього питання у них до війни були раз на місяць приблизно.

Барбітта• 18 мая 2023
Ответ дляБасноплетка
Дозвіл не потрібний, це встановив Верховний суд
Кров з молоком• 18 мая 2023
Ответ дляБарбітта
Ні
Що ні, читайте нпа:Правочини від імені неповнолітніх, а також від імені осіб, цивільна дієздатність яких обмежена, можуть бути посвідчені лише за умови, якщо вони вчинені за згодою батьків (усиновлювачів) або піклувальника та з дозволу органу опіки та піклування.
Барбітта• 18 мая 2023
Ответ дляyulcha01
Від імені малолітньої дитини угоду підписує її законний представник, але ж набувачем та власником буде саме дитина
Кров з молоком• 18 мая 2023
Ответ дляБарбітта
І цк на додачу:На вчинення неповнолітньою особою правочину щодо транспортних засобів або нерухомого майна повинна бути письмова нотаріально посвідчена згода батьків (усиновлювачів) або піклувальника і дозвіл органу опіки та піклування.
Барбітта• 18 мая 2023
Ответ дляКров з молоком
Читайте офіційне тлумачення цієї норми Верховним Судом
Постанова №571/1607/20 від 29.06.2022.
подарувати нерухомість дитині можна БЕЗ отримання дозволу органу опіки та піклування, адже такий правочин не завдає шкоди дитині і укладається саме на її користь.

☝️Так, Верховний Суд України процитував статті 3, 70, 71 та 224 Цивільного кодексу України, де отримання дозволу органу опіки є обов’язковим, однак, застосовуючи принцип “розумності тлумачення норм права“ вказав:
🔹дозвіл органу опіки та піклування по своїй суті є адміністративним актом, який має приватноправову дію та орієнтований на приватне право;
🔸такий дозвіл потрібний для охорони державою інтересів окремих осіб, зокрема, з метою недопущення припинення права, зменшення майна, і тому держава вважає за необхідне в певних випадках «втручатися» в приватноправові відносини батьків (осіб, які їх замінюють, опікунів, піклувальників) та вимагати отримання дозволу;
🔹для передання майна неповнолітній дитині у власність за договором дарування не потрібний дозвіл органу опіки та піклування і тому такий договір не може бути кваліфікований як нікчемний на підставі частини першої статті 224 ЦК України.
Кров з молоком• 18 мая 2023
Ответ дляБарбітта
Постанова №571/1607/20 від 29.06.2022.

Я читаю, але поки до цк немає змін немає про що розмовляти
Барбітта• 18 мая 2023
Ответ дляКров з молоком
То ж вам треба пригадати курс теорії права, перший курс, зокрема, тему про тлумачення законодавства, офіційне та неофіційне.
А також тему з цивільного права ’нікчемність правочинів’.
За посилання на офіційне тлумачення конкретних норм ЦК не дякуйте, просто майте їх на увазі, коли до вас звернуться за правничою консультацією.
Сподіваюсь, що ви не нотаріус
Кров з молоком• 18 мая 2023
Ответ дляБарбітта
Сподіваюсь, що ви не нотаріус
😀гарний юрист завжди керується нормами,а не судовою практикою.А судова практика нехай і далі лишається судовою практикою.Гарного дня!
Барбітта• 18 мая 2023
Ответ дляКров з молоком
А, то ви взагалі не юрист.
Тоді вибачайте. Я думала, що з колегою розмовляю.