Strelka_007• 07 июня 2023

Як правильно заплатити податки при здачі квартири в оренду?

Привіт, дівчата!
ФОП в мене немає, буде здаватися гостінка в Києві. Хочу заплатити податок на прибуток чи як він правильно зветься.
Питання до тих хто вже маж´є такий досвід, який алгоритм дій?
- Договір потрібно нотаріально посвідчувати?
- Йти з тим договором в податкову?
- Який розмір податку від суми оренди, якщо я звичайна фіз.особа і здаю такій самій фіз.особі?
- Який механізм сплати? По номеру рахунку з якимось кодом?
- Є строки внесення до якоїсь дати і ´штрафи´ наприклад за прострочену?
- Які підводні камені можуть бути для орендодавця?

Заздалегідь дякую всім за відповіді.
Lv1107• 07 июня 2023
18% ПДФО і 1,5% ВЗ. Здаєте річну Декларацію в податкову, а потім сплачуєте податки. Номери рахунків можна дізнатися або в податковій, або в інтернеті.

автор Strelka_007 • 07 июня 2023
Ответ дляLv1107
Дякую вам!
Тобто за всі надходження протягом 2023 року я звітую в січні 2024 і сплачую податки одразу за всі місяці, вірно?
ole4kakissa• 07 июня 2023
Выше написали про налоги
Уточню, что декларацию надо подать до 1 мая следующего года за текущий год
Можно все сделать в электронном кабинете
Там же видно счета, куда платить
автор Strelka_007 • 07 июня 2023
Чи обов´язково нотаріально реєструвати договір, чи податковій воно не обов´язково?
автор Strelka_007 • 07 июня 2023
Ответ дляole4kakissa
Выше написали про налоги
Там же видно счета, куда платить
Дякую вам велике! Реєструвати десь договір оренди я мушу чи це як опція?
ole4kakissa• 07 июня 2023
Ответ дляStrelka_007
Нет, не надо
автор Strelka_007 • 07 июня 2023
Ответ дляole4kakissa
Нет, не надо
Спасибі!

Lv1107• 07 июня 2023
Ответ дляStrelka_007
Дякую вам!
Так, здаєте до 1 травня, а потім вже сплачуєте податки.
автор Strelka_007 • 07 июня 2023
Ответ дляLv1107
Дякую вам!
ku4eravaku4erava• 07 июня 2023
А не выгоднее сдавать и платить налог как частное лицо
Басина• 07 июня 2023
Ответ дляku4eravaku4erava
Автор так і хоче, не як ФОП
Катрадзе_Я• 07 июня 2023
Якщо зробите фоп, то сплачуватиме 5% замість 19,5
stranger-1• 08 июня 2023
Ответ дляStrelka_007
Дякую вам!
))))) Не вірно.

Відкрийте Податковий кодекс.
У випадку оренди житла, декларація подається щоквартально. Сплата податків також щоквартально у визначений термін.
stranger-1• 08 июня 2023
Ответ дляКатрадзе_Я
А ЄСВ хто сплачуватиме? ;)
автор Strelka_007 • 08 июня 2023
Ответ дляstranger-1
))))) Не вірно.

Відкрийте Податковий кодекс.
Дякую. Перечитаю.
автор Strelka_007 • 08 июня 2023
Ответ дляstranger-1
А ЄСВ хто сплачуватиме? ;)
Так отож.)
Мені ФОП не потрібний, я найманий працівник за якого зараз всі податки сплачує роботодавець в повному обсязі.
Мені лише потрібно як фіз.особі правильно сплатити податок з додаткового не основного доходу.
Катрадзе_Я• 08 июня 2023
Ответ дляStrelka_007
Так отож.)
от вам і відповідь щодо єсв! якщо за вас платить працедавець, то з фопа платити не потрібно! відкривайте фоп-дуже зекономите!