Электричка• 08 июня 2023

Слухали Комаровського?

Поради для населення
1)Воду взагалі не можно пити з крану, тільки бутилірованую, або кип’ятити 3-5 хвилин + купити таблетки для очищення води
2)Все обробляти як в часи ковіду, вимивати розчином білизни, нижче як розводиди
3)Ні в якому разі не пити напої зі льодом у закладах харчування, та і харчуватися зара небезпечно у тих закладах
4)Бажано не купатися, бо всі нечистоти, загинувши тварини, риба, каналізацію і т.д змило у Чорне море, а до Одеси 100 км, навіть дійде до Болгарії і Румунії
5)Вагітні і діти до 5 років у зоні найбільшого ризику, дитячі табори, заклади харчуванням для дітей (дошкільні заклади)

Раджу послухати, там невелике відео, а багато корисної інформації
Svetyashik• 08 июня 2023
Интересно что насчет воды из автоматов. Я своим сказала, что пьем только оттуда (привыкли с родника пить). С родника только чай и суп, из под крана только для купания, стирки, мытья посуды. Я давно уже переживаю о том что там у нас сейчас в Северском Донце после этих тварей плавает. У нас он совсем близко.
Перша леді колгоспу• 08 июня 2023
Ответ дляЭлектричка
По всій Україні
Да не может по всей, на севере, западе, востоке. Если мы не имеем отношения к Днепру и выше по течению, то последствия не ощутим. А вот ниже по течению... То катастрофа....
Мольфарочка• 08 июня 2023
Так, бачила. Доречі про лід ніколи не замислювалася
Мольфарочка• 08 июня 2023
Ответ дляЭкстрасенсиХаЯ
Тут дехто писав, що поїде цим літом до Одеси відпочивати...Відпочили((
Поїдуть. Вчора показували пляжі, люди купаються
Попразендовна• 08 июня 2023
Ответ дляПерша леді колгоспу
Могут разве что на фоне всего происходящего начаться вспышки инфекционных заболеваний, а вот то что прям от воды по всей Украине можно заразиться-бред!
П.С. было б хорошо, если б рашка с белорашкой были внизу по течению
Попразендовна• 08 июня 2023
Ответ дляРадостина
Уточніть будь ласка, які потенційні інфекційні захворювання в даній ситуації можуть передаватися від людини до людини?
Холера, дифтерия, чума, желтая лихорадка, сибирская язва...и т.д. Вы ж не забывайте, что птицы, насекомые тоже могут принести, а тут и животные заразятся...
il-mari• 08 июня 2023
Ответ дляСамоучка
Я сама 40 років з нормальним способом життя, харчуванням, спортом і т.д. ледь не померла, так важко перенесла. До сих пір боюся повтору, всі щеплення зробила, то сподіваюся, що переживу повтор
щеплення не показник, в мене знайома померла в нов ріи к з усіма щепленнями, за тиждень, консуьтували аж з Ізраілю, сгоріла за тиждень..
ДлинноНожка• 08 июня 2023
Ответ дляКалинові вуста
А в чому паніка? Рекомендація, щоб кип´ятили воду і не купались в морі?
Так это не для всей страны, а для тех регионов и стран, которые по течению, а она разогнала панику для всех
Карамбулкул• 08 июня 2023
Ответ дляБлиск думки
Сейчас все кинутся воду заказывать и наши предприниматели быстро за бутыль 20 л по 400 грн начнут брать. Масочки по 20 уже были, драки за спирт, антисептики и глицерин, генераторы по цене почки, фонарики по цене виниров, йод покупали. Теперь пора воду по 400.
А глицерин зачем? Вот про него не помню.
Бяки-козяки• 08 июня 2023
Ответ дляЭлектричка
По всій Україні
полный бред
Блиск думки• 08 июня 2023
Ответ дляКарамбулкул
Антисептик из него делали, чтоб кожа не пересыхала
Карамбулкул• 08 июня 2023
Ответ дляБлиск думки
Спасибо.
Панна Кота• 08 июня 2023
Ответ дляИдеальная оптимистка
Останній прецендент такого масштабу був у 1986 році, наслідки вигрібаємо досі.

Як сучасна медицина працює із епідеміями ми всі бачили. В умовах військового часу наглухо закрити місто не вийде (як це було в Одесі у 70х). Тому дуже хочеться, щоб всі ці загрози лишилися тільки загрозами.
А про харківську трагедію на початку 90х, що чули?
Всех в сад• 08 июня 2023
Ответ дляПлету интриги
ви цікава жіночка. прибігла в тему, обіс...ла екологів, блєснула умом, навчившись розрізняти первоцвіти один від одного, вивчила модне слово ’гідроеколог’ і довольна. ідіть варіть борщ краще. тільки не забудьте, білизною овочі і кастрюлю обробити.
Тобто, я зробила все те, що і зробили ви? Така цікава ви, жіночко, повелись на якусь нісенітницю від авторки, яка собі перекрутила, взяли це за чисту монету , ще й тепер мене в якійсь фігні звинувачуєте? Як вам, легше? Може це нова спеціальність - еколог- епідеміолог? Питання риторичне, вживайте далі.
Пацан к успеху шел• 08 июня 2023
Ответ дляЭлектричка
По всій Україні
З якого дива? Тем кто выше по течению или в других регионах это не нужно
Пацан к успеху шел• 08 июня 2023
Ответ дляЭлектричка
Овочі, фрукти то все везуть з півдня України, включайте логіку, все треба обробляти перед вживанням, і дуже обережно то все давати дітям
Вы не моете овощи? Или как оброблять?
Чарівне зіллячко• 08 июня 2023
А раньше можно было воду пить с крана?
Америку опять открывают.
Плету интриги• 08 июня 2023
Ответ дляВсех в сад
дякую, шо дозволили. піду вип´ю білизни
Всех в сад• 08 июня 2023
Ответ дляПлету интриги
дякую, шо дозволили. піду вип´ю білизни
Завжди будь ласка
Плету интриги• 08 июня 2023
Ответ дляВсех в сад
ви зайшли в тему, шоб сказати мені, шо я поганий еколог, не розрізняю проліски і підсніжники і не розрізняю речовин. вас обурило те, що я написала, виходячи зі своїх знань і досвіду своєї роботи, якій я присвятила вже 15 років. я працюю в управлінні екології в облдержадміністрації, ми створюємо національні природні парки, боремося за те, щоб всі суб´єкти господарювання виконували природоохоронне законодавство, проводимо оцінку впливу на довкілля, в т.ч. контролюємо показники води на водних об´єктах області в місці скиду та 500 метрів вище/нижче скиду, норми використання питної води та доведення її показників до нормативних. зараз парцюємо над тим, щоб прийняти і розмістити тварин. і ви мені тут розповідаєте, шо ви ’бачили таких екологів’. а ви хто ?
Маю натхнення• 08 июня 2023
Дівчата. Читаємо, слухаємо офіційні джерела.
По-перше, підпишіться на групу Укргідроенерго, а також на їхній ютьюб-канал https://www.youtube.com/@Ukrhydroenergo, де вони кілька разів на добу викладають свіжі коментарі щодо ситуації на Херсонщині.
Там і про рівень води у водосховищі, і про піки підтоплення, і про стан споруди ГЕС, і про найближчі плани по будівництву/не будівництву перемички тощо.
Це - першоджерело.
Ось два останні короткі включення гендиректора Укргідроенерго Ігоря Сироти
Коротко, по суті, без спекуляцій.
По-друге, фахівці Національна академія наук України також дають свої оцінки ситуації, зокрема:
- завідувач Відділу екологічної гідрології та технічної гідробіології Інституту гідробіології НАН України, член Басейнової ради нижнього Дніпра кандидат географічних наук України Сергій Дубняк - дуже детально, щодо параметрів водосховища, прориву, оцінювання наслідків для інфраструктури, промисловості, сільгоспугідь, навколишнього середовища
https://www.ukrinform.ua/rubric-society/3719272-na...
- директорка Інституту морської біології НАН України Галина Мінчева - про вплив катастрофи на Чорне море https://suspilne.media/498559-stan-morskoi-vodi-v-...

І ще одне.
Чи моделювали науковці сценарії прориву дамби внаслідок руйнування?
Звісно.
Інститут проблем математичних машин і систем НАН України більше місяця тому випустив отаку модель з розрахунками глибин затоплення, еволюцією рівнів води, детальними картами можливого (вже реального) лиха тощо
http://www.immsp.kiev.ua/news/ModeluvannyaZatoplen...
Тобто, в принципі, всі прогнози були в доступі у тих, кому вони мали б бути потрібні.
Вообще не факт• 08 июня 2023
Ответ дляПтица секретарь
Ось не полінувалась знову зайти на укрстат.
Дивіться уважно, з 2014 по 2019 рік % смертності від наявного населення дуже стабільний у середньому 1,38%, у 2020 зростає до 1,47%, а у 2021 до 1,72%. Це начебто десяті відсотка, але якщо відхилення від стандартної смертності перенести в абсолют (знову ж таки від наявного населення), то це означає, що у 2020 році людей померло на 40 000 більше, а у 2021 році на 142 000 осіб. Це мало? Прост цікаво куди Ви дивились, що у Вас не виросло.

При цьому % людей померліх від раку, зовнішніш причин (вбівство, ДТП, самогубство), органів травлення, інфекційних та паразитарних хвороб - стабільний. Збільшуються смертності за рахунок саме Ковіду (окрема статистика), за рахунок органів дихання (скоріше за все не встановлений ковід, або його наслідки), і небагато за рахунок серцево-судинних захворювань (не виключно, що наслідки ковіду, бо я більш за все після ковіду також лікувала серце, на таблетках була більше року).
Прошу Ваше дослідження в студію.
А почему с 2014 года, а ах да смертность была выше, а то что всем дописывал ковид, и в вашей таблице рост смертности в пределах которые и раньше были,
Вообще не факт• 08 июня 2023
Ответ дляИдеальная оптимистка
Дамы считают, что если пойдет распространение инфекции, то остальную часть Украины это, вообще, не коснется. Бактерии будут организованно сидеть в районе Днепра, ниже Каховки и от человека к человеку, принципиально, не передаваться. А еще громко рассказывают, что кто-то в школе не учился.
Ну да в н щ по течению, в верх не пойдут, нет у них моторчика
Плету интриги• 08 июня 2023
Дівчатка, звісно, наслідки будуть. Але, слухайте офіційні джерела органів виконавчої влади, місцевого самоврядування , саме вони повідомлять які заходи в якій місцевості треба провести. А не Комаровський. Бо в когось вистачить здорового глузду, а хтось таки по його порадам піде білизною все обробляти і нанесе шкоду своєму здоров´ю та здоров´ю своїх дітей.
Оскорбляю всячески• 08 июня 2023
Ответ дляБорець за гаманець
Дядю понесло. Очередной бред типа спать на морозном воздухе с гайморитом.
И что он не так сказал?
Вспышка кишечных инфекций и не только кишечных, при такой катастрофе вполне себе предсказуема.
Sandr1n• 08 июня 2023
Ответ дляЭлектричка
Слухайте уважно, забруднена вода дійде навіть до Болгарії і Румунї
Ну забруднена вода ж не може піти проти течії на північ , це стосуєтся регіонів, які на рівні і нижче дамби
Любимка-анонимка• 08 июня 2023
Ответ дляПлету интриги
Сьогодні зібрали всіх лікарів районної лікарні ( Київщина )
Дали інструкції по ситуації
Не купатися у озерах/річках
Готувати, вживати, чистити зуби - тільки кипячена вода
Сестра там лікар
Всех в сад• 08 июня 2023
Ответ дляПлету интриги
А ви хто? Чому ви обгажуєте лікаря, який нічого такого не написав? Тільки тому, що авторка вирішила, що це стосується всієї країни?
Далі ваше бла бла бла навіть не бачу сенсу читати. Навчиться ще й розуміти, а не тільки писати. А то така розумниця, в профілі полазила, а самій стрьомно сказати з якої області? Чи під анонімом можна писати все що хочеш?
Плету интриги• 08 июня 2023
Ответ дляЛюбимка-анонимка
Дали інструкції по ситуації
Не купатися у озерах/річках
Сестра там лікар
Ну я вам кажу за Черкащину. На даний час перевищень ГДК речовин в воді, внаслідок катастрофи - немає. Пляжі відкриті для відвідування. Це ситуація на сьогодні. Як буде завтра - ніхто не знає.
Плету интриги• 08 июня 2023
Ответ дляВсех в сад
в якому профілі? шо ви несете?