Матраскин Брат• 11 августа 2023

Поехал мой ребенок из Харькова в Ворохту

В лагерь
Местные продавцы их очень сильно ругали что они между собой «говорять на мові агресора»
И продали им «варення з РОЗИ»
В інтернеті не знайшла в українській мові слова «роза»
Що за квітка така ?)))
Тема посміятись, не посратись ))
Retu• 11 августа 2023
Ой, а в какой лагерь?
JeansCity• 11 августа 2023
http://sum.in.ua/s/roza

РО́ЗА, и, жін.

1. Кущова рослина з великими запашними квітками різних кольорів та стеблами, вкритими колючками; троянда. Рози (троянди) є найкращі декоративно-квіткові рослини (Озеленення колгоспного села, 1955, 238); Дівчина заходилася перев´язувати та підчищати рози (Олександр Ільченко, Серце.., 1939, 405).
2. Квітка цієї рослини. Омелян перешугнув зненацька через ковані штахети й зірвав у государевім саду тую розу (Олександр Ільченко, Козацькому роду.., 1958, 536).
3. Архітектурна прикраса готичних вікон або саме вікно у вигляді кола з лініями, що радіально розходяться від центра.
▲ Роза вітрів — графічне зображення повторюваності напрямів і величин сили вітру у певній точці земної поверхні за певний час.
Словник української мови: в 11 томах. — Том 8, 1977. — Стор. 600.
Makkirta• 11 августа 2023
Ответ дляVivaForever
Зараз вони знайдуть в словнику слово Лице)
Ні, ми пошукаємо ’З обличчя воду не пити’. Знайдемо?
JeansCity• 11 августа 2023
Ответ дляVivaForever
А я бачу дві помилки
Немає там помилок
чаревна• 11 августа 2023
Ответ дляДівчина заглядєніє
Смеяться после слова лопата?
Удалено администрацией...
Просто Галюня• 11 августа 2023
Ответ дляТанюша
Погоджуюсь чарівне місто. І люди тут дуже люблять своє місто.
JeansCity• 11 августа 2023
Ответ дляКраденые абрикосы
ну как бы, вешать таблички тут таблички говорят на украинском , и при этом самим говорить на суржике, смешно
’Роза’ - не суржик і навіть не діалектизм
Lena-Lena12• 11 августа 2023
Автор, ви реально прискіпуєтеся. Ставтеся легше. Просто є така категорія людей, які люблять давати поради та зауваження. І справа не в мові. Бо кацапи зараз прочитають і будуть шукати зраду, де її нема. Серед бабусь, які люблять повчати, також мені траплялися «повчальні» бабуні - або не так вбираєшся, або не те готуєш, або не так виглядаєш, ще вчительки люблять повчати й висміювати, то не так заяву написав, то ще щось. А про громадський транспорт взагалі мовчу, там стільки повчальників завжди було. Просто вашій дитині трапилися такі бабуні, які люблять повчати.
Lizavel• 11 августа 2023
Ответ дляMісіс Паф
Намагайтеся переходити на українську мову, по трохи, по маленьку, але намагайтеся
Були взимку в Татарові, в кафе, всі російськомовні, якось так вуха різало, ніби в раші була на відпочинку(
Не собираюсь, не хочу и не буду. Мои родители говорили на русском и я буду. Не насилуйте.
Anjutka-Anjuta• 11 августа 2023
Ответ дляЛапка
Так то варення для російськомовних) спеціальне😂
ага, з шипаками від ’рози’
Lizavel• 11 августа 2023
Отвозила группу детей в лагерь на Закарпатье,дети говорили на русском,гуляли, на базар ходили, никто слова не сказал кривого, провокации опять начинаются мовные
Краденые абрикосы• 11 августа 2023
Ответ дляJeansCity
ну конечно,раз так говорят в Ворохте, как же не согласиться
К.а.л.и.н.а• 11 августа 2023
Цілком словникове слово, що не так?
darsi• 11 августа 2023
Ответ дляRey_555
Чому ні? Говоріть, як Вам забажаєтся, в нас в державі це не заборонено. Єдине, що повинні робити всі - це поважати єдину державну мову, поважати традиції і культуру. Та й все. Просто отак вже це дістало, це ж політика росії - висміювати все українське. Вже росія не має прямого впливу, а в нас люди самі це роблять.
Так, але деякі україномовні пані самі перші кидаються принижувати за русизми людей зі сходу. Не так далече за слово «стіральна машина» понаписували казна що. Так, бувають помилки, але теж треба коректно виправляти, не ображаючи людей.
Танюша• 11 августа 2023
Ответ дляLizavel
Тут така штука. Ви маєте повне право розмовляти російською мовою.
А люди мають повне право вас не розуміти.
JeansCity• 11 августа 2023
Ответ дляКраденые абрикосы
так говорять і говорили по всій Україні, і в українському словнику це слово завжди присутнє було.
Роза і троянда - синоніми
Краденые абрикосы• 11 августа 2023
Ответ дляJeansCity
Роза і троянда - синоніми
я даже поверю вам на слово,что тот, кто печатал и клеил этикетку сверялись со словарем
JeansCity• 11 августа 2023
Ответ дляКраденые абрикосы
та не перевіряли, навіщо? Вони ж знають українську. Це Ви її не знаєте, або знаєте поверхнево. Рівень В2
Limonka11• 11 августа 2023
Ответ дляКраденые абрикосы
Удалено администрацией...
У Львові практично всюди такі таблички, мають право , я так вважаю. Потрібно починати намагатися розмовляти українською.
Краденые абрикосы• 11 августа 2023
Ответ дляJeansCity
та им оно точно не надо, ну конечно, они и без словаря все знают, и особенно все обо всех знаете вы
Rey_555• 11 августа 2023
Ответ дляdarsi
Дивіться, моя позиція зовсім інша. Вона полягає в тому, що рано чи пізно більша чатсина України мусить почати говорити українською. Хай з помилками, хай спочатку буде погано виходити, але це нічого. Я навпаки дуже рада, коли людина старається навіть і з помилками, але перейти на українську. Вдома говорити можна будь-якою, ну але коли вже людина звертається до Вас українською, то правильно було б на українську перейти хоча б до цієї людини. Але тут зараз мене захейтять за ці слова. І україномовні так вже привикли за сотні років захищатись, що не зліться на них. Українська мова і культура справді дуже нам дорогі, тому деколи може і люди собі дозоляють зайве, але це в першу чергу від того, що ці цінності доводилось завжди обороняти від знищення і насміхання. При цьому я їх не виправдовую зовсім.
Mammoth• 11 августа 2023
Натє вам. Бо у вас щось інтернет барахлить
alyona_niki• 11 августа 2023
Ответ дляМатраскин Брат
Діти не вигадували і тренер підтвердив ) вони ж не матюками крили , але зауваження саме дітям ( не дорослим) робили в не дуже доброзичливій формі
Ми теж були у Львові місяць по тому і там БАГАТО РОС мовних і ніхто нікому нічого не казав
Напомнило скандал с Алхим про мову )
lovileto• 11 августа 2023
Ответ дляБабо-лебідка
🙈 це капець
коли ракети тобі от кацапів в голову летять-це що? -капець))
Краденые абрикосы• 11 августа 2023
Ответ дляRey_555
Почему мусить,а не это будет им нужно для работы?
Rey_555• 11 августа 2023
Ответ дляКраденые абрикосы
Бо тоді Україна проведе і наступне тисячоліття в бідності, злиднях, війнах, міжусобицях і не обов`язково буде незалежною. Це суб`єктивна думка. Ну от Ви ж самі може погодитесь, що Білорусь втратила все своє: мову, культуру, а тепер ще й по суті незалежність, бо вона є незалежною на папері лише, а по факту росія з нею робить, що хоче, як зі своїми власними землями. Ну от нащо нам таке ж щастя?
Mісіс Паф• 11 августа 2023
Ответ дляLizavel
Я б була рада якби ще на отаких форумах і сайтах з закінченням com.ua, заборонили писанину російською.
Краденые абрикосы• 11 августа 2023
Ответ дляRey_555
Удалено администрацией...
Надя М• 11 августа 2023
я чула, що це варення називають ’варення з рожі’, може, й справді адаптували назву під туристів, шоб не лякались

По темі, в українській мові є два варіанти. Обидва походять з древніших мов (звісно, не російської). Роза - то з латини, як і безліч схожих варіацій в інших мовах.
Кузякин• 11 августа 2023
Ворохта - это где?