mango_777• 14 августа 2023

Переглядаю стрічку новин. Як дістала ця рузька мова

От реально, курвить від такого. Купа людей гине, а це мовне.. во не припиняється.
uul• 14 августа 2023
Ответ дляПтеродактиль
Но я из-за этой агрессии и не хочу переходить на украинский, раньше переходила на язык собеседника, потом здесь начиталась, какая у меня челюсть, и больше не перехожу
Аналогично,раньше переходила на язык собеседника,теперь даже из раскладки клавиатуры на компе и телефоне убрала украинский язык, принудительная украинизация она такая).
Irpland• 14 августа 2023
Ответ дляПтеродактиль
Те що порадниця вливає на вашу свідомість і допомагає зробити принципові вибори в житті - це дуже сильно)
арина-ветерок• 14 августа 2023
Ответ дляthumbelina_la
Конституція України дає право розмовляти російською.
Не тим журитеся.
Люди по бажанню деякі переходитимуть, але зміниться все через багато років, коли виростуть нові покоління з україномовних садків і шкіл.
Примус дає супротив, не можна так.
Це все тільки добровільно
Вони вже виросли. Молодь до 25 років, навіть в російськомовних містах, вільно володіє українською і масово на неї переходить. В моєму , ще десять років тому, майже повністю російськомовному місті, почути українську на вулиці вже нікого не дивує і чую досить часто. Процес іде, він поступовий і незворотній, але примус дійсно тільки шкодить
Oasis in the Desert• 14 августа 2023
Ответ дляMiere
Коли українську називали мовою села, принижувати, нищили за неї, це не відвертало.
Тому зараз українська потребує агресивного захисту з боку держави і максимальної свідомості - з боку громадян.
А не позиції як у багатьох - гаваріла, гаварю і булу гаваріть!
А автору просто болить, і це видно.
Мовою села вважався суржик, а він не є українською мовою...
Filomena• 14 августа 2023
Прийшла автор. Створила тему з конкретними претензіями.
І основана маса зайшла в тему, щоб нагадати їй, що вона може не заходити на форум.
То навіщо ви зайшли до її теми?
Чому не пройшли повз?)
Miere• 14 августа 2023
Ответ дляOasis in the Desert
Ні. Українська в принципі була в загоні, і це факт.
Птеродактиль• 14 августа 2023
Ответ дляIrpland
Здесь пишут то, что в глаза не скажут. Я раньше не догадывалась, как некоторые относятся к русскоязычным
Irpland• 14 августа 2023
Ответ дляOasis in the Desert
Знову ж таки, на півдні України 75% навчальних закладів - було викладання російською мовою, не було книг українською мовою. Вся термінологія у ВНЗ тільки російською. Звідки візьметься любов і повага до української, якщо наприклад, лікар Одеського медіна просто не орієнтується в нозологіях українською мовою. Найбільше в Україні притіснялась українська мова, на жаль.
Oasis in the Desert• 14 августа 2023
Ответ дляIrpland
Але повага не виникне насильницькими, примусовими методами. Потрібна лагідна українізація.
старик Мендельсон• 14 августа 2023
Ответ дляFilomena
То навіщо ви зайшли до її теми?
Чому не пройшли повз?)
Відповідь у Вашому ж коментарі: бо основна маса порадниць визначає, якому бути цьому форуму. Д. Демократія.
Вільно володію українською, але до таких як автор лише відраза й огида.
Малоосвічена людина, отримала єдиний козир в своєму житті у своєму викривленому світогляді і вирішила, що вона ’на коні’ і вільна вказувати іншим.
Тільки ж забула заготувати відповідь на питання, чим же тоді її дії, зіткані з примушення, лайки й приниження інших співгромадян відрізняються від методів країни-окупанта?
Irpland• 14 августа 2023
Ответ дляПтеродактиль
Та нормально всі відносяться. Просто на законадвчому, освітньому, виковчому, телемедіа рівні має звучати державна мова. І порушників - аналювати право на бізнес та роботу. А те що у вас в телефоні - російська розкладка, та хоч китайська, всім до …
РОНИ7• 14 августа 2023
Ответ дляmango_777
Удалено администрацией...
Не прекратил что? Разговаривать на русском? Это мой родной язык, мой первый учебник назывался ’ Родная речь’ и он был на русском языке. И изменит это я уже не могу и не хочу. Украинский знаю, говорю и пишу на работе на нём.
Только идиоты считают, что язык ’ при чем то’ Расскажите это парням на нулевом рубеже, где многие говорят на русском.
Bosikom• 14 августа 2023
Ответ дляpeterman
Спасибо за тему(
Вы тоже летите в блок!
Задолбали, если честно, с этими языками
Вон, люди живут благополучно с четырьмя оф. языками и не парятся
И только у нас в в стране вечный срач
романшский? я такого даже не слышала, интересно
Bosikom• 14 августа 2023
Ответ дляSeehund
Удалено администрацией...
за какой срок выучили немецкий? хотя бы на базово-среднем уровне
Finik-Figa• 14 августа 2023
Ст 161 разжигание межнациональной розни.
Конституцией подтираться не имеете право.
Не ангелы• 14 августа 2023
Ответ дляmango_777
Від цього ви перейдете на українську?
Я в свободной стране и говорю і розмовляю так як мені зручно
Filomena• 14 августа 2023
Ответ длястарик Мендельсон
Ви надто багато висновків зробили.
Автор троль на зп. Як і деякі дописувачі, що неоднократно засвітилися в інших темах.
Seehund• 14 августа 2023
Ответ дляBosikom
Год, сертификат В1. Лучше всех сдала в группе.
старик Мендельсон• 14 августа 2023
Ответ дляFilomena
Ви надто багато висновків зробили.
Дай Бог, щоб Ви були праві. Не хочу вірити в таку тотальну відсутність освіти, інтелекту, критичного мислення...
Птеродактиль• 14 августа 2023
Ответ дляIrpland
Обычно, еще добавляют - дома на кухне можете хоть на китайском... И хочется сказать, спасибо, добрый человек)
Irpland• 14 августа 2023
Ответ дляOasis in the Desert
Все вірно, просто має зникнути контент російською і все. І офіційні органи самоврядування не друкують нічого російською. Мовні курси безкоштовні - для тих, у когоне виходить вивчити. І така тотальна лагідна українізація на всіх рівнях.
Люблю весну• 14 августа 2023
Ответ дляOllka
На початку війни німецьку почали вчити майже в усіх школах. Це мені розповідали всі мої дідусі і бабусі, і чоловікові теж.
Так не только в начале войны. Моя мама 1959 г.р. В школе учила немецкий, выбрать другой нельзя было. Знаю ещё несколько людей +- её возраста, которые тоже именно немецкий в школе учили.
vinika• 14 августа 2023
Интересно, а такие принципиальные как автор, к торакальному хирургу на стол лягут, к русскоязычному? Или тоже будут права качать и брезговать?
andria• 14 августа 2023
Ответ дляmango_777
Фу як це все гидко, читати це все вашою мовою.я буду там де хочу. Я в своїй краіні
😂😂😂
andria• 14 августа 2023
Когда не выпил с утра успокоительное 😂😂
uul• 14 августа 2023
Ответ дляЛюблю весну
У меня отец 1959 г.р. и аналогично в школе учил немецкий язык и выбора не было.
Miere• 14 августа 2023
Ответ дляvinika
Ой, так саме всі російськомовні швидко б забули про свій перший підручник, ’радную речь’, аби за українську платили гроші, наприклад, як за німецьку, вірно?
Давайте не зводити все до такої примітивщини
WomAnn• 14 августа 2023
Ответ дляFilomena
То навіщо ви зайшли до її теми?
Чому не пройшли повз?)
Автора так само може проходити повз тем російською мовою.
ПЛЮС-МИНУС• 14 августа 2023
Ответ дляЛюблю весну
так коммуняки же устроили в Германии, и не только, соцлагерь. у меня есть парочка знакомых, которые родились в Германии и в Чехословакии в семьях военных. Может союз мечтал поработить половину Европы и для этих целей язык в школе и преподавался.
Irpland• 14 августа 2023
Ответ дляНе ангелы
Абсолютно підримую, але в медичних закладах ви будете заповнювати згоду пацієнта українською, лікарі будуть спілкуаватись з вами українською, якщо не розумієте мови шукати вам перекладача чи незалежного свідка, викладати в школах і садочках вашим дітям будуть виключно українською, і на гурткає і спортивних секціях також.