Кіна не буде• 21 августа 2023
Ви також би хотіли, щоб дітей з РАС ізолювали від суспільства?
Я не буду давати посилання, просто вставлю скрін, якщо захочете перейдете на профіль і подивитесь. Короткий опис історії: директорка дитячого центру розвитку "Простір розвитку дітей" в Івано-Франківську стикнулася з дискримінацією своєї дитини з РАС. Її 14-літнього сина вигнали з магазина (за ініціативою власника), тому що він не міг спокійно стояти в черзі (через сенсорне перевантаження) і трогав товари іноді.
Мене "бомбить" з ночі, коли побачила її допис. Ходимо займатися зі своїм 4-річним сином, у якого також аутизм, до неї. І поки він малий і все наче не так критично, але ж він колись виросте. Просто побачила його майбутнє в цій історії. Наше суспільство невиліковно хворе чи це ставлення до інакшості, людей з інвалідністю колись зміниться?
Результат:
вже голосів:
482 (47.35%)
Ні
307 (30.16%)
Результат
140 (13.75%)
Так
89 (8.74%)
Моя дитина з РАС
Файна пані• 21 августа 2023
Ответ дляМать драконов
Да и это удивительно,где то недодало в голове, но дало силу сумасшедшую, очень интересно устроен мозг
У всех людей появляется эта сила, когда они испытывают сильные эмоции. Это совершенно не связано с интеллектом.
Кіна не буде
• 21 августа 2023
Ответ дляМамОмужа
Я не за ізоляцію, але проти інклюзивних класів. Навіщо тягнути дитину в школу, якщо вона розмовляє декількома словами, не реченнями, вона навіть не розуміє для чого вона в тій школі. А як іншим дітям? Їм не заважає ходіння особливої дитини по класу, істерики і т.і. В нашому місті була історія, коли дитина з синдромом Дауна на уроці математики в 5 класі демонструвала статеві органи. На зауваження вчительки не реагувала. Вчителька пригрозила відрізати те, що витягає, якщо не перестане. В кінці кінців вчительку звільнили, бо в класі стояла камера спостереження.
А ви знаєте, скільки коштує приватні заклади, щоб от я могла свою дитину туди влаштувати? В Дніпрі, де моя подруга вчиться на дефектолога і працює паралельно в такому закладі це коштує 450 гривень в день. Скажіть у багатьох людей є гроші на таке?
Khmelnichanka• 21 августа 2023
Ответ дляНай хоч раз
А вы понимаете о чем я пишу или нет? Собственник магазина выгнал бы любого трогающего товар, зачем приплетать сюда диагнозы
Также как огребет любой, трогающий людей за задницу
Не надо кричать рас не рас, нужно следить и воспитывать, и контролировать
Человек с рас трудоспособен? Если нет, то все верно, без опекуна самостоятельно он ходить не должен
Вы путаете нетрудоспособность с недееспособностью. Да и недееспособность устанааливается во взрослом возрасте, а не детям, и далеко не все люди с аутимом недееспособны. Хотя могут иметь инвалидность.
Ксерокопия ночи• 21 августа 2023
Ответ дляКудрі кручу сама
Жах. Звичайно ні. Так склалося, що моя дитина і в садочку і в школі була в інклюзивній групі\класі. В садочку був хлопчик якому поставили аутизм. Він спочатку прийшов як усі дітки, а в кінці молодшої групи отримав діагноз, але вже продовжував до випускної групи навчатися. Нам неймовірно пощастило з вихователями, які не злякалися, які дуже грамотно ставилися до цього хлопчика. Ми знали, що його поведінка може бути неконтрольованою і спочатку серед батьків були нотки невдоволення від того, що така дитина буде в групі. Але нам зібрали батьківські збори, пояснили що все буде добре. Пам´ятаю, що колись у виховательки помітила синці на руці в районі зап´ястка - на мій погляд вона відповіла, що це так за неї тримається цей хлопчик і нічого страшного, воно не болить. Вона завжди була поруч з ним, пояснювала дітям його поведінку та вчила з ним спілкуватися. За 3 роки не було жодної конфліктної ситуації і це реально усе завдяки грамотному підходу вихователей. Хлопчику і ролі на святах давали, без слів, але з діями. І в окремий заклад його ніхто не відправляв.
А в школі в класі у доньки була дівчинка з ДЦП. Спочатку вона була на візочку і діти окрім чергування по класу мали ще ’чергування з Настунькою’. У неї був і асистент, але щоб дитина була частиною колективу і діти її не боялися класний керівник таким чином навчала їх з нею контактувати. Вони допомогали їй доїхати до столової або винести рюкзак з книжками до мами після уроків. Приносили водичку або серветки, ну і просто були поруч і слідкували щоб її ніхто випадково не задів. Потім в кінці 1 класу дитині зробили операцію на ніжках, вона пів року була в гіпсі а потім почала по троху ходити. І вже далі чергування з Настунькою стало допомагати їх ходити по коридорам, по сходам. Діти в класі не те що не зачіпали та не ображали цю дитину, вони навчилися так рухатися, щоб ніяк не нашкодити їй, кожен слідкував за рухами інших коли вони знаходилися поруч з дівчинкою, весь клас на підсвідомому рівні нею опікувався. Зараз дівчинка з родиною втекли від війни закордон, але я знаю що є дівчатка які продовжують з нею спілкуватися.
Я мега щаслива, що моя дитина зростала поруч з такими дітьми та вчилася толерантності та людяності, я знаю що я свою доньку ніколи не побачу на відео, де підлітки ображають пенсіонера чи безхатька, для неї це протиприродньо. Нікого ховати не потрібно, потрібна інтеграція таких людей у суспільство, користь від цього отримають усі сторони.
А пока она завжды була з ным , кьо занимался другими детьми?
Мамин тріль• 21 августа 2023
Ответ дляSo_so
В Вашем ограниченном мивоззрении даже не возникает мысли, что дети появляются в семье не только после родов.
Оставьте свои заламывания рук для концертов в местном драм театре .
Я про конкретную женщину писала . Это не приемные дети.
И меня оставьте пожалуйста. Мнение менять я не собираюсь
Ксерокопия ночи• 21 августа 2023
Ответ дляКіна не буде
Що означає ’можливої’? Типу ви знаєте, що дитина з РАС, тому давайте не будемо до неї підходити - а раптом агресивна? Превентивно ізолюємо
А что не так? Вы же у обрыву ее ведете ребенка ,вдруг не упадет. Или вдруг в щоопарке тигр руку не откумит ,если ее засунуть в клетку
Мамин тріль• 21 августа 2023
Ответ дляКсерокопия ночи
Вот то о чем я и говорю . Скоро нормальные дети будут как отщепенцы .
Интересно какой фактор влияет на такое количество особенных детей.? Я про аутизм узнала несколько лет назад на советчице . Здесь повально такие темы были. Моей дочери 22. Ни в школе , ни в саду, ни в детских лагерях за все ее детство я не видела ни одного такого ребенка
Леди_на_драндулете• 21 августа 2023
Ответ дляНеробименінерви
Хочу сказать, что нормотипичного подростка, который в магазине бы вел себя не как ’я хочу купить товар’, а ’я хочу поиграться в этом магазине’ тоже бы выгнали.
И тут возникает дилема: мама хочет чтобы к ее ребенку относились как к другим, либо все же чтобы ее особенный ребенок имел некие привилегии, которые сама мама в выгодных ей случаях может списать на ’Ну у него же РАС’?
мама с удовольствием бы хотела чтобы он был нормотипичный и с него требовали как с нормотипичного. но изменить диагноз она не может, поэтому хочет толератного отношения со стороны взрослых к особенносям ребенка,который не наносит вред окружающим. понимаете о чем я ? или вы в своем перевернутой мире неравноправного равноправия потерялись?
Ксерокопия ночи• 21 августа 2023
Ответ дляМамин тріль
Что значит особенных ,с какого они особеные?
Это слово тоже делает не такими здоровых детей.
Да ,общемтво с своим толераством катится в пропасть .
Щимяи негев,нечерных ,небольных . Дурдом.
Не будь КакСвета• 21 августа 2023
Ответ дляКіна не буде
А скільки коштує утримання батьків з деменцією? Авторе, в кожній сім´ї своя трагедія. Нас всіх кинули у вільне плавання.
Леди_на_драндулете• 21 августа 2023
Ответ дляМамин тріль
Да как то пофиг на Ваше мнение
Просто вся тема прошита: у нас особенные дети , нам все должны, принимайте их.
И такое как нормальным скоро прийдется прятаться по норам . Чтоб особенные жили как хотят . И да, странно рожать и рожать , зная что у тебя уже есть такие дети . Теперь вот Германия пусть нянчит .
вы не раскидайтесь такими словами, еще внуки у вас будут неизвестно какие и деменцию никто не отменял, потише на оборотах
МамОмужа• 21 августа 2023
Ответ дляКіна не буде
В приватних закладах працюють спеціалісти по работі з такими дітками. А що дасть загальноосвітня школа з програмою, наприклад, НУШ, для дитини з РАС. Вона її потягне? В атестаті запишуть ’прослухав курс’. Для розвитку дитини з РАС потрібні інші рідходи і методи, ніж загальноосвітня школа. А інші 25 дітей в класі? Чи вони винні в тому, що у вас не хватає коштів на розвиток своєї особливої дитини.
Я Вас не боюся• 21 августа 2023
Ответ дляКіна не буде
Це як раз можна порівнювати, бо аутизм насправді - це як перебувати у стані ПТСР все життя, бо сенсорні перевантаження просто заважають жити і робити все те, для чого іншим нормотиповим людям навіть не доводиться докладати зусиль. Так що подумайте про це.
Ви дарма нав´язуєте провину, так не працює. Навпаки, саме через це агресивне нав´язування у суспільстві розвивається таке неоднозначне ставлення до питання. Ви звинувачуєте соціум в чому? В тому, що саме ваша дитина інша? Кожен з нормів у цьому винен? Ви вважаєте нормам не потрібно докладати зусиль? Чи кожен норм народжується з набором знань/вмінь/навичок поведінки? Про що взагалі розмова?
Справа в тому, що ви не чуєте відповідей, ви намагаєтесь посіяти почуття провини.
Хочете інший приклад? Чому мало кому з батьків дітей молодшого віку спадає на думку відправити дитину до магазину (читай, в соціум) самостійно, поки вони не впевняться, що дитина готова, дозріла? Ви про це не думали? Чи у вас особливість як індульгенція? Чому я спочатку ходила з дітьми за руку, потім пропускала перед собою на касі, потім тривалий час ховалась за стендами/вітринами, потім під вікном магазину, потім через дорогу і т.д. Бо я мала бути точно впевнена, що дитина здатна виконати умови соціуму, здатна до рефлексії, розуміє причинно-наслідковий зв´язок і може самостійно нести відповідальність за найпростіші власні дії. До того часу, поки дитина не готова до вищеописаної поведінки, відповідальність за її дії несу я! І мені жодним чином не прийде в голову звинувачувати продавця, чергу чи будь-кого в тому, що я поводжусь безвідповідально по відношенню до соціуму, коли моя дитина дозволяє собі ( в силу будь-яких причин) нехтувати загальноприйнятими правилами поведінки. Я ходитиму з дитиною доти, доки не впевнюсь, що він точно нічого не зламає, не розіб´є, не покладе в кишеню, бо сподобалось, не псуватиме, не заважатиме іншим і т.д. Це моя відповідальність, доки не стане відповідальною моя дитина. І ваша також! Але ви вперто перекладаєте її на інших.
Мамин тріль• 21 августа 2023
Ответ дляКсерокопия ночи
Ну так тут принято называть детей с аутизмом . В остальном с Вами согласна . Я и говорю : скоро обычные люди будут вынуждены жить по норам, потому что вокруг зеленый свет всем, кроме нормальных
Ответ дляДаю справку
Вполне возможно, что люди толерантны там потому, что точно уверены. что такие дети получают необходимую помощь, лечение, и не поведут себя агрессивно. Наверняка есть и ответственность для родителей, если ребенок кому-то вред нанесет. У нас такое есть? Ну и тогда обвинять владельца магазина глупо. Все вопросы к государству.
Немає такого як точно получают необходимую помощь, насильно нейролептики ніхто нікому не пхає, просто люди добріші, більш терпиміші і співчутливіші і це видно і відчувається на кожному кроці, моя дитина нічого не отримує і не отримувала власне завдяки тому що приклала нереальні зусилля щоб він був на тому рівні , на якому він є, але це не медицина і не та допомога про яку ви пишете , нічого такого обов´язкового немає абсолютно.
Рівно так само як цей хлопчик абсолютно не є агресивним і не проявляв агресію, проблема власників магазину вся в тому що він дивно поводиться, НЕ АГРЕСИВНО ЯК БІЛЬШІСТЬ ТУТ З ПОТОЛКА ПИШЕ а саме дивна поведінка , яка описана у відео , а якби малий наніс якісь збитки звичайно за нього по закону відповідали б батьки, так як вони є відповідальними за нього у його віці, але це дурні фантазії тому що про таке мова не йде і близько.
Натомість скільки новин що здорові абсолютно діти знущаються і знімають відео з іншої дитини чи слабшого а скільки новин що так нашкодила дитина з аутизмом ?от такі ’здорові ’ діти і виховуються такими батьками які тут ставлять дизлайки , я впевнена, бо виховання особистості починається з маленького, в тому і прищеплення емпатії .
Не будь КакСвета• 21 августа 2023
Ответ дляМамин тріль
Цікаво, чого ж стільКи зараз дітей з відхиленнями? Що це так впливає?
Файна пані• 21 августа 2023
Ответ дляУкраиночка
Он и так поймет. Просто пока дети все пускают слезу, а когда взрослый с УО или РАС, то никто не хочет с ними иметь дело. Отсроченное лицемерие.
Не надо слезу пускать. Все изобретатели и инноваторы были и будут аутистами. Без аутистичных черт невозможно настолько глубоко погрузиться в предмет, чтобы создать что-то новое. ’Если бы не аутисты, то человечество не научилось бы даже огонь добывать.’ Это слова Темпл Грандин, всемирно известной ученой, которая до 4-х лет не разговаривала и вообще жила в своем мире.
Ксерокопия ночи• 21 августа 2023
Ответ дляМамин тріль
Да ,я вас поняла . То не вам претензия а негодование
Неробименінерви• 21 августа 2023
Ответ дляЛеди_на_драндулете
Ну то есть мама хочет чтобы к нему относились как к равному, но в случае негативных исходов ситуаций все же не забывали, что он особенный?
Леди_на_драндулете• 21 августа 2023
Ответ дляМамОмужа
так це держава хотіла позакривати спец школи інтернати, в міністерстві сидить тьотя і розказує про позитивний досвід інклюзії в Чехії і не розуміє чому її батьки просять відкрити спец клас в загальноосвітній школі для дітей з ООП
Ксерокопия ночи• 21 августа 2023
Ответ дляФайна пані
Какой бред
ДелиВерка• 21 августа 2023
Ответ дляМамин тріль
Да как то пофиг на Ваше мнение
Германия вынянчит, а таких как вы только в рашку
Мамин тріль• 21 августа 2023
Ответ дляЛеди_на_драндулете
Мне сейчас что сделать ? Уписатся от страха ?
Я выше написала , слишком дофига чего нельзя нормальным и слишком дофига чего можно не таким . Так что об оборотах думайте Вы.
Мамин тріль• 21 августа 2023
Ответ дляНе будь КакСвета
Так и я задаюсь этим вопросом . Еда , воздух , прививки ? Что влияет ?!
Неробименінерви• 21 августа 2023
Ответ дляЯ Вас не боюся
100%
Не будь КакСвета• 21 августа 2023
Ответ дляМамин тріль
Щось таки впливає.
мами зберігають вагітність будь якою ціною. Їдять гормони. Щось є.
Леди_на_драндулете• 21 августа 2023
Ответ дляНеробименінерви
вы я сморю даже не понимаете значение слова толерантность и продолжаете мне присать про ’равноправие’. не вижу смысла продолжать разговор, просвещайтесь
Мамин тріль• 21 августа 2023
Ответ дляНе будь КакСвета
Щось таки впливає.
Может и так . Печально это все
Леди_на_драндулете• 21 августа 2023
Ответ дляМамин тріль
Удалено администрацией...
ДелиВерка• 21 августа 2023
Ответ дляНе будь КакСвета
Щось таки впливає.
У меня беременность идеально протекала.
Говорили, что у детей с кесарево меньше отклонений.