Птица Говоруша• 01 сентября 2023
Лист від страхової у Німеччині через рік після від´їзду
Доброго дня! Майже рік, як ми повернулися до України з Німеччини. На 21 день їхали, але лишилися вдома. Написала на пошту до страхової, що не повертаємося. Тепер через рік прийшов такий лист за тою адресою, де ми проживали.
У кого така ситуація була? Що робити? Вони, як я розумію, нарахували борг за страхування. І надалі він буде зростати.
Заздалегідь дякую за відповіді по темі.
Кавуся• 01 сентября 2023
Всі сторінки не осилила. Вже з´ясували у Автора скільки вона отримувала ще виплати після від´їзду. В Німеччині все дуууже повільно. Тому ще декілька місяців пособіє вона скоріше за все отримувала.
Борг нікуди не дінеться, ви взяли на себе обов´язок то мали його виконати.
Борг буде висіти, коли Україну приймуть в ЄС вляпаєтесь в неприємності.
Khmelnichanka• 01 сентября 2023
Ответ дляШукаю стакан
Тільки чотири: джоб, страхова, оренда, банк.
У Вас - чотири, в мене - більше )))). В мене ще 3 додаткові страховки, плюс фемілієнкасса, плюс соціаламт, плюс гуртки,плюс соцтаксі, плюс українське соцбюро. Також бажано знятись з обліку в сімейного лікаря, щоб в них були місця для нових клієнтів. І ще дещо ’ по мелочи’ ))))
Как нефиг делать• 01 сентября 2023
Ответ дляПтица Говоруша
Отож і я не можу зрозуміти... Чому через рік надіслали листа? Чому не одразу? Бо зручно їм, щоб борг капав... Якщо Джобцентр припиняє їм платити за мене, тоді логічно, що вони припиняють моє страхування. Тим паче, що я оформлена була по 24 параграфу. Я їм написала листа, що поїхала.
Тогда ищите это письмо и пересылайте его им. Вот, я писала, а вы провтыкали.
Бува і таке• 01 сентября 2023
Ответ дляПтица Говоруша
Що не робиться? Ви читали, що написано вище? Планували повернутися. Тому, звичайно, не закривали нічого.
А зачем вам нужна была страховка? Я тоже была в Германии, никакой страховки не оформляла, поэтому никакие бумаги мне не приходят.
Как нефиг делать• 01 сентября 2023
Ответ дляПтица Говоруша
Я поради прошу, хто зіштовхнувся із такою проблемою. Може, хтось порадить юриста/адвоката по цих справах.
Адвокат вам еще такой же счет выставит)))
Пишите им, что такого-то числа я вам писала письмо. У вас надежда только на то, что оно у них есть. Нет, значит будете выплачивать долг.
Кавуся• 01 сентября 2023
Ответ дляБува і таке
Khmelnichanka• 01 сентября 2023
Ответ дляБува і таке
В Німеччині не можна офіційно жити без медичного страхування. Виняток 90 днів по безвізу (бо тоді, по ідеї, має бути туристична сираховка, хоч її мпло хто оформлює). А еоли подаєшся на ’ тимсасовий захист’ - обов´язково має бути страховка.
Бува і таке• 01 сентября 2023
Ответ дляКавуся
Легально. Как беженец.
Я на хвилинку• 01 сентября 2023
Ответ дляПтица Говоруша
Якщо є люди, які зіштовхнулися з такою ситуацією, буду вдячна. А писати, що потрібно було мені робити, не треба. Ситуацію я описала. Читайте уважно.
Була в Польщі, на 500+ відмову написала, карту не закрила, то потім гуглила як і закривала в Україні. Спробуйте погуглити, або телеіонуйте на гарячу лінію банку, страхової і т.д.
Володарка мрій• 01 сентября 2023
Ответ дляУкраїна понад усе!
О какой страховке речь? О так называемой ’автоцивилке’? Так там полис на год или несколько лет и оплачивается вперёд. А контракт действует до тех пор, пока срок действия не истёк или его не разорвали по соглашению сторон. У некоторых контрактов есть оговорка, что если стороны не изьявили желания его разорвать, он автоматически продолжает действовать ещё на год и т.д. Мы не не читали условия контракта автора. Неоплата по договору - не является поводом для окончания действия договора, если этого прямо не указано в договоре.
Зрозуміла, у мене крім автоцивілки інших договорів немає, тому думала, що він діє поки платиш))
Кавуся• 01 сентября 2023
Ответ дляKhmelnichanka
Жаль, що не можна ваш пост закріпити зверху теми. Бо він дуже адекватний.
Тільки хотіла про лікарів написати, ніхто не хоче вже брати українців, бо не попереджують про від´їзд, а місця у лікаря обмежені.
Педіатр взяв дитину на облік тільки тому, що ми не соціальщики. Потім мої знайомі, які отримують пособія, ходили і отримали відмову. Кажуть нема місць. Гуртки також треба закрити. Ми нікуди не їздили, а просто вирішили змінити гурток. То після попередження про те, що дитина більше не ходитиме, я три місяці платила, бо так прописано в договорі.
Ліплю вареники• 01 сентября 2023
Ответ дляБува і таке
якщо Вас легалізували, як біженця, то серед інших паперів, які Ви піписували, був папірець для страхової компанії. це не обов´язково був окремий договір страхування, якщо на папірці стояла щось про ’загальні умови і правил страхування’... за вас ту страхівку оформили, відправили в страхову і потім (в разі чого) посилалися б на якийсь там внутрішній номерок)
Ms. Доброта• 01 сентября 2023
Ответ дляПтица Говоруша
Ви не перша, кого так наклонив АОК.
Я особисто допомогала тим, кому АОК нараховував борг.
Але там були прості ситуації: люди і прописку закрили (Abmeldung), і в страхову подавали документи на закриття. Але їм все одно нараховували послуги в борг.
В тих випадках ми відбилися від боргу.
Ви коли зрозуміли, що залишаєтесь в Україні, ви прописку закрили? Це можно було зробити дистанційно.
Чи хтось це зробив це замість вас? Може коли вас виписували з житла.
Вам для початку треба знайти ваш Abmeldung. І вже з ним звертатися до адвоката. Весь борг навряд знімуть. Але зняти частину боргу реально.
В тих випадках ми відбилися від боргу.
Володарка мрій• 01 сентября 2023
Ответ дляСмайликівна
До речі, коли я закривала картку в застосунку (всі тоді казали, що це неможливо в моєму банку) тільки особисто. Я зв´язалась з службою підтримки, там розписала, що фізично в Україні, допомогли все закрити, єдине чз що виникли складнощі, що потрібно було вказати інший євровий рахунок, для перерахунку залишків коштів, або боргу за обслуговування. Відкривала в приваті спеціально
Я теж спеціально відкрила єврову в приват, переказала туди не всі гроші, бо планували ще в гості поїхати, тож могли стати в пригоді. Декілька днів тому надумала закривати, написала в банк, вони пишуть, можна закрити, якщо на рахунку менше 10 євро, зняла всі, знову чекаю, але поки три дні тиша
неДодекаэдр• 01 сентября 2023
Автор, моя Вам порада як писали вище, пишіть їм листи, просіть або скасувати або зменшити суму боргу, надавайте докази, що Ви виїхали і не проживали у Німеччині, я кидала фото наших паспортів, але у мене була відмітка про виїзд. Мабудь прийдеться скористатися допомогою адвоката, я знаю , що є випадки де за допомогою адвоката зменшували суми за незаконне скачування фільмів. Не зволікайте, тому що цей борг буде рости як сніжний ком.
Точу ляси• 01 сентября 2023
Ответ дляКак нефиг делать
А он при чем? Во-первых он уже не ее бератор. Во-вторых каким он боком к страховой?
Непосредственным. Страховая без бератора не будет даже общаться, с их стороны все обязательства выполнены
Кудлата хмаринка• 01 сентября 2023
я Вас розчарую. Сплачуйте. Вам Німеччина не пробачить. і нажаль нічого Ви не зробите
Ms. Доброта• 01 сентября 2023
Ответ дляБува і таке
Ви впевнені?
В Німеччині заборонено проживати без медичної страховки.
Якщо ви там були не довгий час - у вас повинна була бути туристична страховка.
Якщо ви отримали ВНЖ, то ваш обов´язок був застраховатися. За страховку треба платити самому, чи цю оплату переймає роботодавець/ Джобцентр/ Социаламт.
Якщо ви проживали в Німеччині без страховки - ви порушували закон.
БеллаДонна• 01 сентября 2023
Ответ дляШукаю стакан
Ні, просто таких людей додають в чорний список осіб, проти яких відкрите адміністративне впровадження. Якщо нікуди ніколи більше не збираєшся, можна забити.
Правда можна забити?
Бува і таке• 01 сентября 2023
Ответ дляMs. Доброта
Ви впевнені?
Я не страховалась. Плевать на обов´язки.
13чудоСВЕТА• 01 сентября 2023
Ответ дляБеллаДонна
Правда можна забити?
Лучше не нужно. Если этот договор с автоматической пролонгацией, сумма долга будет все время расти.
Не пириживай• 01 сентября 2023
Ответ дляТочу ляси
Вы вообще о чем?
Мы оформляли страховку вне джоб центра , нам дали список того, что мы должны открыть и сделать и мы делали, нашли страховую , писали искали термины пошли в офис бармер сами писали отправляли получали , в джоб просто принесли документ о том, что мы там то там то застрахованы все, бератор дц отвечает за выплаты и оплату жилья , за посещение курсов
Кавуся• 01 сентября 2023
Ответ дляБува і таке
Ви були прописані у житлі, отримували виплати, відкривали рахунок в банку?
Бува і таке• 01 сентября 2023
Ответ дляMs. Доброта
Ви впевнені?
Но может то позже ввели для беженцев. Я была там в марте, т.е. в начале войны.
Не пириживай• 01 сентября 2023
Ответ дляБува і таке
Ах ну с этого и надо было начинать, вы были под социаламтом джоб с августа начал действовать
Ms. Доброта• 01 сентября 2023
Ответ дляБува і таке
Вы пособие получали? От кого?
Кавуся• 01 сентября 2023
Ответ дляБува і таке
З 2007 року, здається, медичне страхування в Німеччині обов´язкове.
Ms. Доброта• 01 сентября 2023
Ответ дляНе пириживай
С июня 2022
Не пириживай• 01 сентября 2023
Ответ дляMs. Доброта
С июня 2022
Во Франкфурте джоб начал работать с августа
Кавуся• 01 сентября 2023
Перечитала відповіді Автора, вона не пише про те, скільки місяців підля від´їзду вона продовжувала отримувати пособіє. А це дуже важливо.