Гореотума• 04 декабря 2023

Працюю в гос сфері, для отримання зарплати вимагають відкрити рах лише в приваті

Була собі картка
Укрсиббанка. Кошти норм заходили, зараз строк дії картки закінчується у багатьох співробітників. Тож бухгалтерія сказала всім перейти на приват, бо в них закінчується договір з УкрСиббанком

Я кажу, що можу вам принести данні свого рахунку навіть у монобанку, ощаді, або будь в якому для мене зручному

Я принципово не хочу відкривати рахунок в приваті. Якось 10 років тому виплачувала кредит, єлє його погасила. Тож принципово не приват

Чи можуть мені заборонити вибрати банк?
Пэрисхилтонша• 04 декабря 2023
Могут. Если у работодателя зарплатный проект у конкретном банке, то с другим банком не захотят заморачиваться.
Ермолайчик• 04 декабря 2023
Мабуть тому що є поняття зарплатного проекту для підприємства. Підприємство відправляє відомості про це в банк. Ви особлива? Це ще кусок роботи для бухгалтера.
автор Гореотума • 04 декабря 2023
Ответ дляПэрисхилтонша
Дякую
А якщо закінчився строк дії картки, то на стан війни вона ж продовжується? Користуйся скільки хочеш?
автор Гореотума • 04 декабря 2023
Ответ дляЕрмолайчик
​⁉️ Чи може працівник вільно обирати банк для отримання зарплати?

💁🏻‍♂️ Багатьом знайома ситуація, коли керівництво підприємства примушує працівників отримувати заробітну плату в банку, який обрало керівництво, не беручи до уваги, чи зручно для працівників розташовані банкомати, чи задовольняють їх тарифи, чи може банк надати кожному працівникові потрібні саме йому додаткові послуги. Отже, постає питання, чи може працівник вільно обирати банк, через який отримувати заробітну плату?

‼️ Законодавство України каже однозначно – ТАК.

Згідно зі статтею 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Стаття 68 Конституції України встановлює обов’язок кожного неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

👉🏻 ЗАРПЛАТА мобілізованому працівнику після змін у законодавстві: що треба знати?

‼️ Статтею 22 Закону України «Про оплату праці» визначено, що суб’єкти організації оплати праці НЕ МАЮТЬ ПРАВА в односторонньому порядку приймати рішення з питань оплати праці, що погіршують умови, встановлені законодавством, угодами і колективними договорами.

Відповідно до частини 5 статті 24 Закону України «Про оплату праці» за особистою письмовою згодою працівника виплата заробітної плати може здійснюватися через установи банків, поштовими переказами на вказаний ними рахунок (адресу) з обов’язковою оплатою цих послуг за рахунок роботодавця.

👉🏻 Як працювати в умовах обмеженого електропостачання?

❌ Забороняється будь-яким способом обмежувати працівника вільно розпоряджатися своєю заробітною платою, крім випадків, передбачених законодавством (частини 1 статті 25 Закону України «Про оплату праці»).

Таким чином, законом НЕ передбачено обов’язку працівника укладати договір про відкриття рахунку для виплати заробітної плати з банком, вказаним роботодавцем. У разі звернення працівника до суду договір, який працівник вимушено уклав з банком під примусом роботодавця, може бути визнаний недійсним.
П´яна вишня• 04 декабря 2023
Ответ дляГореотума
Дякую
Под зарплатные пректы открывают карты.
Даже, едси у Вас есть личная карта в этом банке- она не подходит
Пэрисхилтонша• 04 декабря 2023
Ответ дляГореотума
Дякую
Смотря какой банк, приват продлил сроки слышала.
Заздрість то погано• 04 декабря 2023
Ответ дляПэрисхилтонша
По закону не могут. Только вот если перечислять зарплату на карту, не подвязанную к зарплатному проекту, то комиссию платит и работодатель и сотрудник, в зависимости от условий банка
Will_Be...• 04 декабря 2023
Если по закону, то вот:
Законодавство України каже однозначно – так.

Згідно зі ст. 19 Конституції правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Стаття 68 Конституції України встановлює обов’язок кожного неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Статтею 22 Закону України «Про оплату праці» визначено, що суб’єкти організації оплати праці не мають права в односторонньому порядку приймати рішення з питань оплати праці, що погіршують умови, встановлені законодавством, угодами і колективними договорами.

Відповідно до ч. 5 ст. 24 Закону України «Про оплату праці» за особистою письмовою згодою працівника виплата заробітної плати може здійснюватися через установи банків, поштовими переказами на вказаний ними рахунок (адресу) з обов’язковою оплатою цих послуг за рахунок роботодавця.

Забороняється будь-яким способом обмежувати працівника вільно розпоряджатися своєю заробітною платою, крім випадків, передбачених законодавством (ч. 1 ст. 25 Закону України «Про оплату праці»).

Таким чином, законом не передбачено обов’язку працівника укладати договір про відкриття рахунку для виплати заробітної плати з банком, вказаним роботодавцем. У разі звернення працівника до суду договір, який працівник вимушено уклав з банком під примусом роботодавця, може бути визнаний недійсним.
А если пофакту, то,видите.Вам пишут, что бухгалтеру немного поработать прийдется - это плохо. Для бухгалтера.
Пэрисхилтонша• 04 декабря 2023
Ответ дляП´яна вишня
Под зарплатные пректы открывают карты.
Не всегда. Я как раз для привата просила бухгалтера подвязать в проект мою личную карту, что бы не выдавали новую, я терпеть не могу кучи карточек.
Я не Тролль• 04 декабря 2023
Ні, ви дійсно маєте право отримувати зп на будь яку картку. По закону. Але, ваша організація заключила зп договір з приватом, у них є клієнт банк зручний, вони нараховують дуже бистро зп. А з вами ж прийдеться потрати час на зарахування саме вам одній. Хоча, кажу по секрету в тому ж клієнт банку приват 24, можливо перераховувати кошти на любий банк, але ж будуть братися відсотки за перерахування з вашої зп. Короче можна, але для них це проблема, от і кажуть вам так. Я працювала в фін частині, зп проект був у приваті, але нараховувала деяким зп на інші банки. Так люди хотіли.
Пэрисхилтонша• 04 декабря 2023
Ответ дляЗаздрість то погано
По закону не могут, а по факту бухгалтеру это доп гемор. Автор эксклюзивный сотрудник ради убеждений которого кто то должен заморочиться?
Заздрість то погано• 04 декабря 2023
Ответ дляЕрмолайчик
Если не знаете, не умничайте. По закону все можно. Я бух по зарплате, никакой допработы, нет, просто в ведомости указывается айбан другого банка и все, я отправляю обычно одну ведомость на всех, а банк где у нас зарплатный проект, сам уже переводит зарплату сотрудника на другой банк. Все дело только в комиссии.
Я не Тролль• 04 декабря 2023
Ответ дляЕрмолайчик
Але по закону не має права організація відмовляти. Звісно це зручно, як зп проект і всі в одному банку. Просто відмовляти не законно.
Люблю_смаколики• 04 декабря 2023
те що Ви не могли розрахуватися з кредитом то з Ваше питання, а не питання банку. Нормальний банк приват. Є ж люди які на рівному місці і собі і іншим створюють проблеми....
Точная копия плова• 04 декабря 2023
Вы добровольно взяли кредит, который тяжело было выплатить - но хреновым оказался банк....
Я не Тролль• 04 декабря 2023
Ответ дляГореотума

Дякую. Бо сиджу шукаю закон, що б кинути автору.
Неместная Я• 04 декабря 2023
Ответ дляWill_Be...
Если по закону, то вот:

По закону то так, але дійсно це додає роботу бухгалтерії, нас взагалі всіх примусили перейти в Полтавабанк, це банк в якого 3 банкомати на місто. І нічого, всі перейшли, бо ЗП всі хочуть отримувати, а банк виставив такі умови надання кредиту,а без цього кредиту ми працювати не зможемо. Тому іноді свої хотєлки треба засунути куди подалі, якщо дорожиш роботою.
Файна дівка• 04 декабря 2023
Ответ дляWill_Be...
Если по закону, то вот:

Але, всі зомбі.... Менеджер так вирішив (кишеню відкрив і все норм - а ви лошари, стійте в черзі...)
СкокоМнеДадите• 04 декабря 2023
якщо у них немає підписаного зарплатного проєкту з моно, ощадом і т.д., то вони не зможуть виплатити вам туди ЗП.
підписувати ще з тими вони, мабуть, не хочуть. це ще один додатковий кусок роботи. і я не бухгалтер, точно не знаю, чи є певні умови для такого ЗП-проєкту, наприклад, мінімум 10 співробітників, або якась плата за той проєкт.

за ощад ви також дарма так тримаєтесь. найгірший банк. вся політика банку спрямована на обслуговування тільки великих підприємств. звичайних фіз.осіб вони не хочуть обслуговувати. там такий жестяк, колись, щоб отримати виписку за місяць по рахунку сказали 50 грн платити. перевірка рахунку в терміналі самообслуговування - 10 грн.
при наявності онлайн-кабінету, обов´язкове платне смс-сповіщення.
якщо рік немає здвигів по рахунку, то списують по 100 грн щомісяця. навіть з мертвих. у нас, в нотаріаті, стільки скандалів через цей банк. відповідь дають по 2 місяці, а то й взагалі не дають з першого разу. при тому з рахунку мертвої людини списують гроші.
ніколи нікому не раджу ощад. хоча і у приваті у мене також були з´ясування стосунків (з їх вини). але такого трешака, як в ощаді немає.
Will_Be...• 04 декабря 2023
Ответ дляНеместная Я
Верно! Стоит бухгалтеру оставить свои хотелки для дома и семьи. Это часть его работы, при чем, даже, не дополнительная часть. И если он не хочет свою работу выполнять - я бы задумалась о поиске нового бухгалтера, тем более,их вон сейчас - как собак уличных.
Заздрість то погано• 04 декабря 2023
Ответ дляПэрисхилтонша
Никакого геммора, указываю в ведомости общей нужный айбан и наш банк сам зачисляет на другой банк
Файно Замало• 04 декабря 2023
Нет, не могут.
Пусть заключают новый договор с Укрсибом.
Неместная Я• 04 декабря 2023
Ответ дляWill_Be...
А до чого тут бухгалтер, ви уважно почитайте, що я написала. Такі умови банку для надання кредиту, немає кредиту - немає роботи.
Я не Тролль• 04 декабря 2023
Ответ дляСкокоМнеДадите

Любий банк , крім ощаду. Там кам´яний вік. В чоловіка там пенсійна військова. З якими проблемами ми тільки не стикалися. В інших банках це вирішується потдзвінку за 5 хвилин. Клієнт банк на новий телефон підв´язували 3 місяці)) Карту міняли 1,5 місяців. Короче, банк знущання. Перевести дають в інший банк, але хочуть, що б 1 % він ощаду сплачував за пенсію. Ось хочу ще почитати закони за цей 1 %. Та перевести чоловіка в приват.
Файно Замало• 04 декабря 2023
Ответ дляПэрисхилтонша
Нет, все должны строем ходить и быть одинаково причесаны.
КонхфЭдкаТузик• 04 декабря 2023
Не, вот нравятся мне такие, сама кредит взяла, а виноват банк.
Я не Тролль• 04 декабря 2023
Ответ дляЗаздрість то погано
Дівчата, я зараховувала навіть по номеру картки. Так айбан потрібен, але все зараховується дуже бистро і легко.
пані Солоха• 04 декабря 2023
У нас одна сотрудница тоже не захотела оформлять карту привата ,попросила в бухгалтерии ,ей ЗП наличкой отдают
Ермолайчик• 04 декабря 2023
Ответ дляГореотума

Якщо Ви така продвинута - ідіть в бухгалтерію і доводьте свою правоту. Здоров’я Вам багато побажають
СкокоМнеДадите• 04 декабря 2023
Ответ дляЯ не Тролль
вірю. підтримую.

о ще забула. закрити картку можна тільки в тому відділенні, де відкривали. і пофік, що відкривала в Харкові, а зараз я, може, у Івано-Франківську. принаймі до війни так було. може зараз почухались на це питання. але тоді мене так вштирило, що має їхати саме туди, де відкрив ту довбану картку.