Коротко поточний стан законопроєкту (мобілізація, рекрутинг, проходження служби і пов’язані норми) з опрацюванням зауважень Головнокомандувач ЗС України / CinC AF of Ukraine. Долучайтесь. Наступна публікація вже при реєстрації.
Призовний вік по мобілізації – 25 років (замість 27 років зараз)
Яка відстрочка таке і право на звільнення:
⁃ Особи з інвалідністю 1-2 групи (поки 2 групу залишили).
⁃ Ті, хто мають троє і більше дітей.
⁃ Якщо двоє військовослужбовців мають дитину, то 1 має відстрочку і право на звільнення (чоловік або жінка). Тобто, якщо жінка вирішує піти на військову службу, то чоловік таким чином може отримати відстрочку.
⁃ Якщо у сім’ї особа неповнолітня з інвалідністю.
⁃ Якщо повнолітня недієздатна дитина з інвалідністю / дружина або чоловік / батьки дружини або чоловіка 1-2 групи (при цьому особа з інвалідністю сама обирає кому відстрочка)
⁃ Опікуни особи з інвалідністю 1-2 груп, яка визнана в судовому порядку недієздатною.
⁃ Вагітні жінки та жінки в декреті.
⁃ Тільки діючі нардепи (всіх колишніх прибрали), обрання депутатом – підстава для звільнення.
- Жінки та чоловіки, чиї близькі родичі (чоловік, дружина, син, донька, батько, мати або рідний (повнорідний, неповнорідний) брат чи сестра) загинули або пропали безвісти під час АТО або відсічі збройної агресії проти України.
Відстрочка, але не підстава для звільнення:
⁃ Здобувачі послідовної вищої освіти, яким = 30 років.
⁃ Всі науковці з вченими званням.
⁃ Всі викладачі, які працюють на повну ставку.
Не підлягають мобілізації протягом 6 місяців після звільнення:
⁃ строковики
Не підлягають мобілізації протягом 2 років після звільнення:
⁃ хто був мобілізований та звільнений (крім строковиків)
Підлягають мобілізації тільки за бажанням:
- особи, звільнені з полону
- жінки
Підстава для звільнення:
⁃ які побували в полоні (недобровільно)
⁃ генерали за рішенням військового керівництва
⁃ які прослужили під час дії воєнного стану 36 місяців
- які уклали короткостроковий контракт під час мобілізації (особи 18-24 роки, крім осіб офіцерського складу)
Прибираємо право на відстрочку при постановці на військовий облік:
- держслужбовців,
- правоохоронців,
- прокурорів,
- ДВС.
Строкова служба:
⁃ прибираємо строкову службу
⁃ звільняємо строковиків
⁃ всі звільнені строковики переходять в мобілізаційний ресурс відповідно до загальних правил (з 25 років)
Підготовка до захисту Вітчизни (вишкіл):
- вводиться базова загальновійськова підготовка до 3 місяців для всіх громадян віком від 18 до 25 років при всіх навчальних закладах.
- вводиться базова військова служба за бажанням до 25 років для тих, хто не пройшов базову загальновійськову підготовку.
Процес мобілізації:
⁃ Місцеві державні органи, адміністрації зобов’язані, а не сприяють мобілізації, як раніше.
⁃ Мобілізація транспортних засобів — розширення на всіх, крім фізичних осіб. Уточнення.
Воєнний стан:
⁃ Обмеження прав ухилянтів.
⁃ Посилення участі національної поліції.
Військовий облік:
- Усі громадяни України 18-60 років. Облік – не мобілізація! Обліковують всіх, в тому числі, хто має відстрочку та кого можуть мобілізувати тільки за бажанням.
⁃ Військово-обліковий документ – сертифікат захисника (де буде вказано, чи є військовозобов’язаним, чи має відстрочку, бронь тощо).
⁃ Військовий облік за кордоном — визначає КМУ.
Нові обов’язки громадян:
⁃ Надати дані про місце проживання (перебування) роботодавцю.
⁃ Пройти медогляд під час мобілізації.
⁃ Самостійно з’явитися в ЦНАП / ТЦК СП для уточнення даних (Мобілізувати в ЦНАПі не можуть! Тільки уточнити дані).
⁃ Постійно носити з собою військово-обліковий документ (ВОД) під час дії воєнного стану (електронний аналог – сертифікат захисника).
Державна служба:
- Прийняття на державну службу та у правоохоронні органи тільки у разі, якщо проходив базову військову підготовку або базову військову службу.
Бронювання:
- КМУ – перегляд заброньованих.
- нові критерії для бронювання в державних органах (від 25 до 50 відсотків)
Рекрутинг:
⁃ Рекрутинг в ЦНАПі, центрах зайнятості та центрах рекрутингу (тільки добровільно).
⁃ Прямий призов у військові частини через рекрутинг.
Військова служба:
⁃ Мобілізований під час підготовки — рекрут (не можна задіяти, крім підготовки; визначаються можливості, фізична спроможність, фактична придатність; менше грошове забезпечення). Повністю прибирається можливість відправити громадянина непідготовленим на фронт. Якщо рекрут не проходить етап підготовки, то його можна звільнити без додаткових витрат для держави.
⁃ Базова військова служба – рекрут.
⁃ Прибираємо категорію «обмежено придатний». Залишаються тільки придатні і непридатні. Частина стане непридатними, частина – приданими. Повторне проходження ВЛК.
- Можливість проходження військової служби за призовом під час мобілізації за бажанням особи, яка засуд
⁃ Ті, хто мають троє і більше дітей.
⁃ Вагітні жінки та жінки в декреті.
⁃ Всі науковці з вченими званням.
⁃ строковики
- особи, звільнені з полону
- жінки
Підстава для звільнення:
⁃ які побували в полоні (недобровільно)
- держслужбовців,
- правоохоронців,
- прокурорів,
- ДВС.
Строкова служба:
⁃ прибираємо строкову службу
⁃ звільняємо строковиків
Процес мобілізації:
Воєнний стан:
⁃ Обмеження прав ухилянтів.
Військовий облік:
Нові обов’язки громадян:
⁃ Пройти медогляд під час мобілізації.
Державна служба:
Бронювання:
- КМУ – перегляд заброньованих.
Рекрутинг:
Військова служба:
⁃ Базова військова служба – рекрут.
Ответ дляЛайм2000
Свежая дата регистрации. Такое ощущение, что вы разводите панику и распространяете фейки. Почему здесь в последние время так много новых аккаунтов, которые строчат подобные политические темы
Вы другие новости не читаете кроме советчицы ? )))
С утра во всех тг скопированное автором )))
lisenok_8282• 22 декабря 2023
Ответ дляМурка в бурке
Да уже ясно что-бы не поднимать панику. Все это у нас женщины и мужчины.
вот же ж сволота. ну ладно одна еб...ая. но они же все там голосуют за эти бредни.
Ответ дляOla_la-d152
Зе два дня назад официально заявил что не подпишет закон про женщин. Я конечно не склонна верить нашему президенту, шашлыков в мае уже наелись, но что бы вот так прямо намахать народ, это пожалуй будет слишком даже для него
Він сказав не підпише МОБІЛІЗАЦІЮ жінок, а про облік він нічого не казав)
lisenok_8282• 22 декабря 2023
Ответ длязавитушка
почнемо з того, шо він брехло
Ответ дляSold
А поясніть мені це, будь-ласка.
Якщо загинув батько, то у сина буде відстрочка або звільнення від служби (пишуть ’право на звільнення’) ?!
да
Ответ дляУаджит
Много текста, а можно как-то в пару предложений всё это вместить?
Кого, что, когда?
На данный момент вроде всё тоже самое, ловят мужчин как зайцев, кого только не лень, только рекрутинг появится, почему то они мне напоминают этих с банков, как их... о, точно🤦🏻♀️ коллекторы.
Кого, что, когда?
Можно в 2 словв: практически все.
Ответ дляSold
Дякую!
А це і зараз так є чи це лише в новому законопроекті?
Только законопроект но что то мне подказывает что он все яснее и яснее вырисовывается в туманой дали неопределенности...
lisenok_8282• 22 декабря 2023
вот обьясните мне, что изменится? по риторике мобилизации всем давно понятно, что люди на войне умирают очень и очень быстро и много. ну вот заберут всех. те тоже умрут. дальше что? смысл?
lisenok_8282• 22 декабря 2023
Ответ дляJhenya_Sh
и мужчины с третьей группой тоже уже должны призываться? а то я что-то не пойму
по ходу да
Ответ дляJhenya_Sh
да, сейчас они частично пригодны, а эту категорию снимают
Николай-b526• 22 декабря 2023
Ответ дляSold
А поясніть мені це, будь-ласка.
да
Ответ дляBransoletka
А як щодо студентів, у кого перша вища освіта, але вік 30+?
до 30
Ответ дляOla_la-d152
Ну почему же? Он и не сбреше, про мобилизацию женщин не подпишет. Потому что нечего подписывать. Это - про учёт, а с мобилизацией разбирается мин обороны! Им през для этого не нужен со своей подписью.
А учёт не подписывать он не обещал
Ответ дляlisenok_8282
ну за цей час ’перебору всіх’ деякі лишаються у ’кормушки’
тягнуть час виключно для себе
Ответ длязавитушка
На словах не подпишет, а на деле закарючку свою поставит, не зря же эта скотыняка Безуглая обратно начала свою песню заливать. Это ведь понятно, что не от своего ума она так делает, а под чью-то диктовку.
Ответ дляShaan
А учёт не подписывать он не обещал
Закон и мобилизации Украины подписан еще в 92 году Кравчуком.
Ola_la-d152• 22 декабря 2023
Ответ длязавитушка
ну впринципе да... а учет это значит закрытые границы всем. Щас те кто собирались выехать до этого закона, послушают презента, сдадут билеты и расслабятся, а потом примут про учет и оп, уже никуда не выедешь. Хитро...нас так изощеренно намахивают что уже просто трудно в голову укладывать
lisenok_8282• 22 декабря 2023
Ответ дляTatius_ka
тягнуть час виключно для себе
я тоже вижу смысл только в этом. чем дольше украинцы будут умирать на войне, тем больше власть успеет накрасть. потом все успешно свалят.
lisenok_8282• 22 декабря 2023
Ответ дляOla_la-d152
неужели мир промолчит, когда всю страну закроют? как такое вообще возможно в 21 веке закрыть всех за забором? на голову не налазит.