Непереможна• 22 февраля 2024
+18. Повсякдене життя московитської родини.
Хто читав Горького?
Довго думав, як би це краще показати повсякденне життя родини в Кікімерії. Бо як і нині, колись воно суттєво відрізнялося залежно від території. Москва -то одне, a якийсь Мухосранськ - зовсім інше. На допомогу несподівано прийшов Максім Горькій і його автобіографічний роман «Дитинтство». Горького ще зажиття проголосили апостолом соцреалізму, то ж не вірити йому немає підстав. Зрештою, Як можна не вірити людині, котра Леніна бачила!
Отож, беремо за основу нашої розповіді опис побуту родини Алєксєя Максімовіча Пєшкова (то справжнє ім´я письменника). Місце дії – не столиця, не глубінка, а цілком пристойне і заможне на другу половину ХІХ століття містечко Ніжній Новгород на Волзі.
Після смерті батька та новонародженого брата під час епідемії холери в Астрахані 1873 року юний Альоша з матір´ю Варварою перебираються на постій до її батька, і його діда Васілія Васільевіча Каширіна. Старий працює цеховим старостою у майстерні з фарбування матерії. Цей «небольшой, сухенький старичок» неймовірно прикрий і по буху всіх регулярно заябує своїми історіями з часів бурлакування на Волзі.
Обстановщица• 22 февраля 2024
Ответ для175см55кг19лет (она)
А ’у нас’ це де? Оскільки тема пр російського письменника, а ви наче кажете, що десь в інших країнах було гірше, то ’у нас’ - це ви за росію?
Йой. Все учившие русскую классику учили ее в інших країнах? Будь ласочка, перефразируйте думку - або думайте ее более ясно. И высказывайтесь тоже :)
И да. Вы зачем таблицу Менделеева учили? И почему не забыли?
АнтиТроль• 22 февраля 2024
Ответ дляТоматико
Уже перестали рыдать за памятниками Пушкину?)
За памятниками не рыдала, но когда здесь полоскали Пушкина и иже с ним, было обидно. А сейчас пофиг)) Сейчас включу аудиокнигу Толстого Детство и подремаю еще пару часиков под нее)
Томатико• 22 февраля 2024
Ответ дляОбстановщица
А она у вас есть, та думка? Я серьезно. Вот по теме? Ну кроме вот этого ’оправдание’ и фсе такое...
Звичайно є. Маніпуляторів, які збивать фокус уваги, вираховую на раз два))
А є повість Чехова - от не пригадаю назву, але обов’язково знайду.
Коротко
Син з сім’єю їде з Москви (а ти він служив в готелі) до родичів в село.
Потім захворів і були вимушені там залишитися..
Вірите, я читала і переслуховувала аудіо версію з думкою, дякую, що не жила в тих умовах в тих часах .
Настільки в деталях було передано примітивний побут, бруд, знущання над дітьми моральне, абсолютну байдужість між членами родини .
Коротко
Обстановщица• 22 февраля 2024
Ответ дляТоматико
Вы о теме? В принципе - согласна.
Если о том, что вся история всего человечества - бардак, Ад и Израиль, Содом и Гоморра - не согласна
Это правда жизни.
Но вы можете думать так, как удобно :)
Это правда жизни.
Но вы можете думать так, как удобно :)
Сама не знаю• 22 февраля 2024
Ответ дляТоматико
Ну старий Кайдаш від білої гарячки помер. Заради об´єктивності.
Та як би автор теми не хотіла загострили питання на пиятцтві русаків, але у нас і свого досить того пиятцтва( памятаю в дитинстві в селі діди гарно чарку перехиляли (
Пишущаяся• 22 февраля 2024
Горький писав правду про те, що бачив. Після революції люди не змінились, хоч він на це марно сподівался(
В нього жахливі реалистичні твори та якісь казки романтичні , типа ’Старуха Ізергиль’ (вона казки розповідає).
’Справа Артомонрвих’ ще читала - теж жахлива реальність(
Пишущаяся• 22 февраля 2024
Мені подобався Куприн. В нього різні твори, більшість не такі мрачні, як у Горького. У підлітковому віці читала.
Горький в оригиналі викликати депресію може. В шкільну програму його цілком і не вставиш, бо там багато моментів 18+.
Сірничок• 22 февраля 2024
Ответ дляОбстановщица
Оо, автор... То вы только до литературы добрались. А вот за историю возьметесь, за всемирную - и десять тем мало будет.
В школе нам не всю правду рассказывали. Я во взрослом возрасте про восстание жаков во Франции почитала - ото капец был. Шо ж они творили, изверги....
А в Англии что творилось... У нас в сравнении тишь да гладь была.
А как США образовались - ох, лучше сказки про Чингачгука читать :) Или Хижину дяди Тома. Или автобиографию Горького.
В общем, вы на правильном пути.
Но предупреждаю: вас ждут великие открытия. Невеселые.
В общем, вы на правильном пути.
а Шухевич.. Львов, июль 1941го...
Мамкиня доця• 22 февраля 2024
Ответ дляПушап Мі мі
Удалено администрацией...
Знаю бакси• 22 февраля 2024
Ответ дляГоспожа Белладонна
Ну заради справедливості треба сказати що в Європі теж трешачка вистачало... Да і українці теж поборниками тверезості і доброзичливості ніколи не були. Наприклад з усієї кайдашевої сім´ї мені запам´яталося як свекрухе око вибила невістка... Бррр...
Школа надійно робить щеплення від бажання читати. Отакого як начитався в школі, то більше до літератури не тягне. Нащо читання про мерзенність людей... Типу в реальному житті того мало, щоб ще додатково про це читати, а в школі ще й смакувати і обговорювати і твори писати змушують. Щоб закріпити ригательний рефлекс.
Ну це от краще не скажеш, скільки є в світі прекрасних творів , але таке враження що література в школі вчить страждати ну чесно , По типу подивись як кайдашева сімʼя жила і зроби висновок як тобі зараз добре , Хоча… що було про те й писали , друге питання чи може дитина в 12 років правильно це все сприймати? Чи всед якось по віку має бути?
Метелики на душі• 22 февраля 2024
Ответ дляПишущаяся
Не такі мрачні? Ви явно Яму Купріна не читали, про публічний дом. І як туди дівчат рідні ж батьки продавали. І це реальність, так вони й жили.
Йосип_молодий• 22 февраля 2024
Ответ дляНепереможна
Я в Facebook прочитала цей пост і коментар цікавий під ним:
’Пам´ятаю, як в школі читали цей ’витвір ’мистецтва і вже тоді думала, як відрізняється життя українців і ’великого могучего народа’. Навіть на уроці порівнювали твори українських письменників і Горького.’
Вы это серьезно?
Йосип_молодий• 22 февраля 2024
Ответ дляТворческий типаж
Удалено администрацией...
Цветочница• 22 февраля 2024
Ответ дляТоматико
Есть Булгаков, Бунин, Чехов.И даже Чайковский есть. Только в итоге Горький всегда побеждает. Почему-то.
Тому що Булгаков, Бунін, Чайковський є виключенням, а Горький демонструє реальне життя кацапського народу.
Була колись у родичів в кацапії років 20 тому.
Якесь все замизгане. Їдеш потягом— хати стоять сірі, не фарбовані, одні брьовна, навіть забори не скрізь були.
Тим же літом поїхала до бабусі в Центральну Україну. Все красиве, скрізь порядок.
Хто би що не розповідав, а менталітет повністю різний.
Мишка-шалунишка• 22 февраля 2024
Ответ дляНепереможна
Я не автор цієї рецензії
А вам прикро стало за ’ вєлікую русскую літературу’?
Прикро,що в Україні є такі тупі люди
Цветочница• 22 февраля 2024
Ответ дляЙосип_молодий
Удалено администрацией...
Та яка там пропаганда. Це реалії життя кацапського народу.
Вони так жили і живуть.
Смажена полуничка• 22 февраля 2024
Ответ дляНепереможна
В чому срачі?
Вам ’ русская классика’ недовподоби?
Так, папір жорсткий, незручно підтиратися.
Уходя дверю не хлопать• 22 февраля 2024
Ответ дляГоспожа Белладонна
В той же Англии куча бомжей живущих в коробках, спящих на улице на картонках.
Метелики на душі• 22 февраля 2024
Ответ дляЙосип_молодий
Удалено администрацией...
Тобто Горький про своє дитинство бреше? Ніякого насилля в родинах там не було і немає? І закон про декріміналізацію сімейного насилля не так давно мабуть в загніваючій Європі прийняли, а не на болотах?
Уходя дверю не хлопать• 22 февраля 2024
Ответ дляНепереможна
Удалено администрацией...
Автор , литература не ваш конек. Наверное со школы. Найдите нормальную работу.
Томатико• 22 февраля 2024
Ответ дляЗнаю бакси
Що стосується Кайдашевоі сім´ї, то там все закономірно.Якщо в наш час в одній тісній хаті/квартирі будуть жити разом декілька поколінь родичів, батьки, діти, онуки, брати, сестри, невістки, то їх життя буде точно таким, як і у Кайдашів два століття тому. Тільки побут буде відрізнятися.
Обстановщица• 22 февраля 2024
Ну все, отбой :( Можно расходиться.
Автор создала тему по мотивам сьогодення, а именно сегодняшней темы - про насилие в семье. Сегодня и сейчас
https://sovet.kidstaff.com.ua/question-3491075#a83...
О чем и пишет в теме со ссылкой на эту.
А туточки уже чубы летят.
О чем и пишет в теме со ссылкой на эту.
А туточки уже чубы летят.
Пишущаяся• 22 февраля 2024
Ответ дляЗнаю бакси
Так, я вважаю, що дітям треба читати позитив, де перемогає добро. Бо в дитинстві це впливає на свідомість.
Жахи в більш зрілому віці читати треба і то обережно(
Уходя дверю не хлопать• 22 февраля 2024
Ответ дляЗнаю бакси
А меня из школьной программы добивала Островского Гроза
Поддакиваю иногДА• 22 февраля 2024
Треба визнати , що там люди живуть матеріально краще набагато , аніж в Україні
Пишущаяся• 22 февраля 2024
Ответ дляМетелики на душі
’Яму’ Куприна як раз добре пам´ятаю. Я ж написала, що в нього твори різні. Але не така безнадія, як у Горького.
Томатико• 22 февраля 2024
Ответ дляПишущаяся
Белых ромашек очень жестоко рвут по жизни.
Уходя дверю не хлопать• 22 февраля 2024
Ответ дляБавовнятко
Есть ещё Пушкин. Помните? Сорокина в поле стешить, руку правую потешить. Знаете что означает? Отрезать Голову сорочину.
Как вы догадались ?