Непереможна• 22 февраля 2024
+18. Повсякдене життя московитської родини.
Хто читав Горького?
Довго думав, як би це краще показати повсякденне життя родини в Кікімерії. Бо як і нині, колись воно суттєво відрізнялося залежно від території. Москва -то одне, a якийсь Мухосранськ - зовсім інше. На допомогу несподівано прийшов Максім Горькій і його автобіографічний роман «Дитинтство». Горького ще зажиття проголосили апостолом соцреалізму, то ж не вірити йому немає підстав. Зрештою, Як можна не вірити людині, котра Леніна бачила!
Отож, беремо за основу нашої розповіді опис побуту родини Алєксєя Максімовіча Пєшкова (то справжнє ім´я письменника). Місце дії – не столиця, не глубінка, а цілком пристойне і заможне на другу половину ХІХ століття містечко Ніжній Новгород на Волзі.
Після смерті батька та новонародженого брата під час епідемії холери в Астрахані 1873 року юний Альоша з матір´ю Варварою перебираються на постій до її батька, і його діда Васілія Васільевіча Каширіна. Старий працює цеховим старостою у майстерні з фарбування матерії. Цей «небольшой, сухенький старичок» неймовірно прикрий і по буху всіх регулярно заябує своїми історіями з часів бурлакування на Волзі.
Жерица ночи• 22 февраля 2024
Ответ дляАцетилсалициловая кислота
Казалось бы, где ссср, где Достоевский и как он мог писать о жизни в ссср, если жил задолго до него, и писал о жизни в российской империи.
На советчице возможно все соединить воедино, эпохи, времена, интернет усе стерпит.
Вас так дивує існування людей, здатних до аналізу причинно-наслідкових подій?
Ответ дляsur_sur
Це було до 2 світової війни?
Ніколи про таке не чула.
Мак сіяли, і ріс він собі вільно, ні від кого його не ховали. Тоді за це не переслідували.
Ніколи про таке не чула.
Где-то в конце 80-х, был случай,пришел чудак и говорит,можно я сейчас нарву,чтоб ночью не топтать. До второй мировой напитки по средам не шлялись
Ответ дляНепереможна
Я чесно скажу,що не читала цей автобіографічний роман М.Горького
’Дитинство’.
Навіть цікаво стало від знавців літератури,там дійсно такий сюжет?
’Дитинство’.
Моя бабуся була вчителькою, а я була дуже цікава дитина, страшенно любила читати, читала все що попадало до рук, а попадало багато, бо бабуся була вчителькою і у нас в селі величезна бібліотека. Прочитала майже всьго Чехова, Горького, Зощенка, Франка, Марка Вовчка, Коцюбинського і т.д. багато з світової літератури, але радянської класики було найбільше і вот для мене Горький і його повісті з дитинства так і виглядали - грязь, болото, всі п´яні і всі один одного б´ють, ну і звичайно ж смерть, особливо дітей. Читання він мені легко, але переварювала я його твори довго і важко і зараз коли чую його прізвище бачу болото старі чорні, гнилі, переконані ізби, і п´яних, агресивних, побитих людей біля них, отака картинка у мене стає перед очима.
Я_з_Франека• 22 февраля 2024
Ответ дляНепереможна
Так він не алкоголік,а шанований властик красильної майстерні в заможному Новгороді
Алкоголиком и абьюзером может быть и кто угодно и даже владелец заводов, пароходов и банков.
Десь так, але...• 22 февраля 2024
автор, в тему :
Еще одна премьера Берлинского кинофестиваля этого года — фильм «Баня дьявола» австрийских режиссеров Вероники Франц и Северина Фиалы. Сценарий основан на исследовании американской ученой Кэти Стюарт, посвященном Германии XVII—XVIII веков, — изучив источники, исследовательница пришла к выводу, что люди, страдавшие от меланхолии (то есть депрессии, в народе это состояние называлось «баней дьявола»), специально совершали преступления, чтобы их казнили. Так происходит и с героинями фильма — о нем подробнее рассказывает кинокритик Антон Долин.
Ответ дляПушап Мі мі
Русская классика не ограничивается тем, что вы скопировали в своей теме. Есть ещё Булгаков, Бунин, Чехов и многое другое. Хотя- кому( а главное-зачем?) я это пишу. Чего от вас и вам подобных дождешься, кроме как ’матрешкавещаетсболот’
Почитайте Чехова, Зощенка, там те саме
Ответ дляАцетилсалициловая кислота
Також перебрехати, як от у вашому коментарі, усе згідно з методичками )
бибизяна• 22 февраля 2024
Ответ длякураГАЛЯ
Знаю не случайных людей
Вы прекрасно понимаете, какие люди решают такого уровня проблемы.
И если бы моего избили и по закону не наказать обидчиков, то они бы не разгуливали по улицам больше- не смогли бы.
Нет, не понимаю, у меня таких знакомых нет и где их искать при потребности, как с ними общаться - я не знаю. Никогда с криминалом не имела связей, как и с полицией.
Вот судя по вам, можно сделать вывод, что все украинцы имеют связи с бандитами и могут запросто избивать/убивать подростков.
А та женщина таких связей не имеет и пыталась решить вопрос в правовом поле. По ней можно сказать - все лохи, законы не работают.
Оба эти вывода будут неверны для суждения обо всем населении страны.
А уж как автор пытаться обобщать о населении по литературе 150-ти летней давности - то и вовсе бред.
Ответ дляol_kin
Я сива вийшла з уроку літератури у 4му класі після розповіді про Му-му. І нічого не змінилося, рускіє- це народ-гєрасім, який радше втопить рідну душу ніж придушить капризну стару бариню.
Олена-d1c8• 22 февраля 2024
Ответ дляНепереможна
Булгаков-киянин,Бунін-найвідоміший російський українофіл,а Чайковський більшість своїх славетних творів написав в Кам´янці на Черкащині)
Булгаков народився в Києві в родині переселенців із Орловської губернії. Його батько був цензором — забороняв українські «непотребні» видання. Михайло Булгаков мав абсолютно цілісну антиукраїнську позицію. Тези про геніальність Михайла Булгакова також спірні. Насправді його читають тільки в країнах, які були колоніями СРСР. Творчість Михайла Булгакова не належить до світового канону, її не вивчають в європейських вузах.
В курсі діла• 22 февраля 2024
Ответ дляНепереможна
Булгаков то, да - украинец. Запрещенный украинец, такой что и улицу Булгакова в Киеве уже переименовали…..
Ацетилсалициловая кислота• 22 февраля 2024
Ответ дляТоматико
В Миколаївській області жила прабабуся. Померла в 1982 році у віці 92 роки.
Справедливости ради, на заре 20-го века, когда была молода ваша прабабушка, не было Николаевской области, а была российская империя в наших краях.
Так что про рашатрадиции ваша оппонент таки права.
Ответ дляЖерица ночи
Удивляет, когда лепят мух и котлеты.
росимперия это было совсем другое государство, отличное от ссср.
Причинно-следственные связи надо тоже уметь сопоставлять и применять, а не тупо все скидывать в одну кучу.
Жерица ночи• 22 февраля 2024
Ответ дляАцетилсалициловая кислота
Удивляет, когда лепят мух и котлеты.
Вчіться! Було б бажання
Ответ дляsur_sur
Это в вашей методичке пишут, что на все, что противоречит линии парти, надо отвечать, что это методичка?🤣
бибизяна• 22 февраля 2024
Ответ дляsur_sur
Не знаю до чого ті ваші 79 лєт.
Наріки були до війни? Це коли, в часи Голодомору чи сталінських репресій?
Вы с Тамбова вещаете, очевидно?
Навіть у 70рр наркотики собі вживати переважно могли дозволити хіба що син Щербицького або такі як Висоцький, син В´ячеслава Тихонова, то була ’золотая молодёжь’. Про масову наркоманією мова тоді не йшла, тим більше в укр. селах, зверніться до офіційних джерел.
Правда, про Тамбов не скажу.
Вы с Тамбова вещаете, очевидно?
Правда, про Тамбов не скажу.
Наркомания в массы пришла из республик Азии. Особенно после Афгана. А до того действительно не было такого массового распространения. Был всегда алкоголь (вино, пиво, самогон) , который закрывал определённые потребности
Ответ дляЖерица ночи
Вчіться! Було б бажання
Страна советов? 🤣
Следуйте своим советам сами.
дама_из_декрета• 22 февраля 2024
Ответ дляНепереможна
’Дитинство’.
Я читала цю всю хрєнь, бо навчалась в російській школі. Сюжет такий,як ви написали
Тримаю свічку• 22 февраля 2024
Ответ дляasjaua
Покірність чи раболепіє і любов до ’царя-батюшки’, а з ним і до всіх ’чинів’ рангом нижче - це особливість їх національного характеру. Натомість у нас в характері волелюбність, схильність до анархізму, те саме, якщо взяти рису працьовитості, тут ми цілковиті протилежності. Та й так ще багато інших рис діаметрально відрізняються, тому завжди було смішно чути байки про ’адин нарот’, при настільки протилежних характеристиках.
Знаю бакси• 22 февраля 2024
Ответ дляsur_sur
Це було до 2 світової війни?
Ніколи про таке не чула.
Про мак не чула , сіяли і ніхто його не рвав до 90-х ріс собі пречудово, А горілку моя бабця казала що раніше пили ще більше ніж тепер ,( тепер це і були ті самі 90-ті ) і гуляли ))) Казала завжди -старі тільки те й роблять що молодих засуджують , а самі що в молоді літа робили ))) Ну і всякі історіі розказувати любила ,
Почемучечка• 22 февраля 2024
Зараз без літератури, хто був в окупації з перших днів в Київській області, Ясногородка, Димер, Козаровичі… знають як поводилися місцеві, українці, про мародерства.. як перевзулися.. Але ж то по марафону не покажуть
бибизяна• 22 февраля 2024
Ответ дляТримаю свічку
А чого тоді нема більше бажаючих йти служити і захищати Батьківщину? Де поділись ці волелюбні анархісти? Всі вже на фронті, а решта - сміливі диванні закордонні воїни?
Покірність до чинів - у їх характері? А хто вже за місяць до 1 вересня починає обсуждати конверти і подарунки? Хоча це не чин, а просто вчителька та директор. І лікарям конверти. І пожежникам та іншим перевіряючим, податкова завжди жирно жила. Поліція до встановлення нагрудних камер не встидалась закривати очі за купюру. Судді особливо неупереджені. Ні, нема ніякого в нас чинопоклонства, то суто у клятих москалів, а наші все по закону роблять.
Ответ дляЗнаю бакси
Тобто не було в Україні ні Голодомору, ні репресій 30рр, а селяни тільки пиячили?
Не знаю, де то так жила ваша бабця.
Хитрушка-чекушка• 23 февраля 2024
Ответ дляol_kin
Поганою вчителькою була ваша бабця, якщо легенда про серце Данко та пісня про Буревісника пройшли повз вас.