Туфли в чешуе• 24 февраля 2024

Имеет ли моральное право на наследство ребенок, который не общается с отцом?

Девочки, вот такой вопрос назрел. Позвонил вчера одноклассник, спрашивал , не знаю ли толкового адвоката.
Такая ситуация : у его папы есть дочь от первого брака. Мама девочки обрубила общение с отцом еще до рождения моего знакомого. Папа позже женился на маме моего одноклассника, родился ребенок и семья хорошо жила. И вот у папы случился инфаркт, он умер сразу же. Все хозяйство и небольшой бизнес - все построили одноклассник с папой. Записано все на папу было. И вот сейчас появляется эта дочь (уже взрослая женщина) и претендует на свою часть.
И вроде бы да, дочь, имеет право. Но! Ее вложения нет и она вообще с папой не виделась с 1992 года.
Сейчас так же подумала и поо свою семью. А у меня то похожая ситуация : дочь мужа от первого брака с ним не общается с 2021, сейчас у нас родился общий ребенок. После звонка друга говорю мужу : «а не хочешь написать завещание? Ведь наш сын растет рядом с тобой, а дочь только алименты получает и мы даже не знаем как она выглядит». А он мне : «ей мама мозги помыла, а вот она повзрослеет и придет сама к нам и будет с нами и братом общаться». Ну такое…
Что думаете о таких ситуациях?
Я никогда об этом не думала, пока такую историю не услышала…
Ms. Dolly• 25 февраля 2024
Ответ дляКучМала
Тобто як батько написав заповіт все майно на мене , то рідний брат 40 років якому нічого вже не отримає ?
Бо начиталась
Що треба дарчу робити , а наразі це понад сто тисяч на все майно , щоб зробити
Дякую за відповідь
Якщо у брата до моменту смерті батька буде інвалідність, то матиме частку

КучМала• 25 февраля 2024
Ответ дляMs. Dolly
Спасибі вам

Надіюсь не буде )
КучМала• 25 февраля 2024
Ответ дляMs. Dolly
Ще таке питання
Батько офіційно одружений
Я з нею не спілкуюся

Не дай Бог що з батьком , вона має щось по закону на його майно ? При тому , що заповіт на мені ?

Все майно налито не в їх подружньому житті , це майно баби діда , батьків мого тата

Дякую
Ms. Dolly• 25 февраля 2024
Ответ дляКучМала
Ще таке питання
Батько офіційно одружений
Я з нею не спілкуюся

Дякую
Підозрюю, що вона пенсіонерка, тоді так. Має обов´язкову частку, що рівна половині того, що отримала б, якби не було заповіту
Маю декілька думок• 25 февраля 2024
Ответ дляКу ка ку ка ку
По праву на обязательную долю в наследстве.
Если мы говорим в контексте поста автора, то при чем тут обязательная доля?
КучМала• 25 февраля 2024
Ответ дляMs. Dolly
Але заповіт є все на мене
Вже сім років цей заповіт у мене

Все одно я маю їй сплачувати не дай Бог що з батьком , частку за майно ?

Чи можу відморозитись
Страшно і не хочу думати за це
Але треба
Люблю пиво• 25 февраля 2024
Звісно ж має, як інакше? І жодний адвокат тут не допоможе слава Богу
Ms. Dolly• 25 февраля 2024
Ответ дляКучМала
Але заповіт є все на мене
Вже сім років цей заповіт у мене

Чи можу відморозитись
Страшно і не хочу думати за це
Але треба
От тому, що заповіт, то лише половину того, що отримала б, якби не було заповіту. Сплачувати чи ні - як домовитеся. Теоретично, маючи частку в нерухомості, вона просто може нею користуватися, тобто там жити
Маю декілька думок• 25 февраля 2024
Ответ дляКучМала
Дякую
Ви мене трохи заспокоїли
Бо маю
Заповіт від батька на себе
Та переживаю , щоб рідний брат не судився

А на дарчу треба понад сто тисяч зараз , щоб оформити все майно
Судитися брат може, але якщо він просто 40-річний чоловік то нічого не відсудить.

Зам. зав. Анонима• 25 февраля 2024
Ответ дляКучМала
В мене сім паїв
Будинок і участок
Зараз це сто тис близько такого щось
Це великі гроші для мене

Та і батько дуже пьє
Не знаю , чи погодиться на дарчу

А заповіт вже сім років як у мене
Була в нотаріуса ось
Нового немає

Паспорт телефон батько постійно губить
За два роки війни вже по третьому разу роблю йому новий
Надо отслеживать вдруг новый заповіт напише
КучМала• 25 февраля 2024
Ответ дляЗам. зав. Анонима
Була у нотаріуса - нема нового
Він алкоголік ще й паспорт губить тричі за два роки
Ms. Dolly• 25 февраля 2024
Ответ дляКучМала
Була у нотаріуса - нема нового
Окрім дружини, у Вас ще проблема з тим, що там уже можуть бути кредити на ньому. Оці загублені паспорти часто обертаються цим. І частина того ймовірного спадку вже піде на погашення боргів і кредитів
КучМала• 25 февраля 2024
Ответ дляMs. Dolly
Я відслідковую
В одному з моїх смартфонів встановила його приват 24

Картка в тої гримзи
Фітькає батькову пенсію (9200 грн) то Єва то кавʼярні то нова пошта
Він як суслік

Я єлє оформила карту є відновлення , щоб почати ремонт будинку ,
Думаю , які дурні батьки
Щоб оце так мої діти мучилися з нами батьками не дай Бог
Ну хіба так можна до дітей відноситись (((
Ms. Dolly• 25 февраля 2024
Ответ дляКучМала
Я відслідковую

Картка в тої гримзи
Він як суслік

Думаю , які дурні батьки
Кредити можуть бути не у Приваті, кредитні спілки, інші банки... І він таки одружений. До речі, ту картку Ви давно могли заблокувати і перевипустити. Таке враження, що Вам просто цікаво гратися в оці перевірки. Картку заблокувати, допомогти батьку подати на розлучення. Спільного майна немає, неповнолітніх дітей теж
КучМала• 25 февраля 2024
Ответ дляMs. Dolly
Не хоче він з нею розлучатися
Важка ситуація
Як пьє
Вона його до мене вигоняє
Два дні в мене , до неї біжить
І я ж як по совісті - то не маю права його карту чіпати

Короче якось так (
Ms. Dolly• 25 февраля 2024
Ответ дляКучМала
Не хоче він з нею розлучатися
Важка ситуація
Як пьє
Вона його до мене вигоняє
Два дні в мене , до неї біжить

Короче якось так (
Тобто фактичні шлюбні стосунки таки є. Тоді логічно, що вона теж отримає частку у спадщині. Жити з таким - той ще подаруночок
КучМала• 25 февраля 2024
Ответ дляMs. Dolly
Але ж чомусь живе і не хоче розлучатися з батьком
Сама дивуюся
70 років фіфі

А якщо вона помре перша , то батько так само має частку на її майно ?
Її буд і квартира також не в їх шлюбі , вона від держави отримала кВ , а хата її батьків

То батько так само має право на це ?
Ms. Dolly• 25 февраля 2024
Ответ дляКучМала
Сама дивуюся
70 років фіфі

То батько так само має право на це ?
Той з подружжя, хто пережив іншого, є спадкоємцем першої черги, нарівні з дітьми та батьками. Дошлюбне майно - це майно спадкодавця. Тому так, отримують частку.цк ж не розлучення, де виділяють частку у спільному майні подружжя. Спадщина - це власне майно спадкодавця, все, незалежно від того, як воно набуте
КучМала• 25 февраля 2024
Ответ дляMs. Dolly
Спасибі вам за консультацію

Губной рояль• 25 февраля 2024
Ответ дляКучМала
Але заповіт є все на мене
Вже сім років цей заповіт у мене

Чи можу відморозитись
Страшно і не хочу думати за це
Але треба
Якщо я вірно зрозуміла, у батька 3 спадкоємців за законом першої черги - ви, брат і жінка.
Оскільки є заповіт, брату нічого не дістанеться, а жінці, оскільки вона пенсійного віку, то половина від того, що б вона могла отримати за законом. Без заповіту її майно становило б 1/3, значить вона має право отримати 1/6. Але це не означає, що точно отримає, для цього їй треба звернутись до нотаріуса і написати заяву про прийняття спадщини протягом 6 місяців з моменту смерті. Якщо не звернеться, то і не отримає. Нотаріус не буде її шукати і просити прийняти спадок, якщо вони прописані не разом.
Ку ка ку ка ку• 25 февраля 2024
Ответ дляМаю декілька думок
Вы потерялись в ветке дискуссии?

- Навіть з заповітом та дитина подасть на спадщину і отримає свою частку по закону
Треба дарчу робити
А це зараз 10 тис один обʼєкт мінімум

- За яким саме законом буде та частка?

- По праву на обязательную долю в наследстве.
КучМала• 25 февраля 2024
Ответ дляГубной рояль
Спасибі вам за розгорнуту відповідь 💕

Батько зі мною прописаний в будинку