Пропоную поділитися не тільки тим в якій саме країні ви знаходитесь, а й вашими враженнями за період проживання - плюси і мінуси)
Я почну)
Я вже півтора роки проживаю в Туреччині, в Фетхіє.
Багато плюсів і багато мінусів.
Плюси
Доступні ціні (але зараз вже саме доступні, а не дешеві, як два роки назад)
Смачні овочі, фрукти круглий рік по гарній ціні
Доволі безпечно, п´яних, наркоманів немає
Привітні люди, усміхнені та завжди готові допомогти
Гарна природа і клімат, можна купатися навіть у грудні (що для мене стало відкриттям) зима тепла, нижче 0 буває рідко, самий холодний місяць січень та лютий, коли вдень може бути +5, а вночі ближче до 0. Весна чудова, в березні вже можна ходити в кофті, це те чого в Україні не вистачає.
Дітей обожнюють, хоч своїх, хоч чужих. Мого меншого часто можуть поглатити по голові, навіть просто проходячи повз))
Багато пам´яток та казкових місць, які можна подивитися
Якщо маєш внж, можна оформитись у сімейного лікаря, візити до нього безкоштовні + можна раз на пів року здати чек ап безкоштовно, в який входить багато аналізів типу гормони, вітаміни, гемоглобін і т.д
З мінусів
Дуууже спекотне літо, серпень доходить до +50, вересень ще також може бути спекотним, рятує кондиціонер і басейн, щоб діти не заліпали в гаджетах
Зі сторони держави - дуже часта зміна законів, прям не встигаєш відслідковувати. Ось зараз ввели податок на продаж житла 40%!! Раніше був високий податок, якщо продаєш до 5 років з моменту купівлі, тепер неважливо коли купив + ще підняли до 40 відсотків.
Багато турецького рандому - однім в держ органах одне сказали, іншим інше. Точно і Туреччина це з різних світів))
Загран паспорт турку оформити дуже дорого - на два роки коштує близько 10 тис грн.. + податок на виїзд 2000 грн, + віза, і якщо це помножити на 4 (родина), то це анріал кудись поїхати на відпочинок за кордон
Спеціалісти дуже не професійні і неважливо сфера, багато роблять на тяп ляп
По медицині те саме, профільного гарного спеціаліста треба шукати, але тут ще можна знайти більш менш непоганого лікаря по відгукам. Краще тільки мати страховку, бо приватна там ціни дуже дорого (під час корони у дитини майже не збивалась температура і ми лягли на добу в приватну лікарню, то довелося заплатити 500 дол..), а державна не набагато дешевше і можна довго виловлювати час візиту. Якщо ти турист, страховку оформити не дорого, якщо маєш внж, то страхова не оформить дешевий турістік поліс, а їх страховки то фігня - дорогі і мало покривають.
Взимку багато опалюють дровами, то ввечері може стояти такий сморід, що не приємно виходити на вулицю і білизну сушити на ніч краще не залишати
В деяких районах може бути сильна пліснява. До цього ми жили в будинку, де плісняву прибирала хлоркою кожні два тижні взимку. Зараз слава Богу гарний район і будинок, то плісняви немає
Це наче все, що згадала)))
Я почну)
Багато плюсів і багато мінусів.
Плюси
З мінусів
Це наче все, що згадала)))
Айпишница• 16 июня 2024
Ответ дляMittens
Тут дуже гарна транспортна розв´язка, до багатьох пляжів їде маршрутка. Магазинів багато. Коли будете вибирати, напишіть мені в приватні і я проконсультую вас по конкретному району) мій улюблений пляж в Олюденізі, прям турецькі Мальдіви, вода блакитна))
Я дякую Вам. Обов´язково напишу)
Айпишница• 16 июня 2024
Ответ дляMittens
Ось доречі фото води в Олюденізі
Пишіть і приїжджайте, в нас теж є підліток, познайомимось)
О, це взагалі чудово. Ми завжди за нові приємні знайомства. До речі, як у вас зі школою? Онлайн українська чи діти в турецькій школі?
Ответ дляАйпишница
Молодший в перший клас йде в турецьку) бо від начальної школи багато не очікуємо, самостійно вчимо читати українською, рахує гарно в межах 20. Тут є тільки приватні англійські або російські. А підліткам вирішили, що краще залишитися онлайн в українській, бо без мови це не навчання (
Я_з_Франека• 16 июня 2024
Ответ дляMittens
Вартість зараз дуже підскочила. Нам доводиться знімати велике житло, бо 5 членів родини, то наше обходиться в 1200 доларів, але це будинок 4+1. До цього знімали 3+1 за 800 дол. 1+1 буде десь 600-700, все залежить від якості ремонту, сіте (житлового комплексу) та місцерозташування. Краще знімати сіте, там часто є загальний басейн, так виходить дешевше.
Якщо не онлайн, знайти роботу проблематично, бо туристична віза видається під туризм і ви даєте згоду, що не будете займати турецькі робочі місця, при перевірці може бути депорт( наші працюють перукарями, манікюр, хтось навіть в приватні лікарні влаштовується (знаю двох наших дівчат стоматологів, лікували в них зуби), хтось на машині возить, рекламу роблять через українські чати, але якщо хтось з місцевих донесе, буде погано( і такі випадки є
Внж рік не робили взагалі, турки дозволяли українцям. Зараз всім треба робити, ми зробили, встигли на рік, але кажуть, що вже тільки на пів року відкривають. Ціна на доросло десь 10 тис грн
Комунальні теж залежать від кількості проживаючих, в нас електрика в середньому десь 2000 грн, вода 1000 грн + газ купляємо балон раз на півтора місяці 1000 грн. Інтернет і моб зв´язок окрема історія)) поганий і дорогий
’...Нам доводиться знімати велике житло, бо 5 членів родини, то наше обходиться в 1200 доларів, але це будинок 4+1....’
В Дублине за эти деньги можно арендовать только комнату.
Я_з_Франека• 16 июня 2024
Ответ дляMittens
Ось доречі фото води в Олюденізі
Акулы есть?
Айпишница• 16 июня 2024
Ответ дляMittens
Мій теж вчиться в українській школі онлайн
Мария-dce7• 16 июня 2024
Автор, дуже приємне враження після вашої теми та відповідей) відчувається, що ви добра людина та в гармонії з собою.
По темі мені нічого додати, я зараз в Україні) вашій родині бажаю успіхів!
Ответ дляМария-dce7
Дуже дякую Вам за приємні слова
такий чутливий коментар
обіймаю Вас через монітор)))
Ми сумуємо за Україною і обов´язково повернемося, діти дуже чекають. У нас дійсно все врази краще і не тому, що це наш дім, а просто воно дійсно так і є. Тільки б нарешті настав мир і цей ’схибнутий сусід’ залишив нас у спокої..
Мария-dce7• 16 июня 2024
Ответ дляMittens
Дуже дякую Вам за приємні слова
такий чутливий коментар
обіймаю Вас через монітор)))
Дякую! Так, будемо сподіватися, що настане мир в Україні 🙏
Ответ дляКвітка Миру
Я у Швейцарії. Можу багато розповісти. Високий рівень життя, але і ціни космос. Я так зрозуміла, що ви шукаєте не дорогу країну?
Так, бо нас багато)) Але всерівно буде дуже цікаво почути Ваші враження від країни. Як довго ви там? Чи вдалося влаштуватися на роботу?
Ответ дляЗаикальница
Это субъективно наверное.
Бельгийцы достаточно открытые люди, менталитет близкий, легче соответственно интегрироваться.
Продукты все нормальные, качество устраивает абсолютно, все можно купить здесь.
Уровень медицины, диджитализации здесь выше чем в той же германии. Ну т.е. прием к узкому специальсту мне довелось джать максимум месяц, в среднем 2 недели, для меня это ок.
Школы оооочень детоориентированы, в Украине у нас такого не было конечно, там больше деньги родителей интересуют чем сам ребенок. Здесь мы в шоке как к ребенку относятся и все делают для ребенка.
Ну и социальная система, конечно, на улице никого не оставят.
Дякую, що поділилися! Цікаво, а як по цінам - вартість житла, продуктів? Медицина платна? Як з мовою?
Ответ дляЗаикальница
Это субъективно наверное.
Також цікаво чи є якісь мінуси, які не подобаються?
Заикальница• 16 июня 2024
Ответ дляMittens
Медицина страховая, страховка 140 евро/год. Покрывает не все, а где-то 75-90% в зависимости от процедуры. За узи, регтген, например, доплачивала 12-15 евро. Консультация у специалиста 1-3 евро. Детям дешевле или бесплатно.
Три гос.языка, смотря в какой части страны жить. Я живу во фландрии, учу нидерландский, говорю на английском, здесь его знают 99,9% населения. В другой части страны - исключительно французский. Надо учить.
Дети учат фоанцузский и нидерландский, два. Еще есть немецкий - он необязателен.
Жилье дорогое. Есть такой сайт numbeo.com можно в принципе зайти посмотреть сколько обходится жизнь в любом городе мира в среднем, сравнить два города.
Стоимость жилья здесь зависит от размеров. Студия от 650 евро, квартира для семьи от 950-1100 евро, дом 2к и выше... 2700-3400-4400-6000 - такие цены на дома видела. плюс коммуналка, еще где-то 300-400 евро. Студию семье не сдадут.
Покупка - от 350 тыс наверное. В местах, где хорошая инфраструктура - от 500 к
Продукты дорогие. Дороже чем Германии, Австрии, Украине, Турции :) дешевле чуть чем в Швейцарии и Люксембурге...
Заикальница• 16 июня 2024
Ответ дляMittens
Погода и климат. 6 дней из 7 в неделю дожди. Постоянная серость. Как в Лондоне :)
Больше не знаю...
Ну то что дорого - но это я и так понимала, до того как сюда приехала.
Больше не знаю...
Ответ дляЗаикальница
Дякую за детальну інформацію) а по податкам яка ситуація?
Заикальница• 16 июня 2024
Ответ дляMittens
В понедельник подаем декларацию, хз пока. Прогрессивная система налогообложения здесь. Налоги большие, насколько мне известно.
Заикальница• 16 июня 2024
Ответ дляMittens
Ого(( нічого собі, напевно такий варіант не для мене)))
Ну... вообще говорят, что типа это нетипично, этот год аномальный. Но реалтно, серидина июня, мы в куртках еще... надоело.
Княгиня пітьми• 17 июня 2024
Ответ дляMittens
Круто! Зараз вже студент?
Мову вивчили? До клімату пристосувалися? Як довго ви там?
Ні, ще 5 клас. Мову я знала) С1