Заместитель Анонима• 18 января в 10:42
Чи повинні батьки мати "право голосу" у виборі професії дитини?
Мальовнича даль• 18 января в 11:01
Ответ длядожену і ощасливлю
Вот я не знала, куда хочу, поэтому решали совместно)))
Сейчас мой ребенок тоже не знает, чего хочет, но приблизительно направление, конечно, вырисовывается. Поэтому я давить не буду - сам решит, куда. Но подсказать, что сейчас перспективнее в соответствии с его способностями, я могу
Батьки бачать здібності дитини.,що любить робити,і виходячи з того -повинні і підказати направлення.
Толку з того,що мене пхали в мед (крові боюся) і бух. (терпіть не миожу оту всю фігню.).
В результаті- в 30 років кинула все, надоїло себе ламати кожного дня..І зайнялася тим, до чого душа лежить.
Недавно матері сказала,чому?? відповідь -бо всі хотіли так дітей пристроїть.
ХуАнита• 18 января в 11:03
Ответ дляРогнеда Карповна
З пережитого досвіду вважаю, що так мають право голосу і вибору. Молодь не завжди знає, що вона хоче.
Якщо мама з татом за цю молодь завжди вирішуватиме - то ніколи того й не дізнаються.
Батьки повинні жити власним життям, а не за дітей жити.
Ламборджини• 18 января в 11:04
Рекомендательного характеру, так , повинні.Але, вибір за дитиною
Рогнеда Карповна• 18 января в 11:04
Ответ дляМетровий сантиметр
То ли дело родители, реализовать свои несбывшиеся мечты руками детей- прекрасный план!
Не завжди реалізувати.
Я маю один із прикладів в оточені, що дитині прививають любов до медицини, щоб передати клініку, а не так що ця дитина вибере наприклад бути бідним музикантом
ХуАнита• 18 января в 11:05
Ответ дляМальовнича даль
Мене теж активно в мед пхали.
Ледве відбилася.
Пішла на прикладну математику, коли ще IT було геть не в тренді, це в 90-х ще було. Навіть назви окремої для програмістів не було, хоча навчали нас там саме цьому.
Ледве відбилася.
Весела моль• 18 января в 11:05
Ответ дляЗаздрість то погано
В мене є багато знайомих,які досить високо залетіли,тому що послухали батьків свого часу,і пішли працювати туди,де у них була протекція
Де можна добре заробляти,де можна жити не на одну лише зарплату,а всіляких додаткові проекти.
Я трохи жалію,що не пішла туди,куди бабуся пропонувала.Але я така людина що всюди досягаю успіху.
Свою дитину я не обмежую,але кажу прямо,які професії безперспективні в майбутньому.А там нехай вирішує сама.
У нас є нові друзі - які у 2014 році послухали батька свого, директора шахти
І почали все продавати
Щось і в мінус
Зараз вони одні з головних забудовників у Бучі та Ірпені
Отак
І дякують батьку, що настояв
Тоді і сказав - тут не буде нічого хорошого вже
Все продавайте і виїжджайте( з Донецька )
І почали все продавати
Щось і в мінус
Отак
І дякують батьку, що настояв
ХуАнита• 18 января в 11:05
Ответ дляРогнеда Карповна
Не завжди реалізувати.
А хто це вирішив, що дитина буде щасливою з клінікою, а не з музикою?
Дуняша• 18 января в 11:06
только мое мнение - у моего отца стомат.клиника и конечно мы направляли своего сына в это русло, но если бы на начальном этапе он сказал - нет, не стали бы настаивать. Дочка сделала свой выбор, мы поддержали... в итоге потеряла два года, поступила в то направление, куда была заточена физмат. лицеем и нами.
Мальовнича даль• 18 января в 11:07
Ответ дляЗаздрість то погано
шановна, не у всіх людей є мохната рука. Наше суспільство стало -якийсь совок в чистому виді.(тоді також без звязків ти ніхто)
(А народ -і сидять і плачуться,бо ’куми’ і ’корупція’.)
--
мова йде про те,що дитина сама буде пробиватися в житті.
--
Рогнеда Карповна• 18 января в 11:08
Ответ дляХуАнита
Музика прогодує одного з мільйона. Треба реально дивитися на речі.
Весела моль• 18 января в 11:08
Ответ дляМальовнича даль
--
А я хочу зекономити своїм дітям 30 років життя
Тому вважаю, що моя порада не зайва буде
дожену і ощасливлю• 18 января в 11:10
Ответ дляВесела моль
Это при условии, что такая протекция есть.
А если нет?!
ХуАнита• 18 января в 11:11
Ответ дляРогнеда Карповна
Кому треба?
Батькам?
То вони хай і вибирають собі що захочуть самі.
А не за дітей вирішують.
Де гарантія, що ті батьки зроблять за дітей правильний вибір? Навіть за умови, що самі батьки супер-щасливі та супер-успішні обидва?
Батькам?
А не за дітей вирішують.
Весела моль• 18 января в 11:11
Ответ длядожену і ощасливлю
А если нет?!
Я писала вище - дитина вчилася за кордоном і зараз подорожує у свої 22 роки, маючи гарні доходи
Без протекції
Я такого не мала у 22 своїх
Тому батьків треба слухати
Без протекції
Я такого не мала у 22 своїх
Тому батьків треба слухати
Рогнеда Карповна• 18 января в 11:12
Ответ дляХуАнита
Кому треба?
Батькам?
А не за дітей вирішують.
Батькам?
А не за дітей вирішують.
Потім ту дорослу дитину утримують до кінця життя. Так як давали те право вибору.
Метровий сантиметр• 18 января в 11:13
Ответ дляРогнеда Карповна
Не завжди реалізувати.
´Прививати’ любов і приймати рішення- це різне. Бо любов може так і не прищепитися, і дитина буде вільна у виборі.
Играю у края• 18 января в 11:14
Я бы не платила за образование которое считаю ерундой. Имею право. А так ребёнок уже взрослый и должен понимать что со стороны родителей это не обязаловка а совместный проект. Видит себя певцом, музыкантом, тиктокером, да кем угодно, то ради бога, просто содержи себя сам. Это не так страшно для совершеннолетнего - жить есть где, дальше ищи себя в этой жизни.
Метровий сантиметр• 18 января в 11:14
Ответ дляХуАнита
Батьки, звичайно. Бо саме вони’хочуть як краще’, а краще у данному випадку для них, щоб у клініці була своя людина)
ХуАнита• 18 января в 11:15
Ответ дляРогнеда Карповна
З чого б це раптом утримують?
Рогнеда Карповна• 18 января в 11:15
Ответ дляМетровий сантиметр
За конкретно цю дитину вже все вирішено.
ХуАнита• 18 января в 11:16
Ответ дляМетровий сантиметр
От тільки в цій картині світу геть нічого немає про потреби та бажання самої дитини.
Метровий сантиметр• 18 января в 11:16
Ответ дляМальовнича даль
--
Мохната рука не гарантує, що дитині подобається її робота. І так, навіть робота за яку платять, може викликати відразу. А працювати треба ну дуже довго
Метровий сантиметр• 18 января в 11:17
Ответ дляРогнеда Карповна
Справа ж не тільки годування, а і втому, що примушувати себе робити те, що не хочеш, а ще й десятиріччями- це ад, а не життя
Метровий сантиметр• 18 января в 11:19
Ответ дляХуАнита
А нащо? Буде бажати вже для своїх дітей. Естафета поколінь)
ХуАнита• 18 января в 11:20
Ответ дляМетровий сантиметр
А це так часто і є - що свої нереалізовані бажання та амбіції батьки намагаються реалізувати за рахунок вже своїх дітей.
Бо самим не вдалося.
Рогнеда Карповна• 18 января в 11:20
Ответ дляХуАнита
З чого б це раптом утримують?
Я таке теж бачила, що дорослих дітей і навіть вже внуків утримували.
Тому це не бажання зла дитині.
Фрекен бок• 18 января в 11:21
Высказать свое мнение, конечно. Но не принимать решение. А то потом будет разговор, что всю жизнь испортили.
Підмітайло• 18 января в 11:22
Нет. Дочка в 8 классе после побед на конкурсах Шевченко сказала хочу математику. Учителя в шоке, какая математика , ты ж наша звезда Шевченко. Математичка школьная ее даже на олимпиады не брала. Мы со своей стороны дали ей возможность это реализовать. Репетитор год, поступление в физмат, поступление фит чвут Прага, все предметы по математике сдает на отлично, ведёт чаты по математике. Как дочь поняла что это ее я не знаю, мы и обсудить толком не успели, просто поверили ей и поддержали. Вуз она тоже выбирала сама, ей там уже предложили готовиться на младшего препода, они так всегда подбирают пед состав из лучших студентов по предметам
Викасикрет• 18 января в 11:24
Ответ дляРогнеда Карповна
Тому це не бажання зла дитині.
Наприклад, мене примусили йти на спеціальність, де люди взагалі не отримували зарплатню і втікали торгувати на базарах, не грошову, не перспективну, бо мамі здавалося, що представників цієї спеціальності поважають люди)) Ніколи я не працювала за першою освітою.
Фрекен бок• 18 января в 11:24
Ответ дляБегущаяпо
У нас було так:
Син обрав напрямок. Були заняття з профорієнтації, які підтвердили його вибір.
Далі на основі результатів та його думки - зрозуміли що саме в цьому напрямку йому подобається, бо багато напрямків різних. Ми з чоловіком допомогли розібратись які є спеціальності, чим відрізняються, в яких ВНЗ існують. Далі син заходив в чати студентів тих ВНЗ і читав відгуки, питав думку. І вже сам обирав ВНЗ.
А какие занятия по профориентации, сами искали?