Заместитель Анонима• 18 января в 10:42

Чи повинні батьки мати "право голосу" у виборі професії дитини?

Мамина корзиночка• 18 января в 15:36
Ответ дляЗаздрість то погано
В мене є багато знайомих,які досить високо залетіли,тому що послухали батьків свого часу,і пішли працювати туди,де у них була протекція
Де можна добре заробляти,де можна жити не на одну лише зарплату,а всіляких додаткові проекти.
Я трохи жалію,що не пішла туди,куди бабуся пропонувала.Але я така людина що всюди досягаю успіху.
Свою дитину я не обмежую,але кажу прямо,які професії безперспективні в майбутньому.А там нехай вирішує сама.
в які безперспективні?
ХикориДикори• 18 января в 15:51
Право голоса в смысле рекомендаций-возможно. Выбор не за ними точно
ХикориДикори• 18 января в 15:52
Ответ дляЗаздрість то погано
Не существует бесперспективных профессий, существуют бездарности. И шанс есть у каждого стать кем-то
Щедрик• 18 января в 16:02
Ответ дляБесбардак
Да, имеют. Помню, как я хотела поступить в Поплавского, потому что, моя лучшая подружка, поступила туда на вокал, а я решила танцевать 😂 было до истерик, уходила из дома! как хорошо, что родители не разрешили и категорически против были, прикрутили гайки
В итоге, подруга сейчас кладовщик на заводе, я финансовый аналитик с моим отделом в 38 человек.
Я знаю дівчину, високого іт спеца, яка брехала батькам, що вчиться в медичному, бо хм так хотілось, щоб вона продовжила династію. А їй хотілось іншого. Буває всяке)
Куколка-мяуколка• 18 января в 16:24
Если бюджет-решает ребенок, родители прислушиваются.Если контракт- все с точностью до наоборот
Куколка-мяуколка• 18 января в 16:39
Ответ дляЗабрызжу ядом
Я знаю історію, де абсолютно навпаки вийшло - запхали дитину вивчати громадянське право, ледь-ледь протягнули до диплома, вони там самі за нього вчилися практично. Хлопець погодився вступати на юрфак, через те що типу сімейна справа, круто бути продовжувачем, наслухався розповідей батьків, про їхню роботу - історій з минулих років та фактично іншої крахни. А сам він терпіти не міг довгих абстрактних текстів, проте дуже любив тваринок та мріяв стати ветеринаром. Але батьки демотивували - хімію погано знаєшь, біологію не здаси, то погана робота, не поважна, ти не заможешь,ти грошей на заробишь, і все таке.
І що - за роки навчання в нього мабуть сформувалася повна відраза до юриспруденціїї, працювати за фахом він не здатний, вже не перший рік як гівно у ополонці - ’шукає себе’, по якихось бомжатських роботах, а коли й того немає, то за рахунок батьків живе (здебільшого)
Один в один історія з другом сина. Тільки там мама- біолог заставила закінчити юрфак, син після юрфака знайшов роботу з мишками
Куколка-мяуколка• 18 января в 16:42
Ответ дляРогнеда Карповна
Тому ще не рожевий світ, а жорстокий. Ой, буду філософом чи як я вченим біологом, що потім отримувала іншу освіту. Тому що отримувати копійки мене не влаштовувало. Тільки я це, на жаль, зрозуміла майже перед випуском.
Гарних вчених біологов цуценятами розбирають по магістратурах Європи , дивно що ви цього не розумієте
Чорт і Шо• 18 января в 16:46
Если ребенок поступает сам на бюджет - нет.
Если на контракт - да
Куколка-мяуколка• 18 января в 16:47
Ответ дляКоко Шанель
У нас так само. Хоче бути тренером по футболу. Які там досягнення та заробітки. Тим паче зараз. Треба обрати таку професію, щоб на війну не забрали. За кордоном зможе бути лише робочою силою. Оплачувати навчання закордоном — у нас не вистачить коштів(
Але поки 7 клас. Побачимо.
Не згодна з вами. Вікна моєї квартири виходять на шкільний двір. Там тренуються і футболісти , і бої якісь. Так я скажу, 15- 20 дітей за одне тренування , хай 150- 200 грн з дитини... В дочки прайс на репетиторство 500 грн година,кажу кидати і набирати групи
Мадам Подлинник• 18 января в 16:53
Можуть. Бо діти в тому віці іноді ще не дуже розуміють чого хочуть.
Донька моєї колеги гарно навчалась в школі проходила в Києвський університет Шевченка на щось не дуже популярне на бюджет.
Але ніт! Вона дуже хотіла бути акторкою. В Карпенка-Карого її не прийняли. Пішла в університет Шевченко на контракт на ведучу телепередач. Вже декілька років як закінчила. Жодної телепередачі не вела)))) Викинуті гроші.
Заздрість то погано• 18 января в 16:56
Ответ дляХикориДикори
Ну да,не существует
Только в моей отрасли около 30% исчезли.Потому что заменены роботами и автоматизированными линиями.
Бегущаяпо• 18 января в 17:21
Ответ дляФрекен бок
А какие занятия по профориентации, сами искали?
Не самі.
В школі пропонували.
Щедрик• 18 января в 17:25
Ответ дляЗамріяна
В якій сфері людина одразу після диплому отримує високий дохід?
Я працювала з другого курсу, як і багато інших моїх однокурсників. Хтось пішов у сферу комплайнсу та овд, хтось в науку, але після випуску ми всі вже мали досвід і хороше сіві. Ті, хто роздуплився тільки після отримання пластику, тим було важко, звісно.
Що це оп такі угваери, де модна працювати паралельно з навчанням? Я давно закінчила, звісно, але навчання зжирало весь час і купу сил. Куди туди ще роботу?
Ангел-предохранитель• 18 января в 17:46
Ответ дляКсерокопия ночи
Нет. Имеют право порекомендовать, посоветовать, пост с выбором учебного заведения. Не более. В моей семье родители решили, где нам с сестрой учиться. В результате - профессия осталась только в дипломах.
В моей семье меня поддержали,когда я захотела идти в мед.Хоья все были экономисты,в медицине никого не было.Мягко отговаривали.В мед училась моя первая любовь,так все расхвалил.В итоге я поступила на бюджет,проучилась два года и поняла,что вообще не мое.Нно куда хочу,не знала,решила получить диплом хотя бы,потом затянуло по инерции.Как только вышла замуж и появилась финподдержка и дети,сразу бросила медицину.Уже десять лет прошло и я таки больше к экономической сфере.Как было правильно,не знаю, но о думаю,родителям стоило надавить тогда.Своей дочке сказала,в мед через мой труп
Налитое яблочко• 18 января в 18:16
Ответ дляКсерокопия ночи
+++
Со мной поступили так же. Поэтому со своим ребенком я поступлю иначе
Метровий сантиметр• 18 января в 18:16
Ответ дляМама фіфті цента
Ага). От ваш рєбйонок захотів вчитися в Масачусетському технологічному). Ваші дії?))) А, забула про нюанс: він буде вчитися або там, де хоче, або ніде)
Хай вчиться де хоче. І так, якщо дитина хоче зірку з неба, то це її ціль,а не моя.
Коко Шанель• 18 января в 18:57
Ответ дляКуколка-мяуколка
Я тільки за, якщо у нього вийде, бо син «горить» футболом. Заняття футболом оберігає його від куріння та пошуків пригод на пʼяту точку. Тим паче, знає все про футбол, дивиться всі матчі.
Дай Боже )
Капитошечка• 18 января в 18:58
Ответ дляМеня не звали
Більшість пише ні, але напевно потрібно виходити з адекватності тієї професії, яку обирає сама дитина. Моя в 9 класі, мріє поступати на режисера. Ну от який режисер... Професія з нульовими перспективами для простої людини. Я буду перевмовляти на щось адекватніше.
Моя дитина все життя мріяла про професію з туманними перспективами для простої людини. При чому освіта саме на цю спеціальність дуже дорога і безкоштовної немає в нашому випадку (в Україні немає взагалі, за кордоном тільки в декількох країнах безкоштовна для резидентів). Ми вирішили підтримати дитину, вирішили, що краще спробувати, чим все життя думати «а може б склалося». Для оплати навчання продали квартиру. Син на четвертому курсі. Результати в навчанні приголомшливі, так як він просто живе цим. І в нього зараз вже є пропозиції про роботу, про які ми 4 роки тому навіть не мріяли. Подивимось, що буде далі. Але поки не шкодую взагалі, навіть якщо син ці 4 роки був щасливим, навчаясь улюбленій справі, то воно цього вартувало.
Svitlo_• 18 января в 19:51
Право голосу ні. Дати пораду - так. Але і оплачувати нереальні бажання дітей не повинні.
Шальная коклетка• 18 января в 22:56
Якщо попросить проголосовати, то так
Мама фіфті цента• 19 января в 10:53
Ответ дляМетровий сантиметр
О, бачите, виявляється, батьки таки мають право голосу)
Метровий сантиметр• 19 января в 10:55
Ответ дляМама фіфті цента
Право голосу- це прийняти рішення більшістю голосів. І так, такого права при виборі навчання у батьків нема. А ось не заважати дитині йти до власної мети- це обов´язок батьків,навіть тоді,коли ця мета , з їхньої точки зору,не ідеальна
Мама фіфті цента• 19 января в 11:02
Ответ дляМетровий сантиметр
Є, якщо навчання впирається в гроші. Якщо бюджет - то дитина вибирає сама, батьки можуть тільки порадити. Якщо за навчання треба платити, то батьки вирішують, чи можуть вони собі це дозволити, чи дитятко коригує мрії.
П.С. Читаю коментрі і розумію, що половина порадниць живе в країні рожевих поні: дитинка хоче те, дитинка хоче інше. А хто має зреалізовувати ці бажання - незрозуміло. Дорбре, якщо батьки мають таку фінансову можливість. А якщо ні?
Метровий сантиметр• 19 января в 11:08
Ответ дляМама фіфті цента
А якщо ні, то дитина отримує безцінний досвід на все життя: якщо чогось хочеш, то для досягнення треба прикласти багато зусиль. І саме власних, пише батьківських. Це і є доросле самостійне життя