Нервогенератор• Изменено 03 марта в 01:03

Батьки розказують, що жили при СССР добре

У мене досі якийсь дисонанс у голові. батьки не були у партіях, мама бухгалтером працювала на атомній станцій, дійшла до головного, тато інженер звичайний на заводі . дали 4 кімнатну квартиру на двох дітей у 1980 роках десь
купили машину, купували імпортний одяг, золото, їздили у санаторії відпочивати і якось не було страшно, що залишаться без роботи, грошей, що про них не потурбується влада
а зараз батьки кажуть, що ти потрібна тільки коли здорова і пашеш як коняка, що на житло все життя збираєш, що все гарне і якісне коштує неймовірних грошей, що у людей інші цінності з демократією, кожен сам по собі і кожен другий нещасний

У чому вони не праві? Чому вони як звичайні люди розказують таке, а хтось зовсім інші історії?
Радикальная• 03 марта в 15:29
Ответ длямесяцкие
Ринкова економіка у нас на диво тримається. Регулювання цін поки що не було. Бо дефіцит покривають інші Країни. На відміну від рашки. Дивовижно, але наше виробництво ще працює, його ремонтують і воно далі працює.
Я трохи, мабуть, про інше. Вони переналаштували на війну заводи, і все доволі швидко. А ми тільки на 3 році почали говорити за свої ракети і т.д.
Галя із Дарниці• 03 марта в 15:30
Ответ дляnabludatel
Ні, не можуть виявити волевиявлення. Бо лінія фронту біля тисячі км, яка масовано обстрілюється. І вдовж неї живуть люди. Як їм голосувати. Як голосувати солдатам? Як голосувати українцям в окупації?
Ми ж не рашки, які на ’референдумі’ за приєднання до рашки в 2022 році нашкребли 30 тис. голосів від Запорізької обл (це їх офіційні дані). І тепер кричать, що Запорізька обл типу проголосувала за приєднання. А нічого, що в Зап обл 2.5 млн населення.
О боги, у вас волеизъявление -это выборы? Все? Мне даже не жаль в таком случае. Больше же сейчас нечего желать, правда?
котопёс• 03 марта в 15:32
Ответ дляPrervana
Основное зло, которое вменяют совку это отсутствие свободы выбора. На всех фронтах, начиная от идеологии, религии, заканчивая работой и жильем. При этом искренне считают, что сейчас эта свобода настала и человек может хоть обвыбираться. Но процентов 70 людей этим правом выбора по сути никогда и не воспользуются в полной мере. В силу отсутствия решительности, потенциала, смелости взять на себя ответственность за свою жизнь
Основное зло совка - нераціональна економіка, і як наслідок, зубожіння і дефіцит усього. В Японії також строгі правила і обмеження свободи по всім фронтам життя, але ж рівень життя дещо інший.
месяцкие• 03 марта в 15:33
Ответ дляРадикальная
Байдуже що ви знаєте, чи не знаєте. Головне щоб те, чого нема влучно прилітало по жирним рашенським цілям.
Галя із Дарниці• 03 марта в 15:33
Ответ дляСмайлик
Дивно. А як до влади потрапив найвеличніший лідер сучасності?
Сейчас они все по норам как мыши сидят или далеко уже свалили. Равно как и великие «демократы» с Майдана
Зяблик протестант• 03 марта в 15:33
В мене просто є пропозиція тим, хто сумує за совком - перелаштувати своє життя и жити як в совку. Трьома поколіннями в одній квартирі, не сидіти в декреті довше року, пахати на заводах з денними і нічними змінами, доношувати одяг і взуття до дірок. Не маятися дурньою у вихідні, а їхати саджати картоплю і буряки. Ви прекрасно і зараз можете собі дозволити такий рівень життя
Роздратована шкіра• 03 марта в 15:33
Ответ дляПопихтю та й годі
А хто заважає все це робити за пристойну платню?
Нема пристойної платні за цю роботу. Всюди малі зарплати за це.
ok1904• 03 марта в 15:33
Ответ длякотопёс
В пізньому совку безбожно крали. Це якраз тоді коли совкодрочери розказують про совкові плюси і хороше життя
Галя із Дарниці• 03 марта в 15:36
Ответ дляПовелитель бітка
Существенная разница в том, что в мире есть масса стран, где практически все живут одинаково хорошо.
Ссср был монстром, в котором практически все жили одинаково плохо. В бытовом смысле. В смысле базовых человеческих свобод. В смысле свободы передвижения и свободы вероисповедания. Но до сих пор есть люди, для которых пирожки с горохом и разбавленное молоко в бидонах являются стигмами сказочной жизни при советах. И еще какой-то мифический дядя шахтёр-таксист, который один раз съездил в гагры, и потом его фотография оттуда бережно хранилась во всех семейных альбомах.
К сожалению, я мало знаю как все жили плохо при союзе. Но мир я видела достаточно
df364tye3• 03 марта в 15:37
Ответ дляДаю справку
Нет, просто никогда люди не жили одинаково.
Всегда был блат, связи, продукты из под прилавка, очереди для избранных и т.д.
Даже в советском союзе об этом фильмы снимали. А на советчице своя реальность, параллельная
нет, нет не кто, не жил ,,,
сталин с берией всех в младенчестве съели ,,,
месяцкие• 03 марта в 15:37
Ответ дляГаля із Дарниці
Майданівці перші полягли під Іловайськом. майте до них повагу.
ok1904• 03 марта в 15:39
Ответ дляРадикальная
Ми ж роззброєні ще в 1991, а в них 30 років все було на мазі. Вони експортери не малі зброї в світі. На наших заводах впк в деяких цехах за цей час берези дибелі повтростали.
Вумна вутка• 03 марта в 15:39
Ответ длямесяцкие
Так і в Криму туалети були на вулиці в санаторіях. Батько був будівником. Влітку були командировки будувати дерев´яні будиночки і дерев´яні вуличні туалети. А як подарунок привозив ракушки та солону морську воду у пляшці. О, які подарунки були дітям.
Це які роки? У 70-80-х були вже гарні стаціонарні санаторії як на південному узбережжі, так і в степній частині Криму. Звісно що це не для всіх, але їх вже було багато. За власні кошти по повній ціні в них було дорого і ніколи не було вільних місць, багато хто відпочивав у Криму «дикарем», тобто знімали квартиру або навіть кімнату. Мої батьки з середини 70-х так кожен рік їздили в Ялту, знімали кімнату в будиночку для персоналу на території одного з санаторіїв, мали пропуск на пляж цього санаторію.
Галя із Дарниці• 03 марта в 15:40
Ответ дляКалинові вуста
Это вам по раша тв рассказывают? Так вы тоже определитесь, то мы скачем на майдане, то рот открыть не можем. А на майдане мы что делали?
Нет, это из окна ежедневно можно наблюдать. Убегающих мужчин и бусики.
Майдан переехал временно в США А вы видите недовольство украинской властью на улице ? Где вы собрались? Пишите.
Только не надо сказки про запрет на митинги и сборища) а то я наблюдала недавно как работают запреты
Калинові вуста• 03 марта в 15:40
Ответ дляДевальвация
Я 1977 года,жили очень даже неплохо,родители планировали,работали,покупали.Мама продавец в овощном магазине,папа водитель.Продукты всегда были необходимые , мама пекла ,готовила очень вкусно.Родители построили дом большой постепенно, машину купили,потом поменяли машину,ремонты, мебель,ездили отдыхать на море без откладывания денег
Я помню детский сад до сих пор- очень вкусная еда,каждое утро давали витаминки нам,в школе с 1 по 3 класс ходили на перемене всем классом в столовую пить молоко - бесплатно.Родители ходили в школу только на собрание,а сейчас???
Можно много- много рассказывать...
Да,я считаю,у меня было очень счастливое детство и юность.
Вы спалились на вкусной еде в школе
Но спрошу. Что именно вам особенно нравилось? Особенно, после маминых вкусных обедов?
котопёс• 03 марта в 15:41
Ответ дляДевальвация
Можно много- много рассказывать...
Про що я і кажу, блондинка за углом.
Ми однолітки. Папа - інженер електронщик закінчив КПІ, мама - мехмат універ Шевченка, якось зводили кінці з кінцями)
який там будинок, і яка машина...
Ви дійсно вважаєте, що у продавця в овочевому могла бути більша зарплатня ніж у інженера відділу АСУ на заводі?
ok1904• 03 марта в 15:42
Ответ дляКалинові вуста
Вы спалились на вкусной еде в школе
Ну як що? Згорівше молоко в їдальні під час великої перерви. До речі молоко було платним(гранчаки від гарячого молока часто тріскались, а чергові, що його розливали пекли тим окропом руки), це Вам не при Україні безкоштовні сніданки в молодшій школі.
ok1904• 03 марта в 15:43
Ответ длякотопёс
Про що я і кажу, блондинка за углом.
який там будинок, і яка машина...
Ні,продавець в овочевому мав невелику з плату, зате мат відповідальність
Галя із Дарниці• 03 марта в 15:44
Ответ дляЗяблик протестант
Знаете что самое смешное? Здесь громче всех рассказывают как ненавидят этот проклятый совок, но только Украина и живет этими воспоминаниями странными. Мазохизм прям
ok1904• 03 марта в 15:44
Ответ дляГаля із Дарниці
Бо теми створюються . І є опоненти.
Я запропонувала порівняти життя при двох імператорах Франц Йосип і Миколай 2й, то не підтримали ініціативу
котопёс• 03 марта в 15:45
Ответ дляok1904
А тоді за відповідальність машини давали?
ok1904• 03 марта в 15:45
Ответ длякотопёс
Ні, зазвичай строк
Вкуси мене• 03 марта в 15:46
Ответ дляГаля із Дарниці
Вам Майдан заважає ?
Радикальная• 03 марта в 15:47
Ответ дляДевальвация
Можно много- много рассказывать...
У вас унікальна пам’ять, пам’ятаєте що смачно їли в дитсадку). Я пам’ятаю, що страх як ненавиділа манну кашу, іншої їжі не пам’ятаю.
Галя із Дарниці• 03 марта в 15:48
Ответ дляКалинові вуста
Вы спалились на вкусной еде в школе
Слушайте, ну я тоже могу рассказать о вкусной еде в школе. У нас было все. От бананов, ананасов до мяса в горшочках. Но это была школа не для обычных детей, может и девушка в такой училась
месяцкие• 03 марта в 15:49
Ответ дляДевальвация
Можно много- много рассказывать...
Все добре у ваших батьків, тільки вашому батьку срок світив, кримінальна відповідальність від 2 до 5 років, за перевозку будівельних матеріалів і шабашку завдяки якій в нього були гроші на будматеріали. Тобто ви в будь який момент стати дитиною зека з червоним білетом.
а мати ваша цілими днями копирсалась у гнилих овощах, від яких тільки ригати , списуючі гниль. Мені дуже шкода ваших батьків. Не вони в цьому винні.
Галя із Дарниці• 03 марта в 15:50
Ответ дляВкуси мене
Вам Майдан заважає ?
Мне? Вообще давно ничего не мешает)
Зяблик протестант• 03 марта в 15:56
Ответ дляГаля із Дарниці
Якими «воспомінаніями» Україна живе? Більшість про той совок і не згадує, перехрестились і забули як страшний сон, допоки якийсь совкодрочер не вилазить зі своїми побрехеньками
месяцкие• 03 марта в 15:57
Ответ дляВумна вутка
Те що ваші батьки поблату засілялись в кімнаті для персоналу, то каже що вашим батькам не світив нормальний відпочинок, за повні гроші. у персонала завжди загальний туалет на вулиці. З території могли вигнати без пропуску, що додає настрою відпочинку. І це по блату, за повні гроші. Ви ж зараз мріете щоб вас вигнали з пляжу як заплатите гроші по повній програмі.
Последний вагон• 03 марта в 15:59
Ответ дляСмайлик
Ну це ви лузери якісь. Он вище в Кубу щомісяця ганяли прості доярки, а ви шось лише до Болгарії доїхали
В Кубу ездила моя одноклассница, но у нее папа главврач был. А мы да, простые люди, нам и Болгария каждое лето была ок.