Чумачечая Весна• 08 марта 2025
Є тут письменниці, які не пишуть?
От мріяли писати… але нищівна критика прибила та вселила страх. Що робите? На роботі без задніх ніг. Але іноді накриває, і так згадується юність, коли хотілося творити.
палка-копалка• 08 марта 2025
Конечно есть. Одна жіночка здесь регулярно делилась вариантами названий для своих произведений. Написала ли что-то, неизвестно. Но варианты были бомба. Еще одна вот буквально на днях два рассказа выкатила. Очень увлекательное чтиво.
Чумачечая Весна
• 08 марта 2025
Ответ дляпалка-копалка
Клас. Посилання дасте? Бо я щось пропустила, не завжди маю час заходити.
палка-копалка• 08 марта 2025
Ответ дляЧумачечая Весна
Вот как раз пыталась найти темы про названия и не получилось. Они довоенные еще.
палка-копалка• 08 марта 2025
Ответ дляЧумачечая Весна
Нашла одну из тем. Там есть скрин с другими названиями https://sovet.kidstaff.com.ua/question-2818751
Боитесь и переживаете? Ну так попробуйте выкладывать свои идеи на самиздате под псевдонимом. Получится - хорошо, не получится - так и знать никто не будет. Зато вы точно оцените свои силы. Сайтов где могут новички потестить свою первую пробу перва немало. Было бы желание. Кроме того, помните пословицу ’Лучше попробовать и пожалеть, чем всю жизнь жалеть о том, что так и не попробовал’.
А еще я вам точно могу сказать, что мало у кого получается шедевр или даже что-то хорошо читабельное с первого раза. Роман - это не сочинение и не короткий рассказа. Его написать сложнее. И, в этом деле, как в любом другом, необходимы опыт и практика. Без этого никак.
Я, вообще, не понимаю, как можно в себе держать огонь творчества, когда он горит, а идеи интересных историй теснятся в голове. Вам от этого не горько и тоскливо? Я бы так не смогла.
Оновлена версія• 08 марта 2025
Колись писала фанфіки та якісь тексти. Завжди збирала шквал захоплення і коментарі: ’Тобі треба бути письменником!’. Батько змусив обрати другу професію, і розкритикував все що я писала. Довгий час звинувачувала батька, а зараз заспокоїлася. Якщо людина справді хоче писати, то її не зупинить жодна стихія. Так само і з малюванням, танцями... Інколи наші талантли - це не наші бажання і навпаки.
3@йk@• 08 марта 2025
Ответ дляЧумачечая Весна
Колись любила прозу. Тепер думаю, може, то і не було справою життя, може, то так, тимчасово. Ось і здалася після критики. Якось так. Давно вже не в справі. Хіба що подумки. Але іноді находить, згадую минуле. Колись здавалося, що навіть є хист до писання. Але, може, то лише здавалося.
Це можна вияснити.
У мене хист є, але не люблю сам процес. Та й не думаю що вийшла б популярна письменниця. Більше подобаються інші заняття.
Все думала почати, спробувати перенести на папір, але руки не доходять.
А спробувати вам можна - дати почитати різним людям і спитати правдиву думку. Можна сказати, що не ви писали а подруга попросила критики, мовляв, чи варто починати.
Я з дитинства легко пишу вірші, багато шкільних творів в віршах. Вчителі дуже хвалили (вони у нас щороку мінялись, бо військове містечко). На конкурси писала в школі. Але мені поезія не подобається в принципі.
Дітям вигадувала казки. Є у мене серія своїх казоск про білченя. Але вони в голові. Мої вже виросли і до сих пір пам´ятають. Іншим дітям коли розповідала - мами питали де книжку купити)
Але лінь - на це потрібен час. Все думаю, що може на пенсії займусь коли онуки будуть))) Це мені принаймні подобається
Молчавочка• 08 марта 2025
Ответ дляЧумачечая Весна
Поясніть, будь ласка, замість смайла «клоун» - то геть погано, то насміхаються? Клоун то гірше, ніж тьотя у фіолетовій кофті? Чи так само погано? Дякую
Це клоуни оповіщають, що вони прийшли теж, ходять вони стадом з фіолетрвими мордоляпами.
Хомо_сапиенс• 08 марта 2025
Ответ дляЧумачечая Весна
Скоріше для того, щоб було, поділитися історіями, думками, можливо, хтось знайде щось своє. Не писала щось політичне, чи «на злобу дня», скоріше так, легке, несерйозне. Але працювала ще й редактором, і бачила, як колеги розносять авторів (я ж не редагувала авторські твори, скоріше як перекладач), тому ще більше страх зʼявився. Бо розносили дуже вдалі (на мою думку) чужі твори. Але то давно було.
Блог ведите
Ms. Похвала• 08 марта 2025
Меня очень хвалили, не критиковали особо. Но война, дети и быт все во мне убили. И писать не хочу больше, и чем заполнить образовавшуюся пустоту, пока не знаю.
А вы пишите. Как можно больше пишите и читайте. Даже если критика была справедливой, что не всегда так, навык оттачивается!
Море Щастя• 08 марта 2025
Ответ дляЧумачечая Весна
Дякую. Про дисципліну я також читала. О, в мене зовсім нема здібностей, то колись здавалося, що є. Але я одразу замкнулася в собі після критики. Лише якийсь час тексти на замовнення (але там творчості майже не було). Про дисципліну ви абсолютно праві. Я давно вже все закинула.
Я вас дуже розумію. В мене чоловік такий: токсичний критикант, коли мова заходить за творчість. Через нього в мене що малювання, що написання викликають страх і паніку. Довго я намагалась догодити йому, підвищувала свій професійний рівень, щоб він не мав, до чого прискіпатись. Але і він підвищував свій скіл. З рештою, думка навіть найрозумнішого критика - всього навсього думка. Інша справа, чи заходить людям те, що ви робите. І якщо так, то хто ваш критик такий, щоб засуджувати, наприклад «50 відтінків сірого», якщо це світовий бестселер) Вам тут радять дисципліновано писати, але це неправильно. Можна писати, писати, писати, і лишатись на одному і тому ж самому рівні, мати інфантильний сценарій, пласких персонажів, неглибокі вірші. Моя порада - розвивайтесь. Чим складніше ваше життя, чим сильніший біль - тим краща творчість. Аналізуйте, усвідомлюйте і викладайте все, що всередині. Тоді буде діло.
Море Щастя• 08 марта 2025
Ответ дляБезлім на все
Раньше очень любила писать, и на курсы журналистики ходила, и прям мечтала об этом. И у мамы до сих пор лежат тетрадки, исписанные сочинительством) но у меня главный критик - это я сама, к сожалению, вечно гонюсь за каким-то недостижимым идеалом. Спустя время нашла для себя способ реализовать нереализованное - люблю видеоигры и пишу статьи, гайды на игровую тематику в свободное время) вроде и от идеи написать книгу отказалась, но и совсем не забросила)
Це не ви у себе критик. Скоріш за все, це ваша мама у вашій голові оцінює ваші роботи і їй ніколи нічого не подобається.
месяцкие• 08 марта 2025
Заведіть блог. Анонімний. І пишіть там. Буде видно реакцію людей, якщо вам це потрібно
Танго утрьох• 08 марта 2025
Хочу написать книгу художню в майбутньому. Зараз працюю над статтею науковою, буду публікувати
Паратруперсупер• 08 марта 2025
Ответ для3@йk@
Це можна вияснити.
Може, наговоріть на диктофон, а хтось з рідних запише або просто залишиться