Стаття 135. Залишення в небезпеці
1. Покарання:
• якщо особа залишила без допомоги людину, яка перебувала в небезпечному для життя стані та не могла вжити заходів до самозбереження через малолітство, старість, хворобу або з іншої причини,
• при цьому винний зобов’язаний був піклуватися про потерпілого або мав можливість допомогти, але навмисно цього не зробив,
• покарання — до 2 років обмеження волі або до 2 років позбавлення волі.
2. Якщо злочин вчинено батьком, матір’ю або іншою особою, яка зобов’язана піклуватися про потерпілого —
• покарання: від 3 до 5 років позбавлення волі.
3. Якщо залишення в небезпеці спричинило смерть або інші тяжкі наслідки —
• покарання: від 3 до 8 років позбавлення волі.
1. Покарання:
konfeto4ka24• 01 апреля в 07:44
Ответ дляbegovelik
Человек - самая высокая приоритетность. Ваши собаки идут лесом
8 утра,вот это где Вас штормит....печально
В те темы не заходила. Но по поводу вашей, то статья статьей, но а что, если такая теоретическкя ситуация: горит дом, внутри люди, вы вызвали МЧС, до их приезда 10-20-30 минут. Вы с голыми руками полезете в объятый пламенем дом, понимая, что риск сгореть или покалечиться в сто раз выше риска кого-то спасти? И ведь всем потом будеть плевать на вас и вашу семью, включая государство. В таком случае тоже осуждать и сажать?
АлександраА• 01 апреля в 07:51
В мене є лише одне питання до тих, хто робить такі опитування, засуджує за за думку і кидається нормами законодавства: а ви, хоч раз, хоч кішку чи собаку, не кажучи вже про людину, рятували?
В мене, на жаль, є досвід рятування людей. Стан, коли усвідомлюєш, що треба, от тут і зараз, щось робити, він змінений. З тим, коли друкуєш на форумі, чи тяцяєш в опитувальник, сидячі на м´якому, абсолютно нічого спільного не має.
Selena-8b15• 01 апреля в 07:53
Ответ дляbegovelik
Законодательство в этом вопросе на стороне людей. Пройдете мимо умирающего ребенка - сядете. А вашего пса заберут в приют
Вас собака укусила?
prozerpina123• 01 апреля в 07:55
Не все так просто, автор. Вот вытяжка из комментария к статье
Суб’єктом злочину є особа, яка досягла 16-річного віку і зобов’язана піклуватися про особу, що перебуває в небезпечному стані, або особа, яка своїми діями поставила потерпілого в небезпечне для життя становище.
Т.е человек обязан был заботиться или его действия привели к опасности. Это не о случайном прохожем
Я тоже не понимаю людей, которые спасут свою канарейку, а не рчужого ребенка, но в этой ситуации статья применяться не будет. Кроме того, человек сам находится в опасности
Ответ дляbegovelik
Во первых никто пса в приют не заберёт, скорее просто выкинут, а во вторых, вызвать скорую это уже =оказать помощь, так что, статью надо не только читать, но и понимать их трактовку)
РусалкаДністрова• 01 апреля в 08:01
Ответ дляbegovelik
Неправда. Меня тригерит, когда некоторые ставят собак выше людей
Ваш пост про притягнення до відповідальності по законодавству. Ви вважаєте, що на умовному Титаніку усіх випливших, мали б судити?!
Ответ дляbegovelik
Удивляет странность некоторых представителей общества, ставящих жизни собак выше людей. Как так можно? Роды человека и собаки, например. Одна собака может за раз родить до 15 щенков. И как трудно родить человека.
А собаке думаете легко? Вы ее об этом спрашивали?)
Selena-8b15• 01 апреля в 08:07
Ответ дляbegovelik
15 щенков за раз? Вы бы смогли родить 15 детей за раз?
А вы хотя бы одного родите?)
Ответ дляbegovelik
Сядете для начала вы за невыполнение родительских обязанностей раз оставили своего ребенка в ситуации, что его вынуждены спасать чужие люди. Хотя, откуда у вас дети...
prozerpina123• 01 апреля в 08:15
Ответ дляbegovelik
Да, згідно законодавства України
Не несите бред
Ответ дляbegovelik
Все залежить від ситуації. Може бути небезпека для всіх.
Я в іншій темі писала - ніхто не знає як прведеться в екстпенній ситуації, реальній. Впаде в ступор, почнеться істерика, чи кинеться допомагати.