Цікавий писочок• 05 апреля в 18:26

Более старшее поколение расскажите каким было ваше детство и молодость в СССР?

Какие ваши самые теплые воспоминания?
Непонятно• 05 апреля в 20:27
Ответ дляПП-шница
Не, мы читающвя семья и добровольно выписывали много всего. Как-то помню мама говорила, что папа на 100 рублей навыписывал прессы
я пам´ятаю, як дідусь навиписував всього приблизно на таку ж суму. 96 карбованців, здається. але там було багато чого. крім газет ще журнали Здоров´я і Работніца і Радянська жінка для бабусі, для всіх Наука і жизнь та Вокруг свєта, а для мене журнал Піонєр, Костьор, Юний натураліст.
багато преси було
у батьків завжди були Роман-газета та Іностранна література
Невловимий Джо• 05 апреля в 20:27
Ответ дляУси Пуси
1983- 1990 это что? Потом уже 90-е пошли с талонами, купонами, с чековыми книжками действующими только в городе. Так ,что с 1997 года, я считаю началось развитие и рост уровня жизни. И за совком страданий не понимаю.
Это уже практически перед развалом, худшие годы вы выхватили.
Чебураха з перцем• 05 апреля в 20:29
Ответ дляСкляна миша
У нас у Києві був приватний будинок і що забрали і квартиру дали , який продати ! Це 70-ті
А ви може продали вже при Горбачеві коли перестройка почалася
І щоб ви вже зрозуміли точно, передивіться фільм Белые росы, там іде розмова між батьком і сином про продаж будинку. І про розселення в квартири.
Непонятно• 05 апреля в 20:29
Ответ дляНевловимий Джо
я роки після 1985го вже і за радяньскій союз не вважаю.
Непонятно• 05 апреля в 20:29
Ответ дляЧебураха з перцем
фільм чудовий, до речі.
такий добрий гумор
ПП-шница• 05 апреля в 20:30
Ответ дляНепонятно
багато преси було
И у нас всё это было) ещё журналы Огонёк и Перец)) а мне выписывали газету Юный ленинец
Мама фіфті цента• 05 апреля в 20:30
Я більше скажу. Так сталося, що я починала працювати в совку і зараз, більше ніж через 35 років працюю у такій же бюджетній організації на схожій посаді. То не дивлячись на мізерну зарплатню(менше 10 тис грн), я можу значно краще жити і харчуватись, ніж тоді на зарплату 85 рублів. От і все, що треба знати про совок.
Скляна миша• 05 апреля в 20:31
Ответ дляЧебураха з перцем
Отож при совку був популярний вислів ’як у кіно’
А в житті все инакше було , на жаль
Непонятно• 05 апреля в 20:32
Ответ дляПП-шница
Перець був український і російською Крокоділ
Юний ленінець був в школі обов´язковий. без нього не підписували на піонерську правду. причому підписка на нього була рівно вдвічі дешевша, як зараз пам´ятаю. 3.40 піонерка і 1.70 ленінець
df364tye3• 05 апреля в 20:32
Ответ дляЧебураха з перцем
Особливо улибнуло все что хошь а вони падли не купляли. Може грошей ніт? Пломбір - якщо поряд молокозавод, то раз в день привозили.
то что считалось деликатесом ,,,
капченые колбасы , рыба икра ,,,
нахрен оно сельским людям на своем ,,,
они копили машины квартиры детям городах , цветные телики ,,,
на кой ляд им туфли австрийские последние часы деликатесы ,,,
дома борщ ,,, современный диетолог умер бы ,,,
конечно с молокозаводами проблемы , один в москве у брежнева ,,,
все морожено там ,,,
молокозаводов украине как сейчас гавна ,,,
Котики-муркотики• 05 апреля в 20:33
Ответ дляСтильна штучка
бот йди на болота й там гордися! падлюка, Голодомору їй не було(

моя бабуся тільки в 90-х наважилася розповісти як прадід зерно ховав, щоб діти з голоду не вмерли, а так тільки дуже точково розповідала

а були вони з села Вербове Запорізької обл, що зараз під окупацією твоїми орками
я много мемуаров перечитала на эту тему, когда редактировала один исторический труд своего места жительства на Харьковщине. Рейдеры ходили с палками со штырями и протыкивали стены, полы, раздалбливали печи, чтоб найти ’сховок’ пшена или зерна. Перетыкивали все сараи, огороды. Люди вынуждены были прятать все где-то в лесах и даже на могилах умерших.
Стильна штучка• 05 апреля в 20:33
ще раз для поціновувачів совка, скажіть хто їздив за кордон далі Болгарії? у вас була можливість відправити дітей вчитися за кордон? у вас була можливість просто купити квиток на літак та полетіти кудись? або на автобус сісти та поїхати?

моя подруга мала польске коріння та їздила в Варшаву до родичів один раз за все дитинство, як то було круто? привезла звідти спідницю довгу джинсову та журнал ’Кобета’ здається так називався

у нас безвіз - сів та поїхав у купу країн, так, через притрушену кацапню з пересадками, так чоловіків наразі не випускають, але! скільки тут влітку тем як їздять з дітками та збирають рекомендації по країнах, цінах, умовах!

коротше, совок НЕНАВИДЖУ!
Скляна миша• 05 апреля в 20:33
Ответ дляПП-шница
А газету правда так всі мали виписувати , ніхто не запитував навіть з зарплатні знимали гроші за підписку
ПП-шница• 05 апреля в 20:33
Ответ дляНепонятно
Да, перец кажется был на украинском. Пионерскую правду мне по моему уже не выписывали. Не помню точно.
Стильна штучка• 05 апреля в 20:34
Ответ дляНепонятно
чому це? як раз найважчі роки були в плані купити продукти та одяг, а поїхати можна було тільки по срср
Стильна штучка• 05 апреля в 20:34
Ответ дляПП-шница
мені ’Піонерську правду’
Скляна миша• 05 апреля в 20:34
Ответ дляСтильна штучка

коротше, совок НЕНАВИДЖУ!
Та на море не могли вивезти дітей , яка Болгарія !
Непонятно• 05 апреля в 20:35
Ответ дляСтильна штучка
тому що це вже був не совок, а розвал совка
wind-d470• 05 апреля в 20:35
Очереди без конца, унылая одежда, нечего посмотреть по телеку, дурацкие пионерские лозунги ,мрущие без конца генсеки, переполненный общественный траснспорт, куда то добраться - ад просто.
Безлім на все• 05 апреля в 20:35
Ответ дляБелая и пушистая
Щоб поїхати кудись поступати, потрібно було у колгоспі взять направлення на навчання, щоб потім в село повернутись. Дозволяли не на всі спеціальності поступати. Ще й характеристику всюди требували, і комсомольську і школьну. То поки всім зад не підлижеш ніхто нічого не підпише.
Вы не розумієте написане? Питаю, які роки ви тут розписуєте? Бо я 76 року. З села. Не було такої люти взагалі.
Непонятно• 05 апреля в 20:36
Ответ дляСтильна штучка

коротше, совок НЕНАВИДЖУ!
ну безвіз в нас тільки десять років
*я не поціновувач совка, якщо шо*
Стильна штучка• 05 апреля в 20:36
Ответ дляСкляна миша
отож бо, я сама за дитинство на морі була два рази, один раз десь дідусь путівку в Кирилівку дістав, а другий раз були з мамою у Ялті, її друг із сім´єю там жив та працював й зняв на кімнату в комуналці, от і все моє море

а я дітей навіть у 90-ті вивозила на море за всі свої роки, ще й на лижі їздимо весь час, а на море тепер тільки за кордон
Блакитне небо• 05 апреля в 20:36
Мое детство и начало юности припало на СССР, октябренком и пионеркой была, комсомолкой не успела. Ничего хорошего там не было, возврата не хочу ни в коем случае.
Скляна миша• 05 апреля в 20:37
Ответ дляБезлім на все
Було , відкривайте інтернет , все можна перевірити
До наче 1972 року селяни були замкнуті в своїх селах , що раби
Сиділи без паспортів !
Можна тільки було виїхати якщо ти поступив вчитися на агронома наприклад !
Стильна штучка• 05 апреля в 20:38
Ответ дляНепонятно
ну безвіз в нас тільки десять років
*я не поціновувач совка, якщо шо*
а до безвізу були країни, в яких можна було полетіти, ми були до безвізу у Чорногорії та на Кіпрі, на Кіпр потрібно було оформити про-візу безкоштовну по електронній пошті) це було дуже просто, ми оформили та полетіли з дітьми

ще без візи завжди можна було полетіти у Туреччину, але ми туди полетіли пізніше, та у Єгипет, туди не захотіли,

ще здається без віз у нас Шрі-Ланка, Тайланд та інша екзотика, було б бажання
Ксерокопия ночи• 05 апреля в 20:38
Я 78 року. Трохи застала совка. Взагалі не люблю ті часи, ніколи не згадую, нічого гарно за чим трусяться старпери там не було.
А так, просто дитинство, просто взагалі кардинально інше, ніж у наших дітей.
Масяня Я• 05 апреля в 20:39
Ответ дляЦікавий писочок
А почему бы и нет? Более юному поколению будет интересно узнать
Рассказываю,мои родители получили квартиру,когда им было за 40,а мне 14.Для этого им пришлось родить третьего ребенка и дать взятку.Это при том,что мама работала в торговле,а папа был одним из первых инженеров- программистов в СССР.
Стильна штучка• 05 апреля в 20:39
Ответ дляКсерокопия ночи
та не трусяться за ним старпери, за ним труситься руснява ботва!

у мене купа знайомих літніх людей, ніхто! не труситься за совком
Безлім на все• 05 апреля в 20:39
Ответ дляСкляна миша
Сиділи без паспортів !
Ви адекватна? Пишу вам. Я. З. Села.
такої фуйні не було й чутно. Якого я б оце стала ритися, щоб перевіряти слова незрозумілого аноніму, що топить про те, що десь там чула. Щоб що? Я в адекваті та при розумі). І паспорт був не тільки в мене, моїх батьків, а й в моєї бабусі 27 року народження.
Скляна миша• 05 апреля в 20:40
Ответ дляСтильна штучка

Мене вивозили або тато , або мама і жили в якись курятниках
А всі разом поїхати то дуже дорого