Цікавий писочок• 05 апреля в 18:26
Более старшее поколение расскажите каким было ваше детство и молодость в СССР?
Какие ваши самые теплые воспоминания?
Стильна штучка• 05 апреля в 18:57
Ответ дляПросто Фіфа
Зараз бабки з лавок прийдуть і розкажуть
які бабки з лавок? моїй матусі 79 років, свекрусі 77, обидві ненавидять совок, хоча у обох за совковим розумінням дитинство було досить непогане
Сон і дрімота• 05 апреля в 18:57
Ответ дляПП-шница
Наша учительница русского языка когда мы делали какую-то ужасную пакость называла нас мерзавцы и бездушные куклы. Царство ей небесное. Хорошая была учительница.
А зараз би її засудили
Стильна штучка• 05 апреля в 18:57
Ответ дляЦікавий писочок
А почему бы и нет? Более юному поколению будет интересно узнать
вам батьки не розповідали? підіть в них попитайте, як було ’гарно’
ПП-шница• 05 апреля в 18:58
Ответ дляБорщик
Автор хотіла про СССР. Чи можна згадувати тільки те що зручно про то як ковбаса була по 2.20 і морозиво по 5 копійок?
Нам очень жаль, что у вас такие печальные воспоминания о том времени. Думаю, наши хорошие воспоминания уравновесят тему.
Докладальниця• 05 апреля в 18:58
Ответ дляПП-шница
а наша хряськала журналом класним і верещала ’божевільні діти’, до однокласника мого (скоріш за все, у нього була легка форма аутизму. але тоді такого діагнозу не існувало’ інакше як ’ти. дебіле’ і ’гною не вивезений’ не зверталась... Перша вчителька била ребром металевої лінійки по пальцях, хто писав коряво або лівою, вчитель фізкультури підганяв відстаючих держаком від прапорця футбольного, завуч на Великдень забіг за моєю сусідкою-дівчинкою аж на церковні хори і обрізав обрізав одну косу (мама її завжди заплітала в дві, дуже густе і красиве волосся мала), бо не можна до церкви йти...
Сон і дрімота• 05 апреля в 18:59
Ответ дляграфиняВишенка
Как же вкусно готовили в советской школьной столовой
Як згадала блін манної каши на тарілці, то аж затошнило
Стильна штучка• 05 апреля в 18:59
Ответ дляСкажений гудзик
Всё есть по знакомству и из под полы) а денег мало
навпаки - гроші є, ніхрєна неможливо купити, а все що можна ’дістати’ так, коштує купу грошей
мій дідусь покійний вирішив, що мамі потрібна обов´язково дублянка, заплатив 1200 рублів, як її діставали- окрема пісня, хліб український в той час коштував 16 копійок
машину купити було неможливо, точніше можливо, постоявши в черзі років 10
ПП-шница• 05 апреля в 18:59
Ответ дляВанна Тазиковна
Тоді це називається дитинство у сім´ї, а не дитинство в срср.
Про батьків, сестру і брата в мене хороші спогади, але срср до того не має ніякого відношення.
Я постоянно ездила в лагерь, иногда в лагерь на море. Так что к моему хорошему детству ссср имеет очень даже прямое отношение.
Распутница• 05 апреля в 18:59
Ответ дляПацака-задирака
Гульки з друзями і купа гуртків які можна було міняти хоч щодня, бо безкоштовно. І все.
Черги, черги, черги. Фломастери купили - то щастя,вірніше не купили, а дістали.
Друга лялька теж щастя.
Нові туфлі кольору що подобається - недосяжна мрія.
Я була відмінницею, як би зараз сказали - президентом школи, але зі звичайної незаможної родини. Особисто для мене виділили путевку в Артек. Але я про це дізналась випадково. Бо під моїм іменем поїхала донька директора школи. Мама почала піднімати кіпіш - пригрозили звільнити з роботи.
А мені дали путівку в табір Урожай, де всю зміну реально збирали урожай.
Друга лялька теж щастя.
Моя мама из многодетной семьи и когда давали квартиры, им давали 3К квартиру. Когда дошло дело до ордеров, то они на 5-х получили 2К, а в 3К заехала семья с одним ребенком. Просто там мама в райисполкоме работала, а мой дед был обычным водителем скорой, а бабушка с инвалидность и по состоянию здоровья не могла работать.
Как там, все свиньи равны, только некоторые равнее остальных.
Свій варік• 05 апреля в 18:59
Мені було непогано. Ми завжди шукаємо золотого і блискучого як не в Європі, то в Америці (бо там все так ідеально), а прокакуємо своє добре по факту. І так завжди
Love_Love_Love_• 05 апреля в 19:00
Ответ дляТільки не про гроші
Удалено администрацией...
Ну ти розбираєшся в рязанському бидлі я бачу
Стильна штучка• 05 апреля в 19:00
Ответ дляSeehund
Теплые воспоминания - помню меня в садике били полотенцем за то что не спала в тихий час. А потом в школе учили стихи про Ленина, пугали ядерной войной, ужасной Америкой, которая взрывала самолёты, в которых летели борцы за мир.
мене не били, але хлопців у школі били лінійкою по руках та таскали за чуби, й це не село якесь забите, а київська школа, щоправда звичайна, не елітна
Докладальниця• 05 апреля в 19:00
Ответ дляграфиняВишенка
і не кажіть.... одне лиш гірке пригоріле смердюче молоко, котре заставляли пити в молодших класах, якоби дбаючи пр молоде покоління, чого вартує
я і понині варене молоко не п’ю... а котлети які смачні були: пригоршня фаршу з незнати чого, 3 буханки хліба, пбільше цибулі - смакота
ПП-шница• 05 апреля в 19:00
Ответ дляКраїна мрій
Сітро забули
О, я сегодня пила ситро как в детстве
прям в тему темы на советчице)
Тільки не про гроші• 05 апреля в 19:00
Ответ дляОченьценная
Знову ця совкодрочь. Зараз дітки номенклатури і тих, хто добре пристроївся при союзі, будуть вам розповідати про кисільні береги та молочні ріки. І вони, авжеж, будуть розповідати, що так жили всі.
Навіщо вам розповіді про те, як наприклад, щоб придбати туш lancome, наприклад, треба подавати фіктивну заяву для одруження, щоб тобі видали направлення, дозвіл, на похід в магазин Берізка, куди могли попасти майбутні молодята, щоб придбати щось. На що грошей вистачить. Ото прям казка.
Вас би теперішніх сумуючих в ті умови.
У нас Ланком продавали в магазине обычном, понятно, что под завоз нужно было попасть, но продавали, 6 рублей стоила. Безо всяких справок.
Правда, и Берёзки у нас не было в городе
Мама фіфті цента• 05 апреля в 19:01
Ответ дляПацака-задирака
Друга лялька теж щастя.
Не було все безкоштовно. Як я хотіло на піаніно вчитись, а батьки сказили ти шо, то для багатих, кожного місяця за музичну школу сплачувать, та ще й інструмент купити. І кружок в´язання був при ЖЕКУ, здається п´ять рублів треба було платити, так мама сказала краще уроки вчи, або шукай щось безкоштовне. То я на археологію ходила, допоки на розкопки не треба було їхать, бо грошей на проїзд мені не дали.
Глубоководная селедка• 05 апреля в 19:01
Ответ дляПампушечка
підтверджую, всі 2 вида товарів були смачні-березовий сік і морська капуста)
Ошиблись,.. было все вкусное
Заходишь в центральный гастроном,подходишь к колбасе запах ,сервелат,грудинка,краковская...а сейчас колбаса не пахнет ,не вкусная,мяса ноль
Заходишь в хлебобулочную ,какой запах хлеба свежего,короче есть что вспомнить ..
Белая и пушистая• 05 апреля в 19:01
Ответ дляЦікавий писочок
Вас цікавить як матюкались, курили, бухали, деякі кололись, стрибали через гаражі, тонули в річці, залишались без очей та пальців бо бутилку з лака в огонь кинули? Що ще може бути цікаво юному поколінню?
Тільки не про гроші• 05 апреля в 19:01
Ответ дляГлубоководная селедка
Было все супер,все было в магазинах ,вкусное,
Да, колбасы такого вкуса сейчас нет(
Свій варік• 05 апреля в 19:02
Ответ дляТільки не про гроші
Да, колбасы такого вкуса сейчас нет(
И мороженого 🥰🙏
Тільки не про гроші• 05 апреля в 19:02
Ответ дляМама фіфті цента
Що саме Вас цікавить? Як годинами стояли в чергах, бо масло вершкове було в продажу не кожен день, а давали по пачці 200 грам в руки, тому стояли з дітьми, щоб побільше взяти. Так само м´ясо з кістками і сині кури, й не від хорошого життя мама з китового м´яса котлети крутила. Торт, олів´є, під шубою - то було тільки на свято кілька разів на рік. За майонезом треба було битись у черзі. Про те, що існує сирокопчена, сиров´ялена ковбаса, балик я взнала в 20 років, хоча в Харкові росла. В магазинах була сама варьонка і дуже рідко полукопчена на кшалт Одеської чи Краківської.
Масло тогда была пачка 250г
Белая и пушистая• 05 апреля в 19:03
Ответ дляГлубоководная селедка
Ошиблись,.. было все вкусное
Пахло бо голодні були.
Країна мрій• 05 апреля в 19:03
Ответ дляПП-шница
О, я сегодня пила ситро как в детстве
прям в тему темы на советчице)
Та вам нізя, ви ж пп ))))
Борщик• 05 апреля в 19:03
Ответ дляТільки не про гроші
Автор хотела личные воспоминания, а не что-то общее.
ПыСы. Цены 5 копеек на мороженое не было, если шо)
Так спогади у всіх різні. У моєї бабусі про голодомор. У чоловіка бабаусі за трудодні в колгоспі без паспорта працювала майже до 80х років. Чи автор хотіла особисті спогади дітей партдіячів та керівників різного рівня?
ПП-шница• 05 апреля в 19:03
Ответ дляТільки не про гроші
6 копеек было лимонное в 80х
ПП-шница• 05 апреля в 19:04
Ответ дляВолодарка мрій
💯💯💯 В чате одноклассников выложили фотку, мы в младших классах, год приблизительно 80-й. Я офигела, насколько бедно были одеты мои одноклассники. Тогда конечно мы этого не замечали и не понимали
Бедно? Школьная форма на всех была.
Тільки не про гроші• 05 апреля в 19:04
Ответ дляОченьценная
Дійсно. Та й взуття якесь людське навіщо, коли є галоші на літо і валянки на зиму.
Кстати, при совке у меня были итальянские сапоги, туфли Марко Поло, бюстгальтеры Триумф, и прочее.
Это все без блата было куплено.
Правда, очереди были, это да
Это все без блата было куплено.
Правда, очереди были, это да
Пампушечка• 05 апреля в 19:04
Ответ дляГлубоководная селедка
Ошиблись,.. было все вкусное
Очевидно у вас з нюхом якась проблема, треба у лікаря перевіритись)
Стильна штучка• 05 апреля в 19:05
Ответ дляУгги_в_горошек
Удалено администрацией...
а що вам було прекрасно? я 1971 р, пам´ятаю черги за всім на світі у магазинах, з дитинства без черги купити можна було - соняшну олію в автоматі за 50 коп, пряники якими можна було забивати цвяхи, морську капусту у жестяних банках та сік березовий й томатний
за всім треба було стояти по 2 та більше години включаючи звичайні яблука! можна було вистояти в черзі та піти ні з чим бо товар закінчився, ті ж яблука давали не більше 2 кг в одні руки... ще розповідати?
а, дві головні болі дитинства - махрові рушники були в дефіциті, у нас були лляні, доки ми якось у Білорусі будучи у рідних в гостях не купили з машини штук 10 на дві сім´ї, якось поділили, але дорослі поникали їх по шафах
друга біль - майонез, який дідусю давали на пайок, бабуся ті баночки складала в холодильник, відкривали тільки на свята, дивлячися на дати, якось одна банка трапилася спорчена, бабуся дуже переймалася, що довелося викинути
тому коли з´явився майонез досхочу, я його їла роки три з усім, доки не наїлася
також у моєму дитинстві не було бананів, про ананаси взагалі мовчу, риба червона, ікра червона - це назви!
так само міста та країни це були назви, нікуди не можна було поїхати за кордон... коротше, лайно було, а не життя
Непонятно• 05 апреля в 19:05
Ответ дляМама фіфті цента
музична школа була безкоштовна для зовсім бідних
мої батьки платили 15 карбованців на місяць, то була найбільша плата, вона залежала від доходу. тато заробляв більше 300 карбованців.