Всміхайлик• 11 апреля 2025
Ви думали колись про те щоб стати донором кісткового мозку?
Ютуб підкинув канал дівчини, яка зараз в термінальній стадії раку і вона записує відео про те як себе поводити з людьми типу неї, як розмовляти, а ще про те як анонімний донор кісткового мозку подарував їй додатковий рік життя і як хочеться щоб таких донорів ставало більше.
Чи є тут хтось, хто записався в базу донорів? Чи можливо хто став донором? Чи хтось хто думав про це. Поговоріть зі мною, будь ласка, про "за" та "проти".
Чтооооооооооо?• 11 апреля 2025
подружка заключила договір на то, що дає згоду на донорство своїх органів після ії смерті. Київ
Всміхайлик
• 11 апреля 2025
А чому ні? Тому що страшний сам процес чи не хочеться щоб ваші клітини були в тілі іншої людини? Чому ні?
Не рахую, а вважаю• 11 апреля 2025
Після смерті - будь ласка. Бути донором і жити потім вважаю важким ударом для здоров´я.
Вподобайден• 11 апреля 2025
Страшно, что вдруг для родного понадобится, не дай бог. А если уже был донором и нельзя будет больше
Саджу все зарання• 11 апреля 2025
Ответ дляПомогалочка
Для родного человека да.
Для чужого нет
а чому так? донорство кістково мозку - це по суті здача крові, в хребет вам ніхто голок не встромляє
Саджу все зарання• 11 апреля 2025
Є два способи забору клітин кісткового мозку у донора. Найчастіше, у 80% донорів стовбурові клітини беруть з циркулюючої крові. Така процедура забору схожа на звичайне донорство крові – кров проходить через спеціальний апарат, який вибирає стовбурові клітини, а решту крові повертає донору. Перед забором протягом п’яти днів донору вводять спеціальний препарат, який збільшує кількість стовбурових клітин у крові. Він є цілком безпечним для донора. На п’ятий день проводять аналіз крові, щоб перевірити кількість циркулюючих стовбурових клітин. Якщо вона достатня, проводять забір. Процедура триває 3-5 годин, залежно від кількості стовбурових клітин, яку необхідно отримати. Загальна анестезія та подальше перебування в лікарні не потрібні. Можливі побічні ефекти: біль у кістках, іноді головний біль, стомлюваність, проте вони проходять через 1-2 дні. У 20% донорів забір клітин кісткового мозку проводять з тазових кісток. Це роблять за допомогою голки та шприца під загальним знеболенням в лікарні – забрані клітини становлять не більше 5% від загального обсягу кісткового мозку донора. Оскільки донор може відчувати дискомфорт у місцях, де була встановлена голка, його госпіталізують у клініку на 1-2 дні. Після донації також можливі побічні ефекти: біль у кістках, втомлюваність, синці у місці забору, але все скоро проходить. При обох варіантах забору клітини кісткового мозку повністю відновлюються протягом кількох тижнів.
Всміхайлик
• 11 апреля 2025
Ответ дляАnnеt
по-моему, если помню, то это больно и не так легко. не как кровь сдать. для чужих такое просто не делают.
На сайті пишуть що в 80% це саме як процедура здачі компонентів крові відбувається.
Поширені запитання:
- Бути донором це боляче?
Перший і той, який найчастіше використовується (80% випадків)спосіб донації - це забір стовбурових клітин із циркулюючої крові. Сама процедура забору клітин триває 3-5 годин, в залежності від кількості стовбурових клітин, яку необхідно отримати, та нагадує здачу тромбоцитів. Можливі побічні ефекти: біль у кістках, іноді головний біль, стомлюваність, проте вони скоро проходять за 1-2 дні.
ДРУГИЙ СПОСІБ (рідше використовується - у 20% випадків)- пожертвування самим кістковим мозком, що передбачає отримання стовбурових клітин з тазових кісток. Це робиться за допомогою голки та шприца під загальним знеболенням в лікарні. Також можливі побічні ефекти: втомлюваність, незначний біль, синці у місці забору, які скоро проходять.
Поширені запитання:
- Бути донором це боляче?
Саджу все зарання• 11 апреля 2025
Ответ дляАnnеt
це трохи інша маніпуляція, це беруть біопсію кісткового мозку на аналіз
Я таке знаю• 11 апреля 2025
Завжди вважала, що кістковий мозок рідко буває сумісним навіть у родичів. А щоб його збирали у зовсім сторонніх людей ,чую вперше
Саджу все зарання• 11 апреля 2025
Ответ дляЯ таке знаю
у більшості випадків донорів шукають якраз з національних базах донорів чи навіть в закордонних
НеКонец-Света• 11 апреля 2025
Ответ дляВсміхайлик
Это болезненная и рискованная процедура. Почему человек должен хотеть это делать?
Саджу все зарання• 11 апреля 2025
Ответ дляНеКонец-Света
може тому що земля кругла і завжди є вірогідність, що донор потрібен буде вам чи вашим близьким, а не навпаки?
Моторошні троянди• 11 апреля 2025
Кров би здала, але не можу бо тиск низький. Декілька раз була донором.
А другий спосіб тільки для рідних, бо процедура така собі
Всміхайлик
• 11 апреля 2025
Корочше, зареєструвалась.
Не у всіх є рідні, які можуть стати донорами. Моя мама, наприклад, хворіла гепатитом Б, а тато має проблеми з нирками. Тобто якби я захворіла - мені потрібно було б сподіватися лише на анонімного донора.
НеКонец-Света• 11 апреля 2025
Ответ дляВсміхайлик
Поширені запитання:
- Бути донором це боляче?
Поширені запитання:
- Бути донором це боляче?
+ огромная нагрузка на сердце от общего наркоза
Сосиска_Втесте• 11 апреля 2025
Больно. Страшно. Неясные последствия.
Для чужого человека пойти на такое— это надо быть очень просветленным. Таких мало…
Саджу все зарання• 11 апреля 2025
Ответ дляНеКонец-Света
при заборі стовбурових клітин з крові, ніякого наркозу нема
НеКонец-Света• 11 апреля 2025
Ответ дляСаджу все зарання
Это не объясняет почему человек должен свое здоровье подвергать опасности.