Я вся ваша• 22 мая в 19:53
Лист "запрошення" з податкової. Хто пояснить як це розуміти і що робити?
"Повідомлення про запрошення платника податків зборів, платежів або його представника до контролюючого органу". На підставі підпункту 20.1.1 пункту 20.1 статті 20 розділу 1 податкового кодексу України.
Працюю неофіційно, зарплата в конверті. Продаю на шафі, олх, кідстафі свої речі, прольоти, дитяче, книжки, іграшки. Останні місяці трішки були продажі. А взимку скачала додаток нова пей бо там давали знижку на доставку і наложки удобно отримувати. Це з цим повязано?
Примарочка• 22 мая в 20:19
Ответ дляЛасунка
Це взагалі дуже мало. Я думала там 100 тис. Тут вже точно можна щось придумати, що прольоти продавали
кого це цікавить? є більше трьох продажів чи скільки там - до побачення
ви ж бачите,що шлють всім - зубожіння в країні, держсворі треба зп платити - з миру по нитці.
Червона калина• 22 мая в 20:22
а поясніть, будь ласка, ті, хто розбирається: які можуть бути претензії податкової по цьому року, якщо декларація подається в наступному, і тоді вже платяться податки?
Я вся ваша
• 22 мая в 20:23
Ответ дляОновлена версія
Ось тут консультант дає пояснення (з тг) тут нема конкретно про продажі б/в, але принцип і иета листів зрозумілі.
’Листи від податкової.
Хочу прокоментувати як їх повідомлення так і всю ситуацію.
Згідно постанови Пленуму Верховного Суду України від 25.04.2003 № 3 коли продаж товарів, чи надання послуг здійснюється 3 і більше разів протягом року, то це, на погляд суду, одна із ознак підприємницької діяльності.
Мета листів ДПС це не роз’яснення законодавства і не спонукання до реєстрації ФОП.
Вони хочуть отримати докази, що платежі, які були отримані від Нової Пошти, це дійсно було за продаж товарів. Бо в отриманих чеках цього, напевно, немає...
Якщо вони отримають (від особи що отримувала платежі) такі пояснення, а ще і копії документів, що це будуть підтверджувати - це буде підставою скласти протокол про адмінправопорушення передбачена ст. 164 КУпАП.
Далі такий протокол відправляється в суд і суд має визначити суму адмінштрафу, який складає від 17000 грн до 34000 грн. Також суд може прийняти рішення про конфіскацію всіх доходів (виручки) отриманих від такої діяльності. Ну або без такої конфіскації, а тільки адмінштраф 17-34 тис.грн.
Також після завершення року із цих доходів (виручки) потрібно буде сплатити ПДФО 18% та ВЗ 5%.
Отже, надавши пояснення та (боронь Боже) копії документів особа, яка отримувала такі платежі, лише підтвердить і задокументує факт порушення за який передбачена відповідальність згідно ст. 164 КУпАП.
Ігнорувати та не відповідати на такі листи теж не варіант. Бо в такому випадку податкова отримує право видати наказ про проведення перевірки і провести її та скласти акт перевірки і.... протокол про адмінправопорушення по ст. 164 КУпАП.
Разом з тим, у більшості випадків, зміст їх листів не відповідає вимогам ПКУ. Тож можна надати відписку про цю невідповідність і не надавати ніяких пояснень та копій документів.
Надання відписки унеможливлює проведення перевірки і складання акту та/або протоколу. Ну або робить їх незаконними/протиправними.
Однак, якщо у вас були сотні продаж на десятки/сотні тисяч гримнів податкова від вас не відчепиться. Отримавши відписку вона буде писати знову і знов.
Є велика вірогідність що і нові запити не будуть відповідати вимогам ПКУ (ну не дано їм, НЕ дано) і на них теж можна буде надати відписки. Але тут все впирається в економічний сенс всього цього.
Також варто зазначити, що термін «давності», тобто притягнення до адміністративної відповідальності згідно ст. 164 КУпАП, складає – 3 місяці з моменту скоєння чи виявлення правопорушення.
Все залежить від того вважати це порушення разовим чи триваючим.
Традиційно, в сфері оподаткування, разовим вважається правопорушення про яке відразу стає відомим податковій, наприклад: несвоєчасна сплата податків, несвоєчасне надання декларації тощо.
Триваючим, при цьому, вважається правопорушення, яке можна виявити тільки під час проведення перевірки.
Разом з тим у своєму листі (іноді корисно бути старим, бо ти можеш таке знати) від 11.09.2015 р. № 33814/7/99-99-17-03-01-17 податківці зазначили:
«Таким чином, триваючі правопорушення припиняються, якщо факт цих правопорушень виявлено компетентним органом при проведенні перевірок…
До адміністративних правопорушень, які мають разовий характер, належать такі проступки: несвоєчасне подання декларацій, розрахунків, платіжних доручень на внесення платежів до бюджетів та державних цільових фондів, подання звіту з єдиного внеску тощо»
Факт продажу товарів без реєстрації ФОП стає відомими податковій в момент отримання фіскального чеку від платіжної системи на сервер податкової. 😉😊 За аналогією несвоєчасного надання звіту чи сплати податків.
Тож, як на мене, «хоч тушкою хоч чучелом», дата від якої потрібно рахувати 3 місяці - це дата чеку.
От з цього і виходимо розраховуючи терміни давності 3 місяці. 😉
Але суд ніколи не застосує цей термін, якщо ви про нього не заявите під час розгляду справи. Як може і не звернути уваги, що «порушень» менше 3 протягом року.
Тож, як на мене, та за можливості:
1) Варто надавати відписку;
2) Слідкувати за термінами притягнення;
3) Скористатися допомогою кваліфікованого спеціаліста.’
’Листи від податкової.
Тож, як на мене, та за можливості:
1) Варто надавати відписку;
2) Слідкувати за термінами притягнення;
Дякую за інформацію. Буду звертатись до юриста.
Бессмертный пони• 22 мая в 20:24
Ответ дляЧервона калина
По этому году - никаких . Но мы же не знаем , может , автор и в прошлом продавала .
А шо сталося?• 22 мая в 20:24
Ответ дляЯ вся ваша
Та ні , там речі куплені в секонді, на тому самому олх, деяке той рік. Я й сама толком не памятаю за що купувала.
Так на олх має зберегтись якась інформація про ваші покупки. Переписка, покупки через олх-доставку
Ласую колобками• 22 мая в 20:28
Ответ дляКузякин
Я не пойму что происходит. В стране война закончилась?
в країні гроші закінчуються. Допомог з-за кордону все меньше. а жити привикли на широку ногу.
Значить.--ми ідем до вас!!!!!!!! Бюджет потрібно поповнювати.
(Он уже поговорюють,за податки, з переказів на свої банковські карти).
Я вся ваша
• 22 мая в 20:29
Ответ дляБессмертный пони
Я років 10 купую, продаю. Мабуть як і середньостатистична людина.
Бутерброд з ікрою• 22 мая в 20:31
Ответ дляКузякин
Мне вообще это дико сейчас. Люди каждый день страдают от войны. Да, продают что-то, что бы хоть переехать ( все вещи с собой не заберешь)
У кого-то нет денег на лекарства !
А кто-то не может купить себе новое в магазине, тоже ищет в интернете подешевле, они давят всех, кто пока не загнулся от войны или цен
У кого-то нет денег на лекарства !
Бессмертный пони• 22 мая в 20:32
Ответ дляЯ вся ваша
Тогда готовьтесь , что у вас спросят , что , когда и за сколько вы продавали , подавали ли годовые декларации , платили ли налоги . Однако , даже если вас приглашают , далеко не факт , что у них есть абсолютно все данные о ваших продажах . Поэтому не наговорите лишнего .
маминаБубочка• 22 мая в 20:32
Згадуйте чи не мали кредитів/кредитних карток і чи не закривали їх по якійсь пропозиції
НетЕщеНаверное• 22 мая в 20:33
Ответ дляЯ вся ваша
Якось дійсно багато було наложок. Але там не прям суми великі, то 300 то 500 грн. І не кожен день.
Суммы вообще не важны, вы можете продать только три раза, если больше надо оформлять фоп, в вашем случае нужен фоп
Ласую колобками• 22 мая в 20:34
Ответ дляНетЕщеНаверное
чудово. скільки той ФОП платитиме в місяць обов’зкових платежів?все ж меньше,чим 17т.штрафу.
НетЕщеНаверное• 22 мая в 20:35
Ответ дляЯ вся ваша
Переживаю щоб штраф не дали. Бо вже прочитала що може бути штраф мінімалка, а я навіть і не продала на ту мінімалку.
Возможно на первый раз будет предупреждение, открывайте фоп
Капризуля• 22 мая в 20:35
Ответ дляЛасую колобками
4200...ну тут или вы их нагибаете или они вас.....
А шо сталося?• 22 мая в 20:36
Ответ дляКапризуля
Навіть якщо немає доходу?
фан L.O.S.T.• 22 мая в 20:36
Ответ длямаминаБубочка
Що мається на увазі? Не зрозуміло
Біле пальто• 22 мая в 20:37
Спасибо за тему
Закрою к чертям эту нову пей.
Начала чат с оператором.
Закрою к чертям эту нову пей.
Начала чат с оператором.
Жирафовое варьенье• 22 мая в 20:40
Ответ дляЯ вся ваша
тут Янків розказує, навіть на 6000 грн приходять листи
Я вся ваша
• 22 мая в 20:43
Ответ дляБутерброд з ікрою
Автор, а куда пришло это письмо ? На какой адрес ?
Прописка. Але прийшло з податкової за 150 км з обласного центру. Хоча в місті є податкова
Сколько_мне_лет?• 22 мая в 20:44
А я піздравляю Нову пошту и ОЛХ за стукачество, теперь у них прибыли не будет, люди будут самовывозом за наличку покупать и по магазинам ногами ходить 🤣
Капризуля• 22 мая в 20:47
Ответ дляСколько_мне_лет?
1. Их обязали
2. Они монополисты по большому счету.
МатьЧасть• 22 мая в 20:47
Ответ дляЯ вся ваша
Лист покажете?
Тільки не той що в інтернеті сьогодні показали😂
Бутерброд з ікрою• 22 мая в 20:47
Ответ дляЯ вся ваша
Цікаво 🤔
А если человек не живет по прописке давно, ну уехала в другую область, что тогда ? Не получит письмо и не пойдет на встречу? Последствия?
Я вся ваша
• 22 мая в 20:48
Ответ дляНетЕщеНаверное
Легше викинути то барахло чим продати на 5 тис, по сплачувати комісії, і 4200 податку заплатити
Белочкой зови• 22 мая в 20:48
Ответ дляОновлена версія
’Листи від податкової.
Тож, як на мене, та за можливості:
1) Варто надавати відписку;
2) Слідкувати за термінами притягнення;
’Листи від податкової.
Тож, як на мене, та за можливості:
1) Варто надавати відписку;
2) Слідкувати за термінами притягнення;
а що таке відписка7
Бутерброд з ікрою• 22 мая в 20:49
Ответ дляБіле пальто
Спасибо за тему
Закрою к чертям эту нову пей.
Начала чат с оператором.
Закрою к чертям эту нову пей.
Начала чат с оператором.
Это какое-то другое приложение ?
У меня обычная новая почта, это не оно?
Я вся ваша
• 22 мая в 20:49
Ответ дляБутерброд з ікрою
Цікаво 🤔
Судячи з пояснень юриста на першій сторінці теми, то буде штраф((
Бутерброд з ікрою• 22 мая в 20:49
Ответ дляСколько_мне_лет?
Или встречаться где то в местных группах по району. Ну да, новая будет в шоке