Украинские школьники не хотят общаться на государственном языке и в основном ведут общение на русском.
Об этом рассказала уполномоченная по образовательному процессу Надежда Лещик со ссылкой на информацию от директоров школ и учителей.
Омбудсмен советует педагогам отвечать ученикам, которые говорят по-русски, что они их не понимают, и отказываться от общения с ними.
Ранее Надежда Лещик сообщила, что 11-классников массово вывозят из Украины на фоне мобилизации, предлагая ограничить им выезд, так как теряется мобилизационный резерв.
Результат:
вже голосів:
125 (43.25%)
Дискриминация деток
98 (33.91%)
Это аморально
66 (22.84%)
Поддерживаю дискриминацию
Ответ дляКиев_Елена
Мне кажется мы все ближе к тому, что скоро будет второй государственный язык в Украине - русский. Люди уже не выдерживают этого давления. Будет 2 гос. языка и закончатся все языковые срачи. Повода не будет сраться и это прекрасно
Я тоже так думаю, тем более есть масса примеров в других странах. И немало
Бельгия — нидерландский, французский, немецкий;
Швейцария — немецкий, французский, итальянский, романшский;
Финляндия — финский, шведский;
Ирландия — ирландский, английский;
Люксембург — люксембургский, французский, немецкий;
Мальта — мальтийский, английский;
Кипр — греческий, турецкий;
Босния и Герцеговина — боснийский, сербский, хорватский.
Финляндия — финский, шведский;
Ирландия — ирландский, английский;
Мальта — мальтийский, английский;
Кипр — греческий, турецкий;
tanita-tango• 08 июля 2025
Ответ дляShoosha
С рождения. Я Киевлянка. Никогда и никто в моей семье не говорил на укр. Ни бабушки, ни дедушки. Никто.
Так,виправляйте це.Ваші батьки вчилися, когда могутній язик ,ще панував в Україні.А зараз є можливість вивчити мову своєї країни
Ответ дляwoman Warrior
Да кто ж проведет параллели, вы такое скажете.
Зато какое удобное прикрытие.
От чесно, я україномовна з дитинства. Я працювала з різними регіонами і ще в далекі часи коли в Києві всі розмовляли на російській, я розмовляла на українській в основному. Тільки на переговорах і зі старшими людьми переходила на російську мову.
Ніхто мене не цькував і я нікого не цькувала і не буду цькувати.
Я горджусь що знаю дві мови і моду вільно переходити з одної на іншу.
Але ніколи не буду змушувати чи насміхатися з іншої людини, тим паче зараз.
Ці ВПО і так втратили все, вони часто такі, відчувається що вони втратили грунт під ногами, а наші щирі українці с..ка їх ще добивають, чому не на мові...
Стояла в Цнапі, видно чоловік і жінка ВПО, вона щось пояснює, чоловік взагалі мовчав постійно, чорний як земля, а співробітниця починає, на, я вас не розумію....
Не втрималась, втрутилась, кажу що ви млять не розумієте? Кажу я їх перекладач...
Прийшлося построїти і вона їм ще намагалася видати справку яка видається на місці, через 30 днів.
Я сказала, що не піду поки ви їм не видасте... Отак наших щирих україномовних заставила не знущатися з людей, а виконувати свої обов´язки.
Я зненавиділа цих україномовних, які боряться за українізацію ....
Вони втратили людяність.
YOzhik v tumane• 08 июля 2025
Більше мовного хейту - більше людей переїдуть до нормальних країн.
В Україну будете завозити індусів і навчати української. І не дивлячись на те, що деякі з них дійсно будуть вчити, більшість цього робити не буде.
Карпатський грибар• 08 июля 2025
Ответ дляГрафиня Шезвездицкая
Это давно нужно было сделать.
Израиль воююет с арабами, но при этом их второй гос язык- арабский и причина одна: много граждан Израиля для которых арабский- родной.
**Израиль воююет с арабами, но при этом их второй гос язык- арабский**
Арабский не является угрозой исчезновения иврита.
Русский является угрозой существованию украинского языка.
Защите украинского - да, на всех уровнях, но без принуждения.
Ответ дляМалинка Алинка
не треба мені розказувати. це все вже пройшла. і що ? ви думаєте в інших країнах ліпше і немає цієї бюрократії?
в усьому винна українська мова?
Не пройшла, бо як би ви це все пройшли, то по іншому все сприймали.
Таке відчуття що ви тут на зарплаті у влади.
Тому розмова з вами немає сенсу.
Ответ дляtanita-tango
Почему вы думаете, что я не выучила? Я владею прекрасно. Но мой родной русский. Говорю, читаю, пишу, смотрю фильмы на русском. Переобуваться не собираюсь. На укр только по работе ( и то не всегда).
YOzhik v tumane• 08 июля 2025
Ответ дляkisunya11
Мене не притісняють.
Це ж ви свою рашистьку мову вбивць захищаєте?
Це ви Алоізича начитались? Гітлера тобто. Він теж ворогів за походженням визначав. Потім вдавився правда, бідолга.
Маска-0b9f• 08 июля 2025
Ответ дляkisunya11
Мене не притісняють.
Ну,то якщо вас не притісняють,то навіщо вам кликати путіна?Живіть собі
Ответ дляSometimesDiena
Что значит надо? А где уважение к русскому языку? Если люди русскоязычные, пусть говорят на русском. Зачем заставлять их отказаться от родного языка и навязывать другой?
Ви не плутайте фізіологічні можливості - праша/лівша, не вимовляння якихось букв/звуків - це перевчати, нав’язувати, і розумові - знання рідної мови (мови держави в якій живете) - це не нав’язування, це не повинно обговорюватися. Якщо мізків не вистачає вивчити мову держави в якій живеш (в Україні вона українська), то я цю людину вважаю розумово відсталою.
А таких людей, які створюють подібні теми, вважаю ждунами/колаборантами/жертвами пропаганди країни-агресора або найманим працівником країни агресора.
Не розумію яка може бути повага до чогось російського, коли вони нас вбивають
demicandum• 08 июля 2025
Да уж, единственная проблема в стране-это русский язык. Да пусть хоть палками бьют детей за язык, но если больше контента трендового на русском, то ничего с этим не поделаешь
Малинка Алинка• 08 июля 2025
Ответ дляMary_MMS
Тому розмова з вами немає сенсу.
ну звісно. працюю. просто моя думка не сходиться з вашою. от і все
Ответ дляМалинка Алинка
я борюсь, принймні допомагаю боротись з окупантом. той, що прийшов на нашу землю і називає її своєю безпідставно.
і для мене оці молодики, що бігають від тцк та шукають броні, чи ховаються під спідницями дружин - теж, в певному сенсі, вороги, тому що нічого не роблять для захисту Батьківщини
Стаття 65 Конституції України. Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов´язком громадян України.
Вы тут видите где-то уточнение «Громадян України з У хромосомою»? чи може з членом?
Так какие ваши проблемы и чем вы отличаетесь от бегающих от тцк? Идите защищайте.
YOzhik v tumane• 08 июля 2025
Ответ дляyuliak79
Відсталі це ті, хто плутає ’вивчити’ і ’корисуватися’.
Веточка сакуры67• 08 июля 2025
Ответ дляКиев_Елена
Достаточно государственный Украинский и не драть никого за русский. В той же сфере обслуживания. Обучение пусть на украинском, только учителей нужно обучить украинскому ,в сфере образования не может быть суржика , который пытаются выдать за диалект
Aleksandra0505• 08 июля 2025
Ответ дляsur_sur
Цю ботоферму тут не подолати
Это точно) и видно их сразу же, на каком бы языке не писали) палятся с первых строк. До попки все их маски 🎭
Маска-0b9f• 08 июля 2025
Ответ дляyuliak79
Вивчити мову і говорити на ній постійно це різні речі.
Малинка Алинка• 08 июля 2025
Ответ дляAesonne
вас не спитала
Perfect look• 08 июля 2025
Ответ дляanuta 27
Так многие поддерживают эту дичь , поэтому имеет то что имеем, кроме ненависти больше ничего .
Власть этого и добивается, стравливает людей между собой - по вере, языку, месту рождения …., а сами воруют в то время как дураки разборки устраивают за мову и тд.
Mira29-c3c3• 08 июля 2025
Ответ дляКиев_Елена
З нового навчального року росія планує виключити українську мову з програм навчання початкової, основні та середньої загальної освіти .
Ця інформація зазначена у проекті наказу на сайті міністерства,написало рос видання ’Комерсант’.
Коли моя дитина лежить в коридорі і слухає шахеди і балістику - то російською їй розмовляти не хочеться. І вона виправляє мене. Я, як людина що все життя розмовляла російською. Теж намагаюся забути мову їбанутої країни.
Щоб мою дитину знову не прийшли звільняти розповідаючи про те, що їй не дають російською розмовляти. Хочу щоб взагалі всі забули цей язик
НАТАЛІЯ.КИЇВ• 08 июля 2025
Ваші дітки народилися і живуть в Україні, відвідують українські садочок і школу, гуртки та курси, ходять в театри, музеї, виставки, їздять у дитячі табори, читають книги, користуються гаджетами... І знають лише одну мову, мову, якою мама співала колискові? Невже такий низький рівень розвитку у ваших дітей, ваші діти не змогли засвоїти українську і вивчити англійську? Так не буває. Ви свідомо своїх дітей виставляєте неуками? А якщо це правда, тоді мені дуже шкода вас і ваших дітей
YOzhik v tumane• 08 июля 2025
Ответ дляMira29-c3c3
З російською це зробили десь у середині 90х. Принаймні в моїй школі.