Печенюшка• 10 июля в 00:46

Чому це так важко прийняти рішення

Те саме, яке турбує зараз багатьох мам в нашій країні, чи вивозити дитину в безпечнішу країну чи залишитись на Заході України чи залишитись в Київській області.В мене є тільки пару місяців до початку школи.Що хто вирішив з Вас?
руки_Крюги• 10 июля в 09:29
Ответ дляБиблиотекарь
А в Україні далі що будете робити? В 45+
Те що робила до цього.Для мене нічого не змінилось в плані роботи,статків,чи чого подібного
Бабуся Бетман• 10 июля в 09:29
Ответ длягодовасик
І що робить зараз? Не було можливості навчання не кидати? В 17 років вже купа принципів та протестів, і адаптація дуже важка
Вступає в Польській внз,можливості не було не кидати.Йому 18.Живе майже 4 місяці сам,підробляє,вчить мову.С адаптацією все норм.,нема спілкування зараз..але сподівається,як вступить,все буде ок.Він дуже комунікабельний.
Не гоню• 10 июля в 09:39
Ответ дляБентливуман
Не разрушить брак, а спасти ребёнка и сохранить психику.
Почему тут все хоронят своих детей несовершеннолетних ?
Доль Чекомбана• 10 июля в 09:47
тут вcі пишуть виїзжати
Куди виїзжати і на що там жити? як працювати з дитиною?
просто поясніть мені, бо я не розумію
Незламна Україна• 10 июля в 09:51
Ответ дляПеченюшка
Дівчина, 7
Автор, якщо у вас є можливість виїхати, то на цей рік я б їхала , просто пожити в спокійних умовах, дитина ще в такому віці, що швидко адаптується. У мене одна дитина закордоном, інша з нами. Я ходяча б за одну дитину спокійна, хоча хоче повернутися дуже, але тут 100% не на часі. А молодша зараз місяць з старшою дитиною пробула , я хотіла щоб хоча б до кінця літа, але ні( дуже хотіла до дому. У мене немає можливості виїхати (((
Щебетушка• 10 июля в 09:52
Сын в этом году закончил школу, 17 лет, будет выезжать в Польшу на учебу. Мы с мужем остаемся в Украине.
Мы с сыном 22году выезжали в Словакию на полгода и вернулись. Киев. То что вернулись не жалею, сын эти три года провел в семье, с папой, с бабушками/ дедушками. Закончил дома школу.
Учил польский как план Б… который исходя из ситуации таки стал план А
Незламна Україна• 10 июля в 09:55
Ответ дляПеченюшка
У меня плюс минус также, планирую искать что то подешевле в маленьком городе + брать подработки это ещё + 50% к основной ЗП.Румыния и Болгария дешевле Польши.Еще можно свое жилье сдавать.
В Болгарії трішки простіше з мовою, бо зрозуміло все що написано , частково розуміють російську, англійську, +- комфортно. Моя старша дитина зараз там. Не скажу, що прям подобається, але нічого на голову не летить і вже плюс
Незламна Україна• 10 июля в 09:58
Ответ дляДоль Чекомбана
тут вcі пишуть виїзжати
просто поясніть мені, бо я не розумію
Багато хто з часів ковіду працює онлайн. Якщо +- не прифронтове місто, то своє житло можна здати, там зняти, і на зарплату жити
ВсеПроВсехЗнаю• 10 июля в 10:01
Ответ дляДоль Чекомбана
тут вcі пишуть виїзжати
просто поясніть мені, бо я не розумію
Так, як вже виїхали мільйони, працюють з дітьми.
Щебетушка• 10 июля в 10:02
Ответ дляНе гоню
Никто не «хоронит».
Я лично вижу ситуацию, если остаться так- нормальной учебы нет, или удаленка, когда дома сидишь, или тревоги и бессонные ночи, а потом в таком состоянии на учебу. Выезд преподавателей. И это все как следствие низкое качество образования.
И на перспективу- выезжает много молодежи и когда сегодняшние например 20-ти летние будут призывными , то их будет настолько мало, что гребсти будут всех подряд
Доль Чекомбана• 10 июля в 10:07
Ответ дляВсеПроВсехЗнаю
як працювати з дитиною 2 роки?
Библиотекарь• 10 июля в 10:09
Ответ дляMs. Искренность
Я пока ни к чему не готова, потому и качает то в одну, то в другую сторону. Ну и мы тут 10 лет не протянем, убьет раньше, я как минимум по здоровью не выдержу столько нервов.
Не рассматриваю, гайки все больше закручивают.

Я реально незнаю как поступить, но про 10 лет написала в контексте того, что был бы это выезд на пару лет, то дале не думала бы, это не проблема, а в нынешней ситуации незнаю как быть.

Тут ещё момент, кроме брака есть финансовая часть, мужа денег не хватит нам на жизнь там, в 40+ и невозможностью физически работать тоже так себе перспектива, а в Украине я работаю и могу прокормить себя и ребенка. В общем просто незнаю.
Мені 40+ і я працюю фізично і вчу мову. Я якось не думаю про можливо чи не можливо. Просто роблю що треба
Библиотекарь• 10 июля в 10:13
Ответ дляТелефон Рубика
Та ні все вірно, зберегти дітей важливо, але якщо прийняти рішення виїхати без чоловіка, то самозберігатися будете вже без пари, є шанс що все життя.
Я взагалі то не дуже розумію жінок які все життя оглядаються як би чоловік не кинув, приймаючі в житті рішення, а жінок для яких оце ’якби чоловік не кинув’ важливіше зараз за власних дітей не розумію взагалі. Половина шлюбів завжди закінчуються розлученням, це статистика. Так що ви можете ноги мити і воду пити, під ноги стілитися, на дітей забити, а все одно залишитеся одна. Коротше для мене це беззмістовна розмова: хай дитина сидить у війні бо інакше чоловікові піся болітие бідному
Щебетушка• 10 июля в 10:13
Ответ дляНезламна Україна
Разница цен на съем очень большая
ВсеПроВсехЗнаю• 10 июля в 10:22
Ответ дляДоль Чекомбана
як працювати з дитиною 2 роки?
А як в Україні ви працюєте з дитиною ?
Більше того, ви можете віддати дитину в садочок за кордоном в такому віці
Або, отримувати соціал, поки дитина мала. Це як вийде
Чи тільки з дорослими дітьми виїздять ?
Зовсім ні
Доль Чекомбана• 10 июля в 10:23
Ответ дляВсеПроВсехЗнаю
А як в Україні ви працюєте з дитиною ?
Чи тільки з дорослими дітьми виїздять ?
Зовсім ні
моя мама з дитиною і мені не потрібно кожного дня бути в офісі
ВсеПроВсехЗнаю• 10 июля в 10:24
Ответ дляЩебетушка
Разница цен на съем очень большая
Не дуже. Нормальна кварира в Києві, наприклад, то 15 тис. Це 300 євро
За 300 євро друзі знімають в Болгарії
За 400 в Румунії
Щебетушка• 10 июля в 10:33
Ответ дляВсеПроВсехЗнаю
За 300 євро друзі знімають в Болгарії
За 400 в Румунії
Те кто имеет « нормальные квартиры в Киеве» у них такой вопрос вообще не возникнет
Бяки-козяки• 10 июля в 10:56
Люди, я вивезла дитину 5 років тому, бо вже було зрозуміло, що нас чекає. Війна надовго, до розвалу країни.
Бяки-козяки• 10 июля в 10:57
Треба вивозити до 10 років, так легше адаптуватися.
Така бойова Я• 10 июля в 11:13
Ответ дляБяки-козяки
Я надіюсь, що війна закінчиться. Побувала в багатьох країнах, і можу з упевненістю сказати, що наша країна найкраща. Так звичайно ж багато недоліків, але вцілому вони виграє
Морская свинка• 10 июля в 11:19
Донька закінчила 9 клас, поки залишаємось тут, йде в 10 клас. Ще рік тому я вибирала український вуз, а тепер...

Тато наш за кордоном (для виступаючих - виїхав абсолютно законно в зв’язку з моєю інвалідністю), а ми тут. Мене тримає в Україні прив’язка до гарної клініки, де я спостерігаюсь і лікую наслідки після перенесеної онкології. Ну і гарна школа для доньки.

Але... Починаємо вчити польську з донькою і приглядаємось до вузів в Польщі. Не дуже вона мені подобається, але це поки план А)
За роботу особливо не переживаю, бо працюю віддалено в айтішці, тому, з голоду не пропаду:)

Але надіюсь, не знаю на що... Як же не хочеться виїжджати(((
Красота неземная• 10 июля в 11:24
Ответ дляГоворю-балакаю
Я буду вывозить детей до 1 сентября.выезжаю в Испанию. Будущего для детей да и нас самих здесь нету(я буду лучше пахать как лошадь но буду знать за что работаю.
Там такая жара, ужас
Красота неземная• 10 июля в 11:26
Ответ дляБелая котичка
Мой еще мал. Поживет в Украине. Но чувствую, что если до 17 лет ничего не изменится к лучшему, то будем ехать учиться в другую страну.
Разве не это настоящий геноцид государства против своих граждан.
Язык учите пока, без языка никуда!
Вишня на торті• 10 июля в 11:31
Ответ дляБентливуман
Вывожу, 17 років,хлопець. Не хоче,але ж ....
якщо не сектрет куди вирішили рухатись? маю сина, 17 років, переходить в 11 клас. зневірилась, взагалі не знаю куди, шо, як? Київ
Аноним с кешбеком• 10 июля в 11:34
Ответ дляДоль Чекомбана
тут вcі пишуть виїзжати
просто поясніть мені, бо я не розумію
Я виїхала на початку війни в Англію, 6 міс побула і не змогла. Дитині 5 років було. Морально так і не змогл адаптуватися, рідні і батьки в Україні. Зараз розглядаю західну максимум, бо в києві реально страшно(
годовасик• 10 июля в 11:35
Ответ дляБабуся Бетман
Це класно! Молодець! Розуміє, що йому це потрібно, мій навпаки, нажаль:( Мову вчив ще тут,але поступати відмовився,тягне ще укр., підробляє, живе сам, от нажаль знайомств не шукає, вірить, що це все тимчасово
автор Печенюшка • 10 июля в 11:35
Ответ дляЩебетушка
А почему Ваш сын выбрал учебу в Польше, а не в Словакии?
годовасик• 10 июля в 11:37
Ответ дляНезламна Україна
Скільки там обходиться проживання? Цікаво, чи дешевше ніж в Польші?
Единорог_помог• 10 июля в 11:52
Ответ дляБяки-козяки
Типун вам на язык ваш