пані Солоха• 19 июля 2025

«Сложная» украинская школьная программа. Образование в разных странах

Вот я щас анализирую. Многие жалуются, что у нас сложно учится в школе, дети «напрягаются». Вы прочитайте про Японию или Корею, какая там программа, вот там уровень. И эти страны сейчас очень развитие. Пока у нас жалуются, что нмт идет аж целых 4 часа, там экзамены дети здают по 8 часов. Но умные люди ж нам не нужны, мы ж привыкли стремится к худшему, к пропасти. Отменить многие важные предметы тут писали что хотят, ну потому что «зачем моему гуманитарию математика, физика, химия?🙄🤦‍♀️»
Я не утверждаю, что надо сделать все строго и чтобы дети по струнке ходили, но пора уже немного вдуматься
Согласны или нет? Думаете надо упростить школьную программу или наоборот?
Результат:
вже голосів: 270
113 (41.85%) Надо упростить
68 (25.19%) Надо усложнить
63 (23.33%) Оставить как есть
26 (9.63%) Не знаю
Olga_72• 19 июля 2025
Ответ для220В
Так хто Ви у школі? Вчитель, бібліотекар чи активна мама?
Мама, навіть не БК. Допомогала БК все купити дешевше. Оскільки працювала з тендерами продаж товарів школам, то всі постанови шкільні вивчала.
220В• 19 июля 2025
Ответ дляOlga_72
Таких як у вас у нас не було. У нас або льготник з розумінням. Мама що з дуже забезпечених але не хотіла платити за підручники, то вдома електронний підручник, а в школі її дитина ділилась що поряд за партою, або вчительскій підручник. . Її не турбували знання дитини, до МО їй теж ліньки було. 1 дитині із льготників класс скидувався на підручники, там всі все зрозуміли.
Так тоді не треба писати, що ’вчителі можуть міняти’ і бла-бла-бла.
Можуть запропонувати, але є багато але ...
Ми повернулися до початку.
Більшість вчителів працюють з тим, що надала держава. Ентузіасти і альтруїсти є, але мало. Якісне вчительство у звичайній школі - це хобі.
220В• 19 июля 2025
Ответ дляOlga_72
Ну, я десь так і думала.
Olga_72• 19 июля 2025
Ответ для220В
Ми повернулися до початку.
Так якщо вчителі можуть міняти, то чому ви це заперечуєте, наче хтось забороняє?
220В• 19 июля 2025
Ответ дляOlga_72
Ви знущаєтеся? Де я написала, що заперечую?
Добре, скажу по іншому: гаманці деяких батьків проти міняти програму і підручники, гаманці деяких інших батьків проти платити за перших, а мій гаманець, на жаль, не дотягує до такого спонсорства. Але я знаю, що я можу, це не заборонено. Чи гріє це знання?
Так зрозуміліше?
Зупка_цем• 19 июля 2025
Ответ дляБува і таке
Вона не складна, а дурна. 14 предметів в 7 класі. Уроки з 8 год до 15. В мій час не було по 7 уроків навіть в 11 класі і вчили краще. І знали більше. Здати нмт, то треба до репетиторів ходити. У школі НЕ ВЧАТЬ! Підручники дурні. З історії видно, як параграф в різному стилі викладений, то прям як кусками з гугла вирізали і вставили. Інформація хаотично накидана
В мене було по 7 уроків в 10-11 класах. Але я навчалася у профільному фізико-математичному класі звичайної школи. То був у розкладі навіть день, коли 2 алгебри, 2 геометрії та 3 фізики. Школу закінчувала у середині 90-х.
Зупка_цем• 19 июля 2025
Ответ дляСкользкая
Программа у нас легка. Только матшколы немножно приближены к A-level по математике у них. А без A-level никуда у них не поступишь в универ. У них в математике задачи на комплексные числа, дисперсию и матожидание, плотность функции в экзамене. Интегралы и производные это так - раз плюнуть и вообще не уровень
Да там задачи на понимания процессов, но вообще это не упрощает жизнь.
Не только А-level, сейчас распространен его более новый «аналог» IB. А в остальном вы правы.
Olga_72• 19 июля 2025
Ответ для220В
Так зрозуміліше?
Нашу вчительку це знання підігріло так, що вона всіх нас підігріла. Вона добре пояснила навіщо воно батькам потрібно, час витрачений на домашку. Дуже доходчиво.
220В• 19 июля 2025
Ответ дляOlga_72
Ви мене не чуєте. Тому продовжувати далі діалог не буду.
Тріль підпільний• 19 июля 2025
Ответ дляЯнка-угомонись
а прочитати людині з не одною вищою освітою параграф й не мати змоги переказати його, бо суті там немає. Просто вода різними заумними фразами. Й нафіг на таке час витрачати дітям? Підручник має бути написаний максимально коротко. По суті. Зрозуміло й доступно усім дітям. Якщо може бути, то узагальнення в таблицях, схемах. Виходить, що бази у дітей немає, бо дуже складно написано, без суті. Поверніть підручники 1980 років без політизованих тем! А то зараз задача все зробити незрозумілим й ускладнити. Стільки можливостей для спрощення - ні, за це платіть репетиторам. А література - коли твори усі ’важкі психологічно, страшні’ - під час війни взагалі не доречні!
вам вернуть протоколы ЦК КПСС для зубрежки? образование совка было лучшим только для совка, а так образование ссср такое как в Северной Кореи
Тріль підпільний• 19 июля 2025
Ответ дляКокошинЭль
За такую зарплату скоро дворники преподавать будут в перерывах между уборкой снега
20тыс зп херовая за пол дня работы?
Скользкая• 19 июля 2025
Ответ дляЗупка_цем
В некоторых школах есть A+ думаю это про то что вы пишите... Там вообще капец. Это примерно 1-2 курс матфакультета. Да, там все решается по формулам, арифметика считается на калькуляторе, но блин нужно понимание физического процесса в геометрии. Типа найти скорость изменения обьема если дана скорость изменения радиуса тора.
220В• 19 июля 2025
Ответ дляТріль підпільний
20тыс зп херовая за пол дня работы?
Так пише тільки той, хто дуже далекий від школи.
А ще така думка в тих, хто закінчив педагогічний, але з якихось причин жодного дня не працював у школі і не піде туди працювати, але чомусь заздрить вчителям.

Або ж ’кума куми троюрідного дядька розповідала про свою з/п’.
Тріль підпільний• 19 июля 2025
Ответ для220В

так вреред поработай как я 14 часов в день на 5ти дневке, рассказы учиителей какая у них маленькая зп уже тошнотворная, я по 14 часов работаю за меньше и не плачу и не рассказываю что работу свою нужно делать через жопу, и как попало, и мне должны подарки носить по 3тыс
Olga_72• 19 июля 2025
Ответ дляЯнка-угомонись
куди піти паралельно навчатись в 7кл, щоб коротко зрозуміло подавали програму? якісь віддалені школи курс слухача? можна заплатити умовно 2-3т. грн. в міс. й мати простий /доступний матеріал по всім предметам?
Якщо дитина щось не розуміє то включаєте відео по темі
Для пошуку відеоуроків для школи в Україні є кілька корисних ресурсів. Зокрема, рекомендується переглянути Всеукраїнську школу онлайн (ВШО), канал YouTube МОН України, освітні платформи, як-от EdEra, На Урок, та Khan Academy.
Моїй дитині зайшов На Урок.
220В• 19 июля 2025
Ответ дляТріль підпільний
Вас хтось не пускає працювати до школи? У вас інтелектуальна робота + відповідальність за життя і здоров´я неповнолітніх? Явно, ні.
На ’ти’ ми не переходили, тому все інше хамство пропущу...
Тріль підпільний• 19 июля 2025
Ответ для220В
я не училать в педе, у меня другая специальность, учителям подняли зп, а вопли я учу на отьибись по тому шо мало платят учителям так и остались, у учителей средняя зп по стране, и какая ответственность? у знакомой сын голову в школе разбиил, а те идиотки даже скорую не вызвали эта ответственность?
Тріль підпільний• 19 июля 2025
Ответ для220В
сидишь в теплом кабинете до 4х дня и рассказываешь как тяжело работать, была у меня такая училка английского вместо вести урок и учить рассказывала что у нее зп как у дворника, а оценки ставила тем кто взятки носил
Почемучка• 19 июля 2025
Ответ дляБува і таке
Ні вона не дурна,просто в нас дурне виходить,реформу зробили,вчителів не перевчили.Вимоги поставили- виконати можливості нема.
Olga_72• 19 июля 2025
Ответ дляЯнка-угомонись
Доречі, питання на ЗНО також вони мають готувати! Й ці питання мають бути простими й однозначними за відповіддю, які відповідають розумінню, що таке знання з цього предмету. А то ЗНО - це вже взагалі інша наука, до якої готувати має лише репетитор! Тому що на питання конкретної відповіді в підручнику, яким користувався учень немає!
На цьому тижні кілька різних ШІ здавати тест НМТ.
До тестування залучили шість основних моделей ШІ:
GPT4o;
Claude 3.5 Sonnet;
Gemini 1.5 Pro;
Qwen2VL72B;
Paligemma3B;
Версію PaligemmaFT.
Жодна з Ші не набрала більше 70%
220В• 19 июля 2025
Ответ дляТріль підпільний
Зараз можна і без педунівера. Бажання є? Йдіть. Будете тою самою ідіоткою.
А коли вчителям підняли з\п? Можна докладніше?
Тільки без того всього хамства.
Тріль підпільний• 19 июля 2025
Ответ для220В
Тільки без того всього хамства.
ой ну хватить уже срать про самых бедненьких, не нравится зп идии работай продавцом по 14 часов, а не училкой по 7 часов
220В• 19 июля 2025
Ответ дляТріль підпільний
У кабінеті 11-13 градусів інколи (з опаленням!)
Важке дитинство, травма, розумію.

Нє, такі, як Ви у школі не затримуються Навіть, з освітою.
220В• 19 июля 2025
Ответ дляТріль підпільний
Алаверди. До школи, до школиииии! В теплий кабінет!

Так що там про підвищення?
220В• 19 июля 2025
Ответ дляТріль підпільний
Ви і продавець такий хамовитий, як тут на форумі? То й не дивно, що процент від продажу мізерний.
Тріль підпільний• 19 июля 2025
Ответ для220В
Тільки без того всього хамства.
2025 году средняя зарплата учителя в Украине варьируется в зависимости от региона и опыта работы, но в целом, она составляет от 12 000 до 20 000 гривен, С 1 января 2017 года средняя заработная плата учителя общеобразовательной школы возросла до 4 800 - 6 800 гривен
Тріль підпільний• 19 июля 2025
Ответ для220В
я не продавец, просто высшее образование учит ставить на место обнаглевших теток
220В• 19 июля 2025
Ответ дляТріль підпільний
Угу... Ну так, на заборі теж пишуть. І в лікарні середня температура 36,6.
Ви в курсі, як рахують середнє арифметичне?
220В• 19 июля 2025
Ответ дляТріль підпільний
’Обнаглівша тьотка’ - це Ви про себе? Згодна. Але вища освіта Вам не допомогла.
Тріль підпільний• 19 июля 2025
Ответ для220В
и если вы так с учениками общаетесь, то я им сочувствую, показываете местечковую власть и унижаете, вместо того что б учить