Этожзвяздаяегообожаю• 06 августа в 11:42

Пчитала пости про популярні спеціальності… сумно

Можу сюди скинути посилання, але там довгі пости, тут таке не люблять )))

Вкраціє: цьогоріч випускники найбільше обирали спеціальності з гуманітарного пулу. В топах знову ті ж самі менеджери, економісти, юристи, філологи, психологи

Критична нестача запитів на інженерні та прикладні спеціальності ((( і це в наш час, коли попереду ще війна невідомо скільки, а потім відбудова країни.

Мами підлітків, які будуть вчитися в Україні, цікавить таке: чому ваші діти обирають гуманітарний напрямок?

Там вказувались причини, але я не дуже довіряю. Тут з анонімами і можна щирі відповіді почути.

Особисто про себе скажу, що моєму підлітку ще кілька років до вибору вузу, але вже цілиться на архітектурно-будівельну спеціальність.
Результат:
вже голосів: 532
130 (24.44%) Тиць
88 (16.54%) Ще мала дитина
80 (15.04%) Дитина гуманітарій
76 (14.29%) Моя дитина за кордоном
64 (12.03%) Обрав прикладну/технічну спец.
45 (8.46%) Це простіше
21 (3.95%) Не маю дітей
17 (3.2%) Нема перспектив у технічних…
11 (2.07%) Мріє про менеджера/юриста
66сезон666серия• 06 августа в 15:08
Ответ дляВірю, я повірив
Это если бы она выучилась в Германии на немецком. Тогда да.
Родственник в начале войны уехал в Германию, он кандидат наук, химик. Работает и преподаёт на английском, немецкий а1
Инста_Богиня• 06 августа в 15:09
Ответ дляФісташкова кава
самый главный вопрос, где потом работать с инженерными и прикладными специальностями и с какой зарплатой? кому тут нужны те инженеры/технологи/производственники , даже супер талантливые ?
Странный вопрос, конечно.
Я инженер-энергетик, в Укрэнерго. Все у нас в порядке с зарплатами. И молодёжь приходит, но берут только с профильным дипломом.
У нас в городе работают заводы, там тоже нужны инженеры.
Даже кофейный киоск не поставишь без инженеров (его же кто-то должен изготовить, тот киоск).
66сезон666серия• 06 августа в 15:09
Ответ дляБрюльтик
Скоро до плиточників-електриків-штукатурів черга буде стояти на рік вперед, за інженерами вже ганяються. У чоловіка на підприємстві найвища з/п у токаря, більше 100 000 офіційно.
У нас 20т потолок. И тех нет
Спілий баклажан• 06 августа в 15:09
Ответ дляБла бла бла
Подивіться кінець бюджету на фіот 121
Там 220 місць, і більша половина з балами 160)
Зовсім не ті часи, коли менше ніж 190 навіть заяви не подавали)
Але і конкурсний бал розраховувався по іншому. Зараз одна помилка на нмт вартує 6-7 балів
Вірю, я повірив• 06 августа в 15:09
Ответ для66сезон666серия
Ваш родственник ’не химик’. Он
1. Имеет ученную степень
2. Свободный английский.
Это не тоже самое, что рядовой химик-технолог 2 года как выпустившийся с бакалаврата с английским уровня ’Ландан из зе капитал...’ А такими выходит 95%
Вірю, я повірив• 06 августа в 15:11
Ответ дляИнста_Богиня
Странный вопрос, конечно.
И сколько зарплата инженера только выпустившегося с института?
Сходна с зарплатой юриста? ай-ти? психолога?
66сезон666серия• 06 августа в 15:14
Ответ дляВірю, я повірив
Ваш родственник ’не химик’. Он
1. Имеет ученную степень
2. Свободный английский.
Ему 60+. Зав кафедрой , преподавал в Америке. Я и не писала про бакалавра, я писала про то, что приличный английский часто заменяет немецкий. Он занимается и разработками. Много коллег эмигрантов, поэтому английский более универсален для рабочего общения
Вірю, я повірив• 06 августа в 15:18
Ответ для66сезон666серия
А я выше писала про кардиохирургов.
Это специалисты на вес золота. Они уже готовые. В них ничего не надо вкладывать и эти они еще более ценные.
А тут речь о поступающих, вернее о не поступающих на техническую специальность
Никто из молодежи не хочет 4-6 лет тратить на зубрежку химии, физики, математики, потом еще набираться опыта 40 лет и в 60+ получать 5-10 тыс у.е
Они 5-10 тыс у.е хотят в 25, когда они молодые, пьяные и веселые))
Сільський ансамбль• 06 августа в 15:18
Дочка обрала технічну спеціальність.Бо вона годує і мене і чоловіка.Рід час всіх криз,революцій і т.п.
66сезон666серия• 06 августа в 15:19
Ответ дляИнста_Богиня
Странный вопрос, конечно.
У подруги инженерная специальность. Сказала, что в гробу она видела, работать за 20-30т полную неделю. Получила второе высшее-психолог. Три-четыре часа в день , 60+ в месяц и сам себе режиссёр, не нужно сидеть с 9 до 18
Швидка Настя• 06 августа в 15:20
Ответ дляБла бла бла
Ще з 90х так вступали до Києво Могилянки
Тільки без перерви
Я особисто складала, норм повірте
О, і я з Могили)) ФПрН 99 рік вступу
Вірю, я повірив• 06 августа в 15:22
Ответ для66сезон666серия
У знакомой дочка подрабатывает репетитором по математике. Берет 1-2 класс. То что у нее самой по математике было 5-7 в школе это мелочи))
Тоже говорит ’получу 4 курса и брошу нафиг.’
Почему поступила, а 150 балов оказалось достаточно. А на психологию на бюджет надо было намного больше)
Радостина• 06 августа в 15:24
Ответ дляИнста_Богиня
Странный вопрос, конечно.
Я инженер-строитель. Ну его в жопу, честно, в городе-миллионнике зарплаты нулячие
Спілий баклажан• 06 августа в 15:26
Ответ дляПатріотка з дивану
Моя дитина три курси в могилянці на фізиці відучилась, зі стипендією. І ми прийняли рішення міняти вуз на закордонний. Бо ніфіга практики нема. Нічого, крім скомканих лекцій онлайн. Лабораторію бачили двічі, і то стидоба. Готують лишень собі заміну, таких самих незатребуваних теоретиків.
Є викладачі 80+, коли швидкі просто з лекції забирають.
Наскільки велика різниця із закордонною освітою - не передати. Проекти з другого курсу серйозні, стажування в КБ, реальні гроші. Були б у нас такі можливості у студентів - черга б стояла.
Не підкажете на кого і куди вступили за кордоном?
Брюльтик• 06 августа в 15:30
Ответ дляИнста_Богиня
Странный вопрос, конечно.
Якби більше популяризували професію інженера, пояснювали батькам-дітям цінність на роки цієї спеціальності, роботодавці, якім потрібно спеціалісти. універи (які вже звикли сидіти на попі рівно за часи дистанційки).
Патріотка з дивану• 06 августа в 15:31
Ответ дляСпілий баклажан
Electronic engineering
ВНЗ оголошувати не хочу.
Швидка Настя• 06 августа в 15:34
Ответ дляЧудо Ф_ф КеДаХ
у нас один двоечник из класса прошел в Могилянку на психолога
Відколи там на психологів вчать?
Клептоманка• 06 августа в 15:34
Тому що більшість абітурієнтів зараз - дівчата
Вірю, я повірив• 06 августа в 15:36
Ответ дляКлептоманка
И? Типа девочкам работать не надо?
Математика это не для девочек?
Патріотка з дивану• 06 августа в 15:38
Ответ дляСпілий баклажан
То й що? У 2020 одна задача на ЗНО з математики теж вартувала 6 балів.
Всі в однакових умовах, всім помилка коштує однаково. Тим не менш, є діти 200ки і зараз.
Тирамісу на терасі• 06 августа в 15:44
Мій на технічній спеціальності. Важко дається, бо (між нами) не дуже розумний. Але вступив туди, бо компʼютери йому легше даються, ніж гуманітарні науки, а вчитися десь треба.
Свезло так свезло• 06 августа в 15:44
мой тоже целился на архитектуру, пока мы у себя в друзьях не отыскали реального архитектора и не попросили рассказать малому все, как есть, без прикрас
Сын сказал ’Да ну ту архитектуру нафиг’
ВсеПроВсехЗнаю• 06 августа в 15:53
Син спортсмен
Хоче бути футболістом або тренером.
Прямо живе футболом.
Якщо через 3-4 роки не закінчиться, треба буде вивозити закордон.
Не знаю, чи на роботу, чи на навчання в коледж, якщо зможе вступити та навчитись там.
Краще на умовному заводі закордоном, ніж в окопі чи землі.
Кумася• 06 августа в 16:02
Моя дитина обрала творчу спеціальність. Але не в Україні буде вступати
66сезон666серия• 06 августа в 16:03
Ответ дляБрюльтик
Нужно платить нормальную зарплату, тогда и популяризировать не придется
66сезон666серия• 06 августа в 16:04
Ответ дляШвидка Настя
Відколи там на психологів вчать?
А с каких пор политехнический выпускает врачей (а он их выпускает)
66сезон666серия• 06 августа в 16:06
Ответ дляВірю, я повірив
И? Типа девочкам работать не надо?
Математика это не для девочек?
Порог в 150 балов с математики преодолели чуть больше 12% , а 170+ немного больше, чем 3% . Математику не знают и это без привязки к полу
НичеНипанимаю• 06 августа в 16:12
Ответ дляДружная семейка
Яка база?
Товариш викладає на фізичному факультеті КНУ імені Тараса Шевченка.
Їм поскорочували лабораторії. Ті, які у 70-х будувалися.
Це на рівні міністерства.
Вивезти дітей на міжнародну олімпіаду майже неможливо, немає фінансування. Ставки викладачів постійно скорочують.
Про з/п взагалі писати не хочу. Касир у АТБ отримує суттєво більше.
Атб топ магазин , наш кум після поранення не може бути на нулі , тож відправили в сумську обл за 4 км від фронту то вже не 0, і зп якраз як у його дружини в атб 20 тис , якийсь сюр чесно 😡
Цідило правди• 06 августа в 16:18
Ответ дляРадостина
Коллега
Радостина• 06 августа в 16:22
Ответ дляЦідило правди
Коллега
Я понимаю, что после войны огромный фронт работ. Но сына ( пока пятиклашку) в инженеры не впихну, наверное. Чета, не ценятся у нас инженеры, судя по зарплатам