Этожзвяздаяегообожаю• 06 августа 2025
Пчитала пости про популярні спеціальності… сумно
Можу сюди скинути посилання, але там довгі пости, тут таке не люблять )))
Вкраціє: цьогоріч випускники найбільше обирали спеціальності з гуманітарного пулу. В топах знову ті ж самі менеджери, економісти, юристи, філологи, психологи
Критична нестача запитів на інженерні та прикладні спеціальності ((( і це в наш час, коли попереду ще війна невідомо скільки, а потім відбудова країни.
Мами підлітків, які будуть вчитися в Україні, цікавить таке: чому ваші діти обирають гуманітарний напрямок?
Там вказувались причини, але я не дуже довіряю. Тут з анонімами і можна щирі відповіді почути.
Особисто про себе скажу, що моєму підлітку ще кілька років до вибору вузу, але вже цілиться на архітектурно-будівельну спеціальність.
Результат:
вже голосів:
130 (24.44%)
Тиць
88 (16.54%)
Ще мала дитина
80 (15.04%)
Дитина гуманітарій
76 (14.29%)
Моя дитина за кордоном
64 (12.03%)
Обрав прикладну/технічну спец.
45 (8.46%)
Це простіше
21 (3.95%)
Не маю дітей
17 (3.2%)
Нема перспектив у технічних…
11 (2.07%)
Мріє про менеджера/юриста
Бла бла бла• 06 августа 2025
Ответ дляСпілий баклажан
Але і конкурсний бал розраховувався по іншому. Зараз одна помилка на нмт вартує 6-7 балів
Але і завдання в рази легші, ніж на ЗНО були
Киця-бриця• 06 августа 2025
Ответ дляБла бла бла
Подивіться кінець бюджету на фіот 121
Там 220 місць, і більша половина з балами 160)
Зовсім не ті часи, коли менше ніж 190 навіть заяви не подавали)
О, сьогодні донька мені скаржилася, що її спеціальність (примат) цього року набирають з похідним балом 140(( вона не розуміє, як ці дітри мають вчитися..
Контрольница• 06 августа 2025
Ответ дляВірю, я повірив
И сколько зарплата инженера только выпустившегося с института?
Сходна с зарплатой юриста? ай-ти? психолога?
Звідки у юриста, який щойно вийшов з вишу висока зп? Так само і в інших, перерахованих вами
Отжигающая• 06 августа 2025
Так если ребенок гуманитарий и тех. специальности с их усиленной математикой, физикой, черчением и пр. вообще не потянет, смысл туда поступать, еще и на контракт? чтоб просто деньги ’выбросить в пропасть’?
Напомнило: Країні не вистачає космонавтів! Кохаймося!
Спілий баклажан• 06 августа 2025
Ответ дляПатріотка з дивану
Electronic engineering
ВНЗ оголошувати не хочу.
Молодець. Моя вступила в К П І на f2. Але розглядає можливість вступу закордон після 1 курсу. З мов правда лише англійська ( непідтверджений рівень)
Спілий баклажан• 06 августа 2025
Ответ дляПатріотка з дивану
То й що? У 2020 одна задача на ЗНО з математики теж вартувала 6 балів.
Всі в однакових умовах, всім помилка коштує однаково. Тим не менш, є діти 200ки і зараз.
В доньки 200 по математиці. Без репетиторів, мат.клас, школа в обл.центр
КондуктЕр тролейбуса• 06 августа 2025
Ответ дляБла бла бла
Технічні спеціальності потребують лабораторій та обладнання
Які наші університети можуть запропонувати сучасні умови навчання для таких спеціалістів?
Технические специальности это супер а куда потом этих специалистов возьмут.
Как автор пишет вся надежда на разруху...но даже тут можно выбрать заграничных ...
Мальчун-задирун• 06 августа 2025
Ответ дляБла бла бла
Та да. Увидела разницу в образовании и всем рекомендую рассмотреть эту возможность сейчас. Рада что дети учатся в ЕС
Брюльтик• 06 августа 2025
Ответ для66сезон666серия
Нужно платить нормальную зарплату, тогда и популяризировать не придется
Навряд чи сантехніки-електрики наразі страждають від малих доходів, якось тут була тема, то сотні тисяч за роботу тільки в окремо взятій квартирі, а якщо майстер з руками і досвідом то черга стоятиме і будуть питати хто крайній, але ж рядовим умовно ’юристом’ здається престижніше, аніж робочим але з гарними доходами.
Брюльтик• 06 августа 2025
Ответ дляБла бла бла
Як-як - онлайн...
Единая страна!• 06 августа 2025
Ответ дляПеченюшка
да не учатся они , большинство. Математика/физика/химия-сложно, и как считает тут большинство мам не нужно. Вот по принципу полегче и выбирают гуманитарку.
Та ну,для дитини з математичним складом філософія то габелла,так само як і гуманітарію інженерія
Единая страна!• 06 августа 2025
Ответ дляtessik
Ну ви ж бачите, що математика/фізика/хімія- реально складні предмети
Комусь дається фізика комусь іноземні мови
66сезон666серия• 06 августа 2025
Ответ дляБрюльтик
Не знаю. Мы пользовались услугами сантехника -не космос, очень доступно . 1200 , так он день ковырялся в канализации. Электрики у мужа на фирме есть. В среднем 30 на руки , далеко не сотни тысяч
Инста_Богиня• 06 августа 2025
Ответ дляВірю, я повірив
Вы реально верите, что только что вылупившийся юрист или психолог будут со старта миллион миллионов зарабатывать? У дочери в ай-ти первый оффер был на 400$.
В инженерные специальностях , как и в любых других - разные люди зарабатывают разные деньги. Бывают бедные юристы и обеспеченные инженеры.
66сезон666серия• 06 августа 2025
Ответ дляИнста_Богиня
Выйти на хороший доход психологу значительно легче и быстрее, чем инжинеру
Единая страна!• 06 августа 2025
Ответ дляЭмчЭндЭм
Надо не только название специальности читать, а открывать сайт факультета и читать программы.
Це 100 відсотків,для самої по деяким спеціальностям було прям відкриття,навіть та ж психологія містить багато математики.
А я с Рио-де-Житомира!• 06 августа 2025
Ответ дляБрюльтик
Тут и няням , и клинерам миллионы платят. А по факту 20-30т в месяц . Если попадётся жирный объект, то 40
Кукусик• 06 августа 2025
Ответ дляКоханозадовільна
Мову не знає, англійську теж ні.
Тоді Запоріжжя, Дніпро. Там всі виробництва.
Вірю, я повірив• 06 августа 2025
Ответ дляИнста_Богиня
Моя первая зарплата в ай-ти в 2000г была 250$ в 2005 уже была 2003г уже была 450$. ВУЗ я закончила в 2001 )
Сейчас толковые ребята на 2 курсе уже очень неплохо зарабатывают.
А вот инженерные специальности в ж....
Юристы обычно потомственная специальность там мамы-папы в помощники нотариусов их пристраивают курса с 3-го. Или к себе в фирмы берут.
А вот инженерные специальности в ж....
Капитошечка• 06 августа 2025
Ответ дляВірю, я повірив
Вы серьезно?))) В 15 нужна математика???))) Детям??
В 15 все хотят тусить, играть в футбол, начинается первое ’нравится не нравится парню\девушке’ и тут вы с ’а не хочешь ли ты порешать 150 задач’)
Вы знаете, я математик по образованию, она (математика) вообще не мешала мне тусить ни в школе, ни в универе.
Единая страна!• 06 августа 2025
Ответ дляБла бла бла
В 13 пізно
Починати треба з дошкільного віку
Розвивати пізнавальний інтерес і тд
Починати треба з дошкільного віку
Розвивати пізнавальний інтерес і тд
Скажіть у вас однаково гарно виходить вишивати і водити авто?Ну всі різні,нащо заставляти якщо не подобається? Розвивати пізнавальний інтерес це якраз дати можливість обрати що приносить задоволення.
Вірю, я повірив• 06 августа 2025
Ответ дляКапитошечка
ну я тоже математик... и это не о чем не говорит. Мне математика давась очень легко в отличии от всего гуманитарного. И я тоже успевала тусить по дискотекам, но я помню 2\3 группы которые сидели над расчетками сутками по интегралам, потом кривым второго порядка, потом дискретка, потом линейная алгебра с нескончаемыми посчитайте матрицы, потом статистика-вероятности.... и прочая хрень. Нас таких ’давай докурим и пойдем сдадим китайский’ было единицы. И да, долбаный английский я еле сдавала, философия вообще жестяк был...
Потому математика для меня это про легкость и простоту, но я помню, что куче детей приходилось часами сидеть над теми учебниками чтобы сдать.
И да, веселее всего тусить было с троешниками с горного))
Единая страна!• 06 августа 2025
Ответ дляДружная семейка
Не всім мови даються.
У мого старшого дислексія. Математика, хімія, біологія (профільний рівень) 10-12, мови ледь натягує на 8-9, і щоб ті оцінки отримати, він часу витрачає втричі більше, ніж на профільні предмети :(
В мене двоє,одна плаче над математикою,друга над творами.Ну вивчити зможуть звичано ,але навіщо ці тортури ці,кожна вибере те що їй краще дається.
Дружная семейка• 06 августа 2025
Ответ дляЕдиная страна!
Українська обов´язкова для здачі, тому мусять :(
Бла бла бла• 06 августа 2025
Ответ дляЕдиная страна!
І вишивання, і водіння авто не потребують ВО
Як і сотні інших професій
Але якщо ми говоримо про ВО, то все ж має бути підхід, як у більшості розвинених країн, що математику і логіку здають всі, на філософію і мистецтво в тому числі. А у нас відверто слабкі абітурієнти просто марнують державні кошти…
В нас просто загалом біда з ВО, насправді
Як і сотні інших професій
Единая страна!• 06 августа 2025
Ответ дляДружная семейка
І математика також обов´язкова,але обрати чи будеш ти її вчити ще і в вузі можна
Все возможно• 06 августа 2025
Ответ дляЗ вишневого садка
Це добре, що філологи в топах, може менше писатимуть ’вкраціє’. Хоча...
Думаю, вони ’вкраціє’ швидше внесуть до правопису😂
Единая страна!• 06 августа 2025
Ответ дляБла бла бла
Як і сотні інших професій
Ну в мене в цьому році абітурієнтка,система дає можливість вчитись там де ти хочеш,але освіта заради диплому присутня.Просто якщо глянути з якими балами пройшли майбутні вчителі географії біології,стає зрозуміло що працювати по спеціальності вони не будуть ні дня,тоді як держава закриє дефіцит,ніяк і буде біг по колу.