Майская киска• 12 сентября в 09:57
Хто здає 1-2 квартири, питання....
Чи виправдовує себе такий бізнес, бо в нас на роботі зайшла мова про те, щоб здати свою квартиру, а потім на майбутнє планую ще одну купити, але всі почали казати, що квартиранти вгроблюють ремонт і техніку, і що такі вкладення себе не виправдовують...яка ваша думка?
Результат:
вже голосів:
28 (71.79%)
Здавати квартиру щоб заробити
11 (28.21%)
Не здавати
Каляка маляка• 12 сентября в 09:58
Якщо ремонт такий собі і вже підгулявший -то можна здавати, бо з новим ремонтом дійсно себе не окупить
ЯблокоРаздора• 12 сентября в 10:01
Дівлячись де, ось ми здаємо з чоловіком 2 квартири в Харкові, і нам не вистачає цієї суми, щоб оплачувати оренду в Чернівцях
Миссис Буркул• 12 сентября в 10:01
У меня есть объект и элитный, и не очень) оба выгодно работают.
Без комплексів• 12 сентября в 10:04
Здаю 7-ий рік , 2 квартири . кожні пів року є дрібні покупки , в тому році одна пралка накрилась , а в цьому році гігієнічний душ замінили внутрішній клапан .
Але це все одно вигідно . Обирайте квартирантів , раз на 2-3 місяці домовляйтесь що маєте оглядати квартиру . Договорів укладайте розумно .
Квартиранти змінюються приблизно раз на 2 роки .
Аннуитет• 12 сентября в 10:05
У всьому світі квартири і здають і орендують.
Якого квартиранта поселите у себе - це виключно ваша відповідальність.
Без комплексів• 12 сентября в 10:06
Ответ дляЯблокоРаздора
Ну да . Як раз в Чернівцях здаю
Каляка маляка• 12 сентября в 10:06
Ответ дляБез комплексів
Ну да . Як раз в Чернівцях здаю
За скільки здаєте?
Без комплексів• 12 сентября в 10:11
Ответ дляКаляка маляка
За скільки здаєте?
По 13т , 42м , меблі , Новобудова біля ТЦ депот .
Але в Чернівцях завжди були високі ціни , до війни за 9 здавали (але й курс був нижчий )
буреЛОМКА• 12 сентября в 10:25
Купить чтоб получать доход? Разве в Киеве.
Может окупиться в курортных городах или даже странах, например в Хорватии к моря, в Турции и тп.
аромат Жука• 12 сентября в 10:26
Ответ длябуреЛОМКА
Одеса теж не погано йде
Маурита• 12 сентября в 10:27
Ответ дляЯблокоРаздора
В Харкові зараз дешеві квартири і дешева аренда
Мрії у вирії• 12 сентября в 10:29
Давайте розкладемо по полицях.
Перше-купується квартира і це є інструментом доходу. Це ваш актив, який таким є і буде, коли ви його надумаєте продати. Окупність цього активу не треьа враховувати в якості орендної плати. Під окупність підпадає ремонт і облаштування цієї квартири. Далі розрахунок такий. Наприклад вклали в ремонт 10000$. Здаєте за 200$ на місяць, за 50 місяців ви повертаєте вкладення, все що зверху вже дохід. Але сумма цього доходу може бути зменшена на вартість усунень поточних проблем. Це приблизна схема. Але на вигідність такого бізнесу впливають і багато інших чинників. Наприклад місто і локація в ньому, аккуратність і порядність арендаторів, існуючий попит на ринку нерухомості, оренда подобово чи довготривала. Тому однозначно сказати не можна наскільки це вигідно, у кожного своя історія.Чинник ризиків війни не беремо до уваги. Але як бізнес, який приносить дохід, безумовно так є по усьому світі. Тут немає чого сперечатись.
Якщо в окупність вкладати і вартість самої квартири, то сперечатись звичайно можна, але це не правильно з економічної точки зору. В бухгалтерському обліку це називається основні засоби і при розрахунку прибутку їх вартість впливає на нього не прямо. І тільки тут на порадниці читаю що вартість квартири закладують в поняття окупності за рахунок оренди. Повторюся, економічно це не правильно.
аромат Жука• 12 сентября в 10:30
Мужик в Одессе 70 квартир сдает , большая часть на Каманина (Аркадия), даже не париться, в Вы здесь об одной переживаете)
Каляка маляка• 12 сентября в 10:31
Ответ длябуреЛОМКА
3,5 за квадратний метр в Хорватії початкова ціна
аромат Жука• 12 сентября в 10:31
Ответ дляМрії у вирії
Давайте розкладемо по полицях.
Нащо вкладатися в ремонт? Купили вже з ремонтом і здаєте .
Пухнасті штани• 12 сентября в 10:33
Ні. Мій чоловік завжди був одержим купити ще квартиру, ще.. а наш друг дуже крутий фін дир. Завжди казав що це не вигідно. Хіба що тимчасово свою чи бабусіну. І виявився правий. Грошей у нього достатньо. Квартира була завжди одна хороша для життя родини. Ремонт не супер дорогий. Зі смаком але не дорого. Сдавав куплений першим хрущ, потім продав. Зараз сім´єю виїхав в іншу країну. З грошима цілими. Думаю купить біля моря будиночок. Квартиру в Україні сдає за ті ж гроші що орендує там.
А ми.. з хрущем який здається але вже там все ламається, продати його зараз не вигідно. Друга стоїть без ремонту бо нема грошей на нього і нещодавно вікна вилетіли. Тепер и починати нема бажання. Краще б були з грошима і теж десь біля моря собі щось купили.
Єдине в що я би вклалась це паркінг)) у нас в домі оренда паркінгу 10к.
Маурита• 12 сентября в 10:34
Ответ дляМрії у вирії
Давайте розкладемо по полицях.
Так, ви все чудово розписали. Сама неодноразово відписувала, і вже навіть набридло, коли вартість квартири враховують в ’окупності’. І як не розписуй, все одно ліплять чи пальці вниз чи фіолетову бабу.
Маурита• 12 сентября в 10:36
Ответ дляПухнасті штани
Ваші квартири в прифронтових? Так, там дійсно не вигідно. По всій іншій Україні вартість нерухомості виросла.
Бавовна• 12 сентября в 10:49
У мене чимало знайомих, які здають квартири в новобудовах з гарним ремонтом. Все ок, ніхто нічого не угроблює.
Звісно, раз в 10 років підмарафетити треба квартиру, щоб мала товарний вид.
Папина дочка• 12 сентября в 10:55
Не забувайте про податки на доход, на нерухомість.
Не вважаю це бізнесом. Так, скоріше щоб зайве наявне майно не простоювало.
Наездница• 12 сентября в 11:24
я здаю. не вигідно це. або треба квартирантів міняти щопівроку. щоб вони не встигали все спаскудити.
буреЛОМКА• 12 сентября в 11:30
Ответ дляМрії у вирії
Давайте розкладемо по полицях.
Не согласна. Моя родительская кв стоила 100 000 у в хорошие времена, 100 кв с, сталинка и блабла. До войны эта же кв стоила 60 тыс у.е. Сейчас эта же кв стоит до 40
Додаю напруги• 12 сентября в 11:35
Мы в свое время сдавали в Днепре и к уехали в Одессу. Бюджетный ремонт, неплохая техника, думали что будем там жить. За 5 лет квартирантов была только замена смесителей и одного фасада кухни (расклеился). И перед продажей перекрасили прихожую. И это достаточно дешевый сегмент мебели из дсп , дешевая кухня и вся техника недорогая. Так что с износом как повезет. Нам повезло, тихие спокойные квартиранты.
Весела пiсенька• 12 сентября в 11:44
Никоготне слушайте и никому ничего не рассказывайте. Делайте как вы считаете нужным. Ну я сдаю нескольким и сама когда-то снимала. Заехала после квартирантов сама теперь живу в своей квартире. Чтобы прям убили -нет. Обычный небольшой износ. Где-то если и есть что сколько или сдерто не критично. Что-то можно подклеить подрехтовать, но это не прям страшное.
Вообще рекомендую не рассказывать людям. Люди вечно все фе выказывают. самое смешное именно те, кто и никогда не сдавал в жизни😅 а еще пугалки смотри налог как впаяют налог на роскошь. Ой короче делайте свое. Рассчитываете на свои силы и интуицию.
Совбез• 12 сентября в 11:50
Я більше розглядаю паркінги або гаражі, останнє здається реалістичнішим.
У Києві, де я живу, бачу скромні гаражі, що продаються за 5-6к$, і аналогічні гаражі вартують до 100$ оренди. Якщо земля приватизована (не знаю, який % саме таких вдалих варіантів), це звучить взагалі шикарно. Але я теоретизую, ще збираю кошти. Маю 2000$ накопичень, хочу назбирати до 7000$, щоб була подушка, і спробувати 1 купити.
Я примудрилася за 3 роки придбати квартиру в Києві, але в мене немає таких доходів, ще одну я не потягну, і квартира потребує більших вкладень. Комерційна нерухомість коштує як крило літака + ще спробуй знайти вигідне місце, що не простоюватиме.
Власне через зниження доходу і поглиблення кризи на ринку праці я і думаю закуповувати гаражі
Маурита• 12 сентября в 11:57
Ответ длябуреЛОМКА
В які це гарні часи? Ваші батьки не купляли квартиру за 100 тис уо, тому не треба вздихати про втрати.
І так, не існує жодного, жодного варіанту, бізнесу чи вкладення, де б не було ризиків. Вони завжди є і будуть, і це є в кожній країні. В когось потоп, в когось засуха, а у когось джек- пот: війна.
Там, де немає бойових дій, квартира в ціні тільки виросла в Україні.