Бутерброд и я• 19 сентября 2025
що плануєте робити ті, хто не працює в Польщі?
статус (можливо) продовжать востаннє.
дожену і ощасливлю• 20 сентября 2025
Ответ дляВчителька з мікрорайону
Нет, многие страны принимают независимо от наличия визы временного убежища другого государства.
Это какие-то Таиланды?
Лівий Локіть• 20 сентября 2025
Ответ дляФФФФристайла
Glovo-це офіційно?
Всі українці в Польщі навіть без захисту Польщі будуть легально там знаходитись під європейським захистом. Це написано на сторінці уряду польського.
Єдине - медицина буде платною або страховою.
Цветочница• 20 сентября 2025
Ответ длядожену і ощасливлю
А в Польше кто-то пользовался бесплатной медициной и реально ждал годы приёма у врача? Там же куча платных специалистов и клиник
Ага , ходили на платні SORи
хутряна володарка• 20 сентября 2025
Ответ для-Ань-
В телеграм-каналі Жана Новосельцева є відео (1 хвилина).
На форумі у Вашингтоні, присвяченому відбудові України, пролунала гучна заява. Пастор, якого називають духовним наставником Дональда Трампа, емоційно заявив: війна в Україні може завершитися вже протягом десяти днів.
Слова Марка Бернса варто почути. Адже мова йде не просто про релігійного діяча - це людина, наближена до президента США. А це означає, що він може знати більше, ніж здається.
Чи стане ця заява сигналом до реальних змін? Чи справді ми стоїмо на порозі рішучих рішень Вашингтона? Хотілося б вірити, що за словами послідують дії.
Интересно, что украинцы относятся к войне как дождю - скоро закончится или нет определяют по пузырям на лужах
Сусідка знизу• 20 сентября 2025
Ответ дляEmilu
Все поедут домой, в Украину, эти повыехавшие , с протянутой рукой, уже всем надоели, все по домам.
По каким домам поедут жители Мариуполя?
Лівий Локіть• 20 сентября 2025
Ответ дляБутерброд и я
якщо не буде надання послуг в Польщі, то це ж пустишка
Ви в Польщі ховаєтесь від війни офіційно. Все. Головне - ви і дитина не в країні де війна. Все інше - допомоги, комфорт і інше - вторинне і 3,5 роки достатньо для адаптації.
хутряна володарка• 20 сентября 2025
Ответ дляБабулька
вигідніше зробити умову з НФЗ
я була на jdg і їх мінімальні податки, то не наші мінімальні на ФОП
перші півроку так - на ЗУС 350 злотих і 8,5% на дохід
Типу льготний період, а потім ЗУС стає біля 1000 злотих. А ще через 1,5 роки повний ЗУС складає 2500 злотих
Для вас це не великі гроші? Платити 2500 і ще 8% від своєї зп і плюс бухгалтеру 200+ злотих в міс. Плюс ці складки ЗУС ще й постійно перераховуються і раз на рік ти знов чомусь повинен їм біля 1000 зл
І головне що на jdg ти не можеш відмовитися від усіх складок окрім здровотної. Треба всі платити
Куди вигідніше вже самому сплачувати до НФЗ ті 760 зл і під’єднати рідних
Замість повного зусу можна користатися малий зус + на протязі трьох років , це набагато менше ніж повний зус
АБВГДейка• 20 сентября 2025
Ответ дляБутерброд и я
в мене дуже складна робота, я просто не вивожу після роботи вчитись.
я всю суботу просто лежу в ліжку
у меня сестра по 12 часов работала , две смены на минуточку, и ночные же- и в сб шла на полдня на курсы. прекрасно разговаривает, просила поляков ее исправлять, обычно они не занимаются таким
Мотористка• 20 сентября 2025
Ответ дляКастрюлька
Кордони комфорту обмежуються можливостями за той комфорт платити. А не ставити претензії ’дорого, впритик....’ як кажуть москалі, по одьожкє треба протягівать ножкі
Це ви до чого ?
Претензії до ксенофобії, це так.
А до комфорту і спроможності платити ні, тож я вибираю платити туди, де мені не плюють у слід. Це сенс моїх коментарів.
А ви там як хочете так і будьте
Претензії до ксенофобії, це так.
А ви там як хочете так і будьте
Сусідка знизу• 20 сентября 2025
Ответ дляEmilu
В Украине разместят, или вы не знали этого, хватит попрошайничать в Европе.
Жить в каких-то коммуналках там в Германии Каждому по квартире уже давно дали
После 18• 20 сентября 2025
Ответ дляСусідка знизу
Каждому по вилле с бассейном
Лівий Локіть• 20 сентября 2025
Ответ дляБутерброд и я
бо написали що продовжать статус до березня, але після цього вже продовжувати не будуть
В Польщі не може бути захист менше ніж в Євросоюзі, бо вона входить в Євросоюз
ЖующаЯКонфету• 20 сентября 2025
Ответ дляКоли мовчу- приємна жінка
Це гарне питання, у нас не тільки Ужгорд безпечний, і абсолютно спокійні села і містечка, де значно економніше було б жити і війна майже не відчувається, але чомусь автору вони категорично не підходять, там би не булили і явно більше в плючі було по грошах в залишку, як мінімум умовно безкоштовна медецина.
І автор жінка і на війну не заберуть
ЖующаЯКонфету• 20 сентября 2025
Ответ дляБутерброд и я
бо це до березня. і всьо
Ну значит вам определяться надо
Если хотите остаться в Польше- учите язык и находите работу
Вариант найти поляка без языка отпадает )
И это коснётся любой страны. Полякам нужны налогоплательщики и рабочие руки.
ЖующаЯКонфету• 20 сентября 2025
Ответ дляАнтиТроль
Ну про які великі гроші ви зараз говорите? Зараз вже українці знайшли вихід із подібної ситуації, відкриваєте jdg і платите мінімальні податки. Ваш дохід з України переносите на дохід від діяльності в Польщі, сплачуєте ZUS, податок на доходи і бухгалтеру і спите спокійно.
Может дохода автора из Украины с трудом ей хватает на жизнь?
ЖующаЯКонфету• 20 сентября 2025
Ответ дляСусідка знизу
Люди ввозят деньги в страну. Она получает зарплату в Украине а тратит её в Польше снова получает зарплату в Украине и тратит её в Польше. Внимание вопрос Экономика какой страны укрепляется?
Их жаба душит, что можно так не упахиваться
ЖующаЯКонфету• 20 сентября 2025
Ответ дляБутерброд и я
заберуть медицину - і люди самі поїдуть..
Или подпольно пойдут к наши врачам ) а рецепт достать тоже можно
ЖующаЯКонфету• 20 сентября 2025
Ответ дляАБВГДейка
Исправляют, если к вам симпатию испытывают )
Скользкая• 21 сентября 2025
Ответ дляИдеальная оптимистка
Це стосується не тільки Польщі та не тільки непрацюючих. Я в Чехії, давно працюю і не отримую виплати. Але на іншу візу не можу перейти - не вистачає доходів. І тут тепер розганяють, що тимчасового вже не буде після 27-го року. Для мене це катастрофа, бо старший зараз в 9 класі. Він просто без освіти залишться.
Нажаль, на ту візу мало хто пройшов. Але зараз чекаємо виборів і побачимо , що нова влада приготує для біженців.
Скользкая• 21 сентября 2025
Ответ дляБутерброд и я
в туристів ця мед страховка дешева.
якщо я турист і їду з України в ПОльщу - то меж страховка копійки.
але якщо я живу в Польщі - то це 10 тис грн на одного.
логіка.
Логіка та, що тур страховка не оплатить всі випадки(
Бабулька• 21 сентября 2025
Ответ дляБутерброд и я
проблема в тому, що країна не дає змоги людям, які вливають великі гроші в її економіку, просто жити
ви серйозно??
пересічні поляки вливають куди більші гроші в ту саму економіку))
те що вам вистачає впритик на оренду та харчування - взагалі не означає, що ваш вплив в економіку Польщі великий)
Ви купуєте шось дороге регулярно? Ви робите тут бізнес, сплачуєте з нього податки, створили робочі місця і сплачуєте за працівників податки? Купуєте нерухомість може??
Мене наприклад вистачило аж на 4 місяці сплати як ФОП повного пакету ЗУС - бо це аж 2500 злотих кожного місяця плюс 1000 злотих податків. І я закрила ФОП. І то я не рахувала, що це були прям великі гроші в економіку, бо я була на JDG- не мала працівників
А з вас смішно)) великі гроші вона вливає)) В момент купівлі всього по акції у Беронці)
Бабулька• 21 сентября 2025
Ответ дляКоролева спама
спокойная удобная страна, близко. Главное нет этого ЕС, дешево, вкусно, доступно и никому нет дела до тебя.10% от налогов -фсе
тю)) ну так автор не хочет платить никаких 10% от дохода)
хочет чтоб жалели и давали все бесплатно и 800 злотых тоже чтоб платили
Идеальная оптимистка• 21 сентября 2025
Ответ дляБанан-барабан
Это не разгоняют, это уже сложившийся факт. Есть 1,5 года, чтобы перейти на другой параграф
Я просто не знайшла інформації, що тимчасового захисту більше не буде.
Идеальная оптимистка• 21 сентября 2025
Ответ дляКалинові вуста
Так він до війни же вчився в українській школі, що не завадило йому продовжувати навчання в іншій країні - про яку катастрофу Ви пишете. Так що не треба з цього робити проблему катастрофічних масштабів, так як завжди є можливість повернутися в Україну та продовжити навчання, якщо для Вашої дитини проблема переїзд в іншу країну і вивчення другої іноземної мови. Ви, особисто, судячи з роботи онлайн та доходів з нею, так само маєте можливість отримувати себе і дитину в Україні, знімаючи житло у безпечних регіонах навіть за значно менші кошти, ніж ті, що сплачуєте у Польщі. Питається, так проблема в дитині чи в Вас, що так переймаєтесь проблемою залишитися у Польщі…
Я в Чехії. Проблема в тому, що в чеську школу дітей прийняли з маленькою співбесідою з математики та англійської. Щоб повернутися в українську школу, потрібно здати академрізницю - укр мова та література, історія України. З урахуванням, що повернемося ми в 11 клас старшого, то верогідно, що НМТ він просто не здасть. Три роки укр школи вже втрачено. Зараз він готується до вступу в Чехії. Якщо візу не продовжать, то навчанню фактично кінець. От я про що.
Стосовно мене, то в новому місті мені ніхто не запропонує дешеве житло. В Чехії мені дуже допомогли з цим. І два роки ми жили в гуманітарному житлі безкоштовно. За цей час я вчила мову та шукала роботу. Я дуже сумніваюся, що швидко знайду роботу в Україні. Тому проблем в мене буде багато, якщо виженуть з Чехії.
Дівчина заглядєніє• 21 сентября 2025
Ответ дляНесемо світло разом
Польша ничего не должна , но тимчасовий статус приняла вся ЕС как бы и Польша не должна хотя бы выгонять людей.
она никого не выгоняет, лна говорит о том, что работайте, платите налоги, учите язык, пусть дети учятся в польской школе и все, за Вами еще бегать будут) а те кто не приносит пользы польскому государству и народу ’go home’
Несемо світло разом• 21 сентября 2025
Ответ дляBaltyka
Мій чоловік техлід в ІТ. Платити величезні податки, живучи в такій країні як Польща немає сенсу. Теж поїхали геть з Польщі та ЄС.
Куди саме?