Санта Барбара• 07 октября в 18:54

Подорож потягом з дитиною з інвалідністю

Планую поїздку у кінці жовтня Україною потягом вперше: я та донька 13 років. Донька має інвалідністю групи А.
Пересуваю дитину в інвалідній колясці, розкладається: металева основа складається, сидіння - ні.
Поїздка буде нічна.

Маю купу питань:

Чи там є пандус, щоб заїхати, не розкладаючи коляску?

Знаю, що можна замовити спеціальний вагон. Хтось можливо знає/бачив які там умови?

Чи можливо СВ взяти, там ніби ширші місця?

Буду вдячна за відповіді по темі 🌿
So_so• 07 октября в 18:56
https://uz.gov.ua/passengers/persons_with_disabili...
Почитайте тут
Джонсонюк• 07 октября в 18:58
В спеціальному вагоні широке купе з місцем під візок, також є обладнаний туалет. Щодо пандуса не знаю, але його сенс втрачається якщо поїзд стоїть на низькому пероні. Крісло то вам допоможуть підняти і спустити в вагон, а от зручніше їхати буде в спеціальному.
автор Санта Барбара • 07 октября в 18:58
Ответ дляSo_so
Почитайте тут
Дякую 🌸
Вже бачила, хотілося б реальних відгуків, можливо хтось подорожує, супроводжує людину з інвалідністю.
автор Санта Барбара • 07 октября в 18:59
Ответ дляДжонсонюк
Дякую 🌿
Флюорография гуся• 07 октября в 19:20
Я не знаю, чи у всіх потягах є вагони для людей с особливими потребами, але в більшості поїздів я навіть не знаю, як таким людям піднятися в вагон зазвичай це високі сходи, на які і здорова людиналедь збирається... і добре якщо нормальний провідник-чоловік і він допомагає підняти валізи, таких теж небагато... Якщо буде звичайний спальний вагон, то я навіть не знаю, як підняти неходячу 13-річну дитину можуть виникнути проблеми.
И_В_офигительных_штанах• 07 октября в 19:21
Если не хотите специальный вагон, то мы делали так:
На вокзале в медпункте я заранее договаривалась и давали человека, который помогал бабушке поднятьс/спуститься и довозили от машины/к машине. В нашем случае бабушка маломобильная, без инвалидной коляски, ее давали. Пандуса в обычных вагонах нет. На вокзале в Киеве я видела несколько раз, как на подъемнике специальном поднимали коляску. Один раз точно в специальный вагон, а вот второй раз не обратила внимание. Бабушку везли до Харькова, там такого нет. Мой вам совет предварительно поехать на вокзал и уточнить эти вопросы, т.к вагон это пол беды, а на платформу/с платформы и т.д. тоже нужно дойти и для этого есть на вокзале люди. В том же Харькове это в обход делается.
Флюорография гуся• 07 октября в 19:25
Так, і як на платформу дістатися, це теж треба зрозуміти. Бо в Києві на вокзалі на платформи треба спускатися сходами. Може десь і є ліфт, не роздивлялась. Сходити заздалегідь і роздивитись, то слушна порада.
И_В_офигительных_штанах• 07 октября в 19:29
Ещё добавлю. Это функция, про которую я написала, абсолютно бесплатная, грубо говоря сопровождение как в аэропорту. Я давала мужчине, чисто символически какую-то сумму. По крайней мере в Харькове нужно было за 2 часа до прибытия поезда позвонить, сообщить время прибытия, поезд, вагон и место. По прибытию поезда человек на платформе уже ожидал и уточнили может ли сама спуститься/подняться. Это если прибывает, если отправляется, то так же за 2 часа я предупреждала и по приезду человек с коляской подходил к оговореному месту и сопровождал бабушку до места в вагоне. Это касательно обычных вагонов, бабушка без инвалидности была, специальный вагон ей был не положен.
И_В_офигительных_штанах• 07 октября в 19:35
Ответ дляФлюорография гуся
В Киеве есть лифты на платформы. Но в вагон забраться -это настоящий квест. Очень низкие платформы. На Дарнице высокие, но там свой шарм-неработающий ескалатор. Поэтому без заранее заказанной помощи не обойтись ни там, ни там..
автор Санта Барбара • 07 октября в 20:51
Дуже дякую усім за відгуки
автор Санта Барбара • 07 октября в 20:55
Ответ дляФлюорография гуся
Донька може спиратися на одну ногу, і ходити з підтримкою на одній нозі. Ми зможемо піднятися. Але коляска це питання.
Христя в тiстi• 07 октября в 21:50
Автор, не зовсім по темі. Бажаю вам вдалої поїздки і добрих людей на вашому шляху.
автор Санта Барбара • 07 октября в 21:58
Ответ дляХристя в тiстi
Дякую