СкрипяСердцем• 28 октября 2025
Хто там розказував, що в Німеччині дешевші продукти?
І одяг доступний? Це лише банальні яблука
Борисфенка• 29 октября 2025
Ответ дляСкрипяСердцем
Так і в Уераїні є дешеві продукти в маленьких містечках, в селах.
Так, є. Але поселитися на Хрещатику і шукати дешеві продукти як мінімум дивно. Те саме у вас зараз в Дрездені.
Домашня Зюзя• 29 октября 2025
Ответ дляМотористка
Едой помогают, типа гуманитарки. А если 2/3 человека, то и копят хорошо
Сын ни разу никуда не обращался, это потеря времени, он учится, кто не учится и не работает, то да, ходят за продуктами в Тафель, это 2 дня занимает по времени.
Борисфенка• 29 октября 2025
Ответ дляKhmelnichanka
Мені здається, що люди писали не стільки про те, що продукти дешевші, ніж в Україні, скільки як про те, що вони доступні цілком всім, і навіть людям з мінімальним доходом.
Я здається зрозуміла, про що авторка хоче сказати.
Двадцять років тому мій брат з дружиною приїздив з Німеччини, йшли в супермаркет і купували торбинку продуктів, потім рахували ’За оце ми заплатили 50 марок? Та в Німеччині ми цілий візок продуктів набираємо, в кілька разів більше’.
Купували вони, звісно, ті продукти, до яких звикли, а це якісні сири, запаяна м´ясна і ковбасна нарізка, помідори черрі і так далі. То ця група товарів дійсно в Україні дорожча, бо привезена з Європи.
Є безліч дешевших аналогів на базарах і невеличких магазинах, хто живе, той знає, де що краще по якості і дешевше по цінах.
А зараз я приїхала в Німеччину і спостерігаю, як брат їздить за яйцями і картоплею до фермера, за рибою на склад, є місця, де він бере м´ясо і так далі. Тобто він не йде в Кауфланд купувати все підряд.
Авторка хоче купити звичні їй продукти ’Бо яблука дешевше’, а насправді яблука найдорожчі фрукти чомусь. І вона не розуміє, чому так.
Пушка заряджена• 29 октября 2025
Ответ дляKhmelnichanka
Ви маєте рацію! Дійсно в Німеччині продукти доступні абсолютно всім. Ну ніяк не попреш проти мови цифр. Сир твердий 2.49 за 400 Г, часто акції на йогурти 39-44 центи, зараз банани по 85 центів, картопля по 1.99 за 5 кіло. Яблука зараз в Лідлі 2.39 за 2 кг. Ту ж червону рибу має можливість купити кожен. Часто акції по 16 євро за кг. Це доступно навіть для тих, хто на виплатах, не те що для працюючих. А в Україні, на превеликий жаль, на ці ж продукти ціни або такі ж, або вищі при значно нижчому рівні зарплат і пенсій. Хейт тут ні до чого. Просто мова цифр
Затишне кубло• 29 октября 2025
Ответ дляЛатексне альтер ЕГО
Так они и у нас от 70 до 90 уже, а многие выращены в Украине, даже не импорт
Ні, вчора в маркеті по 57 купляла, без акції
СкрипяСердцем
• 29 октября 2025
Ответ дляКондуктор троллейбуса
Хорошо защищать родину с доходом в 4 тыс € на семью сидя в своей квартире ))
Вчитися треба було.
СкрипяСердцем
• 29 октября 2025
Ответ дляКондуктор троллейбуса
И это не хейт в сторону Украины?
Ви не розумієте про що пишете
СкрипяСердцем
• 29 октября 2025
Ответ дляЗновЗдоров
Где? Я маме в посёлок и бабушке в село все везу из города. На опте дешевле
А я навпаки все в селі на ярмарці купую майже дарма.
Кондуктор троллейбуса• 29 октября 2025
Ответ дляСкрипяСердцем
Вчитися треба було.
Не поверите, училась. И доход был больше вашего. И сейчас больше вашего, но в Германии. Реально просто смотрите на вещи.
Кондуктор троллейбуса• 29 октября 2025
Ответ дляСкрипяСердцем
Ви не розумієте про що пишете
Та вам объясняют тут уже которую страницу, но вы ж на неудобные ответы не реагируете
СкрипяСердцем
• 29 октября 2025
Ответ дляБорисфенка
Я їх і не шукаю, я купую все, що подобається. Тема виключно для тих, хто розказує байки
Борисфенка• 29 октября 2025
Ответ дляСкрипяСердцем
То я ж саме про це. Ви купуєте де попало що попало, потім робите круглі очі ’Чому так дорого’.
Те саме роблять ті, хто досить давно поїхав з України і приїздить туристом. Реакція та сама ’Чому на Хрещатику так дорого’.
Хочу в БАНю• 29 октября 2025
Ответ дляМасяня Я
Вітаю! Може, ще й як! Вони часто їздять гуляти в Дюссельдорф. От там купляють багато в пляшках, везуть додому, в Нідерланди. Ну тут наче ясно, якісь улюблені напої. Та в Нідерландах вони цю тару не викидають, відгадайте чому? Правильно. Збирають. Та наступного разу везуть порожню тару в Німеччину і здають. І це люди небідні. Тобто от таке от хоббі, стиль життя. І в Нідерландах багато хто так робить, в них це не про жлобство, а про розумне споживання. Різність культур, менталітетів. В нас я не уявляю, щоб хтось так робив із забезпечених, та й взагалі тут жінок часто за АТБ хейтять і Лідлом німецьким підколюють.
Небедные это какой доход в вашем понимании?В моем это не меньше 5000 нетто на взрослого.Все остальное это уже необходимость экономии
ЗновЗдоров• 29 октября 2025
Ответ дляСкрипяСердцем
Согласные на ’майже дарма’ отдают по такой цене перекупам оптом, не теряя время на ярмарке и не оплачивая местовое. На рынке дороже, чем в супермаркете
Масяня Я• 29 октября 2025
Ответ дляХочу в БАНю
Слухайте, я так глибоко не думала. Він корінний нідерландець, в нього, точніше в нього з дружиною є школа нідерландської мови, це їхнє хоббі, яке стало дохідним, відомим, плюс ще офісна робота. Самі гроші як такі в цій ситуації не важливі. Ну виручать вони за ті всі пляшки 5 євро, їхня кава на день коштує в рази дорожче. Тут менталітет такий, спосіб життя. І їм не соромно, це логічне заощадження так би мовити. Мода така. До речі, дуже багато людей, навіть при грошах часто шукають щось б/у, тобто не гребуть б/у речами, йдеться про побутові. І це люди, які можуть купить нове. Але купують б/у, бо оцінюють як доцільне. При тому можуть легко та запросто пуститися на вихідні Європою (тобто якісь вже спонтанні незаплановані трати). Ну і романтика це не букет квітів, а велосипед, бо він більш доречний. Наші ж жінки часто трохи соромляться, що хтось десь економить, бере б/у чи за акцією, а от деякі більш заможні жителі ЄС легко купують і б/у, і дешевше. Мій коментар більше про це. У вас в місяць на людину 5000 євро після податків, я правильно зрозуміла? Якщо це родина 2 дорослих та діти, то це скільки? В ЄС зп часто річна. Ну і податки конські.
Кондуктор троллейбуса• 29 октября 2025
Ответ дляМасяня Я
Мой шеф немец не покупает шоколадку никогда дороже 1€. Принцип у него такой. А какой у него доход я знаю, так как бухгалтером работаю.
Ответ дляKhmelnichanka
Я не зрдзуміла, що Ви хочете сказати.
Я про те, що німці навіть з мінімальною пенсією чи соцдопрмогою - мають змогу нормально харчуватисьі купувати практично всі необхідні продукти.
А українці з мінімальною пенсією - ні.
На жаль...
А українці з мінімальною пенсією - ні.
На жаль...
Скажите пожалуйста,сколько вы на троих тратите на питание +- в месяц?
Спасибо
Khmelnichanka• 29 октября 2025
Ответ дляLizavel
Спасибо
Скажу сразу мы не экономим на питании.
Тратим в пределах 750-900 евро ( это с походами в пиццерию, кафе, заказами суши, пркупкой готовой еды и т.).
Если бы была необходимость экономии, тогда легко могли бы вписаться в 600-650 евро.
Луноликая Вика• 29 октября 2025
Ответ дляДама с заначкой
Звісно я сужу, бо працюю, ненавиджу халявщиків
Дуже помітно.
Особливо яка ви обізнана у виплатах :)
Перша на селі• 29 октября 2025
Автор я з листопада по травень жила у Києві, до цьоно у Німеччині і зараз у Німеччині. В Україні дорожче. Єдине що в Україні дешевше це мясо і кафешки. З Німеччини везла побутову хімію і кофе, тому що ціни нереальні.
Перша на селі• 29 октября 2025
Ответ дляСкрипяСердцем
Бо біженці забрехуються в темах про продукти
Яблука в Едеці 2.99 2 кг.Можу завтра фото зробити.
Ответ дляKhmelnichanka
Скажу сразу мы не экономим на питании.
Спасибо большое
Хочу в БАНю• 29 октября 2025
Ответ дляМасяня Я
Я не сказала что я небедная в ЕС)
Этот принципиальный возврат бутылок просто из жлобства и менталитет,плюс вдолбленные типа уроки финансовой грамоты и экологии.Ибо экономнее вообще не покупать особо напитки в бутылках)А,и потом они нормально идут в бар и выпивают за вечер 50€ + на одного🤣
СкрипяСердцем
• 29 октября 2025
Ответ дляКондуктор троллейбуса
А чому ж такі напади і вам дохід чужий муляє, якщо у вас більше?
Кондуктор троллейбуса• 29 октября 2025
Ответ дляСкрипяСердцем
Мне муляет? 😂 Это ж вы деньги считаете и цены проверяете. Вы интересная, конечно 😁
Смайлик• 29 октября 2025
Так это яблоки
Они всю жизнь были в Германии дорогие. Как и хлеб. Я офигела лет 20 назад от цены в 2 евро.
Овощи когда как. Сезон. Самая дешёвая картошка 0.4
Капуста 0.6
Мясо дороже. Рыба норм.
Вообще цены норм, в Украине выше!
Я настоящее масло беру по скидке 1.60 за 250 грамм
Яйца нормальные по 1,99
Если идти на опт, то фрукты овощи дешёвые. Если скидки смотреть, то вообще можно много сэкономить.
У нас слива синяя на опте 180 грн! Германия 1,60. Давайте это ещё рассмотрим))
И да, в Германии сейчас цена- качество дешевле, чем в Украине. Это факт.
Капуста 0.6
Мясо дороже. Рыба норм.
Вообще цены норм, в Украине выше!
Яйца нормальные по 1,99
Борщик• 29 октября 2025
Ответ дляKhmelnichanka
Скажу сразу мы не экономим на питании.
Это на сколько людей ?
Борщик• 29 октября 2025
Ответ дляПерша на селі
Яку каву рекомендуєте ?
Дама с заначкой• 29 октября 2025
Ответ дляЛуноликая Вика
Дуже помітно.
Особливо яка ви обізнана у виплатах :)
А вони засекречені?