СкрипяСердцем• 28 октября 2025
Хто там розказував, що в Німеччині дешевші продукти?
І одяг доступний? Це лише банальні яблука
СкрипяСердцем
• 29 октября 2025
Ответ дляБорисфенка
Так всі з вами погоджуються, що в Україні краще.
Але ви захотіли, щоб в Європі було дешевше, приїхавши на 5 днів туристом.
Так не буває. Поїдьте на 5 днів в Одесу. Результат буде той самий, витратите купу грошей. Бо в цьому полягає суть туризму.
Я не писала, що хочу дешевше. Коли я їду відпочивпти я розумію, шо за тиждень витрачу свій місячний бюджет витрат. Я писала, що тут не все так ідеально, як в темах описують, що продукти майже дарма. Що не потрібно узагальнювати - скрізь є плюси і мінуси. Не люблю брехні і хейту в сторону України.
СкрипяСердцем
• 29 октября 2025
Ответ дляКапитанша
А в Дрездене зоопарк есть? Мы кажется в дрезденском были
Є маленький. Ми не плануємо зоопарки цього разу.
ЗновЗдоров• 29 октября 2025
Ответ дляВеликий сатирик
Не впевнена щодо мінімалки у Німеччині, але припустимо.
Якщо брати вагу грошей, то один і той самий євро має геть різну цінність в Україні і в Німеччині. А ми ж не про німців говоримо, а про нас.
Там больше, при полной рабочей неделе. Для нас это сумма более недоступна, как и яблоки.
Великий сатирик• 29 октября 2025
Ответ дляТворю чудеса
С одной стороны, да, но с другой, если что серьезное по болезни, вам тех 2000 не хватит. Помню, перелом у меня был 20-м году колена и разрыв связки - операция ( правда в Добробуте) и реабилитация - были около 100 тыс грн. А у мамы был перелом шейки бедра в 18-м году, - операция, протез, реабилитация- около 200 тыс. - в гос клинике. Много пенсионеров могут себе это позволить? В Германии медицина тоже не бесплатная, но если у тебя не хватает средств до прожиточного минимума, за тебя платит государство. Сумма страховки зависит от доходов. У нас на семью из трех человек - около 700 евро в месяц. И еще часть платит работодатель
Та досі на все вистачало.
Я лікуюсь в Оберігу. Діти - в добробуті.
А дещо і державна медицина робить норм. Особисто зіткнулись нещодавно і були приємно вражені дитячою хірургією у держ клініці. Екстрено і безкоштовно.
ЗновЗдоров• 29 октября 2025
Ответ дляУжеВотДа
Мы уже давно не на пособиях. Там, где я работаю, много коллег имеющих своё хозяйство, дачи, огороды, сады. Так вот у нас всё лето до глубокой осени все привозят на работу различные овощи, фрукты, ягоды и просто раздают. В этом году очень много яблок, дома килограмм 10 лежит, малины уже полный ящик наморозила, винограда, груши дофига. Орехи месяц назад таскали, сейчас тыква ))
Так что и немцы крутятся и разбирают халяву на ура, независимо от зарплат.
Прикиньте, они могут просто раздать, и не продают в группе дома
СкрипяСердцем
• 29 октября 2025
Ответ дляЗновЗдоров
І в нас роздають часто все.
ЗновЗдоров• 29 октября 2025
Ответ дляСкрипяСердцем
І в нас роздають часто все.
У нас никто ничего не раздаёт.
Борисфенка• 29 октября 2025
Ответ дляСкрипяСердцем
Ніхто і не казав, що все ідеально. Але багато продуктів в одну ціну з українськими. І це дійсно дивує.
І дешеві продукти в якомусь маленькому німецькому містечку чи на великому ринку ніяк не є хейтом в сторону України.
Дама с заначкой• 29 октября 2025
Ответ дляКапитанша
Ага рассказывайте! Больше всех халявщиков ненавидят халявщики. Рабочим людям на них все равно, а халявщики боятся что им меньше достанется🤣🤣🤣
Смішна ви, як би ж так було. А вам взагалі яка різниця?
СкрипяСердцем
• 29 октября 2025
Ответ дляЗновЗдоров
У нас никто ничего не раздаёт.
А в нас роздають і я роздаю.
СкрипяСердцем
• 29 октября 2025
Ответ дляБорисфенка
Так і в Уераїні є дешеві продукти в маленьких містечках, в селах.
Мадам Подлинник• 29 октября 2025
Ответ дляЛатексне альтер ЕГО
Так они и у нас от 70 до 90 уже, а многие выращены в Украине, даже не импорт
40-45 на рынке отборные
Мадам Подлинник• 29 октября 2025
Ответ дляТётя Хрюша
я вважаю в Німеччині якісне лікування.
Так, Писанка і не тільки вилікувались саме в Німеччині
Khmelnichanka• 29 октября 2025
Ответ дляСкрипяСердцем
Бо біженці забрехуються в темах про продукти
Мені здається, що люди писали не стільки про те, що продукти дешевші, ніж в Україні, скільки як про те, що вони доступні цілком всім, і навіть людям з мінімальним доходом.
СкрипяСердцем
• 29 октября 2025
Ответ дляKhmelnichanka
Нехай німці із пенсією в 3 тисячі грн куплять свої доступні продукти.
Khmelnichanka• 29 октября 2025
Ответ дляСкрипяСердцем
Я не зрдзуміла, що Ви хочете сказати.
Я про те, що німці навіть з мінімальною пенсією чи соцдопрмогою - мають змогу нормально харчуватисьі купувати практично всі необхідні продукти.
А українці з мінімальною пенсією - ні.
На жаль...
А українці з мінімальною пенсією - ні.
На жаль...
УжеВотДа• 29 октября 2025
Ответ дляЗновЗдоров
Они ещё помогают друг другу, если надо в огородах, по ремонтам и тд. Меня это сначала удивляло, искала подвох, но они искренне.
Кондуктор троллейбуса• 29 октября 2025
Ответ дляСкрипяСердцем
Хорошо защищать родину с доходом в 4 тыс € на семью сидя в своей квартире ))
Кондуктор троллейбуса• 29 октября 2025
Ответ дляСкрипяСердцем
И это не хейт в сторону Украины?
ЗновЗдоров• 29 октября 2025
Ответ дляСкрипяСердцем
Где? Я маме в посёлок и бабушке в село все везу из города. На опте дешевле
Престидижитатор• 29 октября 2025
Ответ дляКондуктор троллейбуса
И вы решили вывести всех на чистую воду? )) Знаете такую фразу - расходы по доходам? Всегда будут люди, которым дорого и которым нормально. Вы сделали фото дорогих яблок и решили всем открыть глаза. Вам показывают фото проспектов, вы на это закрываете глаза.
Вона ще й розказує, що немає значення порівняння купівельної спроможності населення країн
Престидижитатор• 29 октября 2025
Ответ дляДама с заначкой
Ну ви ж порівнюєте ціни, чому ви не порівняєте рівень життя, можливості?
Бо тоді не буде ’потрібної’ картинки
Престидижитатор• 29 октября 2025
Ответ дляСкрипяСердцем
Ми так же і зовсім не ниємо
Та як не ниєте, коли плачетесь, що 100 євро за штани дорого)))
Престидижитатор• 29 октября 2025
Ответ дляКапитанша
ЗновЗдоров• 29 октября 2025
Ответ дляСкрипяСердцем
У немцев не бывает пенсии 3т. Там минимум 40т. Это если в грн
Престидижитатор• 29 октября 2025
Ответ дляСкрипяСердцем
ні, хай краще пенсіонер в Україні з пенсією в 3 тис. Грн. купить свої доступні продукти. А тоді порівняє свій кошик з кошиком німця-пенсіонера, у котрого по Вашій ’логіці’ продукти дорожчі
Престидижитатор• 29 октября 2025
Ответ дляКондуктор троллейбуса
И это не хейт в сторону Украины?
Це, скоріш, показник рівня інтелекту автора
СкрипяСердцем
• 29 октября 2025
Ответ дляKhmelnichanka
Я не зрдзуміла, що Ви хочете сказати.
А українці з мінімальною пенсією - ні.
На жаль...
А українці з мінімальною пенсією - ні.
На жаль...
Плачуть же про високі ціни в Україні не пенсіонери тут, а новоспечені фрау із зарплатою мін. 2 тис.євро. Приїхала в гості до родичів - караул як в Україні дорого
Кондуктор троллейбуса• 29 октября 2025
Ответ дляСкрипяСердцем
Та конечно. Плачут тут в основном те, кто в Украине и живет. И их можно понять.