Маргарита и Мастер• Изменено 18 декабря 2025

Бабуся хоче закривати вікна

Забрала бабусю з окупованих в 2014 році.
Деякий час жила з нами, потім я зняла їй квартиру неподалік.
Пізніше ми переїхали в Київ, а бабусі дозволили жити в нашій квартирі.

Чоловік кожні вихідні приїжджає в наше місто по роботі і зупиняється в нашій квартирі.
У бабусі зʼявилася якась «ідея фікс» з вікнами. Їй заважають протяги.
При цьому в квартирі досить тепло 24-25 градусів батареї прямо гарячі.
Доходить до того, що вдирається вночі до нашої кімнати закривати вікна.
Ось тільки посварилися із нею, що з-під дверей тягне.
Поклали ковдру на підлогу. У мене вікно на мікро-провітрювання відкрите. В інших кімнатах все закрито, ну можливо якийсь протяг невеличкий є, але класичного сквозняку не має.

Вдень в решті кімнат не можна відкривати вікна. Одразу демонстративно одягає пальто і шапку.

В побуті справляється, активна. З грошима акуратна, в квартирі більш-менш порядок, ну з поправкою на те, що це літня людина все ж таки.

Мене лякають такі загони із вікнами. Не знаю як бути
автор Маргарита и Мастер • 18 декабря 2025
Ответ дляНа пів ставки
Почему? Есть с прорезями посередине . Или у вас дверь « на себя» открывается?
Від себе.
Зараз розберусь в темі, дякую.
Я думала, що це здебільшого на вікна навішується щоб не дуло

Але впевнена, що отієї штуки , що ви першу скинули будет достатньо
На пів ставки• 18 декабря 2025
Вот такая под двери еще есть. Просто подкладывать, если беритесь, что первая модель будет мешать открытию двери.
Ответ дляНа пів ставки
Перша здається зручнішою. Її обрізати можна
Анонимус Я• 18 декабря 2025
Ответ дляДон Пэдро
А навіщо взимку відчинені вікна? Провітрили 15 хв і достатньо. Я теж не розумію оцих мікропровітрювань. Толку мало, а літній людині клопіт. Ваша бабуся, значить, колись мала проблему з тим, що їй щось там десь ’надуло’ По факту це рідко коли можливо, але старших людей переконати в цьому неможливо. А вам вихід - нормально провітрювати і не бавитися з мікропровітрюванням. Чи ви там задихаєтеся?
Не представляю как можно жить с закрытыми окнами
Lor111etta• 18 декабря 2025
Ответ дляМаргарита и Мастер
Можливо у неї порушена терморегуляція, відчуває наче протяг по полу.
Я це протяг могла б відчути хіба що якби лягла на підлогу під дверями.

Бабуся спить на високому дивані
Не розумію як вона могла вловити рух повітря
З роками тіло чує.
Я тепер ,п*ючи ранкову каву,чую,як тягне мені з вікна.
Плечима,поясницею.
І одразу там холод.
Хоча в цій столовій я сиділа 20 років. І вікна капітально оброблені.
І ззаді ще батарея.
Так само і голова чує холод.
Роки,автор,роки ...(
Банка з медом• 18 декабря 2025
Ответ дляАнонимус Я
Каждому своё. Я тут в других темах писала нюансы, почему классический брак категорически не для меня (с проживанием), но вот про этот пункт забыла. Даже в гостевом браке когда муж ко мне приходил, ему было всё время душно, аж красный был моментами. А мне всегда холодно, я зимой никогда не проветриваю, если в квартире меньше +24. Ругались постоянно и решили, что спать будет каждый у себя дома. Люди разные, я терпеть не могу холод.
Непереможна• 18 декабря 2025
Вы же в Киеве, Вам на неё муж ябедничает?
ПриснитсяЖЕ• 18 декабря 2025
Ответ дляМаргарита и Мастер
В кімнаті велика батарея.
Щось відремонтували в підвалі і дуже спекотно стало в квартирі.
Я в своїй кімнаті, двері зачинені. Я ж не відкриваю вікно в кухні чи в кімнаті де спить бабуся.
Відкрила у своїй.
Мені так комфортно.
Коли жарко, я сплю тривожно.
Коли трохи прохолодно і я вкрита ковдрою - це приємно.
У нас так свекр спит . А у меня на утро миозит, шею протягивает. Так я не бабушка , мне 30. Ещё и ребенка застудили , лечили в стационаре. Перестала ездить вообще.
Анонимба• 18 декабря 2025
Поставте замок на двері до вашої кімнати і спіть спокійно вночі. Я теж не уявляю життя з закритими вікнами, мені стає дурно і не вистачає повітря.
Ананомчикус• 18 декабря 2025
Ответ дляДон Пэдро
Мікропровітрювання нк ррбить прохолоду в кімнаті. Ваші аргументи такі ж слабкі, як і бабусині. Просто 15-20 хв нориально провітрюйте квартиру. Бабуся, якщо хоче, може посидіти в пальто та шапці.
Робить прохолоду.
СкокоМнеДадите• 18 декабря 2025
Ответ дляМаргарита и Мастер
В кімнаті велика батарея.
Відкрила у своїй.
Мені так комфортно.
Коли жарко, я сплю тривожно.
Поставте термоголівку з регулятором на батарею. Колись я любила все відкрити, провітрювати, що повітря гуляло, і бачили люди, які боялися протягів. Потім почала сама на них реагувати, як протягне шию, і мучишся. Може щось болить у бабусі, списує на протяг, або дійсно десь тягне. Може спробувати ліжко пересунути
Хи хи, ну ну• 18 декабря 2025
Ответ дляМаргарита и Мастер
Вона 5 років жила з нами і не було із вікнами приколів.

Ми не живемо разом.
Квартира стоїть пуста.
Якось нелогічно знімати при наявності житла.
І бабусі все знайомо в будинку.
Є подруга в підʼїзді
Ми кота їй залишили, щоб було не сумно.
Все налагоджено
Ну який зйом 🙈
Сколько Вам лет, что вы никогда не интересовались возрастными изменениями?
Хи хи, ну ну• 18 декабря 2025
Ответ дляМаргарита и Мастер
В кімнаті велика батарея.
Відкрила у своїй.
Мені так комфортно.
Коли жарко, я сплю тривожно.
У стариков меняется теплообмен.
ОдинРазНадетое• 18 декабря 2025
Ответ дляМаргарита и Мастер
Я не хочу спати із закритими вікнами.
Вона не хоче з відкритими - ок. Їй ніхто їх не відкриває вночі

Я не хочу із закритими.
Мені важливо, щоб було свіже повітря. Окрім того, я проти щоб в мою кімнату хтось заходив контролювати мій простір, особливо коли я сплю.

Вона так само заходила і до чоловіка. Чоловік теж сварився із нею.
А йому зранку на роботу
То нехай живе з закритими вікнами, а ви свою кімнату закривайте на замок, коли приїжджаєте з ночівлею, щоб не вривалася посеред ночі
Ответ дляНепереможна
Що означає «ябіднічачаєт»

Ябіднічаєт вам сусід по парті вашої дитини про те, що вона не вивчила уроки.
Бо сусіда це ніяким боком не стосується.

А тут стосується безпосередньо інтересів чоловіка : «Поговори з бабусею»
Ответ дляПриснитсяЖЕ
Ви в одній кімнаті зі свекром спите?
Ответ дляХи хи, ну ну
У стариков меняется теплообмен.
Я розумію.
В квартирі дійсно тепло і навіть спекотно.
У бабусі тепла ковдра і теплий халат.
Можна вдіти шкарпетки
Ответ дляОдинРазНадетое
Буде стукати
Омлетик• 18 декабря 2025
Настирні думки, те що вона заходить в кімнату вночі і тд. Це можуть бути перші дзвіночки деменції.
Я би до лікаря зводила
Ответ дляАнонимба
Є обмежувач, вона стукає в двері
Ответ дляБанка з медом
В квартирі 25 і більше.
У мене 24 , бо вікно
Ответ дляПриснитсяЖЕ
Це нереально переохолодитися і застудитися, якщо в квартирі 20-25 градусів.
Хіба що у вас дитина спала на голій підлозі
Ответ дляОмлетик
Я би до лікаря зводила
Я говорила про це і пропонувала консультації із неврологом.
Ображається. Говорить, що це мені потрібен лікар
Ответ дляОмлетик
Я би до лікаря зводила
Колись прописували їй есциталопрам від тривожного розладу.
Але пила як зря і кинула
Пушка заряджена• 18 декабря 2025
Ответ дляМаргарита и Мастер
Я б розумію, якщо в потязі надуло б.
Але ж це не потяг.
Рух повітря ледь помітний.
І загальну температуру в квартирі мікро суттєво не зменшить
Автор, пожилого человека нельзя понять. Только принять и простить.
Неужели для вас так критичны эти окна? Пойдите ей на встречу в такой мелочи. Сколько лет той бабушке осталось жить рядом с вами?
Ответ дляПушка заряджена
Так, критичні.
Мені критичні мій чоловік, котрий живе на два міста і утримує бабусю, допомагає їй у побуті раз на тиждень, заробляє кошти на комфортне життя для всіх нас, оплачує мамі приватний заклад для людей із фізичними вадами.

В квартирі , де бабуся, він ночує 2 ночі на тиждень. І зранку має бути виспаний і ефективний на роботі.
А надвечір йому ще за кермо на Київ їхати.
Як на мене це не «мєлочі»

Ми дорослі в цьому випадку, ми утримуємо і піклуємося.
Наш комфорт в приорітеті.
Якщо таке кріпке бажання чудити, то нехай спить в пальто і шапці. Це звісно дивно при 25 градусах в кімнаті , але я б не сварилася.
Омлетик• 18 декабря 2025
Ответ дляМаргарита и Мастер
Записуєте самі. Її ставите перед фактом і йдете з нею. Воно спочатку так і починається, наче портиться характер.
Від деменції ліків немає, але її можна відтягнути , повірте, це треба більше вам. Бо це дуже важко …
Омлетик• 18 декабря 2025
Ответ дляМаргарита и Мастер
Так, критичні.

Як на мене це не «мєлочі»

Наш комфорт в приорітеті.
А бабуся ваша, мамі теж вашій оплачує все чоловік?
Бабуся чия це мама? Де її діти?
Ответ дляОмлетик
Вона лягає періодично на госпіталізацію в кардіологію.
Раз на пів року.
Там повне обстеження.
Поговорю з лікарем , щоб там призначили.
Була мова про тривожний розлад минулого разу
Ответ дляОмлетик
Бабуся чия це мама? Де її діти?
Мама моя, у мами наслідки раку мозку.
Всі всім оплачують .
Я теж працюю, якщо для вас це здається важливим
Утримувати 2 дорослих , один з котрих літній, а других - тяжкохворий це недешево і непросто