Луноходик_Ик• 11 апреля в 01:42

От це крута справжня паска, реально, вау

а не ці всі з дубайськими наповнювачами, декоровані мармелшой і макарунами.
Рецепт шикарний, саме така паска виходить у моєї бабусі.
Перша скрипка• 11 апреля в 10:59
Ответ дляСонячнаДівка
Я об этом не думала
А так согласна. Мне тоже нравятся паски без ’рюшечек’ - это кулич, т.е. пасхальный хлеб, а не тортик )
Кулич это таже паска, в РФ так называют паску.

Перша скрипка• 11 апреля в 10:59
Ответ дляКурочка
зашла в Кулиничи - купили три шикарные в коробках
Хорошая хозяйка
когдадеЦкие• 11 апреля в 11:18
Ответ дляГубки-уточкой
У мене прабабуся з Чернігівщини. А інша - з Вінничини. Ніколи паски нічим не посипали і не покривали. Або взагалі нічим не були прикрашені, або хрестик з тіста. Або - ось таки витинанки, квіточки та косички з тіста.
Ну логично. В магазинах украшений не было-,из теста что-то кружили чтоб не так тоскливо было
Появился выбор- стали украшать
СонячнаДівка• 11 апреля в 11:20
Ответ дляГубки-уточкой
Мои из Харьковской области. Прабабушка или не посыпала, или пудрой. Мама не посыпала, не украшала. И мне всю жизнь нравятся вот такие паски, без украшения, без декора. Они ..они живые )
А потом увидела такие вот, с косичками, цветами - и влюбилась - очень нравятся
СонячнаДівка• 11 апреля в 11:25
Ответ дляКучМала
В росії.
В Україні паска, бабка
Кулич - обрядовый хлеб, изделие из теста. Паска - творожное изделие. Потом у нас стали часто называть пасками все. Но: исторически хлеб пасхальный - кулич
КучМала• 11 апреля в 11:26
Ответ дляСонячнаДівка
В росії .
В Україні паска, бабка,папушник
СонячнаДівка• 11 апреля в 11:26
Ответ дляКучМала
В росії .
В Україні паска, бабка,папушник
В Православии

КучМала• 11 апреля в 11:26
Ответ дляСонячнаДівка
В Православии
Куліч — це великодній хліб у російській та деяких інших культурах, що випікається з дріжджового тіста, вершкового масла, яєць та цукру, має циліндричну форму та зверху прикрашається глазур´ю. В Україні традиційним великоднім виробом є паска, яка часто відрізняється за рецептурою (щільніша).
СонячнаДівка• 11 апреля в 11:30
Ответ дляКучМала
Давайте не будем засорять хорошую тему. Просто почитайте об этом и все
КучМала• 11 апреля в 11:45
Ответ дляСонячнаДівка
Так ви і чийте.
Ніколи не було в Україні кулічів
Чу Ча• 11 апреля в 12:00
Ответ дляЛуноходик_Ик
Так прикрашали раніше дуже в багатьох областях, потім зʼявилась глазурь і кольорова присипка. В моєму дитинстві бабця робила такі квітки навколо, а в середині хрестик, або дві букви ХВ, ще вставляли гілочки бушпану і ним же декорували кошик
Так, у нас на східному Поділлі також так прикрашають : поверх паски прісним тістом. Це дуже автентично , я думаю. Гілочки, хрестики, птахи. Це дуже гарно.
Що таке бушпан? Це якась діалектична назвп самшиту? Напишіть, будь ласка.
Чу Ча• 11 апреля в 12:04
Ответ дляКучМала
Так ви і чийте.
Ніколи не було в Україні кулічів
В Україні є калачі. Наприклад, просили на весілля з ними, роздавали на хрестинах. Обрядова кругла випічка.
КучМала• 11 апреля в 12:04
Ответ дляЧу Ча
Кала́ч, кола́ч[1] — білий обрядовий хліб особливої форми, випечений із крученого й переплетеного тіста. Випікають з вчиненого тіста, як правило, плетеним з трьох-чотирьох качалочок. Часто в калачів посередині дірка.
Чу Ча• 11 апреля в 12:05
Ответ дляКучМала
Так, саме так!
КучМала• 11 апреля в 12:06
Ответ дляЧу Ча
Так, саме так!
Але це не куліч
Анчо Ус• 11 апреля в 12:19
Ответ дляЯ шалунья
Не автор. Такий декор робиться з окремого тіста прісного, спеціально для оздоблення. Коли паска вже підійшла тоді прикрашають, змащують жовтком зверху і випікають. Так бабуся робила.
Дякую!
БеллаДонна• 11 апреля в 12:40
Ответ дляСвятатабожа
То треба домішувати муки до того тіста, з якого роблять прикраси.
А вы видео смотрели? Она не домешивает ничего, делает из того же теста, об этом я и написала.
БеллаДонна• 11 апреля в 12:38
Ответ дляЯ шалунья
Никто видео, похоже, не смотрел, зато баб синих мне уже налепили..
Тётя Хрюша• 11 апреля в 12:58
Да, домашняя паска для меня самая вкусная, да ещё по любимому рецепту. Но в этом году я впервые в жизни не пеку даже творожную на соде. Нет настроения, купила панетон, может на следующей неделе испеку, родственники приедут на кладбище, а так у нас особо некому есть паски, муж не очень любит, у меня от них пятая точка растёт и изжога, а панетон муж ест. Правда творожную на соде муж ест, но я недавно из этого теста кексы пекла, так что такую не хочу. А вы молодец. Извращений с дубайским шоколадом, который для меня разрекламированная хрень, вообще не понимаю.

ротцвеники• 11 апреля в 13:24
Ответ дляСонячнаДівка
Да, там пекут, больше не видела такой. Например, на востоке, в центральной части не украшают так сверху, а покрывают глазурью или посыпают пудрой
Паска не каравай, поэтому так и не украшают и не украшали никогда ’лепниной’
Садоводница• 11 апреля в 13:45
Ось в темі відповіді на деякі питання
https://sovet.kidstaff.com.ua/question-3834137-2
автор Луноходик_Ик • 11 апреля в 13:56
Ответ дляЧу Ча
Так це самшит
Люблю ХОЛОСТЯКА• 11 апреля в 13:57
Ответ дляЛуноходик_Ик
https://youtu.be/Vi-uQKNuY8U?si=MiMipTbmvJla4rEG
Дяка! Яка прмємна господиня, навість просто дивитися і слухати одне задоволення.
Чу Ча• 11 апреля в 13:59
Ответ дляЛуноходик_Ик
Так це самшит
Чу Ча• 11 апреля в 14:00
Ответ дляКучМала
Але це не куліч
Та ясно, просто назва, мабуть, має спільне походження.
КучМала• 11 апреля в 14:14
Ответ дляЧу Ча
Слово «колач» (або калач) має давньослов’янське коріння і походить від іменника «коло», що означає «круг». Назва відображає форму випічки — круглий білий хліб у вигляді кільця або плетеної булки. В основі лежить ідея кругообігу, пов’язана з традиціями і обрядовістю
Teonaa• 11 апреля в 14:31
Ну так🤷‍♀️ баба життя угрохала щоб вийти на такий рівень паски
Я оно теж, рецепти знаходжу, іото точ в точ як ваша. А на виході - лайна шматок. Нічого я не пекла цього разу. Купила прості, немажорні. Смачно. Є і мажорна за 700. Но ще не пробувала, вона у свекрухи. Вона роскошелилася
Простецкая• 11 апреля в 15:08
Ответ дляСонячнаДівка
Моя мама, бабуся з Черкаської області. В маминому дитинстві були без глазурі, а саме такі, як на скріні у автора.
Я читала, що ці з глазурью, це так кацапи французький бріош прикрасили. А потім і нам втюхали
Ласкове телятко• 11 апреля в 17:40
Ответ дляЛуноходик_Ик
45 років тому Харківська область дуже маленьке село, в пічі, бабуся не знала що таке водопровід та газ. Паски з верху завжди взбитий білок з цукром та присипка.
Ласкове телятко• 11 апреля в 17:44
Ответ дляСвятатабожа
Прикарпаття теж. У мене дві бабусі так пекли. Несолодкі, пісніші, без сухофруктів. І це були паски. А вже солодкі, здобні, з родзинками - називалися баби або ніжно бабки. Глазур´ю не прикрашали нічого. Паски отакими всякими косами й іншими штуками з того ж тіста, а бабки нічим не прикрашали.
от мені цікаво чому ви вирішили що саме ваша бабуся пекла правильні паски, а моя ні - солодку, з ізюмом та прикрашена )))