Гореотума• Изменено 18 апреля в 15:47
Сейчас школы имеют право отказать в создании инклюзивного класса или нет?
После августа не имеют, а как сейчас?
Стріляний птах• 18 апреля в 15:56
Наша школа отказывает в переводе в 10й класс,сказали только 2 класса наберут и в соседний город возить будем, остальные пусть ищут куда идти. Крюковщина. Так что у детей в этой стране уже никаких прав
ВундерКІНГ• 18 апреля в 15:58
Ответ дляСтріляний птах
Ну так 10 то як раз таки зрозуміло,вже давно реформа в дії
Гореотума
• 18 апреля в 15:59
Ответ дляSvitlo_
Не мають. Але можуть не надати помічника.
Дякую. Але зобов´язані ж його пошукати, так?
Гореотума
• 18 апреля в 16:06
Ответ дляSvitlo_
Якщо асистент вчителя - так. Дитини - ні.
Дякую. А ще, може, Ви знаєте - якщо у мене висновок за минулий рік (завершується 31.08.2026), я можу його подавати у школу? Мені ж не мають права відмовити на підставі того, що він застарілий?
Ми чекаємо оцінку, але черга велика. До речі, в списку документів, який озвучила наша школа за реєстрацією, висновку немає.
Ответ дляГореотума
Вас візьмуть в школу. Але до 5 вересня вимагатимуть новий. Без нього інклюзію не назначають.
Гореотума
• 18 апреля в 16:12
Ответ дляSvitlo_
Дякую. В загальноосвітній школі, де набирають спецклас, нам відмовили, сказали, що краще не понижати планку дитини і йти в інклюзію за місцем реєстрації. І наполягати на тому, що ми маємо право. Але я почитала законодавство, що новий порядок почне діяти тільки з серпня...
Непереможна• 18 апреля в 16:19
Ответ дляГореотума
Ідіть краще в спецклас, якщо інклюзії раніше в тій школі не було і нічого не організовано
Непереможна• 18 апреля в 16:28
Ответ дляSvitlo_
А якщо й є. То яка різниця? Жоден вчитель може не працював в інклюзианому класі.
Якщо раніше вже були інклюзивні діти в цій школі,то відповідно і вчителя вже працювали в інклюзивному класі. Або я не зрозуміла що ви хотіли сказати?
Чекаю завтра• 18 апреля в 16:29
Ответ дляСтріляний птах
А это тут при чём. Конкурс в старшую школу- это нормально.
Ответ дляНепереможна
Зовсім не факт. В школі може бути інклюзія. Але вчителі, які працювали з цими дітьми, можуть не попасти дитині автора. Плюс інші інкюзивні діти можуть мати інші особливості.
Гореотума
• 18 апреля в 16:45
Ответ дляНепереможна
Спецклас - не за місцем реєстрації, він для дітей з легкими інтелектуальними порушеннями. Нам там фактично відмовили.
Непереможна• 18 апреля в 16:46
Ответ дляГореотума
А немає спецкласів для дітей з тяжкими порушеннями мовлення?
Гореотума
• 18 апреля в 16:48
Ответ дляНепереможна
Немає. По суті, це клас для дітей з РАС, які мають соціокультурні та соціоадаптаційні труднощі і інтелектуальні порушення легкого ступеня.
Непереможна• 18 апреля в 16:52
Ответ дляГореотума
У нас в класі навчаються і діти с рас, він різний буває.ви не в Києві?
Гореотума
• 18 апреля в 16:52
Ответ дляНепереможна
Ми в Києві
Гореотума
• 18 апреля в 17:04
Ответ дляНепереможна
Який район?
Дарницький район. Біля нас немає спецкласів для дітей з тяжкими порушеннями мовлення.
Є школа - колишня школа-інтернат - вона для дітей з ЗНМ 2ого рівня, а в мого сина вже 3й рівень. Фахівці, які з ним працюють, не рекомендують цю школу, та я й сама не хочу.
Непереможна• 18 апреля в 17:21
Ответ дляГореотума
Ясно, ви про інтернат 12 чи 10? а спецклас в 289 школі?
Гореотума
• 18 апреля в 17:22
Ответ дляНепереможна
Я про 12 школу. Так, в 289й. Ви в ній вчитесь?
Непереможна• 18 апреля в 17:23
Ответ дляГореотума
Ні я з другого району.мій син у 18 інтернаті і я задоволена
Гореотума
• 18 апреля в 17:29
Ответ дляНепереможна
Зрозуміло. Ну я виросла в цьому районі, у мене немає позитивних асоціацій з 12ою школою. Пам´ятаю її ще закладом для дітей-сиріт, тому дуже хочеться, щоб дитина вчилась у звичайній школі, разом з усіма.
Зяблик протестант• 18 апреля в 18:29
А ви хочете за рахунок нормотипових дітей адаптувати дитину з особливостями розвитку? Нехай і їм життя не буде «кольорове»? І вас розумію, але й інші діти ні в чому не винні, щоб стати заручниками.
Гореотума
• 18 апреля в 18:35
Ответ дляЗяблик протестант
А ви вважаєте, що всі діти, які на перше вересня будуть в статусі умовно нормотипових, прийдуть адаптовані і однозначно випереджатимуть мою дитину в соціальному чи культурному розвитку?))
Діти з ООП, з якими батьки багато займаються, часто випереджають умовно нормотипових дітей, які ходять лише у садочок, а ввечері відразу біжать додому полежати на дивані з планшетом. І крім того, ООП - це дуже широке поняття, яке включає порушення мовлення, слуху, зору, праксису і т.д. І деякі порушення можуть бути виявлені вже в школі.