Українка Маша• 10 июня в 11:05
Щеплення «Дифтерія, правець» як вірно?
Щеплення почали робити після 7 років. На цей час зроблено 4 дози (крайня ревакцинація була у 14 років). Чи обовʼязково робити у 16 років? Чи вже потрібно наступну у 24 роки? Педіатри чи імунологи, поясніть будь ласка
Вельшановна• 10 июня в 11:15
Відповідь ШІ:
Ні, у 16 років робити щеплення не потрібно. Наступна планова ревакцинація має відбутися у 24 роки (через 10 років після останньої дози).
Оскільки курс імунізації через порушення графіка змістився у часі, ви маєте орієнтуватися не на стандартний вік із Календаря щеплень, а на мінімальні інтервали між дозами.
Чому графік змістився?
Згідно з Наказом МОЗ України № 595, якщо дитина починає вакцинацію проти дифтерії та правця після 7 років, вона йде за індивідуальним графіком:
1-ша доза — початок курсу
2-га доза — через 1 місяць після першої
3-тя доза — через 6 місяців після другої
4-та доза (перша ревакцинація) — через 3–5 років після третьої.
У вашому випадку 4-ту дозу підліток отримав у 14 років.
Чому не можна вакцинувати у 16 років?
1. Порушення інтервалу: Між 4-ю та 5-ю дозами має минути щонайменше 10 років. Якщо ввести вакцину у 16 років (лише через 2 роки після попередньої), це суттєво підвищить ризик сильних місцевих реакцій: болю, набряку рук та високої температури.
2. Достатній захист: Сформований у 14 років імунітет надійно захищає організм щонайменше на 7–10 років.
План дій на майбутнє
Наступне щеплення: У 24 роки вакциною АДП-М (зі зменшеним вмістом антигену).
Подальший захист: Кожні 10 років протягом усього життя (у 34, 44, 54 роки тощо).
✅ Остаточна відповідьУ 16 років робити щеплення проти дифтерії та правця не потрібно. Наступну ревакцинацію дитині необхідно пройти у 24 роки.Щоб зафіксувати цей графік офіційно, зверніться до вашого педіатра або сімейного лікаря, який внесе відповідні зміни до електронної медичної картки.
Ні, у 16 років робити щеплення не потрібно. Наступна планова ревакцинація має відбутися у 24 роки (через 10 років після останньої дози).
Оскільки курс імунізації через порушення графіка змістився у часі, ви маєте орієнтуватися не на стандартний вік із Календаря щеплень, а на мінімальні інтервали між дозами.
Чому графік змістився?
Згідно з Наказом МОЗ України № 595, якщо дитина починає вакцинацію проти дифтерії та правця після 7 років, вона йде за індивідуальним графіком:
1-ша доза — початок курсу
2-га доза — через 1 місяць після першої
3-тя доза — через 6 місяців після другої
4-та доза (перша ревакцинація) — через 3–5 років після третьої.
У вашому випадку 4-ту дозу підліток отримав у 14 років.
Чому не можна вакцинувати у 16 років?
1. Порушення інтервалу: Між 4-ю та 5-ю дозами має минути щонайменше 10 років. Якщо ввести вакцину у 16 років (лише через 2 роки після попередньої), це суттєво підвищить ризик сильних місцевих реакцій: болю, набряку рук та високої температури.
2. Достатній захист: Сформований у 14 років імунітет надійно захищає організм щонайменше на 7–10 років.
План дій на майбутнє
Наступне щеплення: У 24 роки вакциною АДП-М (зі зменшеним вмістом антигену).
Подальший захист: Кожні 10 років протягом усього життя (у 34, 44, 54 роки тощо).
✅ Остаточна відповідьУ 16 років робити щеплення проти дифтерії та правця не потрібно. Наступну ревакцинацію дитині необхідно пройти у 24 роки.Щоб зафіксувати цей графік офіційно, зверніться до вашого педіатра або сімейного лікаря, який внесе відповідні зміни до електронної медичної картки.
3
автор
Українка Маша
• 10 июня в 11:19
Ответ дляВельшановна
Відповідь ШІ:
Ні, у 16 років робити щеплення не потрібно. Наступна планова ревакцинація має відбутися у 24 роки (через 10 років після останньої дози).
Оскільки курс імунізації через порушення графіка змістився у часі, ви маєте орієнтуватися не на стандартний вік із Календаря щеплень, а на мінімальні інтервали між дозами.
Чому графік змістився?
Згідно з Наказом МОЗ України № 595, якщо дитина починає вакцинацію проти дифтерії та правця після 7 років, вона йде за індивідуальним графіком:
1-ша доза — початок курсу
2-га доза — через 1 місяць після першої
3-тя доза — через 6 місяців після другої
4-та доза (перша ревакцинація) — через 3–5 років після третьої.
У вашому випадку 4-ту дозу підліток отримав у 14 років.
Чому не можна вакцинувати у 16 років?
1. Порушення інтервалу: Між 4-ю та 5-ю дозами має минути щонайменше 10 років. Якщо ввести вакцину у 16 років (лише через 2 роки після попередньої), це суттєво підвищить ризик сильних місцевих реакцій: болю, набряку рук та високої температури.
2. Достатній захист: Сформований у 14 років імунітет надійно захищає організм щонайменше на 7–10 років.
План дій на майбутнє
Наступне щеплення: У 24 роки вакциною АДП-М (зі зменшеним вмістом антигену).
Подальший захист: Кожні 10 років протягом усього життя (у 34, 44, 54 роки тощо).
✅ Остаточна відповідьУ 16 років робити щеплення проти дифтерії та правця не потрібно. Наступну ревакцинацію дитині необхідно пройти у 24 роки.Щоб зафіксувати цей графік офіційно, зверніться до вашого педіатра або сімейного лікаря, який внесе відповідні зміни до електронної медичної картки.
Ні, у 16 років робити щеплення не потрібно. Наступна планова ревакцинація має відбутися у 24 роки (через 10 років після останньої дози).
Оскільки курс імунізації через порушення графіка змістився у часі, ви маєте орієнтуватися не на стандартний вік із Календаря щеплень, а на мінімальні інтервали між дозами.
Чому графік змістився?
Згідно з Наказом МОЗ України № 595, якщо дитина починає вакцинацію проти дифтерії та правця після 7 років, вона йде за індивідуальним графіком:
1-ша доза — початок курсу
2-га доза — через 1 місяць після першої
3-тя доза — через 6 місяців після другої
4-та доза (перша ревакцинація) — через 3–5 років після третьої.
У вашому випадку 4-ту дозу підліток отримав у 14 років.
Чому не можна вакцинувати у 16 років?
1. Порушення інтервалу: Між 4-ю та 5-ю дозами має минути щонайменше 10 років. Якщо ввести вакцину у 16 років (лише через 2 роки після попередньої), це суттєво підвищить ризик сильних місцевих реакцій: болю, набряку рук та високої температури.
2. Достатній захист: Сформований у 14 років імунітет надійно захищає організм щонайменше на 7–10 років.
План дій на майбутнє
Наступне щеплення: У 24 роки вакциною АДП-М (зі зменшеним вмістом антигену).
Подальший захист: Кожні 10 років протягом усього життя (у 34, 44, 54 роки тощо).
✅ Остаточна відповідьУ 16 років робити щеплення проти дифтерії та правця не потрібно. Наступну ревакцинацію дитині необхідно пройти у 24 роки.Щоб зафіксувати цей графік офіційно, зверніться до вашого педіатра або сімейного лікаря, який внесе відповідні зміни до електронної медичної картки.
Дякую вам 🌹 я теж таку відповідь читала) і навіть наказ знайшла… але медсестра чомусь дзвоне та наполягає на щепленні у 16 років, тому я вирішила запитати педіатрів та імунологів (як то кажуть спеціалістів в цій області), знаю що вони теж є на Советчице, бо може щось нове ще МОЗ прийняло 🤷♀️
3
Вельшановна• 10 июня в 11:26
Ответ дляУкраїнка Маша
Дякую вам 🌹 я теж таку відповідь читала) і навіть наказ знайшла… але медсестра чомусь дзвоне та наполягає на щепленні у 16 років, тому я вирішила запитати педіатрів та імунологів (як то кажуть спеціалістів в цій області), знаю що вони теж є на Советчице, бо може щось нове ще МОЗ прийняло 🤷♀️
Немає за що! Медсестри такі тупі інколи бувають, що їх треба контролювати. Ви краще у ШІ питайте, зараз він навіть в гуглі встроєний безкоштовний. Він все знає.
БджілкаМайяUA• 10 июня в 11:35
обовʼязково в 16, і далі кожні 10 років. Я собі теж роблю. Правець він такий..краще пєрєбдєть.
БджілкаМайяUA• 10 июня в 11:36
а прочитала що дитині в 14 робили..тоді в 16 не треба.
Бо моєму сину за графіком у 6, потім у 16 робили.
Бо моєму сину за графіком у 6, потім у 16 робили.
2
Бандерівка• 10 июня в 12:07
Ответ дляУкраїнка Маша
Дякую вам 🌹 я теж таку відповідь читала) і навіть наказ знайшла… але медсестра чомусь дзвоне та наполягає на щепленні у 16 років, тому я вирішила запитати педіатрів та імунологів (як то кажуть спеціалістів в цій області), знаю що вони теж є на Советчице, бо може щось нове ще МОЗ прийняло 🤷♀️
За що ви дякуєте?
Ви бачили новий календар щеплень?
Ви бачили новий календар щеплень?
2
автор
Українка Маша
• 10 июня в 13:28
Ответ дляБандерівка
За що ви дякуєте?
Ви бачили новий календар щеплень?
Ви бачили новий календар щеплень?
Загальний Календар щеплень для дітей, які отримали щеплення з народження. А якщо дитина почала отримувати щеплення за індивідуальним графіком, то тут інша ситуація
А ви педіатр?
А ви педіатр?
Бандерівка• 10 июня в 15:27
Ответ дляУкраїнка Маша
Загальний Календар щеплень для дітей, які отримали щеплення з народження. А якщо дитина почала отримувати щеплення за індивідуальним графіком, то тут інша ситуація
А ви педіатр?
А ви педіатр?
Медсестра не бачить ваш індивідуальний графік, тому запрошує на щеплення.
Вам треба піти і показати свій календар.
Вона все правильно робить, бо по віку в 16 р має бути поставлена вакцина.
З вересня почнуться проблеми і ви ж перша будете бунтувати, що вам довідку в школу не дали.
Ідіть і все виясніть + візьміть довідку.
Вам треба піти і показати свій календар.
Вона все правильно робить, бо по віку в 16 р має бути поставлена вакцина.
З вересня почнуться проблеми і ви ж перша будете бунтувати, що вам довідку в школу не дали.
Ідіть і все виясніть + візьміть довідку.
автор
Українка Маша
• 10 июня в 19:31
Ответ дляБандерівка
Медсестра не бачить ваш індивідуальний графік, тому запрошує на щеплення.
Вам треба піти і показати свій календар.
Вона все правильно робить, бо по віку в 16 р має бути поставлена вакцина.
З вересня почнуться проблеми і ви ж перша будете бунтувати, що вам довідку в школу не дали.
Ідіть і все виясніть + візьміть довідку.
Вам треба піти і показати свій календар.
Вона все правильно робить, бо по віку в 16 р має бути поставлена вакцина.
З вересня почнуться проблеми і ви ж перша будете бунтувати, що вам довідку в школу не дали.
Ідіть і все виясніть + візьміть довідку.
Як раз медсестра і бачить всі щеплення 🤷♀️ бо карта щеплень в неї знаходиться …
Звісно я піду до лікаря, але сподівалася, що фахівці в цій сфері тут підтвердять те, що я прочитала в наказі МОЗ)
Бо думка одного фахівця - це добре, а декількох - ще краще 😉 можливо, медсестра ні туди подивилася, чи може я не те прочитала
Бо щеплення - це не цукерки, які можна коли завгодно приймати!
Звісно я піду до лікаря, але сподівалася, що фахівці в цій сфері тут підтвердять те, що я прочитала в наказі МОЗ)
Бо думка одного фахівця - це добре, а декількох - ще краще 😉 можливо, медсестра ні туди подивилася, чи може я не те прочитала
Бо щеплення - це не цукерки, які можна коли завгодно приймати!
Бандерівка• 10 июня в 19:32
Ответ дляУкраїнка Маша
Як раз медсестра і бачить всі щеплення 🤷♀️ бо карта щеплень в неї знаходиться …
Звісно я піду до лікаря, але сподівалася, що фахівці в цій сфері тут підтвердять те, що я прочитала в наказі МОЗ)
Бо думка одного фахівця - це добре, а декількох - ще краще 😉 можливо, медсестра ні туди подивилася, чи може я не те прочитала
Бо щеплення - це не цукерки, які можна коли завгодно приймати!
Звісно я піду до лікаря, але сподівалася, що фахівці в цій сфері тут підтвердять те, що я прочитала в наказі МОЗ)
Бо думка одного фахівця - це добре, а декількох - ще краще 😉 можливо, медсестра ні туди подивилася, чи може я не те прочитала
Бо щеплення - це не цукерки, які можна коли завгодно приймати!
Це жарт такий?
Чого картка зі щепленнями в медсестри?
А ваш новий графік щеплень?
Чому Ви тут консультуєтесь?
Вам же хтось мав скласти
Чого картка зі щепленнями в медсестри?
А ваш новий графік щеплень?
Чому Ви тут консультуєтесь?
Вам же хтось мав скласти
автор
Українка Маша
• 10 июня в 19:36
Ответ дляБандерівка
Це жарт такий?
Чого картка зі щепленнями в медсестри?
А ваш новий графік щеплень?
Чому Ви тут консультуєтесь?
Вам же хтось мав скласти
Чого картка зі щепленнями в медсестри?
А ваш новий графік щеплень?
Чому Ви тут консультуєтесь?
Вам же хтось мав скласти
у нас так🤷♀️ картка зі щепленнями в медсестри, копію в школу дають, якщо треба
А по щепленням медсестра завжди говорила, коли прийти і що зробити
Але тут вже я почала читати, бо знаю, що зробили достатньо вже цих щеплень проти дифтерії і правця
А по щепленням медсестра завжди говорила, коли прийти і що зробити
Але тут вже я почала читати, бо знаю, що зробили достатньо вже цих щеплень проти дифтерії і правця
Бриджит_Фрикандо• вчера в 19:32
Ответ дляУкраїнка Маша
Загальний Календар щеплень для дітей, які отримали щеплення з народження. А якщо дитина почала отримувати щеплення за індивідуальним графіком, то тут інша ситуація
А ви педіатр?
А ви педіатр?
вам не нужно ничего делать.
зачем вам эта ртуть , фольмальдегиды - это ж яды
у вас здоровый ребенок.
плюйте на ту медсестру, справку где угодно можно взять
зачем вам эта ртуть , фольмальдегиды - это ж яды
у вас здоровый ребенок.
плюйте на ту медсестру, справку где угодно можно взять
Бриджит_Фрикандо• вчера в 19:33
Ответ дляУкраїнка Маша
у нас так🤷♀️ картка зі щепленнями в медсестри, копію в школу дають, якщо треба
А по щепленням медсестра завжди говорила, коли прийти і що зробити
Але тут вже я почала читати, бо знаю, що зробили достатньо вже цих щеплень проти дифтерії і правця
А по щепленням медсестра завжди говорила, коли прийти і що зробити
Але тут вже я почала читати, бо знаю, що зробили достатньо вже цих щеплень проти дифтерії і правця
какая копию в школу ?
вы в своем уме ?
по законодательству вы не обязаны носить 063 в школу !
это все пугачки !
на справке должно быть написано фамилия и група физкультуры - и все!
вы в своем уме ?
по законодательству вы не обязаны носить 063 в школу !
это все пугачки !
на справке должно быть написано фамилия и група физкультуры - и все!
Мнения, изложенные в теме, передают взгляды авторов и не отражают позицию Kidstaff
Похожие темы:
Назад Комментарии к ответу