Морс Кая• 11 апреля 2022

Українська мова. Тема- роздум, не для срачу!

На Україну напала росія, прийшла визволяти рускоязичних... Чому ж українці вперто розмовляють російською? До прикладу, навіть тут більшість тем і відповідей- російською. Знову оте " какая разніца"? Якщо немає різниці, то чому не українською? Всім миру!
NafffAnja• 11 апреля 2022
Ответ дляAlve
Да вы что? Вот оказывается , как борятся с коррупцией.
Ви або суть не вмієте виокремлювати, або просто охота домахатися. Не вийде.
Там було написано про СИСТЕМУ десовдепізаціі і українізацію як ОДИН з чинників, але вам хочеться бачити те, що хочеться.
Всіх благ

khainus• 11 апреля 2022
Ответ дляFeel good
Така, як на передовій, поки Ви на дивані.
Багато і російськомовних пішли добровольцями захищати СВОЮ країну.
Не діліть людей за мовою.
це вже тут писали, ви копіюєте? Почніть з себе! З Західної України також багато загиблих. Україномовних! Буду ділити, поки є Україна!
Анжелика1• 11 апреля 2022
Ответ дляOleksa1551
Неет, он именно тупо заявлял. Ему неважно ччто я говорю итд
Стало очень гадско
Я, если чесно, в глубине души считаю, что украинцы должны на Украинском.
Но и давление не нравится
Для чего воевать за свободу,.. Чтоб в своей же стране, свободной, слушать что-то за мову.. Тоже мне, великая проблема. Детей да, воспитывать на укр итд, а те люди, что есть, то, извините.
А я считаю, что украинцы должны говорить, как кому удобно и нравится. Другое дело, что державна мова одна и в определенных случаях должна использоваться только она (документы, работа и т.д.). Я бы вообще ввела бы наказание для тех, кто указывает другим, на каком языке разговаривать и ставит одних людей выше других из-за языка. Потому по сути эти люди только помогают Рашке расколоть нашу страну изнутри
inspired• 11 апреля 2022
Ответ дляOleksa1551
Посылать будете русских. Тоже мне
Что Вы делаете!?
А вы что делаете? Защищаете хамку с наездами?
Я буду посылать всех сепарш, любительниц русского мира и русского в качестве государственного. И вы мне не указ.
Lorelay92• 11 апреля 2022
Ответ дляAnastasia0305
Я надеюсь и не будет руганины на этой почве
Я писала выше,что 2 раза из них-были преподаватели,и,конечно,их это не устроило. Они ещё мне посоветовали послушать,или посмотреть некую Фарион,и я так поняла что это просто одно тесто) я примерно представляю что она вещает
Фарион больна всю голову.Лучше и не начинайте ее слушать
nightwoman• 11 апреля 2022
Ответ дляза крок до весни
Тому що там, де починаються реальні труднощі, де потрібні реальні зусилля над собою - патріотизм завершується.
Багато перейшли.
Чому Ви вирішили, що перлина патріотизму в мові?
Херсонщина кожен день відстоює своє право бути Україною,ходить по мітингах, волонтерство розвили до неймовірних масштабів, майже в кожній багатоповерхівці є волонтери. Ми робимо усе, щоб в місячній економічній окупації допомогати один одному та не приймати ворожі подачки. Та спілкуємося російською мовою. В окупованих селах люди достають наші прапори та палять ворожі. Ци це не патріотизм??
Чому ви вважаєте що наш регіон менш патріотичний ніж україномовний ЗУ, який здриснул за кордон в перші дні?
kamilla11• 11 апреля 2022
Ответ дляанна 1986
Прям по методичке. Не могут никак заставить людей не говорить на родном для них русском языке. Думаю, уже до всех должно было дойти,что напали на нас не из-за языка. Что русский язык не принадлежит россиянам. Что нельзя разжигать конфликты внутри страны,ещё и во время войны. Автора в
Я понимаю,что ЗУ спит и видит,чтоб все говорили на украинском,как они хотят. Но это не им решать,мы свободные люди, такие же украинцы,может даже чистокровней,без польских корней.
ЗУ вообще-то все равно кто на чем говорит
И вы тоже не разжигайте !

Mrs.Ochmonek• 11 апреля 2022
Ответ дляLuchia80
Та йому похер на якій ми заговоримо , навіть якщо ми всі заговоримо на арабській , він прийде спасати люлей якім сни сняться кольорові... Це заклик ’а-ля’ домогосподарки, яка справді вірить що путін воює через мову... Я розмовляю на українській мові , державна має бути українською , але ділити людей на російськомовних та україномовних я не буду, досить що вже ділили на вакцинованих та не вакцинованих. Нам потрібно в собі насампепед виробити одну якість - не судити людей по мові та вакцинах , а судити за людськими якостями.
Нажаль останнім часом зустріла дуже багато україномовного лайна , і достатньо хороших людей які розмовляють російською.
Була свідком того як дівчину з Києва люди з ЗУ (близько 30 осіб) затравили , принижували , обзивали, заливали її брудом та матюками , тому що вона попросила допомогу на російській мові , вона плакала дуже... У мене постало питання чим вони кращі пуйла , воюють без зброї за мову зі своїми ж земляками.
Тому не все так однозначно! Потрібно перш за все залишатись людьми , до цьго треба закликати український народ , а вже якою мовою хтось розмовляє з рідними, то його справа
Звичайно, що це справа кожного, якою мовою розмовляти з рідними, друзями, і тд, хто це може взагалі заперечувати??
Але те, щоб ми не знали своєї мови, не знали історії, своїх діячів і героїв - це дуже, дуже в інтересах пуйла, і це треба розуміти.
khainus• 11 апреля 2022
Ответ дляЖулька1
Повертайтеся додому. Навчіть цих людей мові. Та чомусь ви у Польщі. Податки також сплачуєте там???
Полякам дяка велика за допомогу, але такі як ви - патріоти здалеку- неприємні люди
Я вдома-писала вже!
Oleksa1551• 11 апреля 2022
Ответ дляkhainus
ну ви ж самі розмієте, що приїхали в україномовне середовище, тут завжди було таке ставлення до російськомовних, і дітей своїх так виховуємо! Для нас це важливо!
Ну вам уже писали, что это взяли за основу так называемого ’освобождения’, ’бандеровцев’ итд. Так ли это было необходимо, просто
Oleksa1551• 11 апреля 2022
Ответ дляАнжелика1
Конечно! Уже давно помогли, в частности западные соотечественники
А государствнный что? У нас один и так. Был есть и будет.
Mrs.Ochmonek• 11 апреля 2022
Ответ длямарин75
Я, русскоязычная украинка, проживающая в Ивано-Франковске уже 11 лет начинаю очень жалеть, что переехала с Новомосковска.
Мер Марцинкив призывает к ’лагидной украинизации’ русскоязычных беженцев, не обслуживая их в магазине, если они говорят на языке оккупантов.
Очевидно, что здесь имеет место дискриминация по языковому признаку, призыв к вражде и ненависти, что может привести к явному противостоянию между русскоязычным и украиноязычным населением города.
Ужас зачем я потратила 11 лет, живя здесь.
Вот ролик с мером Ивано-Франковска с его высказываниями:
https://antikor.com.ua/articles/531674-mer_ivano-f... сепаратизм распространяется. Сегодня в аптеке после ’ Добрый день’
Вы отправили
Сказали ’ Розмовляйте украінською’ настоятельно и отказались обслуживать меня. Милиция не оформила нарушение, угрожала разбить телефон. Вот и все, приехали
Жетоны есть, документы есть аптеки, запись разговора есть. Ребенок записала.

Я ненавижу россиян, я не оккупант, я украинка. Свои мозги Франковчане оставили в церквах
Можна запитання особисте, а ви не вмієте українською чи це принципова позиція ’Вмію,та не хочу’ - як у Т.Шевченка на питання, чому не російською?
nightwoman• 11 апреля 2022
Ответ дляMrs.Ochmonek
Це може бути в інтересах будь-кого. Але наша освітня система вже багато років на державній мові. Тому це питання до міністерства освіти складати програму так, щоб учням було цікаво заглиблюватись в історію та культуру нашої держави.
Я вважаю, що як раз такі предмети повинні бути більш інтерактивні, творчі, з додаванням культурних заходів. Щоб історія викладалась не сухим перечитуванням книги.
Mrs.Ochmonek• 11 апреля 2022
Ответ дляTanchik111
Да вы что??? Потому что я в Ирпене на русском говорю??? Пока будете делить граждан по языковому признаку, нам и войны не надо, чтоб воевать внутри страны!
невже хтось воював в Ірпіні, поки не прийшли зі зброєю рашиські солдати?
Чи це для красного слівця?
Жулька1• 11 апреля 2022
Ответ дляkhainus
Я вдома-писала вже!
На Сілезії?? У Польщі? То вчіть польську. А в Україну не несіть розбрат і свари.
Доки є такі, як ви- нас будуть асвабаждать.

Якщо що- я з Дніпра, все життя спілкувалась російською, в родині біда- чоловіка в 80-ті роки свекруха звільнила від вивчення українською, і так йому важко зараз- страшне. Він як минулий прем‘єр наш.
Але генетично- він більш українець, ніж я.
Не треба судити по мові, а по справах.
klux• 11 апреля 2022
Как же достали эти языковые срачи. С другой стороны - лучше про мову, чем про взрывы
Mrs.Ochmonek• 11 апреля 2022
Ответ дляShoosha
Удалено администрацией...
Як і в Чехії до німецької була з часів Гітлера, ні на які думки не наводить??
Mrs.Ochmonek• 11 апреля 2022
Ответ дляShoosha
Удалено администрацией...
ооо, ці медведчуківські плакатики про ’другого, третього сорту’ пам’ятаю з 2004...
Alve• 11 апреля 2022
Ответ дляNafffAnja
Всіх благ
Да я прочла про хабарі і кумівство. Можно поподробнее , как с на это влияет мова? Гетьман сивочолий точно был украиноязычный. И?

nightwoman• 11 апреля 2022
Ответ дляMrs.Ochmonek
Я вам отвечу можно?
Этого нужно захотеть. Язык не влияет на патриотичность ну никак. Как захотеть бросить курить, ведь не каждый может это принять, правда? И когда человека просят, уговаривают, бросит курить, он по что-то воли точно не сделает.
И вот такие вопросы ваши, пристрастные, наоборот вызывают отторжение, не делать так. Вот не стоит людей принуждать. Это ж закон противодействия.
1Lesya• 11 апреля 2022
У довоєнний час потрапили на виставу у Київському театрі Браво. Вистава велася на російські мові. Всі хто прийшов, подивилися, поаплодували. А от те що несла після вистави його худ. Керівник Любов Титаренко зіпсувало все враження. Почала нести, що її притісняють за мову, книжки спалюють, виступати не дають. Таке огидне відчуття залишилось.
Ось і вся басня, що до мови претензії не маю, а от до людей, які тащуть сюди асвабадітєлєй і руській мір, терпіти не можу. Особливо до людей публічних, які ввдправляють якісь месаджі у маси. Вони як той Ківа 🤮
Mrs.Ochmonek• 11 апреля 2022
Ответ дляанна 1986
вам за розпалювання
Alve• 11 апреля 2022
Ответ дляnightwoman
А чому вирішили, що ЗУ спілкуються українською?. Дика суміш української,польської, угорської , венгерської, румунської і ще не знаю якої. Є райони, які повністю розмовляють лише угорською чи румунською і то нікого не колише
Карпатський грибар• 11 апреля 2022
Я, українець з діда-прадіда, чи маю в когось перепрошувати, В УКРАЇНІ (!!!), що розмовляю українською?
Так, трапляється.
Бо для вихованої людини (сподіваюся, ті, хто мене знає, такою вважають) існує поняття - мовний етикет.
Приклад. Їду поїздом Солотвино - Львів. У Берегово в купе заходять троє угорців. Я звернувся - ПЕРЕПРОШУЮ, можна запитати? Мені відповіли російською, бо деякі українські угорці більше знають російську. Я перейшов на російську.
У чому проблема?
Якби всі страдальці, що виступили вище, чи в ІФ, чи будь-де, починали розмову з української фрази: ПЕРЕПРОШУЮ, можна запитати російською? - ніяких конфліктів не було б.
Вище згадали церкву - саме через церкву на ЗУ здебільшого виховані люди.
ALENAelka• 11 апреля 2022
Ответ дляnatapri
Согласна полностью, тоже жалуюсь
а я не согласна
может нужно учиться не поддаваться на провокации,
используя подобное как ’тренажер’
Oleksa1551• 11 апреля 2022
Ответ дляinspired
Ну тролляка, автор темы, это уже быстренько понесло на свои форумы.
У вас нехорошая позиция.
Значит на передке наши войска вами также посланы, обозваны сепарами, любителями русмира и что вы ещё там перечислили. Они, представьте себе, в боевой обстановке такой фигнёй не страдают, а делом заняты. В том числе ваши галлюцинации защищают. Посылайте, что сказать вам ещё 😂😂
Пришли грузины к нам в помощь, говорят на каком!? Они сепары?! Они любители русмира?
Азов на каком говорит? Они по вашему к сепарам или к любителям русмира относятся?
А про 2й гос язык в виде русского в этой теме вообще никто и ничего не сказал.
Но вы ’будетевсехслать’, ох и позиция 👍👍👍👍
А собеседница ваша та не сепарша.
Вы враждебно настроены на все, что касается языкового. Не фильтруете. Такое ощущение, что не разделяете понятий никаких, и только слышите что-то за русское (не российское, я вас призываю начинать различать), вы сразу ’в позу’.
Вот представьте себе картину маслом, в один прекрасный момент пришли к нам в армию, ну, воевать с нами плечем к плечу, 100т грузинов, 100т армян, 100т казахов, 100 молдаван, 100т крымских татар... Или по 200т.
И ни один из них не знает ни слова на украинском. Их вы кем запишете по вашим меркам?
Это пример на пальцах и не самый точный
. Я понимаю, что я привела в пример не украинцев. Это я так хочу просто подчеркнуть, что вы агресивно настроены, не вникая в суть. А суть - все же главное в любом вопросе.
Лучше - всем стать украиномовними.
Но гораздо хуже - вот эти выпады. Это скоро повлечёт за собой серьёзную проблему, вот увидите. Тенденция нехорошая одним словом. Начнут все всё перекручивать, передергивать, будут срачи кругом, потому что даже я вот, возьмём меня лично - ЗА то, чтоб настал кругом украинский язык.но эти методы, пока я в процесссе, так сказать, а мне вот эти ’посылы’ прилетают, то как-то уже не то. Сами понимаете.
Почему-то от украиноязычных, как ни крути, больше летит... гадостей? , в этом вопросе. Агресивно, фанатично, без разбора.
Дим-дим• 11 апреля 2022
Ответ дляallabama
А гагаузы, болгары, у меня много знакомых, они русский понимают, а украинский- с трудом и это ни есть проблема, человеком надо быть
Моя мама - болгарка. Родилась в Украине, более того, ее предки прожили тут 200 лет. В детстве СССР переучило их на русский, дома на родном языке никто не запрещал говорить (даже в СССР! сравните с этой темой!). Теперь ей на украинский переучиваться? Она, конечно, его понимает, но! Думает по-болгарски, переводит на русский, а с русского на украинский? Как комфортно!
И да, я не отрицаю, все живущие в Украине должны понимать и говорить по-украински на официальном уровне, но на бытовом - на любом удобном!
Polina_Lee• 11 апреля 2022
Тему всю не читала. Почему не хочу - ответ - потому что не хочу по чьей-то указке, а не тогда когда сама созрею/или не созрею. В принципе, часто сама перехожу с украиноязычными друзьями на укр яз, но меня злит ’прогибание’. Например наша ’начальница’ без году неделя на работе, молоденькая, как власть почуяла, начала понты катать, обзывать русскоязычных, постить видео в рабочий чат, где их обзывают и т.д. Властью пользуется. Нормально это?
khainus• 11 апреля 2022
Ответ дляЖулька1

Не треба судити по мові, а по справах.
розмовляю польською з дитинства, бабуся навчила. Спокійно почуваю себе тут в плані мови!
Mrs.Ochmonek• 11 апреля 2022
Ответ дляFeel good
І я з ЗУ.
Ви мене теж не переконаєте.

Не поширюйте свої переконання на всі регіони України.
Люди мають право розмовляти тією мовою, якою хочуть.
По факту, Україна - двомовна країна.
Половина людей на передовій розмовляють російською і цією ж мовою посилають ’русс.аоенный корабль..’.
І ВСІ МИ - українці.
цього всього ніхто не заперечує, але є нюанс: двомовність (і меншовартість паралельно) склалась саме завдяки агресивній русифікації. Якщо за 80 років кількість україномовних зменшилась з 80-90% до 50-ти, то цьому є причини. Ніхто з доброго дива не відмовляється від свого коріння, роду і мови, якщо його не поставили в такі умови. Це треба усвідомлювати.