Морс Кая• 11 апреля 2022

Українська мова. Тема- роздум, не для срачу!

На Україну напала росія, прийшла визволяти рускоязичних... Чому ж українці вперто розмовляють російською? До прикладу, навіть тут більшість тем і відповідей- російською. Знову оте " какая разніца"? Якщо немає різниці, то чому не українською? Всім миру!
khainus• 11 апреля 2022
Ответ дляЖулька1
На Сілезії?? У Польщі? То вчіть польську. А в Україну не несіть розбрат і свари.
Доки є такі, як ви- нас будуть асвабаждать.

Якщо що- я з Дніпра, все життя спілкувалась російською, в родині біда- чоловіка в 80-ті роки свекруха звільнила від вивчення українською, і так йому важко зараз- страшне. Він як минулий прем‘єр наш.
Але генетично- він більш українець, ніж я.
Не треба судити по мові, а по справах.
дуже приємно мені особисто, що ви написали пост українською. Для мене мова важлива чи в Україні, чи в Польщі.

ПЛЮС-МИНУС• 11 апреля 2022
Ответ дляkhainus
яка любов і патріотизм без мови?
Удалено администрацией...
khainus• 11 апреля 2022
Ответ дляПЛЮС-МИНУС
Удалено администрацией...
jif• 11 апреля 2022
Я пишу і розмовляю російською тоді, коли впевнена, що краще донесу свою думку саме нею. Бо освіту в свій час здобувала саме російською, більшість книг прочитано російською. Доречі, письменники і поети, що писали російською більшістю своєю були десидентами, але бісер перед свиньми ’ не зіграв’.
Жулька1• 11 апреля 2022
Ответ дляkhainus
розмовляю польською з дитинства, бабуся навчила. Спокійно почуваю себе тут в плані мови!
То добре. Тоді чому ж прискіпались до України? Асвабаждать не треба, нас вже рашисти асвабаждать заходилися .

Ми різні, розмовляємо різними мовами, але сварки несуть такі як ви, з-за кордону. Ви така ж як ті орки, нічим нп краща
ПЛЮС-МИНУС• 11 апреля 2022
Ответ дляkhainus
Удалено администрацией...
Mira29-c3c3• 11 апреля 2022
Ответ дляHerbst
Я також народилася і живу в Дніпрі.Але якась відраза в мені з´явилася до усього російського вже у 2014 році.Я тоді спробувала розмовляти україньською, але ніхто з сім´ї мене не підтримав.Зараз же ми усією сім´єю перейшли на українську мову спілкування.Важко, але ми тримаємося і віримо, що зможемо розмовляти українською поступово все краще і краще.
Молодці.

khainus• 11 апреля 2022
Ответ дляЖулька1

не до України, а до російськомовних в Україні-та і тут також негативно до них відношусь, як і поляки
Дим-дим• 11 апреля 2022
Ответ дляСветік
Можливо.В кожній країні громадянин знає державну мову.Це так і повинно бути.А у нас це вже називається притисненням.
Ви не бачите різниці між ’знає’ і ’розмовляє в побуті’ ?
Про те, що всі мають знати, ніхто з вами не сперечається.
khainus• 11 апреля 2022
Ответ дляПЛЮС-МИНУС
Удалено администрацией...
Жулька1• 11 апреля 2022
Ответ дляkhainus
В родині я спілкуюся російською. Бо чоловік для мене важніший, ніж тьотя з Польщі, яка намагається вчити мене жити.
Писати і говорити в житті намагаюсь українською, але це МОЄ рішення, і для нього мені не тре вказівок з-за кордону МОЄЇ країни
Mrs.Ochmonek• 11 апреля 2022
Ответ дляFeel good
В Італії в певних районах є регіональна німецька.
У них офіційна одна італійська державна мова, а те що говорять і німецькою там на кордоні практично - то це говорять, а не ’регіональна’. Таких регіональних у них по всій Італії - діалекти як окремі мови. Сама бачила товстееений словник ’італійська - генуезька’
Shoosha• 11 апреля 2022
Ответ дляMrs.Ochmonek
ооо, ці медведчуківські плакатики про ’другого, третього сорту’ пам’ятаю з 2004...
Я не помню. Я про 2022. Именно сейчас проявилось во всей красе
OksanaGuculka• 11 апреля 2022
Так, у західній Україні в переважній більшості вживають, люблять і поважають українську мову.
Так, у західній Україні вважаємо, як і лінгвісти, що українська мова є милозвучною та живою.
Так, у західній Україні у переважній більшості не вживають, не люблять і не поважають російську мову. Російська мова за часів 2-ї світової та опісля була характерною ознакою радянських визволителів, що несли з собою руйнування, терор, знищення всього українського.
Так, ці історії передавались і будуть передаватись з покоління в покоління.
Той, хто цього не відчув і не пізнав, цього не зрозуміє.
Кожен може розмовляти як йому дозволяє виховання, освіта.
Однак, оспівуючи в даному чаті в переважній більшості російську мову, не принижуйте свою мову. Бо ви принижуєте перш за все самих себе.
І якщо у когось в західній Україні єдиною проблемою зараз є вживання російської мови, то я вам по доброму заздрю. Ви в безпеці.
ЕжеМышь• 11 апреля 2022
Вся моя семья много поколений разговаривает на русском. И я буду. Полагаю, что язык- самый глупый повод для раздора.
Mrs.Ochmonek• 11 апреля 2022
Ответ дляAlve
Может потому, что в стране домножко этнических русских? А так да, тема не для срача
етнічних справді не дуже багато, а зрусифікованих - так.
Mrs.Ochmonek• 11 апреля 2022
Ответ дляLorelay92
Фарион больна всю голову.Лучше и не начинайте ее слушать
А що конкрето її ви послухали?
Shoosha• 11 апреля 2022
Ответ дляinspired
Главно чтоб вы себе не врали. И нам. А то друзья, соседи, кум-брат-сват. Сами были? На себе ощутили? Или спамом сильно впечатлились?
Ага. Друзьям не верить, а вам верить. Мне там больше нечего делать. Была.
WomAnn• 11 апреля 2022
Ответ дляТатьяна-bfd8
У меня было такое ощущение в универе. Из за крымчан. Они вообще смотрели на всех как на дерьмо. Неважно кто ты: коренной харьковчанин или с сумкой области. Они себя считали высшей расой и говорили на «правильном» русском языке. И над остальными насмехались. И над суржиком, и над нашим местным языком и над обычным украинским языком
Это ваши домыслы, работайте над самооценкой, похоже в университете она у вас была не очень

Mrs.Ochmonek• 11 апреля 2022
Ответ дляnightwoman
Це може бути в інтересах будь-кого. Але наша освітня система вже багато років на державній мові. Тому це питання до міністерства освіти складати програму так, щоб учням було цікаво заглиблюватись в історію та культуру нашої держави.
Я вважаю, що як раз такі предмети повинні бути більш інтерактивні, творчі, з додаванням культурних заходів. Щоб історія викладалась не сухим перечитуванням книги.
Все правильно: найбільші претензії саме до міністерства освіти, програм з мови, літератури і історії.
Татьяна-bfd8• 11 апреля 2022
Ответ дляWomAnn
Ну да ну да. Вам оттуда виднее. Угомонитесь
ПЛЮС-МИНУС• 11 апреля 2022
у админов выходной?
почему этот шабаш до сих пор не прикрыли?
Mrs.Ochmonek• 11 апреля 2022
Ответ дляnightwoman
Я вам отвечу можно?
Этого нужно захотеть. Язык не влияет на патриотичность ну никак. Как захотеть бросить курить, ведь не каждый может это принять, правда? И когда человека просят, уговаривают, бросит курить, он по что-то воли точно не сделает.
И вот такие вопросы ваши, пристрастные, наоборот вызывают отторжение, не делать так. Вот не стоит людей принуждать. Это ж закон противодействия.
Так в тому і питання: чому нема бажання? От якщо зазирнути глибше всередину себе: чому воно не виникає? І де ви побачили щось про примус у мене?

Про себе можу сказати, що в інших країнах мені відверто хотілось щось сказати на місцевій мові, хоч і з розмовником і з якою попало вимовою. При тому що англійською легше, і її точно розуміють.
Mariya Prokhorova• 11 апреля 2022
Ответ дляFeel good
Але цю мову в Італії не забороняють,і законами країни не продвигають всюди , забороняя італійску !
А у нас, таке ,відчас відбувалося , почалося ще при Петі першем
І в наш час , закон Ківалова-Колесніченко чого вартий , до речі його не скасували ?
У побуті размовляйте кто як хоче ,хочь кітайскою !
Мається на увазі щоб закони не приймали всякі фарісеі при владі !
Mrs.Ochmonek• 11 апреля 2022
Ответ дляALENAelka
а я не согласна
может нужно учиться не поддаваться на провокации,
используя подобное как ’тренажер’
Mrs.Ochmonek• 11 апреля 2022
Ответ дляShoosha
цей розкол методично закладався в голови десятиліттями, і ви повелись, на жаль
Karin 777• 11 апреля 2022
Ответ дляkhainus
Удалено администрацией...
BLUE_SKY• 11 апреля 2022
Ответ дляNafffAnja
Я все ж таки продовжую сподіватися на масову українізацію як один щ результатів війни…
Нам потрібно змінити совдепівстку систему, з усіма її хабарями, кумівством і зазиранням в рот сусіду. Мова - потужній інструмент ідентифікації себе як несовок.
Дискусії не люблю, агресію за мовним питанням відкидаю, виступаю за лагідну свідому полюбовно українізацію з усіма можливими підтримками і створенням умов з боку держави.
яке відношення має лагідна чи нелагідна україназація до питань кумвіства та хабарів? ви трохи плутаєте тепле з мокрим
чи на вашу думку люди які розмовляють українською всі кртшталево чесні патріоти а всі хабарники розмовляють російською? з логікою у вас трохи туговато
Vera83• 11 апреля 2022
Ответ дляkamilla11
Руский язык это собственность Киева
100%
Mariya Prokhorova• 11 апреля 2022
Ответ дляLorelay92
Залиште своъ поради при собі ,яка б різка вона не була ,це дуже образована жінка !
Послухайте її лекциї о письменниках ,діячах і історії .
Для саморозвитку !