antonia-wade• 06 мая 2022

Переконайте мене, що моєму синові за кордоном буде краще

В зв´язку з війною мого сина забрав в США його батько, з яким ми розлучені вже майже три роки. Сину 13 років Ми живемо в Вінниці. Зараз вони живуть в брата колишнього чоловіка в Флориді. Скоро кол. чоловік винайме окрему квартиру. Ще до війни він мав його туди забрати на три місяці, як почалася війна, їх від´їзд прискорився,. Зараз кол. чол каже, що поки війна не закінчиться, він сина сюди не пустить, і що він піде там в школу. Син хоче вже додому, йому там скучно, в школу там він ідти не хоче, немає друзів, та і з батьком бувають конфлікти, хоча я відмічаю і позитивні моменти, що він там з мужиками став більш самостійний і т.п. Я з однієї сторони і була б не проти, щоб він там походив в школу один рік, тим паче, що тут діти в школу навряд підуть 1го вересня. Але моя мама мене гризе, щоб я його вертала сюди, типу тут же є діти і нічого якось живуть, і що я за мати така, що можу дитину більше ніж на рік віддати і що потім він сюди не захоче (цього я теж боюся). Якщо б так склалося, то я б до нього змогла поїхати на декілька тижнів літом, а там може десь зимою. Хіба ж я така погана мама, що не вертаю його в Україну? (Я без скандала, судів, купи грошей і часу і не зможу його повернути, якщо колишній впреться).
Мисато• 07 мая 2022
Ответ дляза крок до весни
Щодо програми - неправда. Особливо у старшій школі.
Але осягнути особливості тутешньої освіти, інший підхід, інший принцип побудови занять та навчання в цілому - не так вже й просто. Я, наприклад, завершувала фізмат школу. Учора задачу з геометрії, яку задали 8-ми класнику як одну з 20, які треба зробити з сьогодні на завтра (а математика у них щодня по цілому періоду, або по півтора періода, це як пари у нас в інстутуті були), ми з чоловіком (який має ’точну’ освіту), вирішували близько години і залізли в такі дебрі, що ого! А найцікавіше, що у школі ніхто не перевірятиме, зробив чи ні, вони підуть далі по програмі, яка далеко не така проста, як про це люблять говорити (а говорити люблять ’для дебілів’, ’роботяги теж потрібні’). В кінці дадуть тест і скажуть чи пройшов на наступний рівень чи ні. За якою програмою буде вчитися дититина залежить лише від її мотивації і мотивації її батьків.
Ну, то ви теперішні задачі в нашій школі не вирішували)))
Я розумію, що школи, що в Україні, що в США відрізняються. У мене похресниця вчилася з математичним ухилом (США). Її батьки з відповідною українською освітою проблем з тим, щоб вирішувати її задачі, не мали.
Так, один семестр в 12 класі в неї вже математика була як на першому курсі універа, але вона сама собі обрала цей курс. Тобто, він не є обов´язковим.
І ви все-таки намагаєтеся дитину мотивувати до навчання, допомагаєте та контролюєте, що абсолютно не властиво більшості американських сімей, але притаманно нашій системі.
Anita123-13ef• 07 мая 2022
Чому сина одного пустили? Жили б там всі разом
Readerprofi• 07 мая 2022
Не переконуватиму, в Україні війна і небезпека смертельна.
за крок до весни• 07 мая 2022
Ответ дляМисато
У сина університетські курси заплановані на 10 клас. Зараз він у 8-му, у 9-му братиме останню шкільну математику підвещеної складності і йтиме по пасу далі. Він навчається у школі з ухилом на толернатність, любов до всіх націй, різноманітність, підтримання миру і все таке (це офіційно у програмі є), ні разу не математичній. У цьому то й полягає вся сецифіка. Чим ближче до старшої школи, тим більше нюансів, якими потрібно займатися і які не завжди залежать від офіційного ухилу школи. Американські сім´ї теж займаються, у них всього лиш підхід інший. Більше по бізнесу їх діти ідуть, по творчості і т.п. У нас всі творчі школи, гуманітарні класи менеджмент і робота з персоналом, драма, спорт, забиті американцями. Вони знають як пробитися іншими шляхами. Наші частіше обирають шлях навчання точним наукам, і програють у цьому всій азіатсько-індуській спільноті. Але такі реалії, що поробиш. Неправильно вважати, що американці дітей не мотивують. Син у спорті, пів його групи мотивовані батьками по самі вуха власне на спорт, настільки, що батьки покладають усе, щоб дитина мала результати, інша частина навчається у математичних класах ще вище рівня сина, а пару таких як мій, які приходять додому і з жалем запитують чи можуть вони розраховувати на спортивну стипендію, зате радіють, що Ноа який у 8-му класі вже бере університетські курси, казав, що вони не надто складні, а Ліан підтвердив. У нашій команді спортивній, з ’неамериканців’ лише ми (жодного індуса чи азіата, всі білі америанці). Так що не така вже більшість і не такі вже й немотивавоні. Я знаю, що побутує та просувається інша думка у спільноті емігрантів, проте реалії - відрізняються.
Мисато• 07 мая 2022
Ответ дляза крок до весни
Я дивлюся на те, що розповідають діти та мої друзі. Ваш син може взяти університетський курс математики в high school як в 10, так і в 11 чи 12 класі. 10 клас - це ваш вибір та амбіції. І це дуууже по-українськи пройти його чим раніше))) І, незважаючи на наявність чи відсутність мотивації, американська середня освіта є досить посередня))), особливо те, що стосується американців, а не емігрантів.