Alessa 35• 30 октября 2022

Откуда эта ностальгия по СССР

По работе общаюсь с большим количеством людей из Украины, так вот очень часто именно у молодых людей от 30-35 проскакивают грусть тоска по СССР , конечно в скрытой форме намеками но все же. Интересно вообще с чем это связано, если они даже не застали это время в сознательном возрасте.
Э-велин@• 30 октября 2022
Ответ дляJENYABEST
Это было уже за 5минут до развала. Я даже помню универсам до 90 и после ...
Или на НГ за хлебом всегда была очередь.
За всем и всегда была очередь. Даже за машинами

Lampochka_05• 30 октября 2022
Ответ дляVerkaZvezda
фіат 70-х не дуже то відрізнявся від ВАЗу 70-х.
Порівлюючи автопром СРСР з автопромом Європи, чомусь порівнюють якусь ’копєйку’ 70-х і бугатті вейрон.
Порівнювати треба співрозмірні речі.
І той же ’запорожець’ (який доречі експортувався) - і його аналоги в часі і якості.
Так звичайно Жигулі не будуть сильно відрізнятись, вони ж скопійовані з Фіату. Свого не могли придумати, прийшлось «проявіть смєкалку»
VerkaZvezda• 30 октября 2022
Ответ дляЭ-велин@
Наверное нам это приснилось
ну чего, в период предсмертных конвульсий СССР и родовых страданий новых образований - вполне могло быть, году эдак в 89-м
Piracanta• 30 октября 2022
Ответ дляnabludatel
А моя бабушка директор школы вышла на пенсию в 60 р.
О какой пенсии в 140 р. речь, если средняя зп была 120 р?
Да здесь сочинители такие сидят, что писатели фантасты отдыхают)
VerkaZvezda• 30 октября 2022
Ответ дляLampochka_05
ну візьміть і зараз щось ’скопіюйте’ з європейського автопрому
слабо?
або айфон. Хоча б перший.
Чи хоч нокію оту якою вбити можна було. Своїми ручками на своїх заводах.
Strelka_007• 30 октября 2022
Ответ дляVerkaZvezda
Неможливо було купити, мабуть, тому, що їх будували не для того щоб ПРОДАТИ, а для того щоб в них ЖИТИ.
Відчуйте різницю.
Ну а щодо ’купити’ - скільки приблизно років треба працювати ’за невелику з/п’ щоб придбати квартиру.. не те що в Києві, а хоча в якомусь райцентрі.
...хм... доречі, а зараз будують квартири в райцентрах?

...якщо ви, звичайно не депутат Ляшко, або його мама, той в лотерею виграв а та відкладала з пенсі на квартиру... на Печерську
Я написала те що я написала. Людині народженій в Києві отримати житло в Києві працюючи на якомусь столичному підприємстві було не так вже й легко як люблять розповідати поціновувачі сересере.

А людей, фактично, усували як від можливості купити, так і від можливості заробити на житло. Тобто, тоталітарна планова економіка: ти або потрібний гвинтик в потрібному партії місці (куди розподілять після університету), або жеврієш собі як можеш. Або ти дитинка парт.еліти чи директора заводу і тоді всі ці ´дрібні´ неприємності тебе не хвилюють.

По сабжу: зараз раша те саме робить: присадити всіх на державні іпотечні програми і крутити куди скажуть. Там неосовок рулить. Використовують для керування масами успішно.
Lampochka_05• 30 октября 2022
Ответ дляVerkaZvezda
так, ’ніщету’
і знову продовжуєте)
Ні, не загальною, і ні, не по всій країні.
Ну звичайно, не по всій країні. У Москві звичайно її було менше. І в партійних еліт її зовсім не було.
Безимени890123• 30 октября 2022
Ответ дляVerkaZvezda
’20 июля 1966 года, после анализа 54 различных строительных площадок, ЦК КПСС и Советом министров СССР принято решение о строительстве нового крупного автомобильного завода в городе Тольятти. Подготовка технического проекта была поручена итальянскому автомобильному концерну Fiat. 15 августа 1966 года в Москве глава Fiat Джанни Аньелли подписал контракт с министром автомобильной промышленности СССР А. М. Тарасовым по созданию автозавода в городе Тольятти с полным производственным циклом. По контракту на этот же концерн возлагалось технологическое оснащение завода, обучение специалистов’
якщо маєте інформацію, як чиновники СРСР ’кинули’ італійців - прошу дуже.
Це ви як досягнення радянського автопрому? Чи до чого ви це?
freedom_2015• 30 октября 2022
Ответ дляAlessa 35
Аргумент в основном, что образование лучше было
в якому місці ? що створили люди чи досягли в розвитку ті ,що отримали навчання в совку ?не окремі винятки-вчені ,а наші батьки,сусідки ітд ?

Э-велин@• 30 октября 2022
Ответ дляoboeva
А ваша жизнь только сапоги и посуда?
А ваша?
nabludatel• 30 октября 2022
Ответ дляoboeva
А ваша жизнь только сапоги и посуда?
Нет. Но это базис для жизни. Если нет даже этого, то ни о какой нормальной жизни и реализазиции более высоких духовных потребностей не может быть и речи.
Хотя высокие культурные потребности в совке тоже трудно было реализовать: хорошие книги нужно было долго ждать по подписке, многие были запрещены и их читали в самиздате, писателей упекали в психушки и тюрьмы.
Valentina shop2020• 30 октября 2022
Ответ дляКатя Герман
У меня мама 63, говорит дебильное время. Ничего нет все надо вырывать, бегать, искать. Мне 35, ги-ги хотела бы послушать, как 5 летка ностальгирует по сесеру
Что она вырывала и куда бегала,мяса валом,курей валом по 3.20 и 1.60 на любой вкус.
Не помню ни голода ни холода.
Импортные сапоги Италия,лайка носи и радуйся а сейчас ЧТО,хорошо если китай фабричный,а если дешевка вонючие.
А вы довольны образованием детей,школой закрытой, сдеть в бомбоубеж
nabludatel• 30 октября 2022
Ответ дляЭолия
Типичное ’раньше было лучше’. Спойлер - нет.
VerkaZvezda• 30 октября 2022
Ответ дляStrelka_007

’ти або потрібний гвинтик в потрібному партії місці (куди розподілять після університету)’
так наче зараз не так.
Тільки що ’гвинтики’ непотрібні. і не розприділяють.
А от піти б зараз до будь-якого вузу і запитати, чи хочуть студенти щоб їх ’партія’ забезпечила роботою і житлом, ото було б цікаво. Я так думаю всі б обурено відповились і пішли на біржу, мріючи про іпотеку
VerkaZvezda• 30 октября 2022
Ответ дляБезимени890123
Так, це про побудову і досягнення радянського автопрому.
В т.ч. і вітчизняного.
nabludatel• 30 октября 2022
Ответ дляVerkaZvezda
Боже збав, конечно напали. Никакого отрицания. А почему Вы сомневаетесь?
Я как раз знаю кто на нас напал - русня. Я из прифронтового города, который русня с марта уничтожает.
natallochka• 30 октября 2022
Автор ви щось не договорюєте, ви звідки? Україна незалежна вже більше 30 років, яка ностальгія в 30 літніх?
Тема в бан, автор провокатор
Lampochka_05• 30 октября 2022
Ответ дляVerkaZvezda
слабо?
або айфон. Хоча б перший.
Тобто отой плагіат-то було добре? Достояніє, так сказать? І треба брати приклад ?
Веточка сакуры67• 30 октября 2022
Ответ дляVerkaZvezda
Ви узагальнюєте.
Разруха была и в польше и германии. Но золото, нефть, газ, алмазы только в СССр. Но что-то мешало 80 лет нормальную жизнь для людей сделать, но не мешало вооружаться и в космос летать.

Piracanta• 30 октября 2022
Ответ дляoboeva
Специально позвонила маме. Пенсия у отца была 120 рублей,когда он в 83 умер по потере кормильца дали 80р.
Извините, сколько лет вашей маме? Если ваш отец умер в 1983 году, уже будучи пенсионером, не менее 60 лет от роду. С тех пор прошло уже около сорока лет.
portretik• 30 октября 2022
Придумайте что-то более правдоподобное.
Valentina shop2020• 30 октября 2022
Ответ длянова_Я
Точно, спросла сейчас свою маму , 77 лет, о стабильности в совке, она говорит, не было никакой стабиллности. это иллюзия
Склерощ у мамы или не хочет с вами спорить, это все бесполезно
Strelka_007• 30 октября 2022
Ответ дляValentina shop2020
Не помню ни голода ни холода.
Понесли сандалі Мітю....
А до чого навчання в бомбосховищі внаслідок рашиської агресії ви використовуєте для порівняння освіт? Те що зараз відбувається - гуманітарна катастрофа спричинена рашею. Безпрецедентні події яких не було з середини минулого століття.

Це добре,що підсвідомість вам підказує: нинішня війна це ’кара’ кремля за небажання України йти в пострадянське стойло і жити за вказівкою москви.
Ну, не хочу я центризму ´вєлікой руской культури і язика´ в освіті моєї дитини. Не буде вже цього, вже все. Особливо після 24 лютого. Вдовбували дітям в голови ніби крім Тургенева з Достоєвським і руських класиків більше немає нічого.
А по факту вони ОДНІ ІЗ талановитих СВІТОВИХ письменників, яких насправді дуже і дуже багато. Те саме й композитори.
SERG2107• 30 октября 2022
шо ты вы не с теми обзщаетесь.... бегите....
ksusha1155• 30 октября 2022
Або брешете, або якесь оточення у вас злиденно-тупувате.. сорі, звичайно. Мріє про совок у 30 хіба що пропита вата.
Lampochka_05• 30 октября 2022
Ответ дляnabludatel
І не тільки книги. Те саме стосувалось будь якої мистецької сфери - кіно, театру, живопису в т. д.
VerkaZvezda• 30 октября 2022
Ответ дляLampochka_05
Так, немає жодного сенсу розбивати лоба вигадуючи велосипед. Або робити колеса квадратними.
Так діяли завжди, переймаючи в інших досягнення науки, культури, індустрії, тощо.
Що в цьому поганого - не можу зрозуміти.
Уявіть що завтра пан Байден скаже - любі мої, завтра будуємо в Україні автозавод, а також авіазавод і трошки по сфері айті.
Напевно треба гордо відмовитися і сказати що ми плагіатом не займаємось.
jannjann77• 30 октября 2022
Ответ дляЭ-велин@
В 92 уже точно была. Нам учительница рассказывала, что есть где то компьютеры. И показывала пример, как работать, на калькуляторе. Мы должны были вообразить себе клавиатуру, а результаты она рисовала на доске. Я помню, даже слушать не стала эти фантазии.
По информатике имела стабильные 3-4. Это в копилку о хорошем образовании
Ну, так это уже не СССР
Э-велин@• 30 октября 2022
Ответ дляJENYABEST
Я любитель ссср ? Вы что его особо и не застала как и вы, просто я вижу плюсы и минусы и не отрицаю ни того не другого в крайности не кидаюсь.
А вы по ходу любитель троллинга.
Вам зачет Вы лучшая троляка в этой теме :)
Я даже не буду спрашивать, какие плюсы были в лагере под названием соцстрана. Догадываюсь, что стабильность и под присмотром
Strelka_007• 30 октября 2022
Ответ дляVerkaZvezda
так наче зараз не так.
Зараз геть не так. Гвинтиком за наявності мотивації і мізків можна бути в будь-який країні. Жити і працювати де зараз хочеться, переїжджати, орендувати, купувати і продавати свою нерухомість не зважаючи що ´партія скаже´. Але й відповідати за своє життя теж самостійно. А до цього не всі готові, от серед цих не всіх є багато ностальгуючих.