Интеллектуальные оладьи• 23 января 2023
Дитина хоче забрати всі гроші, які йому подарували
І витрачати з них на різні дурниці. Наприклад, накупити чупа чупсів, чіпсів, якихось желейних змій ( все те, що хімозне і ми купуємо дуже рідко). В нього до всього алергічна астма, йому взагалі не можна їсти таку хімію.
Дитині 9 років. Родичі та ми, батьки, на кожне свято дарували гроші, він збирає собі на хороший телефон, але так як зараз дистанційне - запропонували йому купити телефон, коли він вийде у школу, він погодився. І тут на тобі. З одного боку, то його гроші, але за його здоров’я відповідальні батьки. Коли кажу, що не буду давати тобі ці гроші, тому що ти хочеш псувати собі здоров’я, він відповідає: добре, тоді я куплю машинку/трансформер/ і тд . Іграшками не обділений, на свята іграшки дарують теж (це до того, що дарують йому не тільки гроші), та й на протязі року купуємо.
Мабуть з точки зору поглядів на виховання я маю віддати йому ці кошти і не притисняти дитину. Але він не зробить висновків, витратить більшу частину, лишить, наприклад, 2 тисячі, а потім буде казати, щоб йому купили на ці кошти телефон. Самі розумієте, що за телефон це буде. І ми будемо докладати на нього. Хочемо навчити фінансової грамотності, тим паче дитина сама виявила бажання збирати на телефон і з усіма родичами було погоджено це. Інакше кожен купував би якусь якісну іграшку, щось для розвитку, для дослідів.
Що порадите?
dreamsunny• 23 января 2023
Просто начинайте потихоньку учить финансовой грамотности.
У детей действительно другие приоритеты и желания купить
чупики, чипсы и прочую ерунду.
Когда моя дочка потратила бОльшую часть подаренных ей денег на подобные вещи, я взяла лист бумаги и написала , сколько денег у нее было, сколько стоит телефон, который она хочет. Посчитала разницу - сколько ей не хватало на мечту.
А потом она посчитала сама остаток денег после того,как растратила по мелочам на чупики, чипсы и т.д. и посчитала сколько ей стало не хватать на телефон. Когда увидела разницу сама вскрикнула, что вместо этого всего можно было купить Лего! (Лего у нее уже было мерилом на тот момент). Я ей объяснила, что можно было купить намного меньше чипсов, это было бы лучше для ее здоровья и у нее осталось бы больше денег на мечту. До нее дошло, она стала намного меньше тратить на ерунду и за год собрала на телефон. Теперь собирает на планшет. Разную ерунду покупает, но реже и не много.
чупики, чипсы и прочую ерунду.
Медсестричка• 23 января 2023
Ответ дляИнтеллектуальные оладьи
Зараз він сидить вдома, на секції не ходить до весни. Я теж вдома, працюю дистанційно. Навчання також дистанційне. Вдома є техніка, великий планшет для Ігор, телевізор для перегляду фільмів.
Якщо купити телефон зараз - до виходу в школу він застаріє. Ми обговорювали це і прийняли рішення купити сучасну модель прямо перед виходом у школу
а если щистанционка будет 5 лет то через 5 лет купите? что ж вв за модель покупать собираетесь? новейший айфон? телеыоны не устаревают по несколько лет сейчас
Атятя_тётя• 23 января 2023
Ответ дляИнтеллектуальные оладьи
Він сам віддав мені на зберігання.
Купіть телефон. Не розумію чому ні. І що що дистанційне? Телефон тільки в школі треба? Дитина вдома сидить чи що?
60 метров сметаны• 23 января 2023
Щиро раджу книгу Бодо Шефера ’Пес по імені Мані’
у моїх дітей завжди є запас
Молодший час від часу поривається інвестувати - але знань немає, на бінансі більше втратив чим заробив
але шишки ж десь треба набивати
Гарні результати у нього були в 12-13 років - сидів, графіки малював, щось записував постійно . Потім по.ерив такий підхід і давай на авось
тут вже я вмішалася - бо акаунт же мій
у моїх дітей завжди є запас
але шишки ж десь треба набивати
тут вже я вмішалася - бо акаунт же мій
Непонятно• 23 января 2023
пусть получит опыт, это ЕМУ подарили. не воруйте у собственного ребёнка, он этого вас не забудет
Розумію вас ... Син у такому віці виніс потихеньку свої 3000 грн на чипси і солодощі, пригощав дітей у дворі, в школі. Шикував, йо-мойо!.. Через рік-два зробив те саме
Ніякими смаколиками не обділений, навіть чипси іноді купляємо, сухарики. Коротше, це був його досвід. ПС є харчова алергія.
Глаголица• 23 января 2023
Ответ дляИнтеллектуальные оладьи
Не прямо таки наворочена модель, але такий, щоб тягнув той самий Зум для навчання, Гугл мит, щоб швидко працював, щоб зображення було нормальним, а не вглядатись у пікселі.
Ми не заможна родина, але якщо приймаємо рішення купувати якусь річ - купуємо одну нормальну, а не три будь-яких.
На те мабуть ми й старші, а дитина ще маленька, щоб обговорювати це з нами і лишати за нами останнє слово, а не вестись на поводу в дитини.
Вам планшет чи ноут тоді треба, навчання з телефона то знущання над дитиною.
Пасти Ла• 23 января 2023
Це його гроші, йому подаровані. Деталі неважливі.
І розумно віддати їх йому. Хай тратить,на що захоче. Але про хімозні продукти - поставте заборону, пояснивши,що це шкода для здоров´я.
Бо ви собі протирічите - то купували б йому іграшки, досліди, а не гроші б дарували, якби не збирав на телефон.
То , коли він сам на них хоче іграшки придбати - вже не згодні.
Обижулька• 23 января 2023
Так купите телефон. Почему именно к школе его покупать? Та школа нормальная неизвестно, когда будет. Хороший телефон нужен всегда.
Бутербродница• 23 января 2023
Зачем было отговаривать от телефона?
Чувствуется в этой истории что не богатая маман решила лапу на детские деньги наложить. Фу.
ПодругаМужа• 23 января 2023
Мои не тратят, купиши и олеому и другому телефон. Наверное не разрешила бы тратить на фигню.
Молчунья• 23 января 2023
Ответ дляИнтеллектуальные оладьи
Я розумію, про що Ви. Мені теж хотілось всього цього в дитинстві. Я таємно ходила у МакДональдс, купувала Мівіну, жувальні гумки блоками.
Тепер маю пожиттєво проблеми з ЖКТ.
Ми купуємо це все, але дозовано, вдома все ж переважає домашня випічка та натуральні солодощі, фрукти.
Тепер маю пожиттєво проблеми з ЖКТ.
Пожиттєві проблеми в Вас на 99% не з-за мивіни й гумок, ми всі таке їли пачками в дитинстві, такі часи були.
А з-за стресів й Вашої нервової системи.
Й Ваші пости тут це лише підтверджують...
Атаманша• 23 января 2023
Ответ дляИнтеллектуальные оладьи
Він сам віддав мені на зберігання.
Вы еще и манипулятор.
Бедный у вас ребенок.
Майская киска• 23 января 2023
А аы телефон собрались ему на совершеннолетип покупать? Купите телефон сейчас и вопрос бадет решен.
Майская киска• 23 января 2023
Ответ дляНепонятно
Какой опыт? Нажраться гадости и попасть под капельницу?
Яичница с беконом• 23 января 2023
Ось саме така схема була у батьків мого знайомого, який виріс лудоманом, до сих пір пам´ятає як гроші які йому дарували зберігала мати та розпоряджалась на що витрачати
Яичница с беконом• 23 января 2023
Ответ дляАнгел-предохранитель
У меня все деньги ребенка. И я не собираюсь ему их отдавать. Вообще не понимаю ваших проблем. Не давать и все.
Щойно відповіла в темі - вам ще напишу - виростите лудомана голодного до грошей
Атаманша• 23 января 2023
Ответ дляИзЮмрудная
Чого це ви вирішили що моя дитина нещасна? Це суто Ваша думка- залишайтеся при ній, а моя дитина не потребує Вашого жалю
У неї є все,що потрібно і слава богу можемо це дати. Її гроші- її справа.
Я і не жалію. Одним нещасним більше, одним менше...
Такі люди теж потрібні суспільству для рівноваги.
КошкинДом• 23 января 2023
Ответ дляСметчица
Ого, інфляція з‘їла за цей зас їх конкретно
Тільки подарували на Миколая і Різдво)
Малая Налегке• 23 января 2023
Ответ дляКошкинДом
В моєї 15 тис. в шкатулці, збирає. 9 років.
В баксах, сподіваюсь. Ні? Чому ви дозволили дитині так знецінити її накопичення?
Молчунья• 23 января 2023
Ответ дляМалая Налегке
Там 9 років дитині ж мабуть. А не накопиченням))
КошкинДом• 23 января 2023
Ответ дляМалая Налегке
А скільки там тих баксів вийде? 300)) Тільки подарували на свята, долар не росте. Хіба це накопичення?
Малая Налегке• 23 января 2023
Ответ дляМолчунья
9р дитині то звісно набагато кращє. Нехай купить бакси і євро.
ШапкаУшанка• 23 января 2023
Не понять мне эти темы про финансовую грамотность на уровне домохозяйства. На мой взгляд проблемы с тратой денег есть у людей с маленькой зарплатой-там не с чего разгоняться, откладывать, тратить на что хочется, тут выжить бы и прокормиться. И у тех кто их не зарабатывает. Кто знает цену деньгам, знает как и куда их тратить.
КошкинДом• 23 января 2023
Ответ дляМалая Налегке
Нехай купить те, що захоче.
Баррикадница• 23 января 2023
Ответ дляИнтеллектуальные оладьи
Зачекайте. Це питання обговорювали З ДИТИНОЮ. Аби ми розглядали варіант, що він витратить ці кошти за дурниці, ми б коаще дарували йому хороше лего, набори дослідника, родикові ковзани, або той самий велосипед (який, до речі, буде потрібний, так як зі старого він виріс).
Я повинна навчити його фінансової грамотності, спостерігаючи, як він витрачає кошти, які так довго збирав на потрібну річ ? А який тоді сенс з батьків, Якшо дитина у свої 9 повинна робити, «як сама того хоче» (с).
Так, це урок з наслідками. Краще в 9 років пройти це, ніж у 29 лише розбазарювати гроші.
Броніки для Моніки• 23 января 2023
Який зараз у дитини телефон? Чи є планшет, ноутбук? Чи є кишенькові гроші на тиждень, наприклад? Без цих даних важко дати адекватну пораду. У могу сина гроші були у нього, зараз, в 11 років, забрали до себе на зберігання, бо почав пригощати старших друзів за свій рахунок. Але є кишенькові, тепер видаємо кожен день.
Клин_Кляйн• 23 января 2023
Ответ дляИнтеллектуальные оладьи
Він сам віддав мені на зберігання.
Ребенок отдал вам на хранение СВОИ деньги, а вы ему назад их не хотите отдавать? Автор ну чему вы его научите и какие выводы он сделает? Отдайте ему его деньги.
Запретите плкупать то, что вредит его здоровью, остальное пусть покупает. Пусть купит ерунду и жалеет, что у него нет телефона.
Иначе как он научится распоряжаться деньгами?
Гага Газу• 23 января 2023
Ответ дляМедсестричка
Тогда уже с первой зарплаты себе сам купит)))
Баррикадница• 23 января 2023
Ответ дляМамзелькин
Я теж вважаю, що Ви дійсно вчите свою дитину, а не просто даєте волю бажанням.
Витрачати гроші потрібно з розумом, і цього вчать з дитинства.
Вчити і не дозволяти - це різні речі.