Стетоскопуло• 15 февраля 2023

Ім’я Олена

Дівчатка, доброго ранку! Зі святом вас, нехай господь оберігає ваші родини!
В мене виникло питання. Моє ім’я Олена. Класний керівник моєї дитини завжди у повідомленнях звертається до мене ім’ям без по батькові. Ну добре. І ось останнім часом вона пише Лєна. Через Є. Хіба українською так пишеться моє скорочене ім’я ? Може дійсно так?
Ні, ви не подумайте , що мені образливо. Ні. Просто зацікавило. Як у вас?
Душка-свекровь)))• 15 февраля 2023
Мене теж звати Олена і як наше ім’я скорочено на українській мрії , я не знаю 🥹

автор Стетоскопуло • 15 февраля 2023
Ответ дляДушка-свекровь)))
От і мене зацікавило. Можливо дійсно учитель має рацію 🙃
Белый Лосик• 15 февраля 2023
https://www.unian.ua/lite/astrology/znachennya-ime...
ЯкаКраля• 15 февраля 2023
Ні, немає такого скорочення. Можете її виправити. А чому вас бентежить , що вона не звертається до Вас по-батькові?
Сірничок• 15 февраля 2023
Ответ дляБелый Лосик
Смешно) совместимость по именам))
Ду да ду да ду• 15 февраля 2023
Безграмотні вчителі це вже давно не новина.
СкиниУскачи!• 15 февраля 2023
А як буде скорочено Світлана?
ПрипоРошенная• 15 февраля 2023
Ответ дляСкиниУскачи!
А як буде скорочено Світлана?
Знаю дівчину на яку говорять Лана.

Мама в мене Світлана, то говорять Свєта на неї. Але ми з російськомовного міста.
ПрипоРошенная• 15 февраля 2023
Вчитель не має звертатися до батьків скороченим іменем. Це якось неправильно.

автор Стетоскопуло • 15 февраля 2023
Ответ дляЯкаКраля
Так сталося. Це особисте. Ні. Не бентежить
Приму в дар• 15 февраля 2023
Немає в українській мові форми Лєна. То калька з російської.
СкрипяСердцем• 15 февраля 2023
Ответ дляПрипоРошенная
А меня например когда называют по имени отчеству, то кажется странным, особенно если учитель на пару лет меня младше. Обращаемся друг ко другу с ней по именам без проблем.
Приму в дар• 15 февраля 2023
Точніше скажімо так - друзі та рідні можуть, звичайно, називати як хочуть, але жля вчителя вважаю це неприпустимим - вигадати самій зменшення імені та звертатись так.
ЯспАкойнаЯ• 15 февраля 2023
А що за свято сьогодні?
ПрипоРошенная• 15 февраля 2023
Ответ дляСкрипяСердцем
Я також не проти, коли вчитель звертається до мене по імені. Але без скорочень.
автор Стетоскопуло • 15 февраля 2023
Ответ дляЯспАкойнаЯ
А що за свято сьогодні?
Стрітення Господнє
Белый Лосик• 15 февраля 2023
Ответ дляСірничок
Смешно) совместимость по именам))
Ви тільки це прочитали?
Радость моя• 15 февраля 2023
Ответ дляПриму в дар
І що тепер ? Все життя Лєна , а тепер як звертатися ? Тобто Віка, Іра , Маша , Оля і .д не калька , а Лєна - калька, бо миє букву є . А як же Альона ? Це не калька ?
tarveldy• 15 февраля 2023
Взагалі, якщо копатися, то все норм, власні назви імена прізвища не перекладають
Я в паспорті Анна, Ганна чи Гануся, Ганя це інше ім´я, вчителя звертаються пані Анна

Радость моя• 15 февраля 2023
Більшість Оленок називали Альонами , потім сказали , все це різне , не можна , аж смішно . Тепер і Лєна немає . Тоді нехай Олями стають і негайно
Брынза• 15 февраля 2023
Ответ дляПрипоРошенная
Знаю дівчину на яку говорять Лана.

так Свєта і є, але зараз звертаються частіше ’ Світлана’, мені краще звучить, чим Свєта
Приму в дар• 15 февраля 2023
Ответ дляРадость моя
Я вважаю, що вчитель має використовувати лише класичні формі імен і до батьків, і до дітей. Як все життя звикли називати оточуючі - це це зовсім інша справа.
Фамильная фондюшница• 15 февраля 2023
Оленка, Олена коліжанка, ніхто її Лєною не називає
Dark_Yasna• 15 февраля 2023
Ответ дляПрипоРошенная
нормально, мені пишуть пані І ім´я. подобається так. отчество, то пережиток, мне никогда не нравилось.
Радость моя• 15 февраля 2023
Ответ дляПриму в дар
Заісно , але питання стоїть саме про написання через Є .
Приму в дар• 15 февраля 2023
Ответ дляРадость моя
Друзі можуть писати як хочуть, для вчителя це груба помилка.
Dark_Yasna• 15 февраля 2023
Ответ дляЯспАкойнаЯ
А що за свято сьогодні?
что то наверно религиозное. там каждый день праздник.
ПрипоРошенная• 15 февраля 2023
Ответ дляDark_Yasna
Пані Анастасія чи Настя
Є ж різниця)

Я не говорю про по батькові, я про скорочення імені.

Ось як у автора - пані Олена, чи просто Олена цілком нормально, а Лєна вже неприпустимо, як на мене
Любвиобильный бот• 15 февраля 2023
Теж Олена, також знайомі пишуть іноді Лєна. Інших варіантів немає.
А от як починає хтось казати на мене Альона, то я злюся. Ось це для мене русизм
Приму в дар• 15 февраля 2023
Ответ дляРадость моя
Взагалі, як на мене, Лєна - то скорочено від Єлєна (якщо так записали в паспорті). Якщо в паспорті Олена, то максимум що можна вигадати - Лена, але так, по-моєму, ніхто не каже ніколи.