Вишиванка• 16 июня 2023

Коли нормою стало мати одну дитину?

Не зрозумійте не правильно. Звісно, у кожного свої фінансові можливості, здоровʼя та обставини. Але раніше було нормою мати в родині двоє дітей, не дивлячись на кризу, відсутність роботи. Мені за 30, памʼятаю своє дитинство: серед мого оточення 99% - були родини з двома дітьми. Ще памʼятаю, як казали, коли в сімʼї була одна дитина: «так шкода, що у свій час не народили другу», «ой, виросте егоїстом, бо один в сімʼї», «аби не здоровʼя - народила б обовʼязково ще дитину».
Якщо що - я одна дитина в сімʼї. Навколо у всіх подруг були або сестра, або брат. Мені не вистачало цього. Друзі - то одне, а рідна людина поруч - зовсім інше.
І от взяти зараз. Коли стало «нормою» народжувати одну дитину?
ЭтаваНиМожетБыть• 16 июня 2023
Але зараз багато в кого по 3-4 дитини. Особливо, якщо це блогери.

Своего не предлагать• 16 июня 2023
В мене мама двох сама піднімала, еб..ла, що марсік, ще після роботи городи, всі свята на сутках, бо платили більше. Ми самі себе виховували. Але, якби теоретично був хтось один, не факт, що у кінці 90, було б легше.
Коник-стрибунець• 16 июня 2023
Сестра чи брат - далеко не завжди рідні і близькі люди. А як доходить до поділу спадку - так можуть перетворитися на найгірших ворогів. Я зі своєю сестрою вже років 15 не говорила.
Organic• 16 июня 2023
Ответ дляПеченюшка
Раньше рожали ради квартиры. А теперь это поколение, которому родили братика/сестричку с лозунгом «близкий человек» делят эти метры и сруться кому досматривать стариков.
А ще не можуть поділить між собою ту саму квартиру 🤣
Вчителька з мікрорайону• 16 июня 2023
Я свідомо народжувала лише 1 дитину. На мою думку, жінка має народжувати рівно стільки, скільки самотужки може прогодувати, вивчити, поставити на ного. Без допомоги батьків, чоловіка. Бо це життя,сьогодні маєш все, а автра- нічого. Фінансово могли б забезпечити хоч 5, але у мене ледве вистачило сил на 1. Чоловік неохоче приймає участь у вихованні,він працює і забезпечує. До речі, у моєму колі знайомих майже в кожній родині 2, а часто 3 діток. Багато хто живе з батьками, або ж в малесенькій квартирі. У кожного своє розуміння життя.
Файна_зупка• 16 июня 2023
Моя тетя родила троих. Никогда ими не занималась, вечно в лагерях, больницах, на улице. Все трое никогда не дружили, старший умер уже, спился, младший криминал. Сестра без образования , неудачные брак, алкоголь. Есть дети. Старший тоже никому не нужен. С младшим выехала сейчас в ЕС.
Синиця у спідниці• 16 июня 2023
Ответ дляАкукарача
Не може бути ніяких норм щодо цього . Вам пощастило бути єдиною дитиною
Сомнительное счастье.
Нічний дожор• 16 июня 2023
Ответ дляСокодавка ще та
коли люди почали відповідальніше відноситись до життя
коли діти не помирають через одного, а розвинулась медицина
і то є добре
А раньше, когда детей в семьях было по двое, люди относились к жизни безответственно?
кураГАЛЯ• 16 июня 2023
Я 85 года рождения, у меня среди одноклассников у половины точно не было братьев и сестер. Я одна в семье, муж тоже один

Оновлена версія• 16 июня 2023
В моём окружении люди помнят историю и один ребёнок (особенно если это мальчик) никогда не был нормой. Мой прапрадед погиб в первую мировую, брат моего деда во вторую мировую, у моей бывшей соседки оба сына погибло, дальше продолжать не буду. Но все понимают что войны случаются раз в несколько десятилетий и кто не хочет быть на старости в одиночестве, рожают как минимум двоих детей, а если оба мальчики, то иногда и третьего в надежде на девочку.
Наши и ваши дети тоже будут больше одного ребёнка рожать, видя как тяжело будет матерям тех кто не вернётся с этой войны. Гребаная русня, гореть ей в аду
Акукарача• 16 июня 2023
Ответ дляСиниця у спідниці
Сомнительное счастье.
Велике щастя
Україна понад усе!• 16 июня 2023
У меня одна, раньше я хотела еще 1-2, но личная жизнь не складывается, рожать не с кем, так что уже вряд ли рожу еще
Missdior_22• 16 июня 2023
Щас мода вообще быть чайлдфри и в большей мере это правильно
ЖенаАйтишнеГа• 16 июня 2023
Ответ дляПеченюшка
В мого чоловіка так! 3 дітей, а квартиру так і не дали. Вже всі одружені та пішли геть із тієї нори в 30 метрів. Ото життя було вп‘ятьох у гостинці🫣
Файна_зупка• 16 июня 2023
Ответ дляСиниця у спідниці
Сомнительное счастье.
В чем сомнительное? Не делить каждую нитку потом? 80% братьев и сестер не дружат , а то и враждуют
Mede• 16 июня 2023
Автор, нас в сім´ї взагалі троє. Я - найстарша і завжди хотіла бути однією в сім´ї, бо молодші сестри завжди були на мені. Тоді дійсно більшість сімей (у 80-90 роки) мала двох і навіть трьох дітей. В мене одна дитина і я ніколи не хотіла другу. Донька, до речі, теж не хотіла не хоче бр А що чоловік? Чоловік може і хотів би, але не йому то вирішувати
Нічний дожор• 16 июня 2023
Ответ дляСвоего не предлагать
Тому, що коли маєш трох, життя починається тільки після 40, коли вони виросли. До цього, якщо в них вкладати та сім´я звичайна, не бідна, але й не міліонери, треба вкалувати.
У моей матери к 40 годам было трое детей. Они к тому времени еще не выросли (мне было 16 лет, братьям - 7 и 5)
Неправдиша• 16 июня 2023
Коли було нормально мати 2-х дітей? Я і більшість моїх друзів дитинства не маємо братів і сестер.
За те зараз в нашому будинку десь близько 12 сімей з дітьми. І лише моя дитина одна. Вона мені постійно про це говорить, питає як так, ну у всіх же абсолютно є братики і сестрички. При чому в основному 3-4 дітей. В декількох двоє. Короче це особиста справа кожного, і ви десь не там дивитесь)
Тётя Хрюша• 16 июня 2023
Моє дитинство пройшло в 90-ті
Я навіть заздрила тим, в кого не має братів /сестер
Бо їх завжди і на море мали змогу звозити, і купляли їм все те, що хотіли і вивчили в хорошому університеті.
Бо займались однією дитиною
Хоча достаток був більш/менш однаковий у всіх
Про виросте егоїстом - брехня
Це не залежало від кількості дітей

Сегодня я не я• 16 июня 2023
В нас 1 дитина, ніби і не проти були другої, але так щоб цілеспрямовано вагітніти, такого не було. А випадково сталося 1 разу, але була завмерла вагітність на ранньому терміні. Зараз вже і не хочу другу дитину і взагалі не жалкую, що маємо одну.
ТаПрямТам• 16 июня 2023
Ответ дляВчителька з мікрорайону
Розділяю вашу думку, завжди розраховую тільки на себе.
Тарабарщина• 16 июня 2023
У мами в сім´ї 5 дітей. Я одна. Дуже хотіла близьку людину завжди. Зараз у мене є донька-це моя близька людина. У самої одна дитина, хоча мріяла про двох. Хотіла щоб моя дитина не була такою одинокою по життю, як я.Питаю у доньки, вона каже не хочу ділити твою любов, я б ревнувала. Але раніше хотіла старшого брата або молодшу сестру. Народжувати треба вчасно і дочок вчити думати про себе і свої бажання і можливості.
Корсет_на_шурупах• 16 июня 2023
Мне 52, в моем окружении в детстве были разные семьи, но больше 3, была редкость.
У меня был брат, мы всю жизнь были очень дружны. Он и умер у меня на руках, я его до смерти самой досматривала.
У меня 3 детей, но рожать начала поздно, молодость прошла в 90- х.
Если бы была моложе, было бы здоровье и нормальный муж, то родила ещё как минимум 2.
Бува і таке• 16 июня 2023
Ответ дляТихомандражная
Мне 34, в детсве в нашей компании была я (нас двое), три подружки единственные в семье, и одна из многодетной (трое).
Сейчас у меня одна дочка (очень тяжело далась), больше не готова это перенести по злоровью. А так же, малой 4 года, кажется я только вернулась к жизни, не хочется снова к подгузникам, смесям, прикорму и т.д. вернуться.
Вокруг у некоторых есть двое детей, в половине случаев второй случайный. И есть подруга, у которой трое запланированые.
Я 1985 года - в моем окружении 50/50, были семьи с 1 и 2 детьми. Была одна семья с 4 детьми - это была ’экзотика’. Все когда говорили про маму тех детей - ’тетя Наташа четверо детей’ и никак иначе)
Стигла полуниця• 16 июня 2023
По моєму з 2022 року нормою стало мати 3 дітей і світити в соціальних мережах посвідченням багатодітної сімʼї, типу ми всією сімʼєю виїхали на відпочинок, бо нам держава дозволила 😂, а ви всі решта неудачники з 1-2 дітьми… ха-ха))) Не знаю, як у вас автор, але я бачу серед знайомих та й взагалі тотальне народження 3 дитини, Навіть ті, яким більше 40 і навіть думки не допускали про третю дитину, а тут такі : та то в нас випадково сталось😂
автор Вишиванка • 16 июня 2023
Ответ дляСокодавка ще та
і то є добре
При чому тут медицина? Я ж не пишу за час, коли 100 років назад народжували по десять дітей.
Привела приклад 80-90-х років
Тихомандражная• 16 июня 2023
Ответ дляБува і таке
В моём детстве как то сложилось что 3 и больше детей было только у неблагополучных родителей. В школе тоже так было, что трое это малоообспеченные. Только во взрослом возрасте я поняла что есть те, у кого 3 детей и их всех могут нормально обеспечить необходимым.
Анонім Секретар• 16 июня 2023
Мені 45. Посеред подруг були і 1 ребенок в родині і по 5. А так в середньому 2-3 ребенка.
Сокодавка ще та• 16 июня 2023
Ответ дляВишиванка
Привела приклад 80-90-х років
медицина і з тих пір покращилась
в голодні часи завжди народжують багато
і бідні багато народжують, якщо говорити про статистику
є і багаті які народжують багато дітей, але їх менше, нажаль
Манкоголік• 16 июня 2023
В мене одна дитина ,більше не хочу